Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem megy a hozzátáplálás :( fórum

Nem megy a hozzátáplálás :( (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 29. 16:35
Megpróbáltam a tápszerrel keverést is nem sok sikerrel nem ette meg :(
2011. ápr. 29. 12:24

Mindent tanácsot nagyon szívesen fogadok :)

Előre is köszönöm !

2011. ápr. 29. 12:23

Nem nem sózom semmiképpen sem :)

Hátha sikerül így benyomnia :)

Most megevett alma-szilva üvegeset de nem az egészet kb 160g belőle !Általában mindig hagy mindenből!

Ez egy jó dolog hogy adok neki is egy kanalat a kezébe és akkor ketten eszünk!

Csak így elmenni valahova nem tudok vele max ha viszek főzi vagy gyümi helyett tápszert magunkkal

de épp az a lényeg hogy egy normális főzit kiváltsak neki ...

11. e417245f24 (válaszként erre: 1. - 3c3e631065)
2011. ápr. 29. 06:56
Én mindháromnál úgy csináltam,hogy saját kis tálkát tettem eléjük,pici kajával,kaptak egy kiskanalat,ők etettek engem,én meg őket.Igaz,az első időszakban garantált a teljes ruhacsere,de szerintem megéri:soha nem volt gond az étkezéssel és egy évesen szépen kanalaztak.Én is úgy csináltam,mint az egyik előző hozzászóló,csak én anyatejjel kevertem a gyümölcsöt,zöldséget,aminek az arányát fokozatosan csökkentettem.A levesben főtt dolgokat meg simán engedtem,hogy kézbe vegye és elrágcsálja.
10. c1e9612cd3 (válaszként erre: 8. - 3c3e631065)
2011. ápr. 29. 02:27
a fejlődéshez is kell a kalória, nem csak a mozgáshoz, uhogy ettől függetlenül, természetes, h nő a kaja (esetetekben a tápi) igénye is :)
9. c1e9612cd3 (válaszként erre: 8. - 3c3e631065)
2011. ápr. 29. 02:25
sztem igen, beleteheted, csak arra figyelj, h ne legyen sós a főzi, mert akkor biztosan kiköpi :)
8. 3c3e631065 (válaszként erre: 7. - C1e9612cd3)
2011. ápr. 29. 01:47

Nem kúszunk semmit nem csinálunk még :)

De ez hogy tápszerbe tegyem bele a dolgokat nah ezt még nem próbáltam de ezt mindenképpen alkalmazom ma neki hátha :) És főzit is bele keverhetek a tápszerbe vajon ? Azt tudom minden gyerek más nagyon más :) Nekünk semmivel sem volt problémánk eddig a hozzátáplálásig !Se hasfájás se láz se fogzás semmi mindent megusztunk !

Köszi a tippet :)

7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - 3c3e631065)
2011. ápr. 29. 01:32
mert, ahogy mi felnőttek, úgy a gyerekek se egyformák! :) Ne görcsölj ezen, előbb-utóbb menni fog a dolog. Én is a tápszerbe kevernék el dolgokat, és így egyre növelném a belekevert bébipapi mennyiségét, mígnem teljesen megszokja az ízét. Azért azt se felejtsd el, h a tápi, és az anyatej az édes. Talán előbb próbálj oylan zöldségeket beleturmixolni a tápszerbe, amit nem sózol. Pld. Főzz répát, zöldborsót, kukoricát, stb. puhára, és turmixold bele, de ne sózd! Hátha így könnyebben elfogadja. Ha meg már megszokta, megszerette a zöldségek ízét, akkor kevés sóval el lehet kezdeni a főzik gyártását is neki :) Lehet nála a fokozatosság elve fog működni :))) Csak türelem! Jah, és persze, h sok tápszert enne, hisz nő, már kúszik-mászik, ezzel nő az energia igénye is :) Pont ezért, ha úgy érzed, akkor a tápi mennyiségét is megállíthatod egy szinten, ezzel lényegében rákényszeríted arra, h energiadúsabb kaját is elfogadjon. Kegyetlen, de tudod, az éhség nagy úr.
2011. ápr. 29. 01:20
Pedig apuka is jó evő és én sem vagyok egy válogatós fajta !Mondjuk apuka a fűszeres kajákat nagyon szereti de még az üveges bébiételeket is próbálom feltuningolni pl ez az univer spenot pulykahússal valami borzasztó :S Egyszóval megpróbálok mindent :) Csak az az érdekes másnak megy nekünk miért nem ? Pedig már a harmadik fogunk is kijött félig :P
2011. ápr. 29. 01:14
Köszönöm szépen a hozzászólásokat természetesen mindent megfogadok kipróbálok,mondjuk ezt már kipróbáltam hogy adok valamit a kezébe de nem jött be :( Cumisüvegből is próbáltam neki adni pl levest de ahogy megérezte az ízét inkább a cumi fejet rágókának kezdte el használni! Sehogy sem jön be neki a zöldség de a gyümi sem mindig kifele jobban jön minden mint befele :( Sajnos az hogy szórakoztassam háát egyedül nevelem és a Mama hétköznaponként reggeltől estig dolgozik így hétvégén tudna szórakoztatni de szórakoztatom őt Én is de akkor nagy kacaj folyik ki neki mindenhol akkor is és még brü brü-zik is a nyelvével !
2011. ápr. 29. 00:32

szia!

próbáld meg sima őszibarack ízű béby étellel,nekem az vált be,de ha nem akarja nem kell erőltetni!

a tápszerhez cumisüvegbe,keverj bele különböző ízeket,de vigyázz mit,nehogy hasmars legyen,én banánt,turmixoltam bele,aztán megette később magába is,miután megszokta az ízét!

rakjál elé kis csipeteket,hátha egyedül jobban bejön neki az evés.húsleves levét turmixba répával,krumplival,egy nagyobb lyukú üvegből esetleg!mindent ki kell próbálni,de lassan,először csak keveset próbaként.én így csináltam.ha valami nem tetszett neki.igaz nálunk nem sokszor fordult elő,mert egy kis zabagép volt a legényke!:)az ujját mindegy mit csinálsz,mindég be fogja dugni a szájába,így segít a kajcsinak,de most még nem tudja,hogy befelé kell tolni,nem kiszedni vele:)

még egy ötlet:először több gyümi,kevesebb más,aztán folyamatosan csökkenteni a gyümit,apránként,és növelni a másik mennyiségét!türelem kell hozzá és idő, de egy próbát megér!

remélem tudsz valamit hasznosítani abból amit írtam!:)

ha nem hát az sem baj,biztos ír még valaki,aki hasznosabb tanácsokkal lát majd el,akinek volt több ilyen problémája!

puszi

2011. ápr. 29. 00:24

Szia :)


- lássa hogy ti hogy esztek, nagyon sokat számít

- adj egy kanalat a kezében vagy az előbb javasolt csillogó őt lekötő játékot a mutató ujj kivédésére

- akkor ha jól értem édeset eszik husival nem olcsó mulatság az édes burgonya de zöldség és finom, nekünk nagyon bejön

- ha van egy fix dolog amit megeszi hozzá zöldség , majd a fix fokozatos mennyiségi csökkentése a zöldség javára

- jó nem jó én egy icipicit sózom az ő ételét is, ha lehet egy kanál olaj, petrezselyem és olyan fűszer ami ízt ad, hátha van rá igénye

- van ahol az válik be, ha nem püréként, hanem hihetetlen puhára párolt nagyobb darabokat haraphat csócsál egyedül

- van aki totál nullára megy a sikertelenség után és elkezd újra építkezni 1-2 hét után


Hirtelen ennyi a saját és más anyukáktól halott tapasztalatokból!!!!


Ja és ami fontos, te se görcsölj rá. Érzi, hogy feszülten állsz hozzá :( Tudom könnyű mondani, de...

2. 3d777cc6a1 (válaszként erre: 1. - 3c3e631065)
2011. ápr. 29. 00:14

Szia!


Adj a kisfiad kezébe valami nagyon színes, vagy csillogó dolgot, akkor azzal lesz elfoglalva és nem rakja a mutató ujját a szájába. Lehet, hogy nem vagy egyedül elég az etetéshez és kell még valaki, aki "szórakoztatja" a babát. Az első fiamat anno mindig anyukám nevettette két falat között, amikor nem nagyon akart enni. Hála Istennek gyorsan elmúlt ez az időszak. Nálatok is el fog, ne aggódj!

2011. ápr. 29. 00:03

Sziasztok !

7 hónapos lesz a kisfiam május 9én ! És ez a hozzátáplálás dolog nem megy nekünk a gyümit húsival megeszi de csakis úgy mivel van egy rossz szokása hogy a mutató ujját ahogy beleteszek a szájába egy kanál gyümit dugja utána és úgy megeszi általában de inkább kiköpi bármit adok neki!Ha főzök az sem kell bármit össze rakok neki de a tápszer minden mennyiségben jöhet neki !Sokat beszélek hozzá mutógatom mondom neki hogy a száját nyissa ki de a végén inkább kinevet és kifújja kiköpi ! Segítsetek kérlek hogyan vezessem rá hogy a sós ételeket is megegye szépen és az ujját ne dugja a szájába !Köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook