Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem fizetnek táppénzt 1 napra? fórum

Nem fizetnek táppénzt 1 napra? (tudásbázis kérdés)

13. icuri (válaszként erre: 12. - O.melinda)
2011. dec. 21. 12:37
Na de figyelj már! Arra gondolsz, hogyha egynapos vizsgálatra mész, akkor a doki nem táppénzes papírt ad, hanem csak igazolást, hogy a megjelenésed indokolt volt? Az valóban csak igazolt távollét és nem kapsz rá táppénzt. De ha a háziorvos vagy olyan orvos, aki jogosult táppénzre venni ad ún. nagyalakú táppénzes papírt, akár 1 napra is, akkor jogosult lehetsz 1 napra is táppénzre.
2011. dec. 19. 22:00
De igen.Létezik 1 napos táppénz,pl,ha vizsgálatra méssz
11. icuri (válaszként erre: 9. - Levra006)
2011. dec. 19. 21:57

Szia!

Olyan nincs, hogy 1 napra nem fizet az REP táppénzt.Ha a munkahely kifizetőhely, akkor ő fizet, ha nem kifizetőhely, akkor elküldi a papírjaidat az REP-hez és az fizeti a tp-t. De sajnos van olyan munkáltató, főleg kisebb cég, egyéni vállalkozó, aki azt mondja, hogy ha beteg a dolgozó, nem fizeti ki a tp-t. Sajnos ki vagyunk szolgáltatva a munkáltatónak.

10. Maróca (válaszként erre: 5. - Levra006)
2011. dec. 19. 19:52
Igen biztos!Nekem nem volt ilyen. Ezzel foglalkozom azért tudom .Szerintem az ismerősödnek nem táppénzes papírja volt,csak orvosi igazolása.Az pedig táppénzre nem jogosít!
2011. dec. 19. 17:30
Hát én nem tudom hogy hogy nem fizették neki, de most fölhívtam telefonon, hogy biztos hogy így volt??? És azt mondja hogy igen, az oep legalább kettő nap táppénztől fizet. Egy napra nem fizet. És neki még nem is táppénz volt, hanem betegszabi (lett volna)...
2011. dec. 19. 17:19

Egy napra is jár a betegszabi/táppénz.

Az ismerősöd lehet hétvégén volt beteg amikor nem jár betegszabi mert az csak munkanapokra jár.

Nyugodj meg, fizetni fogják a betegszabidat/táppénzedet

2011. dec. 19. 17:10
ja és az ismerősömnek is volt még betegszabadsága:(
2011. dec. 19. 17:06
Mert az az érdekes hogy sehol nem találok olyat, hogy 1 keresőképtelen napra nem fizetne semmit.... OEP-en is néztem, de nincs ilyen lefektetve sehova.
2011. dec. 19. 17:04
Ez biztos? :) SZóval neked is volt már esetleg ilyen? :) Mert azért nekem ez 7ezer forint buktát jelentene, ha igaz...
2011. dec. 19. 17:03
Arra a napra a cég fizeti betegszabadságot.Ha tényleg nem használtad el 15 napot!
2011. dec. 19. 17:01
mi nem?:)
2011. dec. 19. 17:00
nem
2011. dec. 19. 16:56

Egy nap táppénzem van erre a hónapra, ugyanis kivizsgáláson voltam (egyetlen napot), december lévén pedig már nincs szabim, így muszáj voltam tápot íratni. Egyik ismerősöm mondta, hogy akkor még menjek el egy napra valahogy, mert ő is így járt, hogy csak egy napja volt az egyik hónapban és arra az egy napra nem fizettek SEMMIT! Tehát olyan mint a fizetés nélküli szabadság. Nem találok erről semmit a neten...Tényleg így lehet??

Nekem egyébként még betegszabadságom is lenne, mert csak 4 napot voltam beteg idén, így még 11 nap betegszabim is lenne, amit meg ugye nem az oep fizet, hanem a cég.

Vélemények?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook