Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem kaptam semmit Valentin napra fórum

Nem kaptam semmit Valentin napra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
137. Bözsi néni (válaszként erre: 135. - Guruljka)
2019. febr. 17. 07:01

Nyugi, nincs olyan sok ünnep.


A számodra kedves "valami", amit kinevezel ünnepnek, az csak neked az. Nem a közösségnek például.


Pedig az ünnepeknek közösségformáló, összetartó ereje is van.


De ezzel sem értesz egyet, tudom. Te hivatalból ellenzel mindent. Hát ne vegyél részt bennük.

136. Guruljka (válaszként erre: 132. - Michelle.r)
2019. febr. 17. 02:27

Ez nem érv. Aki nem akarja, ne csinálja. Minden szakmának van előnye és hátránya.

A tél közepi virágkötészeti esemény is csak üzleti fogás. Kicsit manipulatív, de persze az a hülye, aki benyalja.

135. Guruljka (válaszként erre: 130. - Bözsi néni)
2019. febr. 17. 02:17

...aztán egyszer majd átfordul a hinta, és annak lehet örülni, ha végre akad a sok ünnep közt egy hétköznap.


Örülni és feltöltődni sok mindennel lehet, csak elhatározás kérdése. Bárki megtehet egy számára kedves napot az éves főünneppé. Vagy lehet ünnepnek érezni egy kedves, ritkán átélt élményt is. Ma például sokan jelezték, hogy láttak hóvirágot. Ez is lehet ünnep.

134. Guruljka (válaszként erre: 131. - Michelle.r)
2019. febr. 17. 02:14

A Busónak nem tudom, mi köze bármihez is.

Duzzogjon a csuda.

Én nem kelek korán, de esetleg háromkor fekszem, ha új német virágfajták fajtaleírásait kéri egy kereskedő tegnapelőttre fordítani. De ugyanígy virrasztok egy derék gépész szösszenete kedvéért. Szóval se pro, se kontra nem vagyok érintett a virágbizniszben.


Mint már írtam, én sosem szerettem a vágott virágot, szerelmes sem vagyok, csak azért mérgelődöm, mert már a Valentin elfelejtése miatt is lehet díszhisztizni.


Pedig igaz, ha valaki csak duzzogással tudja kezelni a problémáit, az bármiért is duzzog.

133. PöttyösPanka (válaszként erre: 120. - Andussz)
2019. febr. 17. 01:32
Szerintem jövőre próbáljátok ki fordítva. Te dolgozol 11 órát, és ő hisztizik, hogy nem vagy elég figyelmes.
132. michelle.r (válaszként erre: 125. - Guruljka)
2019. febr. 16. 23:53
Az. Lehet hajnali háromkor kelni, a virágpiacra menni, minden ünnepnapon a pult mögött roskadozni. Tessék utánunk csinálni.
131. michelle.r (válaszként erre: 123. - Guruljka)
2019. febr. 16. 23:51
Pontosan ezért írtam ;) Lehet majd duzzogni az anyák napja miatt, az sem magyar eredetű. Ahogy a Busó járás sem, egyébként, amit oly előszeretettel szeretnek a Valentin nap ellen felvonultatni.
2019. febr. 16. 23:42

Szerintem ünnepek kellenek. Hogy megtörjék a hétköznapokat, hogy legyen alkalom a nyugodt, közös örömre, vidámságra, ami feltölt, és fontos a léleknek, az egészségnek. Hogy összehozza, közös emlékekkel lássa el a családokat, barátokat, közösségeket.


Az pedig, hogy milyenné tesszük az ünnepeinket, csak rajtunk múlik.

129. Bözsi néni (válaszként erre: 125. - Guruljka)
2019. febr. 16. 23:37

Szerintem nem a virágárusok, kereskedők bűne, hogy az emberek többsége vadul vásárol.


Ahelyett, hogy másfajta dologgal kedveskedne. Amire a másik már régóta vágyik. Pl. hogy felfúrja végre a navalyás polcot, vagy elmennének kettesben sétálni, hajókázni, vagy mit tudom én, amit szeretnének.

128. Guruljka (válaszként erre: 126. - Unom)
2019. febr. 16. 23:34
Jaj, ne legyél már ennnyire konkrét...
127. Bözsi néni (válaszként erre: 120. - Andussz)
2019. febr. 16. 23:32

Te tényleg duzzogtál rá, mert napi 11 óra meló után, este 9-re hazaesve nem vitt neked semmi szivecskéset?


Hát, legyél kicsit wmpatikus, és képzeld magadat a helyébe.


A pasik legnagyobb része egyébként is utálja az ilyen nyálas, szivecskés dolgokat.

126. unom (válaszként erre: 125. - Guruljka)
2019. febr. 16. 23:32
Miért pont a virágárusok a bűnbakok? És a csoki, ékszer, ital, wellnesshétvége rendben van?
2019. febr. 16. 23:30

További tanulság, hogy úgyis mindig a virágárusnak van igaza.

Mindent überelő, tuti szakma. ☺

124. unom (válaszként erre: 123. - Guruljka)
2019. febr. 16. 23:27

Megsértődött, hogy mások nem az ő elképzelései szerint ö

ünnepelnek?

A kívánsága teljesült, nem nagyon ismerik a nevét az anyák napja kapcsán.

123. Guruljka (válaszként erre: 122. - Michelle.r)
2019. febr. 16. 23:23

Nem ugyanezek, de érdekes a történet:


Történet

Az anyák megünneplésének története az ókori Görögországba nyúlik vissza. Akkoriban tavaszi ünnepségeket tartottak Rheának az istenek anyjának, és vele együtt az édesanyák tiszteletére. A történelem során később is voltak olyan ünnepek, amikor az anyákat is felköszöntötték.


Angliában az 1600-as években az ünnep keresztény vallási színezetet is kapott. Akkoriban a húsvétot követő negyedik vasárnapon, az anyák vasárnapján tartották az édesanyák ünnepét. A családjuktól messze dolgozó szolgálók szabadnapot kaptak, hogy hazamehessenek, és a napot édesanyjukkal tölthessék. A látogatás előtt külön erre a napra ajándékként elkészítették az anyák süteményét.


Az Egyesült Államokban először 1872-ben ünnepelték meg Bostonban az anyák napját Julia Ward Howe segítségével.


1907-ben a philadelphiai Anna M. Jarvis próbálta az anyák napját nemzeti ünneppé nyilváníttatni. Az ünnepet május második vasárnapjára tűzte ki, elhunyt édesanyja emlékére. Rengeteg időt és energiát szánt arra, hogy az ünnepet előbb állami, majd nemzetközi ismertségűvé tegye. Jarvis a célját 1914-ben érte el, amikor Woodrow Wilson amerikai elnök 1914. május 9-i proklamációjával hazájában minden év május második vasárnapját az anyák hivatalos ünnepévé nyilvánította. (1914-ben május második vasárnapja, és így az Anyák Napjának első hivatalos megünneplése május 10. napjára esett.)


Sajnos azonban Anna Jarvis a népszerűsítésre fordított ideje miatt nem vette észre, hogy hamarosan az ünnepet „felkarolták” a virágkereskedők, üdvözlőlap-gyártók, cukorka- és ajándék-kereskedők, akik Európában is propagálni kezdték az Amerikában elterjedt ünnepet, amelynek hatására az gyorsan népszerűvé vált a kontinensen is. Az eredeti elképzeléshez képest – az élő és elhunyt anyák tisztelete – az ünnep eltolódott az ajándékozás, Jarvis véleménye szerint pedig főképp a virágkereskedők hasznának növelése irányába. További élete során oly hevesen tiltakozott az ünnep üzletiesedése ellen, hogy még a törvénnyel is szembekerült egy vehemens tüntetése során. Élete végére megbánta tettét és nem akarta nevét Anyák Napjával kapcsolatba hozni.

122. michelle.r (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2019. febr. 16. 23:12
És aztán ugyanezen gaz iparosok behozták az anyák napját, hogy még a Valentinnél is jobban megszedjék magukat ;)
121. michelle.r (válaszként erre: 9. - Andussz)
2019. febr. 16. 23:00

Ha szeretnéd megérteni a gondolkodásmódját, miért nem vele beszélgetsz, ahelyett, hogy még az estét is végig duzzogtad?


Ha más is járt így, megérted, hogy a te párod miért viselkedik így?


Komolyan sajnálom néha szegény pasikat :D

120. Andussz
2019. febr. 16. 21:17
Ma megmondtam neki hogy nagyon rosszul esett. Mondta hogy sajnálja de értsem meg 11órát dolgozott este 9ig és rengeteg forgalom volt. Oké, ezt el is fogadnám ha mondjuk aznap este odajött volna hogy “ne haragudj szívem ez és ez történt de azért boldog Valentin napot nem felejtettem el” na de ez van. Majd jövőre. Ennél nagyobb bajunk tényleg ne legyen az életben.
119. Channa* (válaszként erre: 117. - PöttyösPanka)
2019. febr. 16. 19:19
:DDDD
118. Guruljka (válaszként erre: 117. - PöttyösPanka)
2019. febr. 16. 15:01
Az már másik sorozat volt.
117. PöttyösPanka (válaszként erre: 114. - Dd9dec5381)
2019. febr. 16. 14:42
Nekem meg az, amikor utazgatott a csillagkapun keresztül ;)
116. unom (válaszként erre: 115. - Guruljka)
2019. febr. 16. 14:41

változnak a tárgyaink, szerencsére.

A fiatalabbak se nem jobbak, se nem rosszabbak nálunk, csak mások.

115. Guruljka (válaszként erre: 111. - Unom)
2019. febr. 16. 14:37

Lassan felnő az a generáció. aki már a kis mobilt nem ismeri.

Ahogy az akkor 13 éves unokám a tárcsás telefont látva döbbent le.

114. dd9dec5381 (válaszként erre: 112. - Guruljka)
2019. febr. 16. 14:35
Nekem az ragadt meg, amikor banánból csinált bombát. :))
113. Guruljka (válaszként erre: 107. - PöttyösPanka)
2019. febr. 16. 14:35
Igazán az a rémes, hogy én családapában is ismerek duzzogót. Komolyan, leült magának, nem szólt semmit és szipogott!
112. Guruljka (válaszként erre: 109. - Unom)
2019. febr. 16. 14:34
Nem, de a múltkor azon röhögtem, mennyire meglepett, hogy a fiamnak egy fiatalabb haverja nem tudta, ki-mi az. A fiamnak meg anno kedvenc sorozata volt. Máig poén a svájci bicska a családban.
111. unom (válaszként erre: 110. - Guruljka)
2019. febr. 16. 14:33
Panka sima mobiltelefonról beszélt, nem okosról.
110. Guruljka (válaszként erre: 105. - PöttyösPanka)
2019. febr. 16. 14:32

Az én számomra nem lesz megszokott ünnep, de végtére is ez ugyanúgy nem kötelező, no meg legalább párok tartják egymás között, nem az emberiség en bloc.

És igen, az okostelefon áramkörei sem integrálódtak a vérkeringésembe, de eddig sem azért nincs, mert idegenkedem tőle, hanem mert a számomra, aki itthon ülő vagyok, a lényegi funkciója felesleges. Mivel amúgy is éppen romlik a látásom, még több funkciója lenne kihasználatlan.

Itthon hagyni meg ugyanúgy "sikerülne", mint a múltkor a kicsi, nem okos mobilt. Mert azt használok.

109. unom (válaszként erre: 106. - Guruljka)
2019. febr. 16. 14:30
McGyver hogy jön ide? (Neki volt beszélő autója?)
108. unom (válaszként erre: 105. - PöttyösPanka)
2019. febr. 16. 14:29
Ennyire senki nem sznob :) Az már kényelmetlen lenne.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook