Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem bízom benne, hogy a reumatológus meg tudna gyógyítani,... fórum

Nem bízom benne, hogy a reumatológus meg tudna gyógyítani,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
59. 55Judit (válaszként erre: 39. - Gigi>)
2022. szept. 22. 18:34
Gigi megkaptad már a talpbetétet?
58. Csillagszem38 (válaszként erre: 55. - Cidanoi)
2022. szept. 17. 15:50
Igen, ki kell zárni az orvosi problémát első körben. Tapasztalataim alapján az orvos csak tünetet kezel, gyógyszerrel, műtéttel, felesleges kezelésekkel, de a mozgás, bármilyen mozgásterápiás, egyéb kezelésekkel bármilyen problémára megoldás lehet. Természetesen, ha nincs súlyos orvosi gond.
57. Cidanoi (válaszként erre: 56. - 55Judit)
2022. szept. 16. 14:29
Ez igazán jó hír, amikor fejlődik az egészség :)
56. 55Judit (válaszként erre: 55. - Cidanoi)
2022. szept. 16. 14:26

Így van, a vizsgálat fontos, én is csak ezért járok

csontsűrűség vizsgálatra. Az orvosi tanácsokat és a "gyógyszert" kihagyom. A kezelést saját kútfőből végzem. Most nagyon büszke vagyok magamra, mert megtaláltam a gyógyulás kulcsát. Ezt már friss lelettel is tudom bizonyítani. Az utóbbi 1 évben rendkívül sokat javult a csontsűrűségem.😀

55. Cidanoi (válaszként erre: 52. - Csillagszem38)
2022. szept. 16. 14:22
A diagnózis fontos azt az orvos adja. Egy gyógytornász az alapján dolgozik. Az orvost nem jó kihagyni, pontos diagnózis nélkül a legképzettebb gyógytornász is csak vakon dolgozik.
54. 55Judit (válaszként erre: 51. - Gigi>)
2022. szept. 16. 14:22
Ez tényleg kegyetlen. Nem lehet évekig bírni. Ha nem váltasz, előbb vagy utóbb megbetegszel. Az én munkám is nagyon strapás volt. Ha visszagondolok rá, elborzadok. Folyamatos kimerültség, otthoni problémák, nem tudom végül melyik vezetett a rákhoz. Ez már régen volt, azóta is úgy érzem mintha szabadságon lennék. Nincs hatás, nyugi van.😀
53. aszparagusz (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 14:16

Nagyon nem mindegy, hogy gyulladástól vagy kopástól fáj a vállad.

Teljesen más kezelést igényel.

Első lépésként én orvoshoz mennék.

Utána keresnék egy jó gyógytornászt, mert a mozgás csodákra képes.

2022. szept. 16. 14:13
Gyógytornászt, manualterapeutat próbálnèk, nem orvost.
51. gigi> (válaszként erre: 40. - 55Judit)
2022. szept. 16. 14:12
Igen 12 órában talpon,és trapp van megállás nélkül.Egyszer azt mondta nekünk a nagyon nagy főnök,hogy a 12 óra alatt összesen 45 perc pihenésre a lehetőség. Télen-nyáron . 40 fokban sem mondta senki,hogy álljatok már le. Dőlt a víz rólunk.
50. Cidanoi (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 14:05
Vannak nyujtógyakorlatok. De az is csak tüneti kezelés. Akinek fáj a sarka, fogyjon le, mozogjon, kerülje a mezit láb járást, a hideget a talpon, hordjon betétet a cipőjében, de olyan amit nem interneten rendelt, és nyújtsa a szalagokat a talpában. Kerüljön el mindent ami rezgéssel jár, pl. futás. Ha mindent megváltoztat, nem kell ennie sem gyulladáscsökkentőt, sem fájdalomcsillapítót. És újra teljes életet élhet, mozgáskorlátoltság nélkül. Nagyon jól kezelhető a sarokcsontkinövés, csak komplexen kell hozzáállni.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Cidanoi)
2022. szept. 16. 13:53

én pl. szívesen megtanulnék olyan tornát, ami segít.

Gyullsdáscsökkentő fájdalomcsillapítót magamtól is be tudok szedni.

48. Cidanoi (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2022. szept. 16. 13:52
Sebaj :)
47. 55Judit (válaszként erre: 46. - Cidanoi)
2022. szept. 16. 13:49
Életembe nem hallottam erről, pedig már 67 éves vagyok. Sőt, megboldogult lánykoromban kórházban is dolgoztam néhány évet.
46. Cidanoi (válaszként erre: 45. - 55Judit)
2022. szept. 16. 13:35
Volt igen, addig míg volt, idő, orvos, nővér és a betegek is másképp viszonyultak a dolgokhoz. Ma van 2 perc amire gyakran fel kell iratkozni, és jöhet a következő...
45. 55Judit (válaszként erre: 42. - Cidanoi)
2022. szept. 16. 13:30
Nagyon lemaradtam valamiről. Tényleg volt orvos által oki kezelés?
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Channa*)
2022. szept. 16. 13:28

Persze, az ülőmunka meg stressz miatti befeszülés miatt.

Felbéreltem mára egy masszőrt.

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Miss Angel)
2022. szept. 16. 13:26
😘
2022. szept. 16. 12:53
Tör aranyos topic. Szóval aki nem bízik az orvosok szaktudásában és rutinjában, annak felesleges felkeresnie őket. Ma Magyarországon megszűntek az orvostársadalomban az oki kezelések. Csak tüneti kezelés van, pont a betegek miatt, mert sokan meg sem akarnak gyógyulni, csak fájdalomcsillapítást akarnak, gyógyszereket, recepteket. Követelik, nyomást gyakorolnak... Ebbe az orvosok kissé belefáradtak, és az van, hogy diktál a beteg, írja az orvos... Ami a sarokcsontkinövést illeti, mozgásszervi megbetegedés, melyet a talpban lévő Bőnye szalag gyulladása okoz, létrejöttében, nagy szerepe van a túlsúlynak, és a mozgásszegény életmódnak. Sokfajta megoldás létezik, de a Rossmannban vehető krémek, ebbe nem tartoznak bele, pénzköltésnek és önnyugtatásnak megfelel ;) Channa, viszont leírta a lényeget, ami azt jelenti, hogy mozgásszervi betegségeket, mozgással lehet gyógyítani. Tehát, mindig a mozgás :)
41. Cidanoi (válaszként erre: 35. - Channa*)
2022. szept. 16. 12:36
Ez a hozzászólás tetszett :)
40. 55Judit (válaszként erre: 39. - Gigi>)
2022. szept. 16. 12:32
12 órában talpon? Az kegyetlen fájós lábakkal. Jó lesz meglátod. Akkor is használni fogod, ha nem lesz sarok problémád. Várom hogy megkapjad.
39. gigi> (válaszként erre: 38. - 55Judit)
2022. szept. 16. 11:48
Rendben meg írom majd ,hogy milyen. A dolgozós cipőmbe fogom bele rakni először, hátha könnyebb lesz benne a járás napi 12 órában. Ha beválik rendelek az utcai cipőmbe is.
38. 55Judit (válaszként erre: 36. - Gigi>)
2022. szept. 16. 08:57

Akkor rendben lesz. Majd írd meg a véleményedet.

Nekem évek óta nincs panaszom a sarkamra, de a kerti és a sportoló(gyaloglós) cipőmben még mindig van ilyen betét. Nagyon megszerettem, ez a legerősebb betét, jól tartja a lábat. Lehet hogy először furcsának találod majd mert erősen megtámasztja a harántot. Ezzel veszi le a terhet a sarokról. Hamar meg lehet szeretni.

37. Miss Angel (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 00:19
gyógyulást kívánok,ilyen fiatalon nem szabad feladni!!💋
36. gigi> (válaszként erre: 34. - 55Judit)
2022. szept. 15. 19:43
Igen, egy számmal kisebbet rendeltem mind kettőnknek 😊
2022. szept. 15. 19:39

És van valami elképzelésed, hogy mitől fáj a vállad?


Nekem az egerezéstől be szokott gyulladni a vállam.

A doki szerint ínhüvely gyulladásom lenne, csak el kezdem máshogy terhelni, ha érzem, hogy fáj, így a vállam gyullad be. A gyulladások miatt meszesedésem is van vállban. Ez csak a jobb kezemen.


Pont nem rég fájt iszonyatosan. Donalgint és midetont szedtem és igyekeztem természetesen mozgatni, és ezután mindig kellene gyógytorna, de most csak arra van időm, hogy itthon tornáztassam egy kicsit.

Az izomzatot rendbe kell tenni és akkor sokkal jobb.

A mozgás mindenre jó!


Szerencsére a sarkantyút nem ismerem, így azzal kapcsolatban ötletem sincs, de amit Judit írt a láb terheléséről, az biztos igaz, így írass fel talpbetétet és próbálj máshogy menni. Fájdalomcsillapítót szedj, úgy tudom, hogy ez nagyon fáj.


Jobbulást és sok sikert!

34. 55Judit (válaszként erre: 32. - Gigi>)
2022. szept. 15. 18:55
Jó lesz. Ugye láttad azt is írtam, 1 számmal kisebb kell mint a cipőméret? Kicsit túlaggódom mert én ajánlottam, ezért szeretném ha jó lenne.😀
33. gigi> (válaszként erre: 31. - Libikóka)
2022. szept. 15. 17:18
Elhiszem neked. Fogok rendelni majd én is. Csak nem értem miért nem lehet drogériában vagy patikákban kapni.
32. gigi> (válaszként erre: 30. - 55Judit)
2022. szept. 15. 17:16
Igen. Az alja parafa.
31. libikóka (válaszként erre: 23. - Gigi>)
2022. szept. 15. 17:00

Tényleg jó krém,,itt olvastam én is gondoltam próba,,sokat nem vártam,,de használ.

Viszont ki hogy ítéli meg,,nekem majd kiesik a szemem tőle ,,és baromi hidegnek érzem,,nem vagyok kényes.

30. 55Judit (válaszként erre: 29. - Gigi>)
2022. szept. 15. 16:59
Akkor most remélem, tényleg olyat rendeltél. Parafás?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook