Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem baj, ha más a cilinder érték a kontaktlencsénél? fórum

Nem baj, ha más a cilinder érték a kontaktlencsénél? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 14. 20:04
Most elmegyek a Vision expressbe, mert a mostani SZTK-s dokinő egyáltalán nem vizsgált meg. Remélem a Visionbe jól értenek a szemvizsgálathoz.
2012. máj. 14. 18:23

Nekem a szemüvegem cilinderes 4-es! Nekem csökkentették a cilindert és nagyon rossz volt, de mivel a táblát messzire azzal jobban láttam, így ilyen lett a szemüveg. Fájt a fejem, a fejemet érdekesen kellett tartani, hogy közelebbre rendesen lássak és kb 2 hét alatt szenvedve, de megszoktam.

Ez sajna ilyen, meg kell szokni. Most már a régi szemüveggel nem látok semmit :) Nem lesz semmi baj, nyugi. Én is bőgtem sokat, amíg nem álltam át

2012. máj. 14. 18:12
Használd,hogy hozzászokj.Ha mindig feladod,akkor soha nem lesz kontaktlencséd.De még mindig azt mondom,hogy a negyed cylinderrel több nem zavarhat!Az összefolyó betűk és az abnormális fókusz a rosszul beállított fok miatt lehet.
2012. máj. 14. 17:54
1 hétig hordtam nem cilinderes kontaktlencsét, most kaptam meg a tórikus kontaktlencsét , ami 0,75 cyl, de nekem 0,5 cyl értékű a szemem. Ezt a lencsét 1 órája viselem, de a betűk összefolynak a bal szememem. Esküszöm, gondolkodom, hogy valami kárt tegyek magamban. Szemüvegben is furcsán fókuszálom a betüket! :'''((((((((((((((((((
2012. máj. 14. 17:49
A cylinder érték az egy dioptria.Negyed dioptria nem zavarhat,max az,ha a fok nem megfelelően van beállítva.Egyébként mióta hordasz kontaktlencsét?
7. andi6020 (válaszként erre: 2. - Nikike94)
2012. máj. 14. 17:37
Fordulj szakemberhez. Felesleges minden nap új fórumot nyitni.
2012. máj. 14. 17:24
De baj,a cilinder,az..szóval a szemlencse nem mindig sima felületű,van rajta kis törés,vagy homorulat,ekkor kell cilinderes lencse,ami alkalmazkodik a lencse formájához,legalábbis én így tudom,úgyhogy elvileg zavarhat,ha nem jó.
5. a088d7e960 (válaszként erre: 1. - Nikike94)
2012. máj. 14. 17:22

Ahelyett, hogy kiírsz ugyanabban a témában 30 fórumot, inkább fordulj szakemberhez! :(

Tőle konkrét segítséget kaphatsz.

2012. máj. 14. 17:18
pár nappal ezelőtt már feltetted ugyanezt a kérdést, akkor egy látszerész is válaszolt.
2012. máj. 14. 17:16

A kontaktlencse közvetlenül a szemeden van, emiatt más a beállítása.De hátha jön valaki, ako tényleg szakértője a témának, én csak tapasztalt szemüveges vagyok.

De megkérdezhetsz addig telefonon egy látszerészt is, hogy megnyugodj.

2012. máj. 14. 17:14

Vagy más lencsével kéne próbálkozni, esetleg más helyre menni? Már kész vagyok nagyon szomorú vagyok.

:'((((

2012. máj. 14. 17:13

Most kaptam a bal szememre tórikus kontaktlencsét, 0,75 cyl értékűt. De a szemem 0,5 cilinderes. Okozhat rossz, kellemetlen látást a 0,75-ös cyl értékű tórikus lencse, ha különben 0,5 cly-es kell?

A jobb szemem 0,25 cyl értékű, de zavar a nem tórikus lencse. Azt mondta a dokinő az SZTK-ban, hogy nincs 0,75 cly-esnél kisebb lencse. Ez igaz? Más helyen van? Nem lehet ebből baj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook