Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem APA és ANYA hanem SZÜLŐ 1. és SZÜLŐ 2. fórum

Nem APA és ANYA hanem SZÜLŐ 1. és SZÜLŐ 2. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. dec. 4. 22:32
inkább gyártó és szülő.
107. Jk
2010. ápr. 21. 14:51

a hülye németek vezették be először. mi meg majmoljuk őket. remélem azért rájönnek, hogy milyen barmok neveljünk buzikat és leszbikusokat mi?!

és szerintem nem ezzel fogják a családmodellben a női és férfi feladatokat összekovácsolni, hanem azzal ha a gyereket szülő nő négy vagy hatórás munkába vissza tudna menni dolgozni, akkor tutira nem három évig kéne ellátni a kismamákat. és azzal meg nincs gond szerintem hogy a nő marad a gyerekkel és ő a család vezetője. vagy a férfiak fognak ezután szülni is???

2010. ápr. 20. 09:06

Én azért fel lennék háborodva, ha pl. anya lenne mindig a 2. számú szülő, apa meg az egyes számú.

Fordítva is igaz, mert ez diszkrimináció. Erre nem gondolnak?

Inkább erősíteni kellene a nemi tuatot a gyerekekben, emellett megmutatni nekik, hogy mindenki egyenlő (persze vannak, akik egyenlőbbek :-/ ), de eg kislányt arra kényszeríteni, hogy vazze markolózzál, mert sok lesz a babázásból! vicc...

105. Arnica (válaszként erre: 66. - 07c4794583)
2010. márc. 5. 08:22
Szerintem tévedsz. Ezek a lányok könnyebben lesznek csak és kizárólag karriert és nem családot építő, laza szexkapcsikban és nem komoly házasságban élő szegény árván meghaló szinglik!
104. Arnica (válaszként erre: 60. - 223cf40dc0)
2010. márc. 5. 08:19
Nem Camille, ne reménykedj, az már sajnos Magyarország is...
103. Arnica (válaszként erre: 56. - D949b00de0)
2010. márc. 5. 08:18
Van gyereked? Már bocs a személyeskedésért.
102. Arnica (válaszként erre: 44. - Spinneli)
2010. márc. 5. 08:15
Kedves, ha magáról a gender mainstreaming-ről akarsz többet tudni, akkor ajánlom figyelmedbe a "Nemek forradalma" című könyvecskét. Utána is kíváncsi lennék a véleményedre.
101. doxikri (válaszként erre: 100. - Egypt)
2010. márc. 3. 15:03
Tényleg.....!!! :))))
100. egypt (válaszként erre: 99. - Doxikri)
2010. márc. 2. 23:15
Az odaát van...:)
99. doxikri (válaszként erre: 98. - Egypt)
2010. márc. 2. 18:38

Tudom....ez is csak egy nézőpont.

Lehet átlagolni, talán ott az igazság!

Amúgy megint azt látom hibának, hogy rossz a megfogalmazás és rossz a kommunikáció!

Fene tudja mi az igazság!! :(((

98. egypt (válaszként erre: 97. - Doxikri)
2010. márc. 2. 17:22
Hát a HírTV nem éppen semleges...
2010. márc. 2. 16:12
Most volt a Hírtv-n egy műsor erről a témáról....hmmm már nem tudom kinek higgyek!!! .(((
96. egypt (válaszként erre: 95. - Sajert)
2010. márc. 2. 15:33

Az enyém sajnos még nem beszél, csak mutogat.

De ugyanezt csinálja. Az utcán ha fiatal csajokat lát, eléjük szalad, ha szembe jönnek, akkor meg megáll előttük, és rájuk nevet, aztán szalad utánuk, és meg akarja fogni akezüket.

95. sajert (válaszként erre: 81. - Egypt)
2010. márc. 2. 13:50
Fiam dettó... Csak neki az öreg "csajok" is bejönnek. De legjobban a 20 körüli fiatal "pipik" :-DDDDD. A buszon huncutkodik minden "nénivel" :-DD. Beszél hozzájuk (nagy dumás), elmondja hova megyünk, hunyorít rájuk, óóó meg úgy huncutul néz :-DD.
94. egypt (válaszként erre: 92. - Df2a740c00)
2010. márc. 2. 13:18
Az még hagyján, de mindezt földöntúli mosollyal az arcán teszi, hisz nincs annál nagyobb boldogság, mint mosni, vasalni és WC-t tisztítani!:P
93. doxikri (válaszként erre: 92. - Df2a740c00)
2010. márc. 2. 13:14

Apu meg tök hülye, mert összesározza magát, foltot csinál az ingére, és egyáltalán, úgy viselkedik, mint egy .......inkább nem mondom!

Hogy anyunak legyen dolga????? :))))))))

92. df2a740c00 (válaszként erre: 1. - Megryan)
2010. márc. 2. 12:38
Fura. A nemi sztereotípiák ellen inkább a médiában kéne kezdeni a küzdelmet a reklámoknál, ahol anyu egész álló nap főz, mos, foltot távolít el, wc-t tisztít.
91. doxikri (válaszként erre: 89. - Egypt)
2010. márc. 2. 12:19
Én is. Etalon.
90. egypt (válaszként erre: 84. - Puritan)
2010. márc. 2. 12:02

Viszont fordítva jóval ritkább. Sok "fiús" lányról hallottam, aki jobban szereti a fiús játékokat, de "lányos" fiú sokkal ritkábban van. olyan, aki nem szeret pl. autózni...

Mindenesetre hiába is próbálnál bármelyikre is olyan játékot rákényszeríteni, amit ő nem akar.

89. egypt (válaszként erre: 87. - Doxikri)
2010. márc. 2. 12:00

Éljen Ranschburg bácsi!:)

Imádom!:)

88. Szuszika (válaszként erre: 87. - Doxikri)
2010. márc. 2. 10:27

A rendelet, amit beidéztem, nem is emeli ki külön, egy félmondat csupán. Ennek a félmondatnak a misztifikálása az MH cikke.


Szerintem ez mindössze annyit jelent, hogy az óvónénik figyeljenek oda erre is a napi munkájuk során. Olyasmire gondolok, hogy ha egy kisfiú a füléig koszos lesz játék közben, vagy csúnyán beszél, arra másként reagálnak sokszor. Ha egy kislány ugyanilyen, akkor többnyire elhangzik: Egy kislány nem lehet ilyen koszos, vagy nem beszélhet ilyen csúnyán, a fiúknál meg néha csak legyintenek, fiúból van. Holott nemtől függetlenül ugyanúgy kellene kezelni.


Ezek persze csak apró dolgok, nem kell túllihegni, de azt sem árt tudni, hogy a fogékony apróságok ezeket viszik magukkal...

Inkább az iskoláskor az, amikor sokkal jobban oda kell/kellene figyelni az ilyenekre.


És bizony oda kell figyelni, mert bizony nagyon sok sztereotípiával kell megküzdeni az életben! És nemcsak a nemi szereppel kapcsolatos előítéletekkel.....

2010. márc. 2. 09:46

Most én is bemásolok ide egy cikket, ennek fényében kicsit másként látom a MH cikkét!

Pedig megfogadtam, hogy nem hiszek el mindent, mindenkinek, első szóra.

Ez sem biztos, hogy igaz, de más a megközelítése.......így viszont tisztábbnak tűnik a dolog:


"A fn.hu-nak megküldött dokumentumban az oktatási tárca úgy érvel, hogy „nem vitatható az óvodában sem, hogy más a szerepe a családban a nőnek, az anyának és más a szerepe a férfinak, a férjnek. Ez azonban nem jelenthet alá- és fölérendeltséget és nem jelentheti azt, hogy a társadalmi kapcsolataikban, feladataikban ne lenne szükség a legteljesebb közreműködésre, együttműködésre. Egy modern társadalomban a nevelés során kerülni kell ezen nemi sztereotípiák erősítését, ugyanakkor figyelemmel kell arra lenni, hogy a gyermek fejlődő személyiség, fejlődését genetikai adottságok, az érés sajátos törvényszerűségei, a spontán és tervszerűen alkalmazott környezeti hatások együttesen határozzák meg.


Az a szövegrész, amely az Óvodai nevelés alapprogramjában hangsúlyt ad annak, hogy kerülni kell a nemi sztereotípiák erősítését, nyilvánvalóan arra utal, hogy a nők és férfiak közötti különbségek soha nem képezhetik a hátrányos megkülönböztetés (diszkrimináció) alapját”.


Az uniós előírások egyébként megkívánják, hogy a közoktatási dokumentumokban megerősítsék az egyenlőtlenségek – így a nemi egyenlőtlenségek – elleni törekvéseket.

Ranschburg Jenő pszichológus szerint a kérdés nem olyan fajsúlyos, mint ahogy a politikusok látják. A Magyar Hírlap kérdésére kiemelte, hogy az óvodai nevelésnek kevés hatása van a nemi sztereotípiák kialakulására, a médiumok mesekínálatának befolyása jóval nagyobb, és az döntően a hagyományos férfi-női szerepeket propagálja. "

86. Szuszika (válaszként erre: 83. - Szuszika)
2010. márc. 2. 07:58
Ez egyértelműen a sztereotípiák hatásainak csökkentéséről szól, és nem a nemi identitás kialakulásának elnyomását célozza meg. Téves következtetés, hogy a rendelet értelmében a lányok nem babázhatnak, és a fiúk nem autókázhatnak.
85. puritan (válaszként erre: 84. - Puritan)
2010. márc. 2. 07:58
csúszott, elnézést a hibákért
84. puritan (válaszként erre: 81. - Egypt)
2010. márc. 2. 07:57

Hmmm. Akkor mondok ellenpéldát. A leánykám kiskorától kezdve fiú akart lenni, aggódtam is eleget. Ahogy öntudatra ébredt, követelte, hogy a gyönyörű csigás szőke haját vágjuk rövid fiúsra, szoknyát, ruhát egyáltalán nem vett fel, már egyéves kora körül toporzékolva tépte le magáról (mondjuk igaza is volt, nem túl praktikus egy földön mászó, éppen hogy járni tudó gyermekre ilyesmit erőltetni). Később kizárólag autókkal játsztt (igaz bátyja van), kapott babákat, macikat, utálkozva dobta el, egyszer egy óvodai ünnepségen a lányoknak babát kellett ringatni egy ének közben, kb a dal felénél "véletlenül" földre csúszótt a kezéből és "véletlnül" arrébb lökdöste a lábával. Csak fiúkkal barátkozott, fára mászott, fiús dolgokat játszott, tankosat, harcosat.

Kb másodikos korában kezdte növeszteni a haját, most a fenekéig ér, természetesen lányos ruhákat hord, szörnyülködve nézni vissza az évekkel ezelőtti fiús önmagát fotókon és csodálkozva kérdezi, miért engedtük.

2010. márc. 2. 07:50

A vitaindító cikk meglehetősen hatásvadász, és meglátásom, hogy a közelgő választások vannak a háttérben. A rendelet vitatott része így néz ki:


"Az Alapprogram a gyermekkép megrajzolásában az eltérõ pedagógiai és pszichológiai irányzatok közös vonásait veszi alapul.

Ezek szerint: a gyermek fejlõdõ személyiség, fejlõdését genetikai adottságok, az érés sajátos törvényszerûségei, a spontán és tervszerûen alkalmazott környezeti hatások együttesen határozzák meg. E tényezõk együttes hatásának következtében a gyermeknek sajátos, életkoronként (életkori szakaszonként) és egyénenként változó testi és lelki szükségletei vannak. A személyiség szabad kibontakoztatásában a gyermeket körülvevõ személyi és tárgyi környezet szerepe meghatározó. Az óvodai nevelés gyermekközpontú, befogadó,ennek meg felelõen a gyermeki személyiség kibontakoztatására törekszik, biztosítva minden gyermek számára az egyenlõ hozzáférést, tudatosan kerüli a nemi sztereotípiák erõsítését, elõsegíti a nemek társadalmi egyenlõségével kapcsolatos elõítéletek lebontását.”

82. doxikri (válaszként erre: 81. - Egypt)
2010. márc. 2. 06:16
Azt hiszem, te mindent elmondtál...ehhez nincs mit hozzáfűzni!.....és ez így van jól!
81. egypt
2010. márc. 1. 22:59

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, csak leírnám a véleményem.

Felháborít ez a rendelet. A nemi szerepeket is meg kell tanulni, ez nagyon fontos! Egy nő legyen nő, egy férfi meg férfi. Az más dolog, hogy ugyanazok a jogok és lehetőségek illessék meg őket, de ez most nem erről szól.

Egyébként baromság az egész, nem lehet rendelettel szabályozni ezt a dolgot.

Az én kisfiam (két éves múlt) annyira nagyon kisfiú, hogy félelmetes. Ahogy nőtt, elcsodálkoztam, mennyire belénk vannak kódolva a nemi szerepek...

Nem vettünk neki még egyetlen autót sem, mégis 10 hónaposan mániákusan érdekelni kezdték az autók és egyéb járművek. Azóta persze már kapott sokat.

Kizárólag fiús játékokkal játszik a mosógépet kivéve, de ebben nem a mosás a lényeg, hanem hogy forog a dob. Minden mozgó és forgó gép érdekli, kedvence a Discovery, azon is a favágós műsor (a markolók miatt), a Hogyan készült? (mert abban sok forgó szerkezet van) és a robotos műsorok. Mesékből természetesen Thomas, pedig látott elég sokféle mesét a Minimaxon, de csakis a "fiúsak" érdeklik. Vettünk neki babát is, kettő is van, de abszolút nem érdekli, sem a plüss játékok. Max. pár másodpercig foglalkozik velük néha, akkor is csak megállapítja, hogy a babának van keze meg szeme, szája, stb... Állandóan autókkal, kockákkal vagy labdákkal játszik. Az utcán kizárólag a kislányokhoz megy oda, megölelgeti őket és kézen fogja, illetve a fiatal csajok és nők is bejönnek neki, odaszalad hozzájuk, rájuk nevet és nyújtja a kezét. Férfiaknak azt sem engedi, hogy megfogják, kivéve a családtagok. És nem én neveltem így.

80. doxikri (válaszként erre: 79. - 07c4794583)
2010. márc. 1. 22:35

Mi a baj a pöttyeimmel?? .))


Legyen, ezzel nincs baj! De nem kell elfojtani a nőiességet és a férfiasságot már csírájában, csak azért, hogy nehogy majd felnőtt korukban alárendeltnek érezzék magukat, vagy fölérendeltnek! Ez nem nemi kérdés, szerintem.

Nekem akkor is az a véleményem, hogy nem szabadna uniformizálni az embereket, mert az nem vezet jóra.....(bocsi a pöttyökért!) igenis ebben a korban alakuljon ki mindenkinek az értékrendje, a hovatartozás érzése, amennyire azt az életkori sajátosságai engedik!

Nem vagyunk biorobotok és ne is legyünk!!

79. 07c4794583 (válaszként erre: 72. - Doxikri)
2010. márc. 1. 22:29

a sok pöttytől nem értem, mit akartál mondani


én csak annyit, hogy ha nincsenek a kiscsajok bekorlátozva, hogy szüljél, szépítkezzél, engedelmeskedjél - hanem azt kapják, hogy igenis, lujzika, te te is lehetsz taxisofőr meg asztronauta, akkor talán meg is próbálják.


hogy ez jó-e vagy sem, egyéni ízlés-neveltetés kérdése

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook