Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem kaptam semmit Valentin napra fórum

Nem kaptam semmit Valentin napra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
77. Guruljka (válaszként erre: 74. - _Berry_)
2019. febr. 15. 17:35
Az apja már elhunyt, ketten vagyunk. Sok aprósággal szerzünk egymásnak örömöt, ha úgy alakul, de sosem nézzük a naptárat.
2019. febr. 15. 17:34

Én is adtam már egy kis vödör ruszlit szülinapi ajándékba a férjemnek, díszcsomagolásban.

A boltos kislány megértette, hogy ezt csak ő szereti a családban, de ő nagyon. Olyan szép kis masnit rittyentett a csomagra, hogy csuda.


Tudom, kezd már elveszni a hagyományok eredete, nekem fura, hogy már rég férjezett nőket is meglocsolnak, hogy szülő ad a gyerekének virágot ballagáskor, hogy a szerelmesek napján a gyerek is kap valamit. Pedig végül is a szerelem gyümölcse... és ki hogy ünnepel tényleg.


Nálunk sok a téli szülinap. Egy időben gondoltam arra, hogy kitaláljuk a fejtett bab ünnepét a nyár közepére, de végül is hamvába holt az ötlet.

75. Channa* (válaszként erre: 69. - Lávli)
2019. febr. 15. 17:28
Duzzoghatnál te is rendesen:DDD
74. _Berry_ (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2019. febr. 15. 17:28
Oké, nem leped meg ünnepen. És egyébként az év többi napján? Vagy mivel már felnőtt férfi és még veletek él, ez kizáró okká vált a továbbiakban?
73. Channa* (válaszként erre: 50. - _Berry_)
2019. febr. 15. 17:27

Mert itt így szokás:DDDD


Én egy kihagyott ajándék alapján nem mernék messzemenő következtetéseket levonni egy kapcsolatról.


Ezért is kérdeztem az első ideírt hozzászólásomba, hogy mit szeretne hallani/olvasni a fórumindtó.


Azt gondoltam, hogy nem esne jól neki, ha megírnám pl., hogy mi nem tartjuk a Valentin napot, de azért a férjem úgy jött haza munkából, hogy hozott nekem egy doboz csokit piros és szívecskés csomagolásban, valamint egy mini korallvirágot szívecskés kaspóban, én meg egy doboz sörre rákötöttem egy szív alakú milkát, illetve a gyerek (30 éves lesz) is kapott egy kindercsokit, ha már gyerek és még szeretjük is az év 365 napjn:D


Ha ezt akarta olvasni, hát itt van, de szerintem ezzel csak még inkább duzzogós lesz, mert azt hiszi, hogy csak az ajándékokkal lehet kifejezni, hogy gondolunk valakire.


Azt gondolom, hogy egy ilyen fórum témára nem feltétlenül jó az sem ha kérkedünk, hogy bezzeg mi kaptunk, és az sem, ha ráerősítünk a sajt magának generált nyomorára, hogy még nyomorultabbul érezze magát egy elmaradt szívecskés valami miatt. Ezért írtam, hogy kimaradt a lapátra....


A fórumindítónak felnőtt módjára kellene viselkednie, ha már felnőtteset játszik (párja van, vele él, stb.) és nem duzzogni, hanem jókedvűen közösen befalni a fincsi szívecske sütiket:D

72. l.luiselotte (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2019. febr. 15. 17:26

29 éve még élt a férjem, még nem is volt a férjem, akkor udvarolt a legjobbban. De emlékszem a V napon mind a ketten jót nevettünk, hogy miféle beteg majmolása

amerikának

71. Guruljka (válaszként erre: 67. - Unom)
2019. febr. 15. 17:19
Az már sajnos tényleg így van.
70. Guruljka (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2019. febr. 15. 17:17

Belegondoltam, hogy jólesik, ha felköszöntenek?

Végül is, hogy gondol rám, veszi a fáradságot, szól vagy ír: igen.

Kezd kialakulni a névváltoztatásom óta, hogy a baráti köröm egymással veresengve írja a kedves köszöntéseket a névnapomra. És habár ebből a családtagok kimaradnak, mert ezt ŐK, az a bizonyos kör találta ki, és habár nem várom el, és habár nemhogy nem várom el, évről évre elfelejtem, mire odáig jutunk, így továbbra is minden évben meglepnek vele. Kezd a szülinapomnál is kedvesebb nappá válni.


Ami viszont kicsit rosszul esett, hogy amikor vagy két percre valamiért beléptem a facére, a lányom rám írt, hogy bocs, fel akart hívni szülinapomon, de elterelődött. Már közel egy héttel utána voltunk... Hát akkor inkább ne is erőltessük.

69. Lávli (válaszként erre: 68. - Channa*)
2019. febr. 15. 17:16
Nem esne jól, ha nem kapnék Kinder tojást és csokinyulat 😳😀
68. Channa* (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2019. febr. 15. 17:15
Én szoktam:D Ráadásul kinder tojást kap és csoki pénzt is:DDD És aki eljön meglocsolni (családból), azok szintén.
67. unom (válaszként erre: 64. - Unom)
2019. febr. 15. 17:14
Annyi, nem több. Gondolod, ha nem lenne Valentin nap, balhé sem lenne? Aki meg akar sértődni talál rá okot.
66. Guruljka (válaszként erre: 64. - Unom)
2019. febr. 15. 17:12

Ha neki jólesne, megvenném bármikor.

Nem egy x naphoz kötötten. De írtam, nekem ehhez az ünnepesdihez nincs is tehetségem.

65. Guruljka (válaszként erre: 61. - Unom)
2019. febr. 15. 17:11
Ha csak nem annyi, hogy most Valentin alkalmából jött a balhé.
64. unom (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2019. febr. 15. 17:11
Ha neki jólesne, miért ne vennél? (Figyelj, feltételes mód!)
63. Guruljka (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2019. febr. 15. 17:10

Páran boldog szülinapot kívánnak telefonon. A fiam személyesen. Ajándékot nem várok el. Névnapot sosem tartottunk.

A fiamat mégis mivel lepjem meg? Egy fedél alatt küzdjük át a hétköznapokat, felnőtt fiatalember. Vegyek neki húsvétra csokitojást?

62. Guruljka (válaszként erre: 60. - _Berry_)
2019. febr. 15. 17:06
Családom?
61. unom (válaszként erre: 56. - Guruljka)
2019. febr. 15. 17:05
Ez kettejük gondja, a Valentin naphoz nem sok köze van.
60. _Berry_ (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2019. febr. 15. 17:04
Születésnapon, névnapon is így vagy ezzel? Nem esik jól, ha felköszöntenek? Vagy neked nem esik jól a családodat meglepni az ünnepeken? A Valentin sem a virágról szól, nem kötelező azzal meglepni a másikat.
59. _Berry_ (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2019. febr. 15. 17:00
Nincsenek kötelezővé érlelt szokások. Magad döntöd el, hogy mit tartasz meg. Max. gyerekkorban még a szüleid hagyományát vagy kénytelen követni, de utána a te dolgod. Az ajándék meg nemcsak pénzes lehet.
58. Lávli
2019. febr. 15. 16:59
Szerintem már mindenki gyúrhat a Nőnapra, saját habitusa szerint 😀
57. _Berry_ (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2019. febr. 15. 16:55
Teljesen mindegy, hogy egy ünnepet mikor találtak ki. Én azt mondtam, hogy attól nem lesz nagyobb az értéke, mert az egyiket már nagyon régen, a másikat meg akár csak 10 éve. Egyszer a ma már régi ünnepet is el kellett kezdeni. Minden ünnepnek egyébként is olyan értéke lesz, ahogy egyénenként/családokként/barátokként megtartjuk őket. Természetesen lehet a rongyot rázni meg lehet szerényebben is, és ha valaki nem akarja, akkor ne tartsa, de miért jó ezért kritizálni évről évre egy ünnepet? Én sem számolom, interneten megtalálható, hogy mikor kezdődött itt, de szerintem ezzel a mentalitással még 50 év múlva is azon fognak egyesek rugózni, hogy Amerikából jött és minek.
56. Guruljka (válaszként erre: 54. - Unom)
2019. febr. 15. 16:55
Láthatóan nincs egyetértés, ha az egyik duzzog, a másik meg nem érti, miért.
55. Lávli (válaszként erre: 54. - Unom)
2019. febr. 15. 16:53
Én soha nem is fogom megérteni.
54. unom (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2019. febr. 15. 16:51

Pedig nem igazán a virág ilyenkor a tipikus ajándék, úgyhogy megszívták.

Azt nem értettem sose, hogy valakit miért zavar, hogy mások olyat ünnepelnek, amit ő nem? Neki ettől rosszabb lesz?

Nincs hagyománya, de lehet, 100-200 év múlva lesz. A világ változik szerencsére.

53. Guruljka (válaszként erre: 51. - _Berry_)
2019. febr. 15. 16:48

Igaz egy csudát. Örömet szerezni sokféleképpen lehet, nem csak ajándékkal. Nincs ajándékozós meg nem ajándékozós ünnep, csak ünnep van, és a kötelezővé érlelt szokások.

A régi karácsony imádsággal telt, kicsit bővebb étkezéssel, ha volt... a gyerekeknek pár piros alma adta a színt a hó fehérségében. Slussz.


- Szánalmas vagy nem, a virágkötők elunták, hogy a halottak napi divatőrület után nincs keresetük, és igenis tudatosan hozták be ezt a Valentint, aminek nincs kulturális hagyománya itthon. Ez bevallott és elismert dolog.

2019. febr. 15. 16:43

Én nem nevezném figyelemnek, ha a kötelező naptári napon "meglepnek" valamivel.

Vágott virágot sosem szerettem kapni. A fontosabb kapcsolataim elején ezt mindig közöltem is. Valahogy elhitték, hogy nem szeretek egy élő dolog haldoklásában asszisztálni.

51. _Berry_ (válaszként erre: 36. - Fincsi5)
2019. febr. 15. 16:42
Mindenki maga dönti el, hogy mit ünnepel. A karácsonyt sem kötelező, de amiatt puffogni, mert vannak, akik szeretnek egy ünnepet, meg azzal magyarázni, hogy ebből ki gazdagodik, hát ez szánalmas. Bármelyik nap vásárol az ember, valaki gazdagszik belőle. Ha meg valakinek ilyenkor nagyon drága a virág, akkor 1000 más lehetőség is van. Normális embereknél egyébként sem az ajándék értékén van a hangsúly, hanem, hogy olyannal lepje meg, amit azért szeret és egyáltalán, hogy gondolt a másikra. És ez minden ajándékozós ünnepre igaz.
50. _Berry_ (válaszként erre: 37. - Channa*)
2019. febr. 15. 16:36
Miért illet volna odaírni? Az, hogy együtt akar-e élni a párjával vagy sem, nem az én dolgom. Mindenesetre, aki figyelmet szeretne, de nem kap, annak érdemes meggondolnia, hogy hosszú távon jó-e egy ilyen kapcsolatban. Bár ha az emberre nem figyelnek, akkor szerintem rövidtávon sem jó az a kapcsolat.
49. Guruljka (válaszként erre: 48. - Lávli)
2019. febr. 15. 16:31
Egy-egy szép hely meglátogatása, élménye bizony sokáig ünnep marad az ember lelkében. Azaz az esemény, a közös élmény is válhat ünneppé.
48. Lávli (válaszként erre: 44. - PöttyösPanka)
2019. febr. 15. 16:27

Borítékolom, hogy majd lesajnalnak, hogy neked milyen egyhangú szürke az életed, bezzeg ... 🤣


Amúgy teljesen egyet értek veled.

És régen bizony családi hagyománya, rangja volt az ünnepeknek, és családösszetartó ereje volt.

Nem fujjogtak, hogy én lexarom a Húsvétot és rajtam nem gazdagszik senki, hanem a legény meglocsolta a leányt, a leány kipingálta a tojást, sült a kemencében a kalács, sonka, a vallási felhangra se utálkozott senki, max. vagy vallásos volt vagy nem, de magánügyének tartotta. És együtt volt a család.


Hollókő pedig a világörökség kincse.


[link]


(Bocsi, hogy idekeveredett Valentinhoz:))

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook