Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik fórum

Nem eszik (beszélgetős fórum)


2010. okt. 6. 12:56

homeopátiát próbáltad már? érdemes lenne utána nézni, úgy tudom van direkt ilyen apróságoknak étvágyjavító.

a másik a béres csepp. az tuti étvágyat csinál,de ha jól emlékszem a B vitamin is.

2010. okt. 6. 12:53

Szia!


Nem lehet hogy a gyomorsav visszaáramlik neki, és a nyelőcsöve kimaródott, és fájdalmas neki?


A másik ami eszembe jutott, nem lehet, hogy valami trauma érte az étkezéssel kapcsolatban?


Mindenkép mutasd meg orvosnak, az én kislányom sem evett, és jó, hogy elvittem orvoshoz.

2009. febr. 4. 14:24

sziasztok,

az én gyerköcöm amikor betöltötte az 1 évet az istennek sem akart enni csak 2 kanállal. Aztán telt az idő és elkezdett eszegetni szóval nem szabad idegesíteni magad. Az orvos is azt mondta hogy ha már baj van akkor hány vagy megy a hasa a gyereknek viszont ha egymás után 5-ri próbálkozásra sem eszik semmit akkor megkell mutatni orvosnak. De szerintem ugyis fog enni mihelyst megéhezik.

2008. júl. 7. 06:36

Sziasztok!

Nekem ikreim vannak és nem túl jó étvágyúak.2 éves korukig szinte mindent megettek még a sok összeturmixolt furcsaságokat is(brokkoli,karfiol,sárgarépa püré stb.)

Most meg 3 évesen könyörögni kell nekik,hogy egyenek vmit.

Az orvos viszont megnyugtatott,hogy ne aggódjak ,esznek ők annyit amennyit ígényelnek,ha éhes a gyerek úgyis szól.

Úgyhogy nem foglalkozom azzal mit és mennyit esznek meg,amennyit kérnek és kész.

2008. ápr. 16. 13:05

Köszönöm a választ! Hát a kisfiam nem beteg, makk egészséges! Lehet, hogy ő is az időt sajnálná az evésre?

Na igen, ő egész nap mozog!!!

És mikor kap utoljára enni és mit este? És mikor teszed le aludni? A többiek válasza/véleménye is érdekelne! :-)

14. suagi (válaszként erre: 1. - Kriszti77)
2008. ápr. 16. 12:29
Lehet neki is a torka fáj. Akkor pedig nem akarnak enni a fájdalom miatt, mi most estünk át ezen.
13. suagi (válaszként erre: 12. - L.Niki18)
2008. ápr. 16. 12:27

Szia. az én Pannám 9 hónapos, és 1 hónapja nem akar enni, de nekünk oka van, kezdődött 1 hörghuruttal, és most mászunk ki 1 tüszös mandulagyulladásból. Panna jelenleg 8150gr és 1 hónapja volt 67,5 cm.

Szerintem a te gyermeked is tökéletes.

8-9 hónap környékén lecsökken a sújyfejlődés, meg akkor kezdenek el többet mozogni is.

Észrevettem azt is, hogy Panni sajnálja az időt az evésre.

2008. ápr. 16. 12:23
Ja és születési súlya 2950 :-) Na most már befejezem, légyszi segítsetek!!
2008. ápr. 16. 12:22
Ja és nektek mikor eszik a gyermeketek utoljára este?Nekem van amikor 5-6 óra fele, aztán semmit sem hajlandó már enni! Max kakaó, vagy ivólé. Js és tegnap voltunk tanácsadáson, és 8600 a súlya, és 75 cm magas! Szerintetek ez jó?? :-)
2008. ápr. 16. 12:19
Nekem 1 éves múlt a kisfiam március 18-án, és nem valami jó az étvágya! Mindig összeszorítja a száját ha enni kell. Reggel szépen eszik, aztán a délután az nagyon rossz mert szinte alig eszik. Mit tegyek?
2008. febr. 6. 20:24
Hát,az én manómnak sem túl nagy az étvágya,de adtam neki Béres cseppet,és valamennyit nőtt azóta.Pluszban Aloe Vera kúrát is csinálok nála.
2008. jan. 7. 08:14
Most én is a szájában gyanakszom vmire, mert azt mondja fáj az ínye. Hogy ezt kitalálná csak úgy azt nem tudom. Tegnap evett egy kis levest néhány kanállal meg egy joghurtot. A gondozónők csak annyit mondtak hogy hívták ebédelni és erre sírva fakadt.Otthon is sír ha enni kell.Ha a héten nem javul irány a doki. Ha a foga, akkor az addig úgyis kijön.
2008. jan. 7. 03:28

nekem havonta 2x volt olyan, hogy (állitólag) eltelt a gyerek .. pár hónapos volt, tán 6-7 mikor elkezdte. semmit, de frankón semmit nem evett meg 2-3 napig. orvostól orvosig szaladgáltam. egészséges volt, csak nem akart enni. azt kaptam, hogy a gyerek tudja, hogy mi kell neki.. majd eszik, ha éhes lesz..

második nap egy vaniliás krémtúrót belé tudtam tukmálni, de mást nem. aztán egyszercsak (mintha mi se történt volna) nekiállt enni rendesen. olyan 1 éves korára elhagyta

2008. jan. 6. 21:44
Szeretgesd, dajkáld, becézd, öleld, simogasd, nyugtasd, mond el neki milliószor hogy szereted, attól baja nem lehet. S beszélj a bölcsiben a gondozónőkkel, hogy nem történt esetleg odabent étkezésnél valami ami a lelkét így megbántotta. Persze a dokihoz én is elvinném, nehogy valami fizikai oka legyen a nemevésnek. Ha tudod tartsd otthon pár hétig, s foglalkozz sokat csak vele.
2008. jan. 6. 18:14
Az én lányom kb 2 hétig alig evett valamit,szinte csak ivott.Meg volt fázva.Most sem az igazi,de a kedvenceket már eszi.Vidd el Orvoshoz lehet a foga,torka,vmilyen fertőzés..Nem sebes belül a szája?Nézesd meg mindenképpen orvossal!
4. 754c7e07c3 (válaszként erre: 3. - Kriszti77)
2008. jan. 6. 16:44
Á, ennyire nem tud. Vagy eszik valamennyit, vagy baj van. Egy kisgyerek valamennyi táplálékot magához vesz, nem éhezik. Így nem tud tiltakozni. Tudom. Saját tapasztalat. A kisfiam sem evett semmit, aztán, mikor elkezdtem írni, észrevettem a fél kiflicsücsköt is. Van olyan kisgyerek, aki minimálissal beéri, de olyan, aki egyszerűen semmit nem eszik, olyan szerintem nincs. Legalábbis nem önszántából.
2008. jan. 6. 16:41
de tudom hogy éhes. korog a gyomra. mióta visszamentünk a bölcsibe az ünnepek után akkor kezdődött. szóval sztem tiltakozik.
2. 754c7e07c3 (válaszként erre: 1. - Kriszti77)
2008. jan. 6. 16:38

Vidd orvoshoz. Nem bunkóságból mondom.

Írd le, mit, és mennyit evett. Ha valóban semmit, és nem is kér semmilyen fajta ételt, akkor doki. Szerintem.

2008. jan. 6. 16:34

2 éves kislányom kb 1 hete alig eszik vmit. Már a kakaóivást is leállítottuk de így se fogad el semmit. 2 napja gyakorlatilag üres a hasa. a régi kedvenceit se fogadja el.

Ha enni hívom sírva fakad. Próbáltuk már erőltetve, játékosan, de sehogy sem megy. Csak a kakaó menne egész nap.Volt már vki közületek hasonló helyzetben? Mit tehetnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook