Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem hormonális fogamzásgátló-ti mit ismertek? fórum

Nem hormonális fogamzásgátló-ti mit ismertek? (beszélgetős fórum)


2009. jan. 30. 18:33

Jó megoldás még a hideg víz is.

Nem előtte, nem utána, hanem helyette :)

Bocsi. Ez csak egy vicc volt.


A spirálról én sem hallottam túl jókat, az mellett lett terhes az egyik ismerősöm.

És tényleg még van a pesszárium is. Igaz, hogy azt neked kell feltenni. Ha nem tudod, hogyan kell, a doki megmutatja. Mondjuk én nem próbáltam, nem tudom, hogy milyen.

16. 04a91f9149 (válaszként erre: 15. - Kessyna)
2008. aug. 25. 20:09

Szia

Nemtudom aktuális-e még.

Én a spirált egy gyilkosnak láttam. Olyan undorítóan néz ki, hogy nálam ki is lökődött.

A Pharmatex viszont bevált. Az aplikátoros megoldás melett döntöttünk.

De nagyon tudom ajánlani a Dr Ceizel által javasol hüvelyváladék megfigyelést is. Amióta tudom miről van szó sokkal kevesebbet költünk védekezésre.

2007. jún. 10. 06:19
Sziasztok! 31 éves vagyok, tíz évig gyógyszert szedtem, de most elege lett a szervezetemnek belőle. Az óvszer nem vált be, rémes "élmény" volt egy tíz éves kapcsolatban, ahol mondig mindent szabadon csináltunk. Kipróbáltam a Pharmatex kúpot, rémálom volt, folyik össze-vissza és ettől megkérdőjelezem a hatását. Babát viszont még 2-3 évig nem szeretnénk. Az orvosom nekem is a mini spirált javasolta, de én ettől nagyon tartok. Van valakinek erről tapasztalata? Vagy ötlete a védekezésre ( a térd közé Kalmopiryn-en kívűl)? Vagy próbáljam ki a Pharmatex más változatát?
2007. jún. 1. 08:32

Én meg azt mondom neked, hogy a spirállal vigyázz!! Minden spirál úgy működik, hogy steril gyulladást hoz létre a méhedben, és nem biztos hogy késöbb, ha gyereket akarnál szülni, simán teherbe tudsz majd esni.

Én biztos nem rakatnám fel ha neked vagyok.(sőt, lelkiismeretes nőgyógyász nem is ajánlja!!!)


A gumióvszer lenne a legelfogadhatóbb, vagy az,( ha pontos a ciklusod ), hogy méred az alaphődet és kihagyod a fogamzásra alkalmas napokat. Erre sokan azt mondják hogy nem biztos, pedig ha betartjátok a szabályt, akkor az, és természetes is.

13. 9cbe09701e (válaszként erre: 12. - 'szti)
2007. jún. 1. 06:42
Erre megint csak azt mondom,hogy nekem nagyon bonyolultnak tűnik.
12. 'szti (válaszként erre: 11. - 9cbe09701e)
2007. jún. 1. 06:19
igen, ez olyan sapkaszerű, amit te raksz fel aktus előtt
11. 9cbe09701e (válaszként erre: 9. - 'szti)
2007. máj. 31. 23:48
Lehet,hogy meg kéne kérdeznem a dokit a pesszáriumról,de azt,ha jól tudom,nekem kell feltenni,nem a doki teszi fel!
10. Szofka
2007. máj. 31. 19:43
Az en baratnom is a kup mellett lett terhes,ugyhogy ezt nem ajanlanam. Velem viszont mar tobbszor is elofordult,hogy kilyukadt az ovszer. Igaz en mar szultem, es igy nekem mar feltettek a spiralt, de ez legjobb, semmi gond vele. Szerintem erdeklodj a mini spirallrol. En meg nem hallottam rola, de jol hangzik.
2007. máj. 31. 19:42

valamikor pesszárium is létezett

van az még?

8. sizsu (válaszként erre: 1. - 9cbe09701e)
2007. máj. 31. 19:37
Állítólag jó a kúp... :) A barátnőm nem oly rég vetette el emiatt a babáját. Azt NE. A gumiról tudom, hogy hatásos :). Sajna más tapasztalattal nem tudlak segíteni.
7. 9cbe09701e (válaszként erre: 6. - 9778ca1817)
2007. máj. 31. 19:33
Kössz.Ha-ha-ha...
2007. máj. 31. 13:30
Kalmopyrin (szorosan a két térd közé) :))
2007. máj. 30. 18:04

Ezek a kupok (pl. Patentex) inkabb kiegeszito vedekezesre jok tudtommal, nem 100%-osak. Becsuszhat egy nem kivant terhesseg toluk (bar itt mar olvastam, hogy tobben hasznaljak).

Spirallal kapcsolatban is vannak itt, akiknek jo tapasztalataik vannak. Esetleg nezz szet a forumok kozott, van par, ami ezzel a temaval foglalkozik.

4. f124753f33 (válaszként erre: 1. - 9cbe09701e)
2007. máj. 30. 18:00
Hüvelykúpot nem ajánlom, én az mellett lettem terhes.
3. 9cbe09701e (válaszként erre: 2. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 30. 17:39
Sajna nem, de az nem létezik, hogy ilyen peches legyek!
2007. máj. 30. 17:38
Nogyogyasz nem ajanlott a spiralon kivul mast?
2007. máj. 30. 17:31
Sajna nagyon úgy tűnik, hogy nem szedhetek gyógyszert, 23 vagyok, még nincs gyermekem, a doki szerint ettől még szóba jöhet egy ú.n. mini spirál, nem úgy, mint régen, amikor csak a már szült nőknek helyeztek fel ilyet.Szerintetek? Vagy: hallotam olyanról, hogy hüvelykúp,v.valami ilyesmi neve van. nem tudom biztosan, csak aktus előtt kell használni,megöli a spermiumot-állítólag.Se megszakított közösülést, se az óvszert,se a naptármódzsert nem tartom kényelmesnek.Megoldást várok!Vélemény,javaslat,bármi...Köszi,puszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook