Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik a gyerek. Kinek mi segitett? fórum

Nem eszik a gyerek. Kinek mi segitett? (tudásbázis kérdés)


2015. ápr. 1. 21:02

Sziasztok!

Kicsit felfordulas volt az eletunkben ezert nem jelentkeztem.

Koszonom a tippeket, valaszokat.

Igen en is tehetek rola, h ez igy alakult, de hala most minden jol megy.

Ket hete hetvegen egyszer csak elkezdett enni. Husi, koret. Vasarnap leves zoldseggel, husival. Tobbszor tudtam adni neki uveges bebigyumolcsot.

Ez nagy haladas nala. Azota delutanonkent joghurtot eszik.

Olyan mint a saska.

Boliben is minden jo az etkezesnel. Csak akkor nem hajlando enni, ha paradicsomos etel van, meg ma meggyleves.

Szerintem ennyi ido kellett ahhoz, h az antibiotikum kurak (3) miatt visszajojjon az etvagya.

Most rendelek neki immunrendszer erositot es probiotikumos keszitmenyt. (gyogyszertarit szedte eddig).

Ugyhogy most minden jo.

Koszi mindent.

10. Zoella96 (válaszként erre: 9. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 18. 10:54
Igazad van,de azért az sem állapot,ha hetekig csak pudingot eszik a gyerek. Főleg ilyen kicsi korban. A másik meg az, hogy ha jól értem, a pici a bölcsiben megeszik mindent,csak otthon nem kell neki semmi más,csak a puding. Ami meg már valószínűleg nem a betegség miatt van,mert akkor a bölcsiben sem enne,főleg nem repetázna. :)
9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - Kriszta773)
2015. márc. 18. 10:02

Alapvetően igazad van, én is ezt írtam le az előbb..


De, ő itt azt írta, hogy beteg volt.. Figyelj, amikor a fiam két hétig szó szerint semmit nem evett meg, mert tüdőgyulladása volt, és állandó hasmenése a gyógyszerektől, akkor én is örültem, hogy legalább a hideg pudingból, vagy joghurtból egy falat lement.. Nekem is az esik először jól, ha beteg vagyok, mert könnyű, hideg.. Azért az egy más helyzet.

8. Zoella96 (válaszként erre: 7. - Kriszta773)
2015. márc. 17. 21:45

Valahogy így gondolom én is. :)

Nem kell mindenért ugrani amire a gyerek tátja a száját. Adj neki mást,azt,amit előtte evett és szeretett. Előbb-utóbb megéhezik annyira,hogy megegye. Még ha csap 1 kis hisztit akkor is. :)

7. kriszta773 (válaszként erre: 2. - Smihilo)
2015. márc. 17. 11:20

ne adjál neki pudingot. elég egyértelmű, hogy nem az étvágyával van a baj, ha a bölcsiben rendesen eszik, hanem megszokta, hogy édességet raksz elé, szereti, és azt kéri

mondd, hogy elfogyott és adjál mást, előbb-utóbb megeszi :)

2015. márc. 17. 10:14

Nos nekem is volt ilyen problémám. Állandóan etettem volna, mindent megtettem, h egyen. Valamennyire ez rendjén is van. De azt vettem észre, h minél jobban rágörcsölök a témára, annál rosszabb.

Egyébként egyszer ő is megunja a pudingot, nálunk is volt ilyen, csak nem pudinggal.

2015. márc. 17. 10:01

Ugyanmár lányok, amit írtok nem is súrolja a probléma közelét se. Pláne ilyen betegséges időszakban..


"Nem evésről, meg megoldásról" akkor beszélünk, ha nagyon tartós stagnálás, vagy súlycsökkenés van, de ilyenkor kell egy vérkép, netán vércukor vizsgálat, allergiavizsgálat, meg ilyenek... De ezek azért más jellegű, sokkal tartósabb problémák.. Persze, ha valaki úgy érzi, beszéljen az orvossal, nehogy mégis legyen valami..


Egyébként meg alap titok, hogy legyen a gyerek jó éhes. Utána meg nagyon odafigyelni, hogy ne egyen túl gyakran - persze nagyon ritkán se.. Legyen sokat levegőn, mostmár pláne lehet.. Én sohase szoktam etetni a játszótéren, mint sokan.. Hanem éppen az a jó, hogy ott jól megéhezik, aztán otthon meg eszik rendesen..


Édességeket tényleg csak a rendesen megevett főétkezés után.. Mert bár szeretjük mi felnőttek is ezt elnevetni, de akár még a szörpi, meg ezek is nagyon csökkentik az étvágyat. Utána meg görgetődik a dolog, mert kicsit eszik, aztán hamar éhes, de mégse annyira, megint keveset eszik... Nem kell attól félni, hogy akár fél napig se adsz neki enni. Mert ha nem eszi meg, akkor az jelentse azt, hogy tényleg nem kap az általad kiszabott határidőig.. Pesze inni vizet mindig lehet, bár közvetlen étkezés előtt még azt se.


A gyerek egyébként tényleg tudja mennyi kell neki, eleve hullámokba fejlődnek, hogy a test jobban, hol az "agy". De azért persze a szokás se mindegy, mert ha mást se látott csak hamburgert meg pudingot, akkor nyilván csak az kell neki.. De ugyanakkor simán van, hogy akkor se eszi meg a zöldséget, ha mindig kapott, és ha tőleg is azt látja.. Én eszem a salikat, sőt az apjuk is, ők meg évek óta röhögnek rajta.. De azért olyan 8-9 évesen már kicsit esznek belőle.. Aztán 10 éves kor körül, pláne lányoknál már azért előjön, hogy "jajegészségesmegszéplegyek", akkor lehet megint jó irányba terelni..

2015. márc. 17. 09:06
Szia. Nekem is ez a problémám. Nem akar enni, vagy ha eszik, akkor csak 1-2 kanál és kész. Viszont van, hogy nagyon éhes és akkor meg többet eszik, inkább többször kevesebbet. De ez engem is aggaszt, hogy miért nem akar rendesen enni?! Azt olvastam valahol, hogy ők tudják, hogy mennyire van szükségük. :)
2015. márc. 17. 09:01

Én vettem egy halom kiszúró formát :)


volt lepke alakú szendvics, szív alakú bundáskenyér, ha gyümölcsről volt szó akkor kis falatkákra vágtam gyümi salinak és színes kiskardokkal tűztem tele, én kezdtem el eszegetni és azonnal megtetszett neki is a dolog :D

2015. márc. 17. 09:00

Sziasztok!

Kisfiam 2 eves. Fel eve bolibe jar, jol erzi magat ott. Sokat betegeskedik.

Igy jartunk januarban is. Felso legutija volt es nem birt szilardat enni, ragni. Joghurtot es pudingot evett minimalisan.

Amikor meggyogyult visszament a bolibe. Ott mindig jol eszik, meg repetazni is szokott. Hetvegen viszont csak puding megy azota. Nem fogad el mas etelt, meg a kedvenceit se

Elotte nem volt ilyen problema.

Most a harmadik hete vagyunk itthon es minden nap csak pudingot eszik.

Mar en vagyok rosszul tole.

Tudtok valami tippet adni, hogy mit csinaljak?

2015. márc. 17. 08:55
Nem eszik a gyerek. Kinek mi segitett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook