Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem hajlandó aludni a bébim! fórum

Nem hajlandó aludni a bébim! (beszélgetős fórum)


2013. jan. 6. 10:00
Esetleg a nappali altatást megpróbálhatnád a levegőn hátha az jobban elnyomja és többet alszik.
16. pritta (válaszként erre: 15. - Ancsa19860211)
2012. dec. 12. 12:35
igen nem árt ilyenkor már lecsendesedni mert ha felpörög nehezebben alszik. a szobájában kisebb fénynél lehet könyvet lapozgatni ha érdekli vag yvalamit játszani vele, pelus-pizsicsere időben h ne ez ébressze fel.
15. Ancsa19860211 (válaszként erre: 10. - Pritta)
2012. dec. 12. 11:45
Ezzel egyetértek, szerintem se kezdd el rázogatni 8-kor. Ha ásítozik, menjetek be a hálószobába, készítsd elő az alváshoz, úgy értem, pelus csere ha kell, legyen pizsiben, stb, de hagyd még kicsit ott játszani vagy vmi. Amikor tényleg igazán álmos lesz, úgyis felvesz vmilyen pihengető pózt és el fog aludni. Talán akkor többet alszik egy huzamban. Én kiscsajszim most 1,5 éves, nagyon későn alszik el, de már előtte legalább fél, de inkább egy órával fent vagyunk a hálóban, issza az esti kakaóját, ugrál az ágyon, végül lefekszik, elhelyezkedik és a szájába veszi az ujját. Akkor tudom, hogy 5-10 percen belül alvás van, reggelig.
14. tűzijáték! (válaszként erre: 13. - Pritta)
2012. dec. 12. 11:45
Köszönöm, mindenképpen ki fogom próbálni!
13. pritta
2012. dec. 12. 11:37
amúgy nálunk is volt ilyen dumál éjjel dolog.kipihente magát mikro mi még nagyon nem :)... akkor másnap később fektettük le és nem volt gond.
12. pritta (válaszként erre: 11. - Tűzijáték!)
2012. dec. 12. 11:31
rászokik az a baj később meg nem alszik. én mindkét gyereket hgytam h aludjanak maguktól. A kicsi 6 hó de soha nem kellett altatni ha nem volt beteg. vannak napok h nem akar aludni akkor nem is fog, máskor aludna egész nap. nem buták ők, tudják mti akarnak. ha álmos úgyis elalszik majd.
11. tűzijáték! (válaszként erre: 10. - Pritta)
2012. dec. 12. 11:29

Na, ez nem is rossz ötlet, kipróbálom.

8-kor már ásítozik, azért is szoktam rásegíteni altatással. :)

10. pritta (válaszként erre: 2. - Tűzijáték!)
2012. dec. 12. 11:26
mi van ha nem rázogatod 8-kor? magától nem laszik be este? mert lehet túl korán fekteted le és nem álmos ergó bealszik az altatásra de fel si kel mert még nem akar aludni. A most 2,5 évesem nagyon aktív mikor kisebb volt 10-fél 11-kor aludt el, de aztán egész éjjel. előtte felesleges volt altatni és ráhagytuk, de kinőtte és korábban feküdt később ahogy igényelte. sztem altatgatni feleslges egy ekkora gyereket már...
9. nikletty (válaszként erre: 2. - Tűzijáték!)
2012. dec. 12. 11:18
hát nem tudom de lehet rossz szokásokat sikerült megszokni... s nehéz ezt helyre hozni már ennyi idősen, de nem lehetetlen
8. tűzijáték! (válaszként erre: 5. - Tilbog)
2012. dec. 12. 11:16

Én is hallottam már hasonló esetekről, és egészséges felnőtt lett ezekből a gyerekekből. :)

Az orvos azt mondta, teljesen egészséges, semmi kórosat nem talált nála.

7. tűzijáték! (válaszként erre: 4. - Pritta)
2012. dec. 12. 11:14
9 hónapos.
6. tűzijáték! (válaszként erre: 3. - 34c48a3825)
2012. dec. 12. 11:14
Hivatalosan 1 éves korig csecsemő, tehát bébi. :)
2012. dec. 12. 11:13

Az én lányom két éves is ilyen volt, most is hasonló a helyzet :/

Ha elviszem valahová, gyerekek közé, felpörög és nem alszik délután. Minden érdekli.

Kisbabakorában azt mondta a védőnő, hogy ha éjjel egy etetést kihagy, akkor oké. Meg azt is, hogy általában ezek a babák okosabbak lesznek. Ahhoz képest a folyamatos beszéd csak pár hónapja indult be.

4. pritta (válaszként erre: 2. - Tűzijáték!)
2012. dec. 12. 11:08
Milyen idős? mert ugye ez a kérdés...
2012. dec. 12. 11:07

Biztos, hogy nem elég neki ennyi alvás, a teste-agya-pszichéje kifejlődéséhez ennek a sokszorosára van szüksége.


Azt azonban nem értem, hogy "bébidről" beszélsz, aztán arról, hogy felül. Egy csecsemő hogy ül fel?


Vidd el szakemberhez!

2012. dec. 12. 11:05

Nem mértem pontosan, de a 24 órából 6-nál többet tuti, hogy nem tölt alvással. Az éjszaka rémálom. 8-kor elalszik, úgy, hogy a hasamra fektetem és rázogatom a hátsóját. Pár perc múlva alszik is, leteszem az ágyba, oké. 20 perc múlva ébred, normálisan, nem riad fel, csak ébredezik, felül és magyaráz. Újra altatom magamon, leteszem, 20 perc múlva ébred és ezzel telik az egész éjszaka.

Mi a fenéért van ez?


Nappal vagy egyáltalán nem alszik, vagy pedig ebéd után 10-20 percet, akkor is csak a hintájában.

Hétvégén egész nap mászott, állt, járni próbált, macskázott, kutyázott, gondoltam ettől jól kifárad, aludni fog éjszaka, de nem így lett.

Semmivel nem lehet elfárasztani.

Nappal mászik, áll, szétbont mindent, fél percre sem ül el a seggén, tehát nem fáradt abszolút. Ezek szerint elég lenne neki ennyi alvás?!

2012. dec. 12. 11:04
Nem hajlandó aludni a bébim!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook