Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem jövök ki a pénzéből. 😞Közfogis vagyok, családi,... fórum

Nem jövök ki a pénzéből. 😞Közfogis vagyok, családi,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
54. syria (válaszként erre: 51. - 55Judit)
2022. nov. 26. 14:34
Nem feltétlenül.
53. tumbo2 (válaszként erre: 52. - De82bd5a12)
2022. nov. 25. 10:35
lóg a lábam a szamárról.ja hát gyalog megyek.
52. de82bd5a12 (válaszként erre: 3. - Alessandro)
2022. nov. 25. 09:00
Nyilván, éljen meg mindenki kevesebből. Közben meg arcpirító, hogy mennyire megy egyeseknél a pazarlás. Olyan autókban ülnek, amiből egy család évtizedekig megélne. Mellesleg ezeknek a 95%-át falhoz lehetne állítani, mert gazemberek.
51. 55Judit (válaszként erre: 51. - Syria)
2022. nov. 23. 13:54
A pénzhiányt csak pénzzel lehet megszüntetni.
50. Bichi (válaszként erre: 19. - K-né Zsóka)
2022. nov. 21. 08:56
Hát a 200 jóval kevesebb, mint a 300. Tök mindegy, hogy hányan vannak, egy főnek egy gyerekkel is már nagyon kevés, ha csak a rezsit, kaját és minimális ruhát számolunk, még ha csak a gyerek növekedése miatt is...
49. tumbo2 (válaszként erre: 48. - Syria)
2022. nov. 20. 12:54
már akinek adtak zsebpénzt.nekünk sosem.két forintot vettem ki,hogy valami tízórait vegyek.a menza elég jó volt,de lyukas szandálban jártam,télen nem tudtam,hogy a sálat a fejemre,vagy a nyakamra tegyem.a kaját kétfelé vettük,az anyáméból nem szabadott enni,kilószám vette az epret,meg egy szép festményt a falra,mert mindenkinek van.épp ezért borzasztóan sajnáltam azokat a gyerekeket,akik áztak-fáztak télen.az enyém sosem fázott,mert rendesen föl volt öltöztetve, jó melegen.nem emlékszem már,de a húgom szerint pizsamánk sem volt,csak valami kombiné.
48. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 11:29

Pedig nincs más választásod, mint megtanulni a beosztást. Nem lehetetlen, hidd el!

Jó, én könnyen beszélek, mert nem a múlt hónapban, hanem kb. 8 éves koromban kezdtem. Mindig csak arra költöttem, amire FELTÉTLENÜL muszáj volt. Ha lett valami kevés zsebpénzem (ami úgy gyűlt össze, hogy a bevásárlásra kapott pénzből a maradékot nem kellett visszaadnom), abból tartalékot képeztem. Csak akkor költöttem „luxusra”, ha a tartalék szerintem elég izmos volt. Nem mondhatom, hogy könnyű volt akkor sem, amikor lett saját keresetem. Az nem érdekelt, hogy nincs pénzem új ruhára, alkatomnál fogva akkor is csinos és vonzó voltam, ha az ólajtót húztam magamra, de hogy később a fiaim szegényes ruhákban jártak, az nagyon fájt. Pedig olyan osztálytársaik voltak, akik nem bántották őket ezért. De tanultak, felnőttek, lett jó szakmájuk.

Legtöbbet az ételen lehet spórolni; az se könnyű, de oda kell figyelned, nem tehetsz mást. Nem tudom, milyen korú gyereke(i)d van(nak), de szerintem vonjad be ő(ke)t is a „gazdálkodás”ba, amit nem lehet elég korán kezdeni.

Sok erőt a kilábaláshoz!

47. 55Judit (válaszként erre: 43. - Tumbo2)
2022. nov. 19. 17:44

Hát rohadt drága minden.

Én április közepén mindig szoktam venni gyönyörű egynyári virágokat. Tavaly már nem vettem és idén se. Erkélyládákba a muskátlit magam szaporítom, a többi egy nyárit magról vetem. Így sokkal később gyönyörködhetek a virágokban, de legalább ingyen vannak.

Idén nyártól már a kis kerti tavamban is gyönyörködhetek, minden hozzávalót fórumtársaktól kaptam. Még az ásást is.😀

Rálátok a szobaablakból is, cica meg a partján szokott mozizni, nézi az aranyhalakat. Spórolunk.

Fórumtársakkal régen bevett szokás hogy adunk egymásnak ezt-azt, vagy csereberélünk. Így mindenkin ek van mindene ami kell.

46. Napsugár8 (válaszként erre: 36. - 55Judit)
2022. nov. 19. 17:32

Kb. 6-8 év óta ahogyan elkezdenek a kertekben érni a zöldségek (május vége, június eleje) borsó, majd a zöldbab, karalábé.... stb. a zöldséges piacon kistermelőtől vásárolom be a téli 5 hónapra szükséges, (szűken-szépen elegendő) zöldségeket, és rakom a fagyasztóba. Mert igaz, hogy a legtöbb zöldséget itt termelik, de a szépeket, a javát viszik Pestre, és az üdülő-övezetekbe. Amit itt az üzletekben adnak, azok már osztályos termékek, de aranyáron.

Hát a termelőtől, amikor a szedésnek zöme van, mindenki egyszerre akarja eladni, ... ami gázszámlát télen fűtés miatt fizetek, nyáron annyival kevesebb a számla. Kb. havonta annyit költök a zöldségek beszerzésére. Úgy megyek neki a télnek, hogy a legszükségesebb zöldségekből van télire is. Igaz, hogy kicsi a fagyóm, kevesebb húsfélét tudok tartalékolni, de ami kell, így akciósból azt is meg tudom venni.

Ez is a spórolás egy fajtája.

45. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2022. nov. 19. 16:40
A múlt héten a langalló tészta helyett közönséges krumplis tésztát gyúrtam, csak sütőport is raktam bele. Zöldséges tölteléket sütöttem bele a közepébe.... ez az általad felrakott link nagyon jó, könnyebb sütni, mint a nagyméretű langallót. Köszi!
44. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 19. 16:18
Én is megértelek.
43. tumbo2 (válaszként erre: 40. - 55Judit)
2022. nov. 19. 16:13
ja,még a vezérigazgató bére is.
42. 55Judit (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2022. nov. 19. 16:07
Ja, a túrósnak keskeny laskát csinálok.
41. 55Judit (válaszként erre: 39. - Tumbo2)
2022. nov. 19. 16:06
Én durum tésztát használok. A túrós tésztához valót én gyúrom frissen. Krumplis és káposztáshoz, rakott tésztához használok bolti kockát, de orsót, és csőtésztát is veszek. Nem tudom a nevét annak az ici-pici csőtésztának, ráírva sincsen, ami szintén durum, és a LIDL-ben lehet kapni. Azt szeretem a legjobban.
40. 55Judit (válaszként erre: 38. - Tumbo2)
2022. nov. 19. 16:04
Az árban benne van az üzemanyag ára és a sofőr bére is. Valamikor ide is jött, de a szerény érdeklődés miatt felhagyott vele. Én nem is vettem semmit. Inkább mikor városba megyek mást is várolni.
39. tumbo2 (válaszként erre: 36. - 55Judit)
2022. nov. 19. 16:03
kockatésztát akartam venni,de alig volt háromféle.végül is vastagabbat vettem túrós tésztának,csak nem fognak összeveszni.
38. tumbo2 (válaszként erre: 36. - 55Judit)
2022. nov. 19. 15:59
hetente jön a húsoskocsi,príma lesz a hidegben egy-két órát várni rá.nem olcsó.
2022. nov. 19. 14:17

Na és hogy kijöjjek a pénzemből, az is hozzátartozik hogy most elmenjek a napi gyalogtúrámra, mert ezzel támogatom a gyógyszer mentes életemet.😀


Hajrá nektek is! Próbálják aláásni az egészségünket, de mi ne hagyjuk!!!🙂

36. 55Judit (válaszként erre: 33. - Tumbo2)
2022. nov. 19. 14:14
Itt is csak kis boltok vannak, hús nélkül, a zöldségesben pedig takarmányozási célra se való zöldségek vannak. Iszonyat drága minden a városi nagyobb üzletekhez képest, a friss árú itt helyben romlik meg, mi pedig bejárunk Siófokra vagy másik irányba Veszprémbe vásárolni. Itt tényleg csak akkor megyek boltba ha 1 valami nagyon kéne a főzéshez, ami pont elfogyott.
35. tumbo2 (válaszként erre: 33. - Tumbo2)
2022. nov. 19. 14:06
eladó ársapka,bármire ráhúzható.
34. tumbo2 (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2022. nov. 19. 14:06
úgy látom kitörölték,hogy az ember néha elmenne egy vendéglőbe,pl halászlét enni,esetleg színházba,csinosan felöltözve,egy nők lapját megvenni,de ez már nem fér bele.azon forog az agya,mit főzzön.előre megyünk,nem hátra.
33. tumbo2 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2022. nov. 19. 13:56
itt sajnos csak kisbolt van hát nincs , oldalas van,lapocka,amin nincs sapka.
32. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Loch ness)
2022. nov. 19. 13:52
ja,ki is töröltek.se az áldott kormány ilyesmire ad..
31. 55Judit (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2022. nov. 19. 13:37
Most eredeti tésztát kevertem be hozzá, legközelebb lángos tésztával csinálom, bő olajban kisütve. Agyjunk az egészséges táplálkozásnak is! Néha ilyeneket is kell csinálni, mert ha sose, akkor csak az állandó sóvárgás van. Az meg feszkót okoz, úh. Inkább ez.😀
2022. nov. 19. 13:35
Van egy csomó olyan juttatás, ami régebben sosem volt. Akár a lakásfelújításra, vagy a háztartási gépek cseréjére, és sorolhatnám. De szerintem a fórum kezd elmenni a politika irányába, ami a hoxán tilos.
29. 55Judit (válaszként erre: 25. - Liliom10)
2022. nov. 19. 13:33
Én még azért nem csíráztatok, mert rengeteg retkem és tépősalátám van a kertben. Savanyú káposztát is veszek, később azt is savanyítok (fazékban).
28. 55Judit (válaszként erre: 25. - Liliom10)
2022. nov. 19. 13:30

Délre megsütöttem, de nem zöldségesen.

A videóban szerintem főzőkolbászt reszelt le.

Nekem volt házi főtt császárszalonnám, snidling helyett fejes hagyma apróra vágva, és petrezselyem zöldje jó sok. Az a 2 kanálnyi olaj nem kell bele. Finom lett, kelkáposzta főzelék mellé ettük. Maradt egy csomó, jó lesz reggelinek, vacsorának sok salátával.

27. Channa* (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2022. nov. 19. 12:19

Én is így szoktam csinálni.

A levesbe nem teszem bele a bőrt és a vastag zsírt, de külön megsütöm, így lesz töpörtyű és zsír is.

2022. nov. 19. 12:17

Már nagyon sok.


A fiamra 14 éve nem kapom és azóta sem emelkedett. 12.700 egy gyerekre. És ugye előtte is már évekig ennyit kaptunk.

Van a családi adókedvezmény, a mi időnkben kb. 10 ezer volt egy gyerekre és most is annyi.

25. liliom10 (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2022. nov. 19. 11:26

Nyami! :) A kolbászt lehet valamivel helyettesíteni ? Ez nem is tűnik annak, inkább párizsifélének.

Kell vennem kefírt és zöldhagymát, mert csak snidling van itthon.

Elkezdtem a csíráztatást, mától ehető a brokkolicsíra és a lilaretek csíra. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook