Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem alszik... fórum

Nem alszik... (beszélgetős fórum)


1 2
47. milcsi7 (válaszként erre: 46. - Vajkaramella)
2013. jan. 3. 11:12
Másik = Aludj jól gyermekem
46. Vajkaramella (válaszként erre: 45. - Milcsi7)
2013. jan. 3. 09:11
Másik...?
2013. jan. 2. 09:24

A Suttogó féle módszer nálunk sem jött be. Azal próbálkoztam pár hétig, aztán feladtam. De nálunk a másik bejött. Szerencsére... Bár ha beteg a gyerek, akkor nyilván az sem játszik.

Én azért a refluxát megnézetném. Vagy megemelném az ágyvéget. Nagyon sokat tud segíteni!


Amikor felébred, akkor mit kell vele csinálni, hogy visszaaludjon?

44. Vajkaramella (válaszként erre: 43. - Jollymama)
2013. jan. 2. 09:14
Hát igen mert a mi esetünkben csak kettőnket zavar! Tegnap éjjel is elaludt fél 9-kor, 9-kor már fent volt! Éjfélkor aludt el utána :( de viszont lekopogom aludt egy huzamba reggel 8-ig! Deez 20-bol 1 alkalom! Így mi is tudtunk picit pihizni!
2013. jan. 2. 07:49

Sziasztok!

Én is azt kell mondjam sajnos miden gyerek más ,és nem mindenkinél válik be a hadd sírjon! Szerencsés az akinek csak 3 percet bír a gyerek. Én 6X voltam szerencsés ,7.gyereknél már nem használ.Szinte mindegyik gyerek csecsemőként bepróbálkozott az éjszakai fentléttel ,de hamar tényleg 3 max 4 éjszaka alatt le is lehetett őket róla szoktatni,de akinél már két hónapja tart azzal már nehezebb a helyzet egy fokkal. Én iss keresem a megoldást,ugye nálunkmár nem csak az én érdekem meg a kicsié,de ha ő nem alszik akkkor hangosan kiabál és az egész család hallja pedig nem kicsi házban lakunk,és az iskolásokat is eléggé megviseli ha reggelre nem pihenik ki magukat az egyéves gyerkőc hobbija miatt!

2013. jan. 1. 23:56
Az afrikai vörös teáról hallottam, hogy jó.
41. Vajkaramella (válaszként erre: 39. - Kukacc)
2013. jan. 1. 22:01

Suttogó féle alvás?????

Sajna nincs időm könyvet olvasni :(

40. Ennész (válaszként erre: 39. - Kukacc)
2013. jan. 1. 16:31
Nagyon sajnalom! Annyira szeretnek segiteni. Az alvaszavara allandoan ugyanolyan volt vagy latsz benne barmilyen valtozast?
39. Kukacc (válaszként erre: 37. - Milcsi7)
2013. jan. 1. 16:19

Szia!

Én próbáltam, mikor a Kicsim 8 hónapos volt.

1 hétig úgy látszott, beválik, de aztán kiderült, hogy hamar volt az öröm.

Bár nekem a suttogó-féle módszer sem vált be.

Minden gyerek más, éppen emiatt nem lehet minden gyereket úgy altatni...

Én gratulálok Nektek, hogy Anya-gyermek kipiheni magát, én a saját példámból kiindulva csak magamban fohászkodok egy 5 órás alvásért.... :D

38. Ennész (válaszként erre: 37. - Milcsi7)
2013. jan. 1. 16:18
Az egyik baratnom 2,5 -3 eves fianal viszont azonnal.Ott az 1 eves probalta kijatszani egy darabig... :)
37. milcsi7 (válaszként erre: 36. - Ennész)
2013. jan. 1. 15:57
Igen, bennem is dolgoztak az ellenérzések a sok bíráló miatt. De aztán nem bántam meg, és azóta már több embernek is bejött, akik a példámon felbuzdulva szintén megpróbálkoztak ezzel a módszerrel. De azért hozzáteszem, hogy olyat is ismerek, akinek nem jött be. Ők úgy vannak, hogy 1,5 éves már a lányuk, de még mindig minimum 4x kel egy éjjel...
36. Ennész (válaszként erre: 35. - Milcsi7)
2013. jan. 1. 13:48

O, en tuti nem foglak megkovezni. Mi a lanyom 8-9 honapos koraban vetettuk be a konyvet. Akkoriban orankent kelt minden ok nelkul, ugyanis azonnal vissza is aludt mindig. En viszont semmit sem aludtam. Kb.egy honap telt el igy, amikor elkezdtem utana erdeklodni, mas ezt hogy oldja meg. Akkor talaltam a konyvre. Szepen elolvastam. Felkeszitettem magam lelkiekben. Es lass csodat. A gyerek nemhogy magatol elaludt, vegig aludta az ejszakat. Reggel gyonyoruen ebredt. 2 napig mondjuk azert tiszta ideg voltam, mert ott csengtek a fulemben az elitelo hangok, de az erositett vegig, hogy ez a gyerek erdeke. Egy gyereknek a fejlodeseben az egyik legfontosabb az elegendo es nyugodt alvas. Azota ket baratnom is alkalmazta a modszert. Nem akarok nagy szavakat hasznalni, de viragot szornak a labam ele, akarhanyszor talalkozunk. Az, hogy nekik is bejott, csak tovabb erositett abban, hogy jol csinaltam.

Sokan eleg durva alvasszokasokrol irtok. Biztos vannak, akiknel ez nem valna be, de egy probat talan meger. Csak elszantsag es kovetkezetesseg kell hozza. Remelem minel hamarabb megoldodik ez a problema mindenkinel!!

2013. jan. 1. 12:36

Megkérdezhetem, hogy milyen módszerrel altatod?

Nálunk az jelentette a megoldást, hogy megtanult a gyerek magától elaludni. Sokan biztos szörnyetegnek fognak titulálni, de én 5 hónapos koráig bírtam ezt az állandó éjszakázást. Már tényleg zombi voltam. A gyerekorvosnál a kontrollon nézett rám az orvos és megkérdezte, hogy úristen, maga nem aludt 5 hónapja?? Na, akkor majdnem elbőgtem magam, hogy nem bírom tovább. Akkor a doki alaposan kivizsgálta a gyereket, hogy nem-e valami szervi baja van, beteg stb. (hozzáteszem, hogy érdemes megnézetni, hogy nincs-e refluxa- a csendes refluxnál például nem bukik a gyerek, így nagyon nehéz észrevenni - az okozhat leginkább ilyen nem alvásokat - első körben én megemelném az ágyvéget, hátha segít!)

Szóval nem volt semmi baja a gyereknek, akkor a doki leültetett és megpróbált rábeszélni a hagyjam sírni módszerre. Na, én durván felháborodva mentem haza, hogy ilyet javasolni, és hogy pont egy orvos stb. Aztán aznap éjjel kezdődött minden elölről és átgondoltam, amiket a doki mondott.

Végül az "Aludj jól gyermekem" módszerét alkalmaztam, és kevesebb, mint 3 nap alatt csoda történt! (hozzátenném, hogy a fiam egyszer sem sírt 3 percnél többet! Azért nem annyi ám a módszár, hogy csukd rá az ajtót, aztán hadd ordítson, míg meg nem unja) Azóta a kisfiamat csak lefektetem az ágyába éberen, már tudja is, hogy ilyenkor aludni kell, és szépen elalszik magától. 12 órát alszik egy nyikkanás nélkül éjjel, napközben 1-1,5 órákat szintén hang nélkül. Igaz, ez a módszer akkor jelent gyors áttörést, ha még nem múlt el 6 hónapos a babád.

Na, most lehet megkövezni, de nincs olyan ismerősöm, aki ne csodálkozna rá, hogy a gyerekem ilyen jól alszik, és mellé milyen kiegyensúlyozott baba. Mert igen, mióta kialussza magát, azóta ő is sokkal boldogabb, kedvesebb, játékosabb baba!

34. moonlight13 (válaszként erre: 33. - Jollymama)
2013. jan. 1. 12:14
Ja, félreértelmeztem. Azt hittem, Nálatok valamelyik nagyobb gyerek nem hajlandó aludni!
2013. jan. 1. 12:06
Kettő manó már örökbefogadó szülőknél van ,így csak 5-en vannak. A többiekkel nincs ,baj ,nappal ugyan elég nagy a zsivaly ha itthon vannak ,de hétközben mindenki oviban ,suliban csak a kicsi 14-hónapos van itthon. Este mindenki alszik fél kilenc körül ,csak a kicsi nem,vele vannak bajaim ,csak azért írtam hogy ő már a hetedik gyerek ,és még soha egyikkel sem éjszakáztam ennyit mint vele 2 hónap alatt!
32. moonlight13 (válaszként erre: 31. - Jollymama)
2013. jan. 1. 12:00

Én semmi ellenszenvet nem éreznék, sőt minden tiszteletem a Tiétek! Én biztos nem bírnék el ennyi gyerekkel!

És nem lehet valahogy kifárasztani őket? Sport, stb.

31. jollymama (válaszként erre: 30. - Moonlight13)
2013. jan. 1. 11:56
Húú ,hát ez egy másik fórumtéma! Nevelőszülők vagyunk és 3 sajár gyermekünk mellett van még hely és kapacitás 2 gyermekvédelmi gondoskodás alatt lévő gyermek befogadására. De ez így leírva igen sivár és hideg, mielőtt támadás érne leszögezem nem pénzért neveljük őket.(sajnos nagyon nagy az ellenszenv a nevelőszülők felé)
30. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Jollymama)
2013. jan. 1. 11:51
És hogy kerültek a családodba?
2013. jan. 1. 11:48
Mindenki azt mondja majd egyszer jobb lesz ,de ha belegondolok milyen hosszú volt az előző két hónap,akkor belebolondulok a gondolatába is hogy "már csak" pár év és minden jó lesz
2013. jan. 1. 11:45
a két kiscsaj aki mosta családunkba került a 6. és 7. gyerekek.Idáid bevallom a szuperanyák közé soroltam magam ,nem érettem mi az hogy nem alszik ,miért kell sírva fakadni ha a gyereknevelésről van szó ,de mióta itt vannak a lányok ,sokszor azt veszem észre hogy éjjel negyed 3-kor ülök a nappaliban a menneyzetről lelógatott hintán és sírva nézem a gyereket ahogyan tök jókedvűen egy csepp álmosságot sem mutatva játszik a kiságyában. 2 hónapja ,csak akkor alszom az ágyamban mikor apa nem egy dolgozni és felzavar ,hogy majd ő lennt marad a kislánnyal a nappaliban.
27. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Kukacc)
2013. jan. 1. 11:42

Ismerem, az enyém is alig aludt, ebből kifolyólag én is! Hozzám képest a kétszer kifacsart mosogatórongy gyönyörű volt!

Érdekes, nekem azért 9 hónapos kora körüli időszakra már kinőtte a nemalvást.

2013. jan. 1. 11:40
én őgy gondolom,hogy a felnőtteknél is van jobban és rosszabul alvó,vana aki minden neszre ébred van akit meg bombával sem lehetne felébreszteni . Ez szerintem idegrendszer függő ,ráadásul periodikusan változhat is,és változik is. Mi sajnos kifogtuk hogy kicsikorában rosszul alszik a gyerek ,mikor meg suliba indul majd nem tudjuk kirángatni az ágyból! NAgyfiam 13 éves ,kicsi korában még orvosnál is jártam vele ,mert 2 éves koráig közel 20 órát aludt naponta,most meg olyan éber hogy a szomszéd legyének zümmögésére ébred és 6-kor készen áll suliba indulni(negyed óra az út)
25. Kukacc (válaszként erre: 23. - Jollymama)
2013. jan. 1. 11:40

Én őszintén szólva abszolút megértem.

Nagyon sok "szuperanya" az ilyenekre ugrik, de ezeknek az anyukáknak a 90%-a nem tudja, milyen az éjszakázás, és nem 1-2 napról beszélek, mikor nyűgösebb.

Mióta megvan a Kisbabám, nem aludtam 2 óránál többet egyhuzamban, csak talán 2-szer, vagy 3-szor.

Sokan pálcát törnek a másik felett, de nem tudják, milyen, mikor keservesen sírva, üvöltve kel a gyerek és semmivel sem tudod megnyugtatni.

Borzalmas.

És iszonyatosan kimerítő :(

24. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Moonlight13)
2013. jan. 1. 11:38
Borostyán babaláncnak hívják. Én lehet, hogy kipróbálnám olyankor, amikor rálátok a babára (esetleg éjszakára nem). Kérdeztem, hogy nem félnek-e, hogy elszakad, és lenyeli, meg nem tud-e beleakadni a gyerek. Állítólag úgy van megoldva, hogy ezek a problémák kiküszöbölésre kerültek.
23. jollymama (válaszként erre: 21. - Kukacc)
2013. jan. 1. 11:36
nem ,nem homeo bogyó a valeriana,az egy felnőtteknek való altató ,nyugtató
22. Kukacc (válaszként erre: 20. - Kukacc)
2013. jan. 1. 11:36

De azt azért tudni kell, hogy minél fiatalabb korában jön a baba foga, annál jobban megviseli.

Kisfiam 1 éves és 12 foga van :( Minden egyes foggal vért izzad szegényem :(

21. Kukacc (válaszként erre: 18. - Jollymama)
2013. jan. 1. 11:35
a valeriana is homeós egyébként?
20. Kukacc (válaszként erre: 16. - Vajkaramella)
2013. jan. 1. 11:34

a viburcol nálunk csak súlyosabb tüneteket okozott. Elvileg az első 3 napban erősödnek a tünetek, de mi az egész kúrát végigcsináltuk.És mégsem múltak a tünetek.

Nem, nem minden este, dehogyis.

Most nálunk 4 nap alatt 3 foga jött ki, és amikor bekentem az ínyét dentinox-szal, éreztem a puklit,és látszott, hogy nemsoká áttöri az ínyét. Akkor adtam neki germicidet, így éjjel csak 15-ször sírt fel a szokásos 20 helyett.

19. Vajkaramella (válaszként erre: 13. - Jollymama)
2013. jan. 1. 11:33
jajj de édes vagy, köszi, hogy írtál!!!
18. jollymama (válaszként erre: 10. - Kukacc)
2013. jan. 1. 11:32
nekem sem jött be a sedativ pc,sőt bevallom fejlesütve hogy végső kimerülésünkbe kapott egy valerianát is ,és képzeljétek ellenkezőleg hatott nála,akkor éjjel egyáltalán nem aludt ,na akkor megijedtem és azóta semmilyen gyógyszert nem merek neki adni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook