Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nem félek az edzőteremtől! fórum

Nem félek az edzőteremtől! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem félek az edzőteremtől!

1 2 3 4 5
79. ab4b6bc17d (válaszként erre: 14. - Patriciaaa)
2011. ápr. 30. 14:10
Pont ennyitől kell nekem is megszabadulnom, hogy arányos legyek a 160 cm-hez :)
78. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1. - Málnapuding)
2011. ápr. 30. 14:03

Szia, Málnapuding! :)


Először gratula az eddig elért eredményes testsúlycsökkenésedhez, nem semmi! A cikked is tetszik, talán mert igen hasonló szituban vagyok én is.

Igaz, jómagam "csak" 102 kiló vagyok 6 éve (a terhességem óta) és többé-kevésbé 10 kilótól sikerült megszabadulnom eddig 1x a 90 napos diétával, de sajna egy hónap után abbahagytam, pedig szépen haladtam.

Én nem edzőterembe, hanem tae-bo edzésekre járok és nagyon-nagyon szeretem ezt a fajta mozgásformát! Már 2 és fél éve űzöm, kisebb-nagyobb megszakításokkal. A kondim már pár hónap alatt sokat javult tőle. S hogy miért nem sikerült lefogynom? Egyrészt kényszerevő vagyok sajnos, másrészt 2x teherbe estem, így abba is kellett hagynom a folyamatos diétám.


Visszatérve a mozgásra: mindenkinek ilyen edzőt kívánok, mint a mohácsi tae-bo edzőnk, mert emberséges, segítőkész, de ugyanakkor kemény is, ami csak a javunkat szolgálja, nagyon megszerettem, mint embert és edzőt egyaránt! Tae-bo harcosnak hív minket :) és nagyon jó az ő (egyre bővülő) csapatába tartozni.

Itt sem nevetik ki az embert a súlya miatt, vagy legalábbis nem vettem még észre, de ha így is lenne, az sem érdekelne már... az edzőmről tudni kell, hogy sokat tesz a jó ügyek érdekében is, meg fitness napokat is szervez, ennélfogva a nagy nyilvánosságot is bevonva is szoktunk tae-bozni, tehát már nem zavar, ha néznek! És én azt láttam az emberek arcán, hogy eleinte lehet, hogy megmosolyognak, hogy nézd már, mit akar az a duckó ott... de nem egyszer-nem kétszer odajöttek a másfél óra folyamatos tae-bo után, hogy azért nem semmi, amit lenyomtál! .))

Az edzésen meg azt veszem észre, hogy a fiatal lányoknak nincs meg a kondijuk, mert olyan gyakran leállnak közben, hogy sokszor arra gondolok, ezért nem éri meg a pénzt kidobni. Szóval azért, mert mi túlsúlyosak vagyunk, nem biztos, hogy mi mozgunk a legnevetségesebben. De a mi edzéseinken a 15. perctől már amúgy sem nevet senki! :)

Szóval én is megtaláltam a nekem való mozgásformát, amit szívesen, örömmel teljesítek - reményeim szerint heti 4x is nemsokára - most már csak az étkezésemre kéne odafigyeljek, de nekem ez a legnehezebb, hogy meg bírjam állni, hogy ne egyek annyit, amennyit nem kéne.

77. aeb0378846 (válaszként erre: 70. - E31f48b5f6)
2011. ápr. 30. 12:42

Most érdekes volt ezt olvasni:) Szia,szerencsés vagy hogy nincs gondod a súlyoddal, persze szorgalmas is.

41 vagyok ,két fiam 20 és 18 évesek lesznek az idén.Jelenleg 71,8 kg vagyok 28 hónapja 130,2 voltam.

Nem azért mert felelőtlenül zabáltam, hanem mert sikerült yoyoval magamra keritenem a +50 kg-t röpke 4 év alatt.Gyerekek és meló mellett fősulira mentem, irodai munkára váltottam fizikai helyett.Persze lehet mentegetőzni, de mégis csak tény, minden elkeseredettt erőfeszités ellenére hiztam hiztam.

NYáron lement 15 kg karácsonyra feljött 20 és igy ment éveken átt. Valahol azutolsó szemeszter előtt jöttem rá hogy valamit rosszul csinálok.És akkorra lett több időm is.Kalória számoltam és mozogtam, sokat rengeteget.

De tudod, ha a zabálásról van szó annak köze nem volt a hizásomhoz jelenleg 71 kg val 1800 kcal körül eszem, és heti 3 órát mozgok, visszanéztem a kajanaplóm egy hizási periódusban 1600kcal től jöttek a kilók fel.

A különbség az anyagcserében van , nem egy kikoplaltatott szervezetbe viszek be 1800kcal-t, hanem egy olyanba ami vitaminnal ellátott redesen etetve van.

Nem vártam 130 kg sen hogy bárki hazudjon szépnek lásson, rettenetes szényenérzetem volt, önvád és kissebbségi érzés. Irtam már málnapudingnak hogy irigylem a bátorságát. Én valahol 80 kg körül merészkedtem el terembe.Igaz én yogázom azóta is, meg fallabdázom .

Ne bántsd a kövéreket, sajnálom ha nem érted meg mennyire nem tudják sokan hogy lehet hogy pont az örök fogyi a túlsúlyuk titka.

Rémes érzés kövérnek lenni, borzasztó úgy bemenni egy boltba hogy csak nézegethetsz, rád való ruha nincs.Bűntudat, bánat és magány.

Egyszer egy fórumon volt egy irás, hogy milyen bunkó aki beszólogat a kövérkenek. Valahol 90 kg körül jártam, és irtam, az utcán ritkábban kap bántást egy kövér mint a családtól barátoktól mukatársaktól.

De ők meg csak felvették a szemüveget, nem kell a lila köd, nekem legalábbis nem.De tudod, ha én tükörbe néztem, nem láttam magam szépnek, szégyen helyett mégis jobb ha valaki úgy fogja fel, menni fog. Egy kerek évig 1200kcal ettem, azzal 39 kg-t fogytam, de tudod borzasztóan nehéz.A második év jóval könnyebb volt 1300-1400 kcal el, ez a maradék pár kiló meg már séta galopp, Ne vedd el a ducik kedvét. Ird meg szerinted mit kéne másképp csinálni...Légy kicsit empatikusabb.:)Ne rombold azt a nehezen megszerzett önbizalmat, annyira nagy kincs.... attól te nem leszel erősebb ha mást gyengitesz.

Szia!

76. Málnapuding (válaszként erre: 69. - Átlagos)
2011. ápr. 29. 16:42
Gratulálok! Azt hiszem, majd olyan 15-20 kiló múlva kipróbálom. Edzővel. Ilyesmibe anélkül nem fognék. Viszont tetszik és ezen magam is meglepődök :-D
2011. ápr. 29. 16:41
Köszönöm a cikked! Nagyon pozitív és elszánt!:-))
74. Málnapuding (válaszként erre: 70. - E31f48b5f6)
2011. ápr. 29. 16:32

Nem olvastad figyelmesen amit írtam: nem a kritizálással van baj, hanem a felelőtlen megjegyzésekkel. Azt is írtam, hogy én önhibámból híztam el, de van, aki betegség miatt. Ezért nem szabad megjegyzéseket tenni. Sem a kövérségre, sem a kóros soványságra. Az sem örül aki mondjuk rák miatt fogy le és dícsérik, hogy milyen karcsú.


Nem várok kitüntetést. Én pusztán bátorítani igyekeztem azt, aki hozzám hasonlóan változtatni szeretne. Tudod, sokan épp a tiédhez hasonló hozzáállás miatt nem mernek lemenni a terembe, vagy kimenni futni, stb. Gratulálok a profi futócuccodhoz. A napom egy részét a munkámból adódóan profi sportolókkal, Olimpikonokkal töltöm. Nekik is az van. Sosem hencegnének vele. Használják. Kivillan a tangájuk is a mozgástól. De nem kivillantják, hogy rájuk figyeljenek. Árnyalatnyi különbségek, ha érted, de mégis fontosak. Van akinek a mozgás és a sport a cél, van akinek a feltűnés. Én az utóbbiakhoz való hozzáállásról írtam és nem a saját véleményem írtam le, hanem azt, hogy az általam látogatott teremben hogyan viszonyulnak hozzájuk. Ennyi.


Nem te voltál a cikk megcélzott olvasója. Téged itt senki nem bántott, te se bántsd azokat, akiknek segít.

73. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 2. - Tavaszilány)
2011. ápr. 29. 14:36
Teljesen egyetértek, minden elismerésem!
72. Kirizsu (válaszként erre: 70. - E31f48b5f6)
2011. ápr. 29. 14:11
Te egy tangavillantó festett csajszi vagy, akit érdemes az ilyen termekben és minden más közösségi helyen jó messzire elkerülni!
71. krisz38 (válaszként erre: 70. - E31f48b5f6)
2011. ápr. 29. 13:52
Megfigyeléseim alapján, Te mindenhol fikázol, ahol dagi, ducik jókedvűen dumcsiznak,mozgásról, diétákról, fogyiszerekről, amik érdeklik a túlsúllyal küszködőket. Mindig jössz,és próbálod lelombozni a kialakult lelkesedést, hangulatot. Namármost. Bizonyára idegesít a téma, és nagyon csinos is lehetsz, ha ezeken a kellemetlen hozzászólásokon kívül nincs egyéb dolgod. Amiket leírtál, azt senki nem állította. Pl. a soványak ökröt reggeliznek, és állandóan villantanak, stb.A cikkíró a saját tapasztalatait írta le, és nem általánosított, sőt kitüntetést sem várt senkitől.Tudom, hogy bárki hozzá szólhat a témához, de amit Te írtál, az nem vélemény, hanem baszakodás.
2011. ápr. 29. 13:40
Nekem ez a cikk egyáltalán nem tetszett. A cikkíró elvárja, hogy ne bántsák a kövérsége miatt, ő viszont nyugodtan kritizálja, hülyének titulálja a sminkben és jó cuccokban lévő tangavillantókat. Milyen alapon? Én nem mosom le a sminkem ha futni megyek, profi futócuccom van (mert fontos)és tangát hordok, lehet, hogy néha kivillan? Na és? És nem azért vagyok normál testalkatú, mert szerencsém van, hanem mert mindig is tettem érte. A kövér emberek hajlamosak azt hinni, hogy aki normál vagy sovány testalkatú, megehet egy ökröt is. Tévedés. Csak nem zabálunk annyit. Lehet takarózni mindenféle betegséggel, de a nagy többség puszán csak eszik. A cikkíró szerintem pedig ne várjon kitüntetést, mert 140 kg-san leballagott a kondiba és elkezdett normálisan élni.
69. átlagos (válaszként erre: 64. - Málnapuding)
2011. ápr. 29. 11:21

Naná hogy ki! 16 kg-sal kezdtem, aztán 1 hónap után jött a 20-as, majd elfogyott a lelkesedésem. De! Kb 4 hét után eltűnt az úszógumim, a vállam és nyakam nem fájt (irodai munka mellékhatása), a vállaim megerősödtek. Mindez napi 25 perc után úgy, hogy a gyakorlatok között szusszantam kicsit. Egyik haveromnak volt vmilyen hátműtéte, ezért nagyon nehezen kezdett hozzá. 8 kg-sal kezdte most 16-osnál tart. A hátfájása eltűnt, hasa laposodott. Mivel ez nem a TopShop ezért nem folytatom. Nőknek állítólag 8 kg-os kezdősúly javasolt.

Ajánlott irodalom: Pavel Tsatsouline: Kezdjük el a kettlebellt (vagy vmi hasonló). Nagyon ajánlom az olvasását, mert nagy súlyról van szó, nem lehet ész nélkül csinálni. Három hét kihagyás után ugyanúgy akartam folytatni, mint ahogy abbahagytam aminek az eredménye 2 hét hátfájás.

2011. ápr. 29. 10:30
Gratulálok a cikkhez és az eddig elért eredményhez! Nagyon jó ilyen pozitív cikket olvasni.
67. Málnapuding (válaszként erre: 66. - Aeb0378846)
2011. ápr. 29. 06:29
Hűűű! Gratulálok! Igyekszem Hozzád hasonlóan sikeres lenni!
2011. ápr. 28. 22:40

Szia:) gratula, én nem voltam ennyire bátor. Vlahol 80 kg környékén keztem yogára fallabdára járni.130 kg voltam a diéta elején most 72 .Igaz két évembe telt , és a páromtól kaptam egyellipszistrénert, fiaimnak van hasazópadjuk kézisúlyok, beszereztem egy miniszteppert meg apu volt szobabicóját.Az hogy család mellett napjában elmenjek meg haza :(, igy meg ha 20 percem volt rá akkor is lebaktattam a házikondiba:)

Kitartás....

65. d'moni
2011. ápr. 28. 20:37

Szia Málnapuding!

Gratulálok az elszántságodhoz és hogy sikerül is amit szeretnél. Az edzések mellett hogy táplálkozol? Változtattál azon is? Van amit már nem kívánsz? Én csak 1 hónapig jártam egy kifejezetten női edzőterembe, éppen azért, hogy elkerüljem a férfi pillantásokat, hogy ne égjek. Ez már jó pár éve volt és visszagondolva, akkoriban nem is volt mit takargatnom, most 20 kg-mal több vagyok. Én 7 napból 6 napon mentem, de egy dekát sem változott a súlyom. Csak azt éreztem, hogy hulla fáradt vagyok és éhes, ráadásul voltak jelen cicababák, akik lenéztek és nem vágyom vissza. Inkább itthon edzek.

További sikert és kitartást kívánok!

64. Málnapuding (válaszként erre: 62. - Átlagos)
2011. ápr. 28. 15:50
Még nem, de kipróbálnám. Te próbáltad?
2011. ápr. 28. 14:49

Kedves Málna!


Gratulálok a cikkhez!:)


Mint tudod én miattad vettem rá magam a konditeremre, illetve Te adtad annó az utsó löketet.

Én Győrbe egy női terembe járok. Nagyon aranyosak és segítőkészek! Minden gépet beállítanak és bármit is kérek segítenek.


A többi "lány" mert ugye itt vannak 16-60-ig is nagyon aranyos.


Nehéz volt az első, sőt még a sokadik alkalom is, de mostmár természetes. És szeretem is! Heti 4 alkalommal megyek. Azt is észrevettem, hogy minél jobban látták rajtam az elszántságot, annál kedvesebbek lettek velem.


Most lesz egy hónapja, hogy járok, de már tök jóba vagyok a "törzs" gárdával!


Persze vannak cicababák is, de kit érdekel?


Mi ducik, alakformálók, középkorúak mind egy problémával küzdünk és nem szól meg senki senkit.


Sőt ha valaki nem jól csinál valamit, akkor a edző lányok is kijavítják, de olykor mi is egymást. Én is kaptam az elején jó tanácsot a többi lánytól, most meg már előfordul, hogy hozzám jönnek segítségér a kezdők!:)


Egyszóval örülök, hogy összeszedtem a bátorságomat és lementem! Ma már hiányzik ha kimarad egy-egy edzés!:)

2011. ápr. 28. 14:24
Felsőtest formálására használták a kettlebellt hölgyeim?
61. átlagos (válaszként erre: 42. - Málnapuding)
2011. ápr. 28. 14:23
Miért nem szerettem? Talán mert kevés futógép volt és úgy kellett rá vadászni. A legdühítőbb pedig az volt (és ez rendszeresen előfordult), amikor a nők sétáltak a futógépen 30 percet, ráadásul közben könyvet olvastak egész végig. Az öltöző kicsi volt, a terem túlzsúfolt, stb....
2011. ápr. 28. 12:56

De ez az én sajátos piramis edzésem,ezt olvastam még anno valahol és oldalemelésnél szoktam csinálni meg koncentrált bicepsznél ,a normál piramis ez.

[link]

és van egy jó oldal ahol sok okosságot lehet olvasni.

[link]

nekem a kedvencem (ahol pl az l-karnitinről is lehet olvasni.) az bal oldalt van a shop.builder arra katt. majd megint csak bal o.-on van az enciklopédia arra is katt. .Jó böngészést:)

59. monyóné (válaszként erre: 58. - Evawitch)
2011. ápr. 28. 12:44
hidd el sokkal többet érsz azzal ha kicsi súllyal de szabályosan edzel mint nagy súllyal "bénáznál":)Az csak szétszedne és semmit sem érnél el vele.Eleve is van olyan gyakorlat amikor bukásig edzenek a testépítők,és had ne mondjam hogy miniatűr súly alatt is remegnek.Na az az edzés!!!Én is szoktam így piramisban csinálni,és csak úgy hívom hogy kiégetem az izmom.Nagy súllyal kezdem majd egyre kisebbre váltok,és a utolsó sorozatot súly nélkül végzem.Akkor már úgy érzem szét szakad a bőröm,és tűz forró lesz.Érdekes fejeket is vágok hozzá:)Persze 2 súly között nincs pihenő idő,ennek ez a lényege.
2011. ápr. 28. 11:51
Amúgy a cikk tényleg jó! :) Nekem a súlyzós edzésekkel vannak problémáim, mert kis súllyal is sokszor szerencsétlenkedek, nem akarom, hogy lássák. Ezért csinálom azt az edzést úgy, hogy délelőttre essen az a 2 nap, amikor a felső testet formálom, mert akkor kevesebben vannak. :)
2011. ápr. 28. 11:45

Ez a cikk rohadt jó lett:-)Élvezet volt olvasni, és elgondolkodni, milyen igaz amiket leírtál. Köszi érte!

Eddig én is úgy gondoltam, hogy rém ciki hájasan edzeni:-)

56. Málnapuding (válaszként erre: 54. - Monyóné)
2011. ápr. 28. 10:50
És miért kell krómpikolináttal együtt szedni? Nekem legalábbis azt tanácsolták.
55. Evawitch (válaszként erre: 54. - Monyóné)
2011. ápr. 28. 10:42
Nekem amúgy is van szívbetegségem, óvatosabban edzek. Nekem is pirosodik a fejem folyton, meg izzadok nagyon, még 10 perc ellipszis trénertől is. :S
54. monyóné (válaszként erre: 50. - Evawitch)
2011. ápr. 28. 10:37
L karnititn az nagyon jó .Edzés előtt fél órával kell bevenni 1500-2000mg-ot.Ez egy szív védő aminosav.Amerikában az időseknek adják vitaminként.Nekem is sokat segített amikor pirosodott a fejem a futás alatt:)És segített.
53. Evawitch (válaszként erre: 51. - Málnapuding)
2011. ápr. 28. 10:25
Olcsóbb fajta kapszula, evés közben kell bevenni egyet főétkezéskor. Drága dolgokra sajnos nem telik, pedig többféle dolgot kipróbálnék, más témában is. :(
52. monyóné (válaszként erre: 44. - Evawitch)
2011. ápr. 28. 10:24
nekem nagyon bevált a spinning.Eléggé combos voltam(izmos).Mindenkinek van egy testrésze ami jobban reagál az edzésre mint a többi.Nekem a combom az.Mindent kipróbáltam és a spinningtől lett vékonyabb és feszesebb a combom és a popsim is.
51. Málnapuding (válaszként erre: 50. - Evawitch)
2011. ápr. 28. 10:18
Milyen dózisban? Nekem a krém bevált, igaz én szaunában használtam és nem edzéshez.
50. Evawitch (válaszként erre: 49. - Málnapuding)
2011. ápr. 28. 10:15
Nem hiszek az ilyen nadrág és legfőképpen a krémek hatásában. :( L-karnitint kezdtem el szedni 1 hete.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook