Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem issza a vizet fórum

Nem issza a vizet (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. Zebra25 (válaszként erre: 65. - Ágio8405)
2014. dec. 22. 14:26

A fórumindítónak millió lehetősége lett volna leírni, hogy bár bocsi, de steviát vagy xilitet használok, ami természetes.

De nem tette.

Én is xilitet használok már évek óta, a kisfiamnak iszonyú hasmenést okoz már 1 kávéskanálnyi is, a steviát nem fogadja el. A gyerekorvos azt javasolta, hogy 3 éves koráig ne is adjak neki ilyesmit, mert ez is egyfajta cukoralkohol, amit nem tud megemészteni, hasmenést okozhat. Nem kell bemutatni ezeket az édesítőket. És még azt is megjegyezném, hogyha szóba kerül az, hogy én miként diétázom, nem azt mondom elsőnek, hogy édesítőszert használok, mert ebből mindenki a mű édesítőre gondol, hanem hozzáteszem, hogy ez vagy az a fajta.

66. 3a5c305959 (válaszként erre: 65. - Ágio8405)
2014. dec. 22. 13:30
Az elejetol fogva tema az edesito, ha erdekelne a foruminditot a sajat foruma es nem csak az hogy durrogjon meg martirkodjon mar reg valaszolt volna ra. Egyebkent gyanítom hogy nem termeszeset edesitot hasznal, ezert sem valaszolt.
65. Ágio8405 (válaszként erre: 34. - Zebra25)
2014. dec. 22. 13:12
Kérdezd már meg elötte milyen édesitöszert ad neki, mert nem csak olyan van a mi méreg... Létezik természetes édesítöszer ami nem MÉREG.... nem is egy fajta. A nádcukor sima cukor semmivel sem jobb mint a sima. Ugynaugy anyagcsere károsodást okozhat sok-sok év alatt mint a sima cukor. Az anyagcsere szampontjából semmivel sem jobb.
64. 3a5c305959 (válaszként erre: 58. - 3d249bd49f)
2014. dec. 21. 21:11
Nem vagyok tokeletes anyuka, de ha aggasztana valami a gyerekemmel kapcsolatban megkerdeznem a védőnőt, HA inditanek forumot meg vennem a faradtsagot hogy neha benezek hogy mit irnak. Latod, pl irtam neked egy hosszu uzenetet jotanacsokkal de azt csipobol figyelmen kivul hagyod (ahogy a tobbi forumon is). Nem tunik ugy hogy tanacs kene, csak onigazolast keresel. Nem baj az, csak ezert vannak a baratnok akik ismernek es ugy szeretnek ahogy vagy, es nem fognak megbantani azzal hogy a szemedbe mondjak amit oszinten gondolnak :-)
63. zebracsikó (válaszként erre: 62. - 3d249bd49f)
2014. dec. 21. 16:17

Kedves Times,

ne légy már ilyen sértődékeny. Kezdj tiszta fejjel gondolkodni. SOkan sokfélék vagyunk, ki kicsit kioktatóbb stílusban, ki kedvesebben próbálta leírni a véleményét. De azok nagyjából egyeztek!

Neked is van egy stílusod, ahogy mindenkinek.

Emelkedj felül ezen, s a válaszok klényegét olvasd csak, az élét nem kell a szívedre venni.

A többség véleménye az, hogy nem a legjobb úton haladsz a gyermeked táplálásában. Gondold végig, fokról fokra hogyan alakíthatnád jobbá.


SOk sikert, jó egészséget Nektek!

2014. dec. 21. 16:12
jaaaj tényleg :) De amire irtam nem lényeges!!!! Kövezzetek meg az a legjobb :( Nincs helyem itt látom,ennyi sok-sok tökéletes anya közt. The end.
61. fincsi5 (válaszként erre: 60. - 3d249bd49f)
2014. dec. 21. 16:08

06. 02. ...pontosan nem emlékszem, mit mondott az orvos..azért érdeklődnék itt

06. 02 ....csak a doktornőnk nyűgös......

60. 3d249bd49f (válaszként erre: 59. - Fincsi5)
2014. dec. 21. 16:02
Mikor volt olyan fórum témám,hogy "Nyűgös a doktornőnk??? Vagy Nem emlékszem mit mondott??? Valos dolgokat kérlek jó???Szevasz
59. fincsi5 (válaszként erre: 55. - 3d249bd49f)
2014. dec. 21. 15:59

Én( meg gondolom a többiek is ) csak az alapján válaszoltam, amiket már kiírtál.

Mit csinálnak a gasztro-n a gyerekkel? 8 hónaposan kakaót iszunk.Miért nem eszi a bébiételt? Tápszert? Verekszik...Nyűgös a doktornőnk.

Nem emlékszem, mit mondott az orvos...stb.


Ezért merészeltem javasolni, hogy beszélgess a védőnővel; mikor mi várható?

De nem fontos. Így is fel lehet nevelni egy gyereket. Támadj, és ne figyelj arra, mit mond az orvos. Itt majd megoldod.Főleg, ha mindent utólag írsz ki. Szervusz.

58. 3d249bd49f (válaszként erre: 47. - 3a5c305959)
2014. dec. 21. 15:50
Most erre mit mondjak??? Inkább semmit.Köszi a segitséget,TÖKÉLETES ANYUKA!!!! Sziasztok!!!!!
57. 3d249bd49f (válaszként erre: 35. - Bibity)
2014. dec. 21. 15:46
Miért gondolod te is hogy nem viszem sehová???Képzeld van időpontunk gasztrora,!!!!Csak nem vagyok annyira szar anyuka,ahogy itt már előadtok!!!! :( És bármi kis köhintés van,már azzal is viszem :) Na ide sem kell többé irni,beszélgetés céljábol,csak lenézni tudjátok az embert :(
56. 3d249bd49f (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2014. dec. 21. 15:42
De jól tudod :)
55. 3d249bd49f (válaszként erre: 28. - Fincsi5)
2014. dec. 21. 15:40
De jó hogy igy látatlan is tudod,hogy nem vittem sehová!!!Képzeld elvittem,csak néha,mondom néha van egy-egy ollyan emberke akitől kapok valami kis segitséget,ami jobb az orvosok által felirt szerektől!!!! Köszönöm,hogy ennyi JÓ ember van itt :(
54. 3d249bd49f (válaszként erre: 26. - Bibity)
2014. dec. 21. 15:37
:)
53. 3d249bd49f (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2014. dec. 21. 15:36
Szia.Elnézést,nem kakaóztattam,hanem néha a tápszerbe tettem Maci kávét!!!
2014. dec. 21. 15:32
Jobban mondva 1 kk, nem is teáskanál volt.
51. Zebra25 (válaszként erre: 49. - Pk86)
2014. dec. 21. 15:31
Engem nem kell meggyőzni a jótékony hatásáról, de pici gyereknem irtózatos hasmenést tud okozni. Saját bőrünkön tapasztaltuk, hogy akár 1 tk. Nyírfacukor mit tud okozni egy 1,5 éves gyereknél. Én várok még vele, bármit is írjon a cikk.
50. kriszta773 (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2014. dec. 21. 10:56
hígítsd fel a teát jobban vízzel, mindig egy kicsivel többel
49. pk86 (válaszként erre: 46. - Zebra25)
2014. dec. 21. 10:47

Itt egy cikk a nyírfacukor/xilitol terhesség alatti és csecsemőknek való adásáról:


[link]


"Ha a baba hat hónapos kortól szintén fogyaszt egy kevés nyírfacukrot, nagyban megnöveli az esélyét, hogy erős és ellenálló fogai fejlődjenek ki.


Egyes tanulmányok szerint a 6 és 15 hónapos kor között, folyékony formában adagolt nyírfacukor megelőzheti a kora-gyermekkori fogszuvasodást. Javasolt, hogy ez a mennyiség eleinte ne haladja meg a néhány grammot (körülbelül napi hat gramm nyírfacukor fogyasztása ajánlott, három adagra osztva)."

2014. dec. 21. 04:56

az unokaöcsém sem itta.Aztán egyszer :) :

Azt mondta : "Én már megváltoztam, megiszom a vizet is" :)

Kb 3-4 éves lehetett. :))

Nagyon vicces volt :)

2014. dec. 20. 22:52

Egyebkent annyira atlatszo hogy nem azert inditja a forumokat hogy tanacsot kapjon hanem hogy onigazolast szerezzen azaltal hogy talal olyan anyukakat akik ugyanazt a hulyeseget csinaljak mint o. Ha nem azt irjak amit hallani szeretne meg egyszeruen be sem nez tobbet a forumra. De ne csuggedjunk, egy honap mulva nyit majd egy ujat, valami hasonlo cimmel "Csak a Mcdonald'sos kajat eszi meg, hasonlo cipoben jaro anyukakkal szeretnek beszelgetni"

Erdekes egy no lehet :-)

46. Zebra25 (válaszként erre: 38. - Pk86)
2014. dec. 20. 18:26

Arról nem esett szó, hogy milyen édesítőt használ, de nekem egyből a pötyi édesítőszer ugrott be.

Sem xilitet sem eritritet nem szabad kicsi gyereknek adni a cukoralkohol miatt. Ha a steviát megeszi, akkor az mehet, de nálunk pl senki nem szereti.

45. anya4005 (válaszként erre: 43. - 3a5c305959)
2014. dec. 20. 17:16

Valóban nem szülői érdem :-)!

Mindkét fiam ugyanazzokkal az alapokkal indúlt,a nagy (4) zöldség-gyümölcs őrűlt,a kicsi (2,5) hús-tészta mániás. Pedig mindnet úgy csináltam a kicsinél,mint a nagynál,mert úgy tűnt,az bevált (nagyon jó étvágya is van a nagynak),és mégis teljesen más az ízlésük.

Egyben megegyeznek: az édességet szeretik! Úgy gondolom,azt pedig nekem kell adagolni,és nem lesz baj!

44. trapiti (válaszként erre: 43. - 3a5c305959)
2014. dec. 20. 17:15

Az biztos hogy van egy egyéni ízlés, ami a szülőtől függetlenül alakul ki. A lényeg inkább az szerintem hogy bármelyik ízvilágot is kedveli a gyerek, ne egyoldalúan táplálkozzon. Az én lányom pl. kifejezetten a fehérjedús dolgokat (hús, hal, tojás, tejtermékek, sajt stb...) szereti leginkább, és ha rajta múlna sosem enne zöldséget. Mégis minden nap megeszi a zöldségadagját is. Teljesen eltiltani az édességtől sem lehet egyetlen gyereket sem, de normális keretek között tartani az édességfogyasztást igenis lehet. Így pl. hogy egyáltalán nem iszik semmi cukrosat, napi 1x ebéd után kap 1-2 kocka csokit vagy egy-egy szelet házi sütit stb. Szereti a tésztát, de itthon csak rostban gazdag durumtésztát kap. Megeszi a főzelékeket is, de pl. kenyeret nem szeret enni, nem is eszik. Az iskolai kajacsomagjába minden nap hal/hús/tojás/sajt és zöldség van. Amennyire látom, nagyon sok sovány/átlagos alkatú gyerek bődületesen rosszul van táplálva, rengeteg a szénhidrát, cukor bevitel, cukros üdítők, gyümölcslevek, de még a bolti "gyümölcs"joghurt is ide tartozik... Nálunk pl. a gyümölcsjoghurt friss vagy fagyasztott gyümölcsökből és natúr joghurtból készül, de gyümölcs-zöldség smootie is napi szinten van.


Visszatérve az 1 éves kicsire, nincs szüksége cukros teára. A gyümölcstea, babatea jó lehet ha cukor ill. édesítés nélkül kapja, de szerintem kár rászoktatni hogy a víz nem jó. Ráadásul a gyümölcsteák is savasak, nem szabad hogy egész nap az legyen a cumisüvegben. Én azt csinálnám, hogy alapból vizet adnék neki arra hogy akkor igya amikor szeretné, emellett néha lehet egy-egy pohár gyümölcsteát ha szereti, de semmiképpen nem hagynám hogy ne igyon vizet.

(Nyáron volt nálunk vendég kislány, 7 éves, sovány, az én lányomhoz képest sokak szerint "ideális" alkat... Alig evett meg valami a rendes ételekből, kizárólag szörpöt és üdítőt v. gyümölcslevet volt hajlandó inni, hal, hús, főzelék semmi, csak tészta, kenyér és süti... érdekes tapasztalat volt...)

43. 3a5c305959 (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2014. dec. 20. 16:47
Nem, szerintem is a vegyes taplalas a lenyeg. Pl kapott fott krumplit almaval vagy repaval vagy sutotokkel. Adtam neki mindenfele izt az elejetol fogva. Ettol fuggetlenul nem gondolom hogy az en erdemem hogy jo evo es szereti a zoldsegeket. Szerintem ez a sajat szemelyisege es az apjatol orokolte mert o kepes megenni egy hatalmas tal salatat minden este. Nalunk mindig van itthon tobb fele zoldseg, salata mert ezek nagyon gyorsan fogynak.
42. trapiti (válaszként erre: 41. - 3a5c305959)
2014. dec. 20. 16:35
Így van, de ha valaki eleve a nagyon intenzív édes ízre szoktatja akkor nagyobb az esélye hogy később sem a paprika lesz a kedvenc :)
41. 3a5c305959 (válaszként erre: 40. - Pk86)
2014. dec. 20. 16:23
Pontosan, az anyatej is edes, a gyerekek szeretik az edesseget. Viszont ahogy a felnottek is, a gyerekek kozott is van aki szereti a zoldsegeket is. Ok is emberek, van sajat izlesuk, nem kell ezen csodalkozni. Az enyem almaval meg ubokraval kezdte a hozzataplalast, de szerette az ujhagymat is ragcsalni. Ma is siman leul es bevag egy paprikat vagy uborkat magaban.
40. pk86 (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2014. dec. 20. 16:12
Ebben teljesen egyetértek, da ha már valaki mindenképp "cukrozni" akar, akkor már tegye egészségesen. Ha már az édes ízeknél tartunk, MO-on a gyümölcsökkel kezdik a hozzátáplálást és csak később adnak zöldségpépeket. Én ezzel azért nem értek egyet, mert ha a baba az almát, barackot jó ízzel megeszi, ne csodálkozzunk azon, hogy nem fog neki ízleni az ízetlen krumpli és spenót.. Bár ugye már ott bukott a dolog, hogy az anyatej is nagyon édes.
39. trapiti (válaszként erre: 38. - Pk86)
2014. dec. 20. 16:07
Vannak olyan édesítők amik adhatóak, egy baj van, ezek is tökéletesen alkalmasak arra hogy a gyerek eljusson onda hogy csak azt eszi-issza meg ami édes. És később nem lesz mindenben stevia ami édes... 1 éves korban még sokkal inkább a természetes ízekre kellene koncentrálni és édeset elsősorban gyümölcs formájában adni a kicsinek.
38. pk86 (válaszként erre: 34. - Zebra25)
2014. dec. 20. 16:03
A természetes édesítőszer pl. a stivia 100x jobb, mint a cukor, ugyanis növényi, viszont nincsenek benne üres kalóriák és nem rontja a fogakat. Ha valakinek nem ízlik, mert enyhe utóíze van, akkor a xilit, tehát a nyírfacukor lehet az alternatíva, ugyanis kisebb a kalóriatartalma (fele), alacsony a glikémiás indexe, tehát nem okoz éhségérzetet, antibakteriális hatású és szintén nem rontja a fogakat.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook