Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik a 7 hónaposom.segítsetek! fórum

Nem eszik a 7 hónaposom.segítsetek! (beszélgetős fórum)


26. tappancsmama (válaszként erre: 25. - Cb6e54c3d9)
2009. okt. 6. 19:24
Rendben,várom.
25. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 24. - Tappancsmama)
2009. okt. 6. 15:41

Nagyon szépen köszönöm! Akkor már csak apukát kell megfűzni,hogy "baj"van.Sajnos a késői ebéd is csak sírással volt imme-ámmal sikeres.

Ha valami változás lesz értesítelek!

24. tappancsmama (válaszként erre: 22. - Cb6e54c3d9)
2009. okt. 6. 15:25
Elküldtem.
23. tappancsmama (válaszként erre: 21. - Cb6e54c3d9)
2009. okt. 6. 15:04

Ok.Megkeresem és elküldöm priviben.


Mi meg az elejétől kezdve végig aludtuk az éjszakát,csak aztán amikor már megnőtt tápanyag szempontjából kevés volt a tej,hiába volt,van rendes mennyiség belőle és ezért mindig egyre sűrűbben felkelt,mert megéhezett.

22. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 16. - Sajert)
2009. okt. 6. 14:44
Mi pohárból "itatjuk",de a nyakába engedi.Cumiból pedig gyüjteményem van már! :)HIzni mióta eszünk hizogatott valamennyit,legutóbbi hónapban 350g-ot.De hát ez is erőltetve volt.Most megyek és megpróbálom megetetni,hátha befele is csúszik valami :)
21. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 18. - Tappancsmama)
2009. okt. 6. 14:38
Szia! Mi éjjel már 3 hónapos korunk óta nem eszünk.Vagyis 2-3 alkalommal fordult csak elő.Tényleg egy anygyal,mert jól elvan napközben is,amig nem a kajáról van szó.Az orvos azt mondta ,hogy én sem vagyok nagy darab és mit várok a gyerektől.Ezt aláírom,de én gyereknek jól ettem és sovány sem voltam.Most szülés után valóban sovány lettem,163 cm és 42 kiló.Én sem értem ,de rólam csak lefelé mennek a kilók.Talán majd ,ha nem szoptatok felszedek párat,enni imádok..........szóval engem ez a válasz a dokinőtől nem elégített ki.Egészbe szereti a dolgokat rágcsálni,dehát foga egy sincsen még. :) Úgyhogy szívesen venném a gasztroenterológusod címét vagy telefonszámát. Előre is köszönöm.
20. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 19. - 3b41f6053f)
2009. okt. 6. 14:21
Szia!Mi 7.35 kg-osak voltunk a múlt héten és 67cm.A kilenc kiló az jó szerintem. 28.-án leszünk 8 hónaposak.
19. 3b41f6053f (válaszként erre: 12. - Cb6e54c3d9)
2009. okt. 6. 14:16

Szia!


Hány kg most a baba?


Az én lányom se viszi túlzásba a bébiételeket,inni egyáltalán nem iszik semmit,pedig minden etetés után megkínálom.

Szinte csak szopizik.7,5 hónapos 9 kiló.

2009. okt. 6. 13:35

Szia!


Teljesen együtt érzek Veled.Én pont nem régen mentem át hasonlón a kisfiammal.6 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást,7 hónapos koráig ette szépen,aztán ha evett kihányta.Ilyenkor mindig próbáltam egy hét szünetet tartani,de mindig ugyan ez jött és már enni sem evett.Aztán elvittem gasztroenterológushoz ( ha kell tudok ajánlani egyet akinél mi is voltunk,persze ha budapesti vagy).

A vége az lett,hogy egy hónapot 8-tól 9 hónapos koráig nem adtam Neki semmit enni csak cicizett.Volt,hogy óránként evett éjjelente,de megérte mert miután 9 hónapos korába újra kezdtem Neki adni a gyümölcsöket lassan de biztosan elkezdte enni.Először csak alma levét,meg egy kis barack levét,aztán amikor már 50ml kiskanállal megevett belőle adtam a pürét is.Szépen lassan újra tanítottam enni.Lassan ment.Mindig csak keveset evett.De most 10 hónaposan vajas kenyeret reggelizik,ebédre eszik főzeléket husival,délután eszik gyümölcsöt,vacsira pedig joghurtot.Tehát már napközben alig szopizik.Nagyon türelmesen szerintem megpróbálhatnád ezt a módszert.Nekünk úgy látom bejött,hátha Nektek is bejönne.Inni meg vizet adok Neki és pohárból szívesebben megissza mint üvegből.

Ja és a főzelékekkel trükköztem.Simán nem szerette,ezért először raktam Neki bele almát,az már kicsit jobban ízlett Neki de nem volt az igazi,aztán megpróbáltam őszi barackot párolni a sütőtök-krumpli variációba és az már ízlett Neki,de abból sem evett meg először hatalmas adagot.Max 7-8 kiskanálnyit.Aztán most,hogy már nem lehet normális barackot kapni őszibarackos kubuval hígítom Neki és azzal úgy eszi mint a kis angyal. :))Ja és a sütőtököt nem sütöm meg csak párolom.A lányomnál vettem észre hogy így szerette,sütve nem,így a fiamnál már ki sem próbáltam sütve mert úgy intenzívebb az íze.

17. b2076ec79b (válaszként erre: 15. - Cb6e54c3d9)
2009. okt. 6. 12:02

ez tényleg nagyon kevés egy 7 hónapos babának szerintem... És erre a doktornő meg védőnő csak annyit mondott hogy rossz evő?????

Szerintem gondolkodj el az orvosváltáson :(

16. sajert (válaszként erre: 1. - Cb6e54c3d9)
2009. okt. 6. 12:01

Próbáld másik cumival az üveget, esetleg pohárból is megetetheted (én béna voltam hozzá, így nekem egyedül tanult meg pohárból inni). Nem lehet, hogy túl gyorsan dől a cumiből az étele?

Inni nekem is majd 10 hós volt, míg elkezdett - pedig tápszeres volt.

Egy másik dokival való megnézetése is jó ötlet, de szerintem ránézésre úgyse állapítanak meg semmit.

Hízik? Fiam fél éves kora és egy éves kora között nem hízott egy kilót összesen, de mindig jókedvű baba volt (fél évesen kezdett el nem enni). Amikor nem evett, nem erőltettem, egy félóra-óra múlva megpróbáltam újra adni neki.

20 hós, és pl. ma nem reggelizett, csak 11 órakor, hiába adtam neki a megszokott 1/29-kor, csak szájába vette, aztán a kezembe adta a megcsócsált ételt, és közölte: kuka. 11-kor meg mind megette.

2009. okt. 6. 12:00
Olyan 60 ml volt amit azért 4*sikerült legyürni,de tegnap óta szerintem ennek a fele ami lemegy.Vagyis remélem lemegy ennyi.És ugye cicizik valamennyit
14. b2076ec79b (válaszként erre: 12. - Cb6e54c3d9)
2009. okt. 6. 11:59
esetleg nem tudom hogy ekkora babának nem lehet-e adni valami étvágygerjesztőt? Homeopátiás szert vagy ilyesmit? Persze ezt is csak orvosi konzultálással, ha kizártak mindenféle szervi sé egyéb bajt....
13. Mariann7533 (válaszként erre: 12. - Cb6e54c3d9)
2009. okt. 6. 11:57
Értem.Mennyit eszik egy nap úgy kb.?
12. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 9. - Mariann7533)
2009. okt. 6. 11:55
Amit egyszer megevet azt nem biztos,hogy legközelebb is tűri.sőt általában nem.
2009. okt. 6. 11:54
még sosem sírt a kajáért(mióta 3 hónapos elmúlt)Kipróbáltam meddig bírja,de azért van egy határ aminél már én mondtam,hogy muszáj enni.Szopni néha kér,de sosem sír érte.Próbáltam elöbb etetni mint szopiztatni,de így sem kellet neki.Egyébként nem szokta kihányni,ha már bent van valami.Szoptatni igény szerint szoktam.
10. Vikuc
2009. okt. 6. 11:52
És ha lefejnéd a cicdből a maradék tejcsit,(hátha van még benne sokkal több mint gondolnád)és azt próbálnád cumisüvegből adni?Hátha ha megérzi az anyatej ízét később jobban elfogadja majd a többi ételt is cumisüvegből.
2009. okt. 6. 11:51
Értem.De az a helyzet,hogy a kaja ilyenkor az egyik legfontosabb,és ha nem eszik,az elég nagy gond.Van olyan amit szívesen elfogad,vagy egyáltalán semmit?
8. b2076ec79b (válaszként erre: 7. - B2076ec79b)
2009. okt. 6. 11:49
etetni :)
7. b2076ec79b (válaszként erre: 6. - Cb6e54c3d9)
2009. okt. 6. 11:49
Mikor teteni akarod valóban éhes? Vagy "időre" eszik?
6. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 3. - Mariann7533)
2009. okt. 6. 11:49
Elfogadja,de csak ha látom hogy tömi a kezét.Olyan sokat viszont már nem szív belöllemint régen.Igazából elég jókedvű baba amíg nem a kajárol van szó.
2009. okt. 6. 11:47
Én a helyedben gyermek gasztroenterológus szakorvoshoz fordulnék.
4. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Cb6e54c3d9)
2009. okt. 6. 11:45

szia!

csatlakozom mariannhoz, én is elvinném máshoz... Azért ez így nagyon nem ok :( Az én lányaim se jó evők, de azért 7 hónaposan még nem volt gond egyikkel se.

Csodálkozom hogy még a védőnő is ennyire "segítőkész" :(((

2009. okt. 6. 11:45
A cicit efogadja?
2009. okt. 6. 11:42
Szia.Szegény kicsikéd.Én még nem voltam ilyen helyzetben,nekem jó evő a három gyerkőc.De én azonnal elvinném egy másik orvoshoz magán úton.A leírtak alapján valami nagyon nem stimmel.
2009. okt. 6. 11:38
Az én problémám 5 hónaposan indult amikor kiderül el kell kezdenem a hozzátáplálást.Nem fogadott el semmit.Így sajnos erőltetni kellet.Inni nem ivott és azóta sem iszik meg semmit,csak cicizik.A cuisüveg felejtős ,csak a szájába veszi és rágja vagy kidugja oldalt a száján.A folyékony dolgok idáig is kifolytak a száján,de mostmár a kicsit sűrübbet is kiköpi.Folyton sír és rugdos.sőt ott tartunk,hogy fulladozik az ételtől.segítséget nem kaptam sehonnan se.az orvos és a védőnő is csak annyit mondott rossz evő és az is marad mindig.A bőre száraz,hámlik a szájánál pedig már kipárlott a nyalogatástól.Nem tudom hová forduljak a problémámmal,csak remélem,hogy valaha vége lesz ennek a rémálomnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook