Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem ezt érdemlem...... fórum

Nem ezt érdemlem...... (beszélgetős fórum)


1 2
60. 77ea8eb702 (válaszként erre: 59. - 6a6e086e31)
2011. jan. 10. 11:08
Köszönöm :-)
59. 6a6e086e31 (válaszként erre: 58. - 77ea8eb702)
2011. jan. 10. 08:49
Drukkolok, remélem hosszútávra szól, amit most megbeszéltetek és észhez tér:)
58. 77ea8eb702 (válaszként erre: 57. - Zanna01)
2011. jan. 10. 08:25
Nem kiabálom el, nem is ujjongok vagy ilyesmi, de megbeszéltük higgadtan, nyugodtan , hogy ki mit vár el a másiktól. és belátta, most újratervezés... :-)
2011. jan. 9. 16:34
Lépj le! Ha szeret téged, akkor rádöbben, hogy fontosabb vagy neki, mint a kocsma, és menni fog utánnad, könyörögve, ígérgetve mindent. Valószínűleg csak ideig-óráig lesz változás, de ha még akkor sem tesz semmi kísérletet, hogy megmentse a kapcsolatotokat, akkor ezt már tényleg megette a fene.
56. 77ea8eb702 (válaszként erre: 55. - 07c4794583)
2011. jan. 8. 20:08
Erre készülök már Isten tudja, mióta! Szeretném, nagyon szeretném elérni a változást, hogy újra boldogok lehessünk
55. 07c4794583 (válaszként erre: 54. - 77ea8eb702)
2011. jan. 8. 17:43

Kerek perec meg kell mondd, hogy neked ez márpedig probléma, nem is akármekkora.

Ha hagyod elbagatellizálni, nem lesz változás. Kérdés, hogy TE kész vagy-e a változásra?

54. 77ea8eb702 (válaszként erre: 50. - 07c4794583)
2011. jan. 8. 17:39
Köszönöm. Mindenképp elolvasom. Nem egyértelmű nem a válaszra, mert szerinte ez nem probléma. Kettőnknek akarok esélyt adni, és észrevétlenül segíteni. A mártír, a megmentő, már minden voltam, ami nem kellett volna :-( néha-néha komolyan tudunk beszélgetni ezekről a dolgokról, anélkül, hogy veszekedésbe, kiabálásba torkollna.
53. tashadow (válaszként erre: 52. - 07c4794583)
2011. jan. 8. 17:38

[link]


A hosszú ú helyett rövid a címben.

52. 07c4794583 (válaszként erre: 51. - Tashadow)
2011. jan. 8. 17:34
nekem nem
51. tashadow (válaszként erre: 49. - Tashadow)
2011. jan. 8. 17:29
Sajnos a hoxa csak így engedte megadni a web címet. Miután a böngésző címsorba másoltad, többször(2 szer) megnyomod rá az entert akkor átalakul rendes címmé.
50. 07c4794583 (válaszként erre: 48. - 77ea8eb702)
2011. jan. 8. 17:27

Eric Berne Emberi játszmák című könyvét javaslom, ha úgy érzed, nem tudod egyedül megoldani ezt a helyzetet.


Egyébként a beszélgetés során ha a válasz egyértelmű nem, akkor le kellene lépjél. Egyrészt azért, hogy esélyt adj magadnak egy új életre, másrészt viszont azért, hogy neki esélyt adj. Ezalatt azt értem, hogy köztudott, hogy a függők - és most mindegy, hogy alkohol vagy a társaság vagy csak a szokása, hogy úgy érzi, kimarad valamiből, ha egy este nincs ott - akkor szoktak megváltozni, vagy legalább elismerni, hogy probléma van, ha valami komoly trauma éri őket a szokásukból adódóan.

Nem biztos mindezek ellenére, hogy a te elvesztésed elég neki. Lehet, hogy a munkáját vagy a lakását kell majd elveszítse, hogy rájöjjön, nem jó ez így. De el kell indítanod ezen az úton, mindkettőtök érdekében...


Egyébként a háziorvosod kérd meg, hogy ajánljon egy addiktológust, akihez ingyen elmehetsz. A szakértől rengeteg jó tanáccsal tudnak szolgálni családtagok számára, és általában szívesen látják őket.

49. tashadow (válaszként erre: 48. - 77ea8eb702)
2011. jan. 8. 17:26

Az van bőven.

12 lépés frencsájz:

12%2D12.%75w.hu

48. 77ea8eb702 (válaszként erre: 47. - 07c4794583)
2011. jan. 8. 17:00
Igen, jó ötlet. találtam most egy szenvedélybeteg segítő honlapot és az ott olvasottak teljesen igazak ránk is. Enyhén szólva nem kezelem jól ezt a helyzetet, holott olyan kis dolgokon múlik. Nem leszek megmentő, mentse meg ő saját magát, bármennyire szeretem is
47. 07c4794583 (válaszként erre: 45. - 77ea8eb702)
2011. jan. 8. 16:57

Ha rendszeresen előfordul, hogy csak egy pohár sört iszik, tehát simán megtudja állni, hogy ne rúgjon be, akkor (még) nem igazán alkoholista, csak jó úton jár afelé. Mindenesetre szerintem nem a pia miatt jár a kocsmába.

Valamiért neki az a "családja", ott érzi az emberek között jól magát.

Nekem is van olyan szociopata ismerősöm, aki kb 35 éves koráig nem bírta ki, hogy heti többször ne menjel valami buliba. De ezt ki kellene nőni, ha gyereket terveztek. Én feltenném neki a kérdést, hogy el tud-e olyan életet képzelni, hogy alapvetően kettesben töltitek az estéket, és maximum kéthetente szombaton megy el valahova...

46. tashadow (válaszként erre: 45. - 77ea8eb702)
2011. jan. 8. 16:41

Hát igen a kocsma nem túl gazdaságos alkohol forrás:) Azért meg kell dolgozni...


Amúgy nekem is van egy hasonló beállítottságú barátom. Még szerencse hogy nem egy környéken lakunk és ritkán találkozunk, különben lehet én is elcsábulnék. :)


Amúgy az az ironikus ebben, hogy aki nem jár kocsmába, nem ismerkedik. Aki meg jár, abból meg csúnya gonosz alkoholista kedves lesz.


Ennek a kocsmázós barátomnak volt már pár barátnője :/ De ez akármennyire is csábító, én nem akarom ezt az életvitelt.

45. 77ea8eb702 (válaszként erre: 44. - Tashadow)
2011. jan. 8. 16:05

Igen, csak társaságban iszik. Itthon soha, még akkor is ritkán, ha családi rendezvény, program stb. van. neki az a fontos, hogy ha végzett a munkával, elmenjen a kocsmába, és ott legyen. nem minden nap issza részegre magát, olykor csak egy pohár sör a napi adag, de van, amikor sokkal több. Számtalanszor mondtam, hogy haza is hozhat bárkit, hívja el a barátait, a barátainkat, és legyünk itthon, beszélgessünk itthon. lehet, hogy attól fél, hogy a barátoktól akarom elszakítani, holott erről szó sincs. Neki a megoldás mindenféle problémánkra, ami ugye általában anyagi, hogy többet kell dolgoznia, több munkát kell elvállalnia. holott bőven elég lenne kevesebbet költeni a kocsmában....

kifogás, érv mindig van. hogy ő is csak azért megy le, hogy találkozzon a barátokkal, és elbeszélget mindenkivel órákig, és ott változik a társaság, stb. szerinte ez ugyanolyyan, mint hogy én minden reggel a kolléganőimmel kávézok.... szerintem nem

2011. jan. 8. 16:00
Jól értem hogy "csak" társasági ivó? Tehát az ivászat az alkalomhoz kötődik nála? Vagy amikor csak kedve szottyan? Lehet hogy ez egy rossz szokás, ami még előtted alakult ki, és még nem jött rá hogy az új életvitelével, céljaival ez nem egyeztethető össze. Szerintem ez olyan alkoholizmus, hogy valamit kompenzálni, pótolni akar vele. Amíg nem voltál neki, addig ezzel volt teljes az élete. Most meg kéne próbálnia más dolgokban megtalálni az örömöt, Olyan dolgokban ami vagy használ vagy legalább nem árt annyira a kapcsolatotoknak. Belegondolt már hogy hogyan tudná így megoldani a jövőtöket? Vagy nem is akar erre gondolni, csak sodródik, menekül.
43. 77ea8eb702 (válaszként erre: 42. - 6a6e086e31)
2011. jan. 8. 15:56

Köszönöm. Tényleg meg kell érnie, mert nehéz, persze már régóta gondot jelent ez az életforma, de szerintem minden fázison végigmentem, túlságosan ragaszkodtam, magamat hibáztattam stb, stb. Persze, a legjobb utat keresem... de még ha most szakítok is vele, akkor is történhet még bármi, ha megváltozik ha rájön, hogy én vagyok a fontosabb. ha meg nem, akkor nagyon fogom sajnálni, no meg persze magamat is. annyi minden kavarog most a fejemben, hogy mivel bírhatnám rá...

.

42. 6a6e086e31 (válaszként erre: 41. - 77ea8eb702)
2011. jan. 8. 15:30
Az aki azt mondja, nem változik, neki így jó, az nem fog másként rájönni.De az sem biztos, hogy ráfog, vannak ilyen típusú emberek.Azt kell írjam, nem túl jó kilátások ezek a jövődre nézve, de a döntésnek benned kell megérnie, tanácsokat könnyű osztogatni.Szerintem el kellene hagynod és akkor legalább ebből az állóvízből, ami nem is jó neked, ki tudsz lépni.Aztán vagy megváltozik, vagy nem, vagy csak ideig óráig.Drukkolok, hogy megtaláld a számodra legjobb utat:)
41. 77ea8eb702 (válaszként erre: 40. - 6a6e086e31)
2011. jan. 8. 14:24
És erre csak így döbbenhet rá? Számomra ez érthetetlen....
40. 6a6e086e31 (válaszként erre: 1. - 77ea8eb702)
2011. jan. 8. 13:19
Az alkoholizmus gyógyítható, de a leírtak alapján ő így jól érzi magát.Hagyd el, talán akkor észhez tér és felfogja, hogy bajban van, talán elmegy egy elvonóra.
39. 77ea8eb702 (válaszként erre: 38. - Marjann)
2011. jan. 8. 11:23
remélem így lesz. én nem adok alább, nem azt kérem, hogy vegyen luxusvillát, hozza le a csillagokat stb, csak azt, hogy döntse el, mi a fontosabb....
2011. jan. 7. 23:51

Na akkor mondok valami bíztatót:) Én legalábbis sejtem, hogy milyen nehéz lehet neked most, tudom milyen, amikor szereted a másikat, és csak egy apró DE van és lassan beleőrülsz és nehéz lépni.

Gondolj arra, hogy ha tényleg ő a tökéletes, akkor van ebből kiút. Te megpróbáltad, nem akart változni, neki jó ez, ahogy van. Pakolj össze, hagyd el. Ha ő az igazi, akkor ettől talán észbekap és rájön, hogy valami nem stimmel vele. Talán..

Csak arra vigyázz, hogy ne várj rá túl sokáig. Inkább arra készülj, hogy nem jön hozzád vissza. Csak a szíved mélyén szabad reménykedni... ha jól csinálod, akkor előbb utóbb érzed, hogy tényleg vége és akkor nem fog annyira fájni.

2011. jan. 7. 23:29
mindig azt gondoltam, hogy a kapcsolatoknak akkor van vége, ha az egyik fél már nem szereti a másikat. hogy ugyan mi baj lehet, ha a szerelem él? tudom, ez naivitás, és igenis szembesíteni kell néha a vágyainkkal, gondolatainkkal, problémáinkkal a másik felet is. minden emberfüggő, vannak olyanok, akik inkább a még éppen megfelel mellett kitartanak évekig. pont most számolta össze a nővérem, hogy neki már hány munkahelye volt. nekem az egyetem elvégzése óta egy. a mostani, immár hét éve....
36. Bucóka20 (válaszként erre: 33. - 77ea8eb702)
2011. jan. 7. 23:27

Bonyolult dolog.

Ilyen esetben szerintem csak hirtelen felindulásól lehet cselekedni.

Ha "fenyegeted",h elhagyod,és mégsem teszed,akkor hiteltelenné válsz...és hülyére fog venni.

Ha megijed,akkor meg a bolondját fogja veled járatni,hogy 1kicsi kocsma 1kicsi nyali,1kicsi kocsma...stb....

Ha elhagyod..és igazából szeret,akkor megváltozik...bocsánatot kér...és dönthetsz,hogy vissza engeded e.

Ez olyan mesébe illő.:D:S Mert 100-ból sztem 1,aki felismeri h rossz úton jár...és észbe kap.


Lehet,h múló hóbort neki,de akkor sem szeret igazán,ha nem hagyja abba.

Lehet más miatt megtenné.


Ha meg alkesz,akkor....fel is út le is út.

35. eduso1
2011. jan. 7. 23:23
Az életedet te irányítod,sokszor nehéz,de utána jó következik!!Nem ott van a helyed,értékes ember vagy !Lehet,hogy most nem tud értékelni,ha meg már nem leszel mellette akkor már késő lesz!!!
34. b826c5a02d (válaszként erre: 33. - 77ea8eb702)
2011. jan. 7. 23:20
kimondtad a tuti! Gondold végig, tényleg szükséged van még neked, ennek az embernek a szeretetére?
33. 77ea8eb702 (válaszként erre: 29. - Bucóka20)
2011. jan. 7. 23:17
tudom, tudom, és igazad van, mint mindekinek. Látom, hogy mit kéne tennem, tudom, hogy mi lenne a helyes. ha nem tart fontosabbnak a kocsmánál és a piálásnál, akkor semmi keresnivalója mellettem. de nyilván megértitek, hogy nehéz. nehéz, mert szeretem. és igen, mindezek mellett még mindig azt mondom, hogy szeretem. és a szakítás a legvégső dolog, amit meglépek, mert bízom benne, hogy belátja, felismeri, hogy mekkora a probléma, és visszakeveredik a normális kerékvágásba. nem szülök gyereket, nem megyek hozzá, nem szenvedem végigaz egész életemet egy olyan ember miatt, aki nem érdemli meg. fel kell ismernie, hogy változtatnia kell ahhoz, hogy újra rendben legyenek a dolgok. ha még csak meg sem próbálja, akkor halott ügy....
32. zsanci79 (válaszként erre: 26. - 77ea8eb702)
2011. jan. 7. 23:15

Az relatív, hogy ez most sok vagy kevés, de mivel ő kerek perec kijelentette hogy nem is akar változtatni, akkor bizony minden egyes nappal amit még vele töltesz el, azok csak elfecsérelt napok. Tudom, kemény szavak ezek, de így van.

Én 7 év és egy gyerek után léptem végre, (nem pia miatt)és naggyon nagggyon bánom már hogy nem tettem előbb....az egész huszonéves korom ráment a csőlátásomra. És most kezdhetek mindent a nulláról. Szar ügy, nekem nem kell bemutatni, még mindíg van hogy a szívem belepofázik, de olyankor mindíg előveszem az ész érveket a kapcsolatunk ellen. Ajánlom neked is, hogy hallgas az eszedre, előbb utóbb meg lesz a gyümölcse.

31. b826c5a02d (válaszként erre: 1. - 77ea8eb702)
2011. jan. 7. 23:15
a te "kedvesednek" nem te vagy a szerelme, hanem az alkohol, az pedig mindent felülír!
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook