Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem hajlandó meginni a napi vitamin adagját!! Hogy adjam be neki? fórum

Nem hajlandó meginni a napi vitamin adagját!! Hogy adjam be neki? (beszélgetős fórum)


1 2
31. 4c30444687 (válaszként erre: 17. - Naiv)
2011. szept. 23. 13:35
Milyen kuruzsló írta ezt a marhaságot? 1 hónap alatt kb. semmi nem marad a C vitaminból, mást meg eleve nem túl sokat tartalmaz ez a kotyvasz, aminek haszna van.
30. andi6020 (válaszként erre: 29. - 6b006fc769)
2011. szept. 23. 12:11
Hát, én mindig megkóstoltam mindent, a gyógyszereket is, mielőtt a gyereknek adtam volna. Ha vacak íze volt, legalább tudtam róla.
29. 6b006fc769 (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2011. szept. 23. 11:53

naddon nagy ek és naddon picci kk.;)

egyébként én ezzel etetném azt, aki a receptet adta az anyukának.

amit édesanyám mondott - nekei pedig a nagyanyja - "lányom kóstold meg, amit a gyereknek adnál, ha neked nem ízlik, ne várd el, hogy ő megegye"

2011. szept. 23. 11:42
Mondjuk esetleg megtanulhatnál kommunikálni a gyerekeddel. :S
27. andi6020 (válaszként erre: 17. - Naiv)
2011. szept. 23. 11:41

"1evőkanál méz, 1kávéskanál torma és 1egész citrom leve!! Ez egy hónapi adag"


Ebből hogy lesz 30 kávéskanálnyi?


Pfúj, amúgy ez igen szar lehet.

26. Volpertinger (válaszként erre: 22. - Naiv)
2011. szept. 23. 11:30

kikéred magadnak a hangnemet?

a lányod meg valszeg a bánásmódot kéri ki magának.

de hát az ugye kit érdekel.

2011. szept. 22. 23:49
ha savanyú a citrom neki, akkor érdemes bármilyen friss gyümölccsel próbálkozni, azokban is van több-kevesebb C vitamin. a mézet biztos nem utálja:) a torma nagyon durva szerintem, inkább hagyd - mondom, most olvastam, hogy 4 éves kor alatt ne adjunk.
24. 17dfdcec7d (válaszként erre: 21. - Timycat)
2011. szept. 22. 23:44
nalunk szinte minden nap keri a Kincsem a mezet,es citrom levet is,teaba,imadja a mezes citromos teat,citrom karikakkal,szerintem ha nem igy alnatok a Kislanyotokhoz,semmi baj nem lenne,siman el lehetne vele fogyasztatni,kortyoltatni,teaban kis dzsuzban vagy amit szivesen iszik a kis Draga
23. naiv
2011. szept. 22. 23:41
nem hókuszpókuszoltam ezt a receptet kaptam
22. naiv
2011. szept. 22. 23:39
jé tudtok normállis hangmódban is komunikálni velem???Köszönöm a segítséget ezt az utolsó pár választ vártam hogy ki mit szól hozzá!!Köszönöm szépen!!
21. timycat (válaszként erre: 20. - Timycat)
2011. szept. 22. 23:38
azt hittem ennél speciálisabb a vitamin-lötty; mert ezeket, torma nélkül amúgy is bele szoktuk tenni a gyerek ételébe
20. timycat (válaszként erre: 17. - Naiv)
2011. szept. 22. 23:37

:S pedig nem tűnik vészesnek, lehet próbálkoznék torma nélkül, a citrom, méz elég sok vitamint tartalmaz így is; inkább elhagynám a tormát és akkor "normálisan" bele tudnám juttatni a gyerekbe...


Vagy mi lenne ha külön-külön adnád a babának ételekbe csempészve vagy mézes-citromos tea?


Gyümölcspüréhez én adtam anno mézet, nekem a citrommal szerencsém van, lányom imádja csak úgy magában nyalogatta

19. 6b006fc769 (válaszként erre: 17. - Naiv)
2011. szept. 22. 23:36
Most olvastam, hoyg négy évesnél fiatalabb gyerekeknek nem "illik" tormát adni... a többivel sem igazán értem, hogy mit szeretnél elérni. Ne kínozd ilyenekkel.
18. naiv
2011. szept. 22. 23:29
naponta egy kávéskanálnyit kéne,h megigyon én ezt ugy csináltam,h fecskendőbe felszivtam a kanálbol és ugy adtam
17. naiv
2011. szept. 22. 23:28

házi vitaminom:1evőkanál méz,1kávéskanál torma és 1egész citrom leve!!

Ez egy hónapi adag kb nos én több mézet tettem bele,h ne érződjön annyira a citrom meg a torma!!

16. 17dfdcec7d (válaszként erre: 12. - Naiv)
2011. szept. 22. 23:22
hidd el ossze is fog szedni mindenfele bajsag,es korsagot,hisz ismernie kell a korokozok,es virusok,bacikat,h kodolni tudja felnott korara az immunrendszere,de ne kinozzatok,hidd el ez kinzas,hisz meg csak egy eves,es nem felsz ha felre nyel,vagy hasonlo,a kezed kozt netan megfullad,ne csinaljatok igy,semmi kepp.egy pillanat es nincs tobbet lanyod,olyan sokkot kap ez a muvel;et alatt,hogy nezhettek,
15. timycat (válaszként erre: 12. - Naiv)
2011. szept. 22. 23:22
azért ennyire nem vészes egy bölcsőde... bár fene tudja egy 1 évesnél még lehet, hogy gyenge az immunrendszer a közösséghez
14. timycat (válaszként erre: 11. - Naiv)
2011. szept. 22. 23:19
És ezekbe nem tudod keverni a vitamint? Kiérzi? És miből áll ez a keverék? lehet ha picit módosítanál rajta már ízlene neki, de erőszakkal biztos hogy nem fogja megszeretni
13. 17dfdcec7d (válaszként erre: 11. - Naiv)
2011. szept. 22. 23:19
siman bele lehet keverni etelebe a vitaminokat,tizoraiba,uzsiba,stb,gyomolcsbe bele fecskendozni amit szeret,hagyod,h felszivodjon es kis kockakra felszeled,mar eszre sem vette mit evett,kesz is,de konyorgom ne kinzassal!!!
12. naiv (válaszként erre: 10. - 17dfdcec7d)
2011. szept. 22. 23:18
de ha sokezredik féle fajta sem vált be akkor mit tegyek??Nézzem végig h mindent összesszed a gyerekem??Sokáig nállunk se fogják tolerálni a hiányzásokat!!
11. naiv (válaszként erre: 9. - Timycat)
2011. szept. 22. 23:16
a gyógyszertárit sem hajlandó meginni!!Rengeteg gyümölcsöt ettem nagyon-nagyon szeretem a gyölcsöt zöldségfélét!!Lányom csak a levesekben főzelékekben hajlandó valamennyicskét enni!!
10. 17dfdcec7d (válaszként erre: 8. - Naiv)
2011. szept. 22. 23:15
de ezzel a modszerrel csak az ellenkezojet valtatod ki szegeny kislanybol
9. timycat (válaszként erre: 7. - Naiv)
2011. szept. 22. 23:13

de akkor mit eszik?


amúgy a gyerekek általában olyan étkűek lesznek, amilyen a szülők... amit ettél terhesség alatt, szoptatás mellett azt a gyerek is megszereti, hisz érezte már akkor az ízüket és hozzászokott... de mindegy is


Az a kérdés viszont továbbra is nyitott, hogy ha mégis vitamint akarsz neki adni akkor miért nem a korábban már bevált gyógyszertárit?

8. naiv
2011. szept. 22. 23:11
ja és nállunk sok az olyan munkaadó aki bejelentés nélkül dolgoztat munkásokat ha nem mész egy két napig akkor harmadnap már ne is gyere!!Szerencsére nekem jó a munkahelyem!!De ezért adagolom a gyerekembe a vitamint mert sok szülő betegen hozza a gyerekét a bölcsibe!!
7. naiv (válaszként erre: 6. - Timycat)
2011. szept. 22. 23:09

No mostmár kezdek kiakadni!!!

Igen kapott üveges gyümölcsöt is volt mikor salyátot kapott vagy keverve!!

Ja és hogy is magyarázzam meg egy 1éves kicsi lánynak,h ez jó és finom??

6. timycat (válaszként erre: 5. - Naiv)
2011. szept. 22. 22:56

már ne haragudj de ez így azért nem igaz, persze a bölcsi, ovi rengeteg kórokozóval jár, de azért nem halálos csapda egyik sem... ha valamit össze is szed, hát istenem meggyógyul, ezzel is erősödik valamelyest... az én lányom eddig még soha nem kapott vitamint, egyszer volt beteg a bölcsiben, enyhe torokgyulladás, sima kálciumot adtam csak rá...

ezt a módszert szerintem egy orvos max. csak akkor alkalmazhatná, ha valami rettentően de nagyon fontos gyógyszert kell bejuttatni a gyerekbe és infúzióval nem lehet, komolyan mondom ennél még az is humánusabb. Ha befogod az orrát és vergődik még esélyes hogy félrenyeli azt a löttyöt

Vagy ha minden áron ragaszkodsz a plusz vitaminhoz akkor miért nem térsz vissza a gyógyszertárihoz?

Az meg hogy nem eszik meg semmit nyersen... akkor ott a párolt zöldség stb... de min nevelted eddig? Zöldség, gyümölcs az alap egy babánál, ja és ugye nem a készre gyártott üveges "szemét" formájában

5. naiv
2011. szept. 22. 22:47

Nos lehet,hogy buta,hülye gyerekkínzó és társai vagyok de a mi gyerekorvosunk is ezt mondta,h bármi áron ha erőszakkal de be kell vennie!!Mikor a kislányunkkal korházba voltam ott is igy adták be ha nem itta meg!!Nem eszik nyersen semmit meg!!

Lehet hülye vagyok de a gyerekemet nem kínoznám soha ez nem kínzás csak egy rossz módszer de ha nincs más és mivel gyerekek közösségébe van valamilyen vitaminnal védenem kell a szervezetét!!

4. timycat (válaszként erre: 1. - Naiv)
2011. szept. 22. 21:57

jézusisten! Eszembe nem jutna ez... adj neki zöldséget, gyümölcsöt olyan formában ahogy szereti, a legjobb ugye nyersen, kertből vagy piacról...


ezzel szerinted mit okoztok a gyereknek? Komolyan mi van ha tényleg beteg lesz és be kéne venni valami orvosságot? Vagy mi van ha egy az egyben magát az evést-ivást-táplálék lenyelését utálja meg???

2011. szept. 22. 19:11
hát azta ..ez nem semmi....:DDDD
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Naiv)
2011. szept. 22. 19:07

Jesszus, hát te nagyon komoly vagy!

Az esetleg eszedbe sem jutott, hogy a házilag készített (nyilván rossz ízű) pancs helyett megint a gyógyszertárit add annak a szerencsétlen gyereknek? Ha már mindenképp akarsz neki adni valamit.

Ezt egyébként jól elszúrtátok, mert ezek után mit csinálsz, ha tényleg beteg lesz, és gyógyszerezni kell??


Amúgy ez a "nem annyira jó módszer" saját kútfőből származik, vagy hallottad valakitől?


És még csodálkozol, hogy kapálódzik szegény kislány. :S

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook