Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem írja alá! fórum

Nem írja alá! (beszélgetős fórum)


29. elszabadult hold (válaszként erre: 28. - Syria)
2011. jan. 5. 09:27
nincs baj - köszi a gondolataidat, a hozzászólásaidat. :) Értettem mit szeretnél.
28. syria (válaszként erre: 27. - Syria)
2011. jan. 5. 09:26
figyelmetlen voltam (megint)
27. syria (válaszként erre: 3. - Syria)
2011. jan. 4. 18:59

Bocs, figyelmetlen volta; a lányodról van szó.

Az ilyen akadályoztatás miatt kellene a lányodnak beadni a bíróságra gyermekelhelyezés iránti kérelmet.

Igaz, ez nem rövid procedúra, de eredményre vezet.

26. elszabadult hold (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2011. jan. 3. 11:23
Most nyáron változott az állandó bejelentett címe a lányomnak.
2011. jan. 3. 11:22
Mi meg se házasok nem vagyunk se bejelentett élettársak mégis mindenhol elég az én aláírásom.
24. elszabadult hold (válaszként erre: 13. - 342bae44d8)
2011. jan. 3. 11:22
A gyerektartás összege megállapodás alapján van köztük. Macerás ez, hogy az egyikük külföldi, ráadásul egyikük sem látja át tisztán milyen jogai vannak. Az apuka így is valami olyan papírt akar megkaparintani innen, amely arra "jogosítja" majd fel, hogy nem kell küldenie pénzt. Az ilyet sose értettem: akármi van, azt a gyerek részére küldi, mondjuk az más dolog, hogy jólétben él. A másik dolog, hogy már az anyakönyvi kivonattal is ment a "cécó", mire lefordították és hitelesítették, de a kerületi anyakönyvi hivatalban még mindig kértek valamit... Szóval van egy anyakönyvi kivonata azon feltüntetve minden - így látják, hogy van "éccsapa". :))
23. 40163fd81d (válaszként erre: 20. - 8ef78160df)
2011. jan. 3. 11:13
Mi házasok vagyunk ,és így sem kérték.
22. joe1972 (válaszként erre: 1. - Elszabadult hold)
2011. jan. 3. 11:12

menj el ügyvédhez

a aláhamisítást nem ajánlom így

hogy már tudja hogy intézed a lakcímkártyát

2011. jan. 3. 11:06

Történt változás?

Eddig nem úgy volt, hogy a gyerek automatikusan ott lakik, ahol az anya? Nálunk a gyerek nagykorúságáig így volt! Sosem kellett aláíratni senkivel, ahova én bejelentkeztem oda a gyerekem automatikusan is be lett jelentve. Mikor változott ez?

2011. jan. 3. 11:02
Ha nem hazasok, es bejelentett elettarsi viszony sincs, akkor nem hiszem, hogy kellene az apa alairasa
2011. jan. 3. 10:59

Azt hiszem ,én az anya helyében újra bemennék,és megkérném az ügyintéző hölgyet,mutasson rá törvényt,hogy ami alapján kéri az apa jelenlétét ,aláírását.

Ha van erre szabály,akkor marad a hamisítás,de ha nincs akkor kötelessége elfogadni az anya kérelmét...szerintem.

18. Frida85 (válaszként erre: 17. - 40163fd81d)
2011. jan. 3. 10:56
Én is szeptemberben intéztem,de nem is volt annyi hely a papíron hogy mindketten alá tudtuk volna írni.
17. 40163fd81d (válaszként erre: 15. - Frida85)
2011. jan. 3. 10:52
Nemrég intéztem én is a lakcímkártyákat,és nem kérték az apa aláírását.....szval nem értem én ezt a dolgot.
16. giga455 (válaszként erre: 6. - Pimpike68)
2011. jan. 3. 10:49

Igen sejtem, hogy nem fáklyás menet :S Viszont hosszú távon mindenképpen jobb lenne elintézni ezt :s

Én is az aláhamisításra szavaznék, csak kérdés hogy apuka nem áll-e neki hisztizni miatta, mert akkor meg gázabb egy okirat hamisítási per a nyakába :S

Ideiglenes lakcímkártyához is kell mindkét szülő?

2011. jan. 3. 10:45
Érdekes én a párommal nevelem a fiúnkat de pl a lakcímkártyánál nem kérték az ő aláírását,hoztam haza papírokat,kitöltöttem őket,aláírtam az enyémet és a gyerekét és visszavittem.Senki nem kérte hogy írja alá az apa is pedig ott sem volt.Sőt soha senki nem kérte hogy mind a ketten írjunk alá bármit ami a gyereknek kellett pedig nem vagyunk házasok sem.
2011. jan. 3. 10:43
a 11. folyxtatása a 13 de másképp nem ment be
2011. jan. 3. 10:42
a fenti okok miatt csak a tiéd legyen a felügyeleti jog, és mond azt hogy külföldön számodra ismeretlen helyen tartózkodik az apja, mert neki le kellene mondani. tartós kapcsolattartás hiánya esetén az ő lemondása esetén is csak a tiéd lesz a felügyelet. tapasztalat ból tudom.....de utána gyerektartásra sem lesz jogod, bár nem tudom, hogy most kapod e
12. c42aaaac41 (válaszként erre: 5. - 2cb2af252b)
2011. jan. 3. 10:40
Ennyi!
2011. jan. 3. 10:40

az a baj, hogy későbbiekben sok helyre kell az aláírása, pl: iskola, középiskolai felvételi, a továbbtanulási lap is csak két szülő aláírásával mehet el, vagy mellékelni kell a bírósági határozatot, hogy lemondott a felügyeleti jogról, vagy a halotti anyakönyvi kivonatot stb, ami igazolja, hogy csak 1 aláírás van rajta.

szerintem az a legegyszerűbb, ha a gyámügyön kéred, hogy

10. a360345bdd (válaszként erre: 7. - Elszabadult hold)
2011. jan. 3. 10:37

Az én lányomnak "nincs apja" mindent egyedül intézünk, sosem kérték az apa aláírását, valahogy egyből tudták mi a helyzet, mikor látták, hogy az anya nevét viseli a gyermek...


Próbálja meg újból a hivatalt s mikor az apát kérik megmondhatja, hogy a kisfiút egyedül neveli, az apa kiléte pedig ismeretlen.

2011. jan. 3. 10:34
Ahogy így tanácsolták kedves első hozzászóló fordulj ebben az ügyben Gyámügyi Hivatalhoz és te, mint az anyukája te tarts igényt a felügyeleti jogra ők tudják mi a teendő. Reméljük, ha bonyolult is neked legyen nyert ügyed. Üdv.Ágnes
8. elszabadult hold (válaszként erre: 5. - 2cb2af252b)
2011. jan. 3. 10:32
:DD Ügyes!
2011. jan. 3. 10:32
Nem tudom, hogy most az volt a gond, hogy ott kell aláírni a hivatalban?? Ezt nem tudom. A pasika azt mondja - persze csak ködösít - hogy tegyék elé németül is, mert nem tudja mit ír alá. (hát, nem felhőtlen a viszonyuk). A kisfiú az anyuka nevén van, mert Svájcban az a "szokás", hogy csak akkor kaphatja meg a gyerek az apa nevét, ha házasok. De ők nem voltak azok.
6. Pimpike68 (válaszként erre: 4. - Giga455)
2011. jan. 3. 10:31

Sajnos ez bírósági dolog, tapasztalatból tudom, hogy nem egy gyors dolog.

Sajnos tényleg egyszerübb lenne, ha odahamisítaná a nevét, csak nem tudom az okmány irodánál nem kell-e megjelenni mindkét szülőnek.

2011. jan. 3. 10:30

Én egyedül intéztem az egész család lakcímkártyáját. Kikértem a nyomtatványokat, átszaladtam egy közeli pékségbe, megreggeliztem, közben kitöltöttem mindet, szépen aláhamisítottam az aláírásokat.

Fél óra múlva a kezemben voltak a kártyák, a kutyát se érdekelte azóta se az aláírás...

4. giga455 (válaszként erre: 1. - Elszabadult hold)
2011. jan. 3. 10:30
a lányod kérje a kizárólagos felügyeleti jogot a gyerekre. Szerintem a gyámügyön el lehet intézni. És innentől kezdve elég az anyuka aláírása is mindenhova.
2011. jan. 3. 10:29
A helyedben lazán odahamisítanám a nevét. :(
2011. jan. 3. 10:28

A gyerkőc az apja nevét viseli?

A lányod bejelentett egyedül álló?

Vagy házasok voltak?

2011. jan. 3. 10:24
Sziasztok. A lányom és a párja külön élnek 1 éve, van egy közös gyerekük, aki óvodába menne, ha... A területileg illetékes önkormányzatnál szeretne egy nyomorult lakcímkártyát a gyereknek, ez többek között kell az ovis ügyintézéshez is, és a nyomtatványra kellene az apa aláírása is. Ő viszont nem írja alá...! Egyrészt nem értem, hogy miért tesz keresztbe, hiszen a gyerek érdeke lenne, másrészt a helyzetet bonyolítja, hogy az apa külföldön él. Hogyan lehetne ezt megoldani? Miért muszáj az a vacak aláírás? És ha "nem lenne" apja a gyereknek? Nem hiszem, hogy egyes, kirívó helyzetekben ne lehetne eltekinteni a lakcímbejelentőn tett aláírástól. Ez nem útlevél. Hova lehet fordulni ebben az ügyben, van valami ötletetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook