Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik rendesen fórum

Nem eszik rendesen (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 9. 17:31
Köszi a válaszokat. Voltunk dokinál és lett csinálva egy vérkép, holnap lesz eredmény. Ha nincs semmi baj vele akkor azt mondta a doktor nő, hogy hagyjuk a Petit. majd veszünk valami vitamint neki.
2013. ápr. 7. 18:24

Az én fiam a tésztán, húson és húslevesen (szigorúan csak tésztával és pici krumplival) kívül, nem eszik meg semmit. Hozzátáplálás óta nem eszi a gyümölcsöt, egyből kihányta, illetve a zöldséget. nagy ritkán megeszi a karfiolkrémlevest ha teszünk bele csíktésztát neki, és nem látja hogy karfiol. Az óvodába szinte semmit nem eszik meg, csak leves levét illetve ha van hús akkor azt vagy kenyeret.

4 éves, de nem tudok vele mit kezdeni. Azt mondta a gyerekorvos, majd idővel megeszi. Max olyanokat tudok csinálni, hogy a palacsinta tésztájába belesütöm a reszelt almát.

A szirupos orvosságokat mindig kihányta, úgyhogy már 1,5 éves kora óta ha a doktornéni gyógyszert ír fel csak és kizárólag tabletta formájában.

Az ízesített vitaminokat sem szereti, csak c vittamint tudok neki adni.

Folyadék csak víz és kakaó(de legalább a kakaót szereti) :)

Próbálok mindig valami vitamint csempészni az ételekbe, több kevesebb sikerrel.

Szerintem nyugi. Majd eszik ha akar vagy ha többet lesz levegőn.

2013. ápr. 7. 16:06

Nem csak az étkezési szokásokon múlik. Az sem mindegy, hogy a gyerkőc mennyit tud levegőn játszani. Az hozza meg igazán az étvágyat.

Amikor nálunk voltak ilyen problémák, volt, hogy nem könyörögtem neki. Nem eszel...OK. Estére olyan éhes volt, hogy minden Isteni finom lett neki. Persze közben semmi nasi nem volt. Arra figyeltem, hogy igyon eleget, de csakis vizet. Mindig olyan bókokat kaptam olyankor a főztömre, hogy: anya, ilyen finomat senki sem tud főzni, ez Isteni finom, kérek még egy tányérral. Egyetértek azzal, hogy itt felénk nem szoktak éhenhalni gyerekek, mert egy-két étkezést kihagynak.

2013. ápr. 7. 15:58

Annyira sokszor olvasom,hogy nem eszik rendesen de az édességet enné...

Milyenek az étkezési szokásaitok?Veletek eszik vagy etetőszékben még?

Mi az ok amiért nem eszik?Mit mond?Vagy más elveszi a figyelmét?

2013. ápr. 7. 15:36

Majd elmúlik, ne foglalkozz vele! Minél inkább arra figyelsz, mit és mennyit eszik, annál kevesebbet fog enni. Csinálj úgy , mintha nem is lenne egyáltalán fontos. El fog kezdeni enni. Előbb vagy utóbb.

Azért orvosnak megmutatnám, alapkivizsgálást megér.

2013. ápr. 7. 15:35
majd fog..nyugi
2. Ekka
2013. ápr. 7. 15:35

Ne adj neki édességet, ill. csak normál evés után.


Gyerek még nem halt éhen, ne izgulj! (érzi, ha rágörcsölsz a témára)


Az én lányom is fényt eszik levegővel, de addig még egészséges nincs baj!:)

2013. ápr. 7. 15:24
A lassan 3,5 éves fiam alig eszik. Oviba, mamánál és itthon sem nagyon eszik meg semmit. Édesség persze menne. Eddig imádta a levesből az összes zöldséget, húst, a tészta féléket. Már kb. 2 hónapja nagyon válogat és inkább nem eszik semmit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook