Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem alszik a gyermek - Cél, a túlélés fórum

Nem alszik a gyermek - Cél, a túlélés (beszélgetős fórum)


1 2
45. Eszterkee (válaszként erre: 44. - Eszterkee)
2013. jan. 10. 12:38
azért nem kezdtem előbb a leszoktatást, mert én is sajnáltam sírni hagyni, de akkor olyan erős volt bennem az elhatározás, hogy valahogy "bedugtam a lelki füleim" és nem éreztem olyan kegyetlennek magam, hogy sírni hagyom, ott voltam vele és simogattam egész végig.
44. Eszterkee (válaszként erre: 30. - Anita 28)
2013. jan. 10. 12:34

szia Anita!


a kisfiam is cicifüggő volt. 20 hónapos koráig szoptattam éjjel 100x, mikor eldöntöttem, hogy ez így nem mehet tovább. akkor este még szépen elaltattam cicivel. de mikor éjjel kelt, nem hagytam szopizni, csak simogattam. 45 perc tömény üvöltés, utána még ugyanennyi idő hüppögés követekzett. másnap már altatláshoz sem volt cici, de 15 perc sírás után el is aludt, éjjel is csak 1-2 percig sírt érte. harmad nap már csak fél percig sírt este. na és innentől kezdve, egyre több éjszakát átalszik, persze most is előfordul néha, hogy sokszor felkel egy éjjel, de még így is kevesebbszer, mint korábban.


6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, de 1 éves koráig szinte csak szopizott, nem fogadott el csak napi pár kanál ételt. aztán szép fokozatosan egyre többet és többet evett, de amíg szopizott, addig nagyon keveset.

2013. jan. 10. 11:23

Sziasztok!


Hogy vannak a " nemalvós" babák?

Nálunk az ünnepek idején volt két jó hetünk! :) ez azt jelentette, hogy kb két óránként volt csak mocorgás, akkor cumi vissza, kis simi és visszaaludtunk. De kb négy napja ismét megy az éjjeli mozgolódás, nyüszögés. Tápszert is váltottunk, ettől kissé javult a bukás réme, de azért ez is vissza-visszaköszön...

42. savanyuaszölö (válaszként erre: 40. - Fehértulipán.)
2012. dec. 26. 12:12

Szia!


Én is gondoltam rá, hogy nálunk is váltani kellene tápszert. Ám most a gyermekorvos azt mondta, hogy lassan elkezd szilárd táplálékot enni, várjuk meg, az mit eredményez, talán az egész bukós probléma megoldódik.

Egyébként mi Beba HA Start-ot eszünk a kezdetektől, mert mindig pótlásra szorultunk.

41. savanyuaszölö (válaszként erre: 38. - Könyvvilág)
2012. dec. 26. 12:10
Lényegében egyetértek Veled. Mivel a lányom kipihentnek tűnik reggel és napközben , ezért nem gondolom, hogy nagy gond lenne. Csak hát, nekem kellene megtanulnom így aludni...
2012. dec. 23. 22:30
Az én ksfuam is bukott, vagyis csendes refluxa volt. Így csak annyit láttunk, hogy nyel nagyot és tekereg. Napközben fél óránál többet nem aludt. Hála Istennek az éjszakát végig aludsza 2 hós korátöl. Nálunk tejfehérje mentes tápszer hozta mev az eredményt. Neocate. A legtöbb sensitive tápszer csak tejcukormentes. A pregomin még tejfehérje mentes,de picurkám attöl hányt, nagyon rossz ízű. Ezt a neocate-et viszont csak gasztrón írhatjàk fel. Különben majd 10000 forint :-(
2012. dec. 23. 11:44

Sziasztok!


Az én lányom szintén 5 hónapos. Az éjszakákat kb. 2 hónapos kora óta átalussza. Nagyon ritkán van, hogy felkel 1-szer enni (sajnos tápszeresek vagyunk mi is).

Napközben többnyire 3-szor alszik pontosan fél órákat, jobb esetben 40 percet. Plusz babakocsiban, és ha megyünk valahova autóval, akkor azonnal elalszik.


Én azt gondolom, hogy nem várhatjuk el tőlük, hogy ennyi idősen is gyakorlatilag csak egyenek és aludjanak. Mindenhol azt olvasni, hogy egyre kevesebbet alszanak, egyre több a nappali ébrenlét is, és az is teljesen normális, ha csak ennyiket alszanak a bébik napközben. Úgyhogy én egyáltalán nem aggódom.


Éjszakaihoz annyit, hogy mi is a kezdetektől ahhoz szoktattuk, hogy egyedül aludjon el (a mi szobánkban van a kiságya), amíg volt tejem, és ő felkelt éjszaka szopizni, akkor 1-2 alkalommal vele együtt aludtam el cicizés közben. Plusz mostanában néhány alkalommal nagyon igényelte, hogy benn maradjak vele, és "segítsek" neki elaludni. Most már tudja, hogy a kiságyban aludnia kell, és reggel is, amikor felébred, akkor nem ordít, sőt...általában hamarabb ébred, mint én, és ő addig elszórakoztatja magát ott. Este 9-10 körül alszik el, másnap reggel 8-ig alszik.

38. könyvvilág (válaszként erre: 13. - Savanyuaszölö)
2012. dec. 23. 09:50
Az én fiam három és fél hónapos. Ő is mocorog, meg néha kaparászik, meg izeg-mozog, van, hogy fél éjszaka.(néha beszélget is álmában) Elvittük dokihoz, azt mondta, hogy nincs semmi baja, én sosem veszem ki, mert ilyenkor is alszik, megszoktam, alszom én is. Egy szobában alszunk, éjjel kétszer eszik, akkor jelzi rendesen, hogy fent van. Nappal ő is sokszor alszik keveset, de akkor is mocorog. Ha reggel amúgy kipihent, akkor szerintem nincs semmi gond.
37. savanyuaszölö (válaszként erre: 36. - Anita 28)
2012. dec. 21. 10:38
Anita, kitartás! Egyszer ennek az időszaknak is vége lesz! :)
36. anita 28 (válaszként erre: 35. - Savanyuaszölö)
2012. dec. 20. 17:03

sziasztok lányok

Talán sietségemben lehet, hogy egy kicsit félreérthetően fogalmaztam meg a panaszkodásomat. Csenge már régóta, még nem is volt 5 hónapos- kapja a főzelékeket, gyümölcsöt, később husit, glutént. Minden úgy és akkor kezdtünk, amikor kellett. Persze, tudom, hogy nem elég neki az anyatej...hiszen 9 hónapos. Higgyétek el én napjában többször is megkínálom kanalassal. Aztán vagy eszik, vagy nem. Tegnap például becsapott egy üveg sütötököt almával körtével. Ez a kedvenc...

Volt, hogy úgymond kiéheztettem. Neki akkor is csak tejci kellett...rafkós egy gyerek. A gyerekorvos erre azt mondta, hogy tudja ő hogy mi kell neki...na igen, csak fejlődne is úgy. Mondjuk nem vékony. Majdnem 8 kg, de mostanában leállt a hízás, vagy nagyon minimális. A cumisüvegesdi jó ötlet, de az én kislányom semmi mást nem iszik meg belőle, mint vizet. Még teát sem, ökölődik tőle. De nem is gondolnám, hogy a kanállal lenne probléma, inkább azzal, hogy nem ér rá enni, mindig le kell kötnöm a figyelmét...

Egyébként a sütötökös-gyümölcsös kaják jönnek be, husis csak nagy ritkán. Egyébként rágcsálni szeret nagyon, főleg a kenyérhéj, kifli, zsemle, keksz és társai. Csak egyszer meg ne fulladjon. És képzeljétek el, abból a kajából, amit meg mi eszünk-múlkor paradicsomos káposzta- megőrülne, ha nem adnék neki.

Abban viszont igazatok lehet, hogy kellék neki a cici éjszaka. De nem hiszem, hogy azért ébredne, mert éhes. Hiszen félóránként nem lehet éhes, akármennyire is nem tápláló a tej. Inkább szerintem azért, mert leellenőrzi, hogy ott vagyok e, és ha már ott a cici, akkor miért ne.

Tényleg következetesnek kell lenni, és leszoktatni róla, mert ez már nem állapot. De annyira sajnálom ordítani hagyni, és ez már sajnos nem fog másképp menni.

Köszönöm a véleményeket.

Üdv

2012. dec. 20. 16:05

Anitáéknál valóban gond lehet a táplálással, és szívből remélem, hogy mihamarabb megoldódik! Szerintem is jó ötlet a főzelék, gyümölcs üvegből való adása, hiszen a dinamikus fejlődés elérése a cél.

Azért annyit még az alváshoz általánosságba, h szerintem, ahogy minden másban, az alvás mikéntjében, alvásigénye én is eltérőek a gyerekek. A lányom gond nélkül elalszik egyedül is, inkább az átalvással van a baj. Egyre jobban kezdek hinni abban, hogy később fog megérni arra, hogy hosszabban aludjon éjjel.

34. Carpediem* (válaszként erre: 33. - Szafaripók)
2012. dec. 19. 20:21
nagyon tetszik a hozzáállásod a dolgokhoz!!!!
33. szafaripók (válaszként erre: 30. - Anita 28)
2012. dec. 19. 20:15

Én is egyet értek az előttem íróval: szerintem első sorban a kajálás lesz a gond.

Félre ne érts, egyáltalán nem akarlak bírálni, mindenki szerintem csinálja úgy, ahogy szerinte a legjobb - a babának!

Az én fiam gyakorlatilag a másik véglet: szinte napra pontosan 1 hós volt, amikor átaludta az éjszakát - nem akartam elhinni, azt hittem, a fáradtságtól nem ébredtünk fel rá. De ez is sántított, mert előtte is csak 1x kelt fel éjszakánként enni. Azóta is nagyon jó alvó: átalg 10-12 órát alszik éjszaka, nap közben mondjuk már 1 éves kora óta csak ha utazunk (autóban), vagy ha extra kimerítő programon voltunk.

Most egyébként 2 éves 8 hós, és gyakorlatilag még nem volt beteg.

Ő nem szoptatott baba: csak a kórházban próbálkoztunk cicizni, de én béna vagy inkább tapasztalatlan voltam, ő meg lusta férfiember, és csak sebesedtem, de nem lett hamar tej. Így amint hazaértünk, elővettem a mellszívót, és onnantól üvegből kapta az anyatejet. Hamar kialakítottuk neki a napirendet, megvolt mindig, mikor együnk, és mennyi lehet az elég, így amikor nyűgös volt, rögtön tudtam, hogy okozhatja-e az éhség, vagy nem. (Persze voltak fejlődési ugrások, amikor a szemem kikerekedett, mennyit eszik egyszerre...)

3 hónaposan kezdtem a hozzátápláláat, mert akkor már napi 1 liter anyatejet ivott volna, azt meg nem bírtam kitermelni. Először tápszert és almapürét kapott, aztán fokozatosan egyre több mindent és egyre többször. Szerencsére nem volt ezzel se igazán gond: jó, próbálkozott ő nem enni, meg válogazni, de nem hagytam.

Első perctől saját ágyban altatjuk, eddig kb. 2-3x aludt csak velünk, de akkor mindig elmondtuk neki, hogy ez kivételes eset (1x pl. azért, mert elment a fűtés, kint meg -10 fok...).

Tudom, hogy manapság is nagyon sokan igény szerint szoptatják, nevelik a babájukat, de én azt gondolom, hogy ez oda fog vezetni, ahol nagyon sokan tartanak, hogy egy csecsemő vagy kisgyerek irányít, a szülők meg teljesen ki vannak merülve, és nem tudják élvezni igazán a szülői lét örömeit se, mert annyira fáradtak.

A Ti esetetekben szerintem a cici már nem elég neki. Valószínűleg azért kel 40x, mert már a tej nem olyan minőségű, ill. már annyira hozzászokott, hogy csak egy "kellék" a számára anya cicije.

Sajnos kínkeserves dolog lesz leszoktatnod róla, de ha ügyes és kitartó, következetes vagy, 1-2 hét alatt sikerül.

Beszéld meg vele (tudom, ilyen picinél még bután hangozhat), hogy mostantól mi a helyzet, és tartsd hozzá magad. Nem fog neki tetszeni, de szerintem a saját érdeketekben meg kell lépnetek - később még nehezebb.

A betegeskedés tényleg származhat abból, hogy nem jut elég vitaminhoz és ásványhoz pusztán a tejcsiből, és ezért nem tud fejlődni. Tudom, nem akar enni, ezért nehéz, de jó taktika a levágott cumifej, sőt léteznek már olyan cumik, amik hálósak, és bele tudod tenni pl. a gyümölcsöt, ő meg átszopogatja a hálón.

32. Carpediem* (válaszként erre: 30. - Anita 28)
2012. dec. 19. 18:44

Szia!

Nem semmi amiket leírtál, nagyon sajnállak titeket!!

Én úgy gondolom, hogy minden ok az evés miatt van.

Mandulagyulladástól kezdve minden!!!

Kilenc hós babának, már nem elég az anyatej!

Sajnos ahogy leírod, valószínű sose lehetett elég tápláló, ha szinte elejétől fogva nem lakott jól, ugyanis ha ennyire sokszor kel, és kelt fel, az azt jelenti, hogy nem elég neki a tej!

Immunrendszere is valószínű gyenge és ezért is lehetett mandulaprobléma, meg a hányások is, plusz akkor még sajna az is lehet, hogy refluxos is, ahogy a doki mondta.

Szerintem kezdj neki hamar a hozzátáplálásnak!

Ha nem eszik kanállal akkor turmikszold jól össze, majd vegyél egy cumit ami jó a cumisüvegre, éd vágd ki a cumi tetejét annyira, hogy áttudja szívni rajta, az összeturmikszolt kaját!!!

Aztán minden nap próbálgasd a kanalazást!!!

Minden nap, napjába többször,

Ne félj ha rájön, hogy óhh ennek jó ize van, rá fog kapni, na nem egyik napról a másikra, de hamar rájön, tudod az agyuk mint a szivacs :):):)

31. savanyuaszölö (válaszként erre: 30. - Anita 28)
2012. dec. 19. 16:01

Szia Anita!


Gondolom a legnagyobb aggodalmad az, hogy a Kicsi nem úgy fejlődik, ahogyan kellene.

Nem lehet, hogy pótolni kellene az anyatej mellé?

A hányást csak ki kellene vizsgálni, nem? Főképp, hogy nem hízik a kislány...

Szerintem nálatok is lehet valami emésztőrendszeri probléma... Én ennek járnék utána, s csak aztán a nem alvás problémának.

Persze tudom, ez sem könnyű, mert pl mi is voltunk UH-n, kaptunk ilyen-olyan gyógyszert, de egyik sem segített, szerencsére az UH is negatív lett. Időnként nálunk is előfordul, hogy nem szeretne kanállal enni, de mi még csak most szokjuk ezt. És az én lányom jól fejlődik minden gond ellenére.

Remélem tapasztaltabb anyukák is jelentkeznek, akik érdemben tudnak segíteni Neked.

2012. dec. 19. 11:44

sziasztok

Sajnos nincs időm az összes hozzászólást végigolvasni, mert sajnos nálunk is az a helyzet, hogy nem alszik a gyerek...most már 10 perce viszont elszenderült, így már nem maradt sok időm, kb. 5 perc és ébred...

Gyorsan leírom mi a helyzet ,hátha tud valaki segíteni.

Csenge 2 nap múlva 9 hónapos lesz és még egyetlen egy éjszakát sem aludt végig. És a helyzet egyre rosszabb. Külön kiságyba kezdtük, bár a mi hálószobánkban, de mégis külön. Az elején éjszakat itt, napközben viszont a saját szobájában, az ott lévő kiságyban aludt. 2-3 hónaposan megtanult egyedül elaludni, mindenféle sírvahagyás nélkül. Betettem neki a kispárnámat a kiságyába, és napközben azzal aludt. Ahogy nődögélt egyre többször kelt éjszaka. Csengi igény szerint szoptatott baba, sosem nézegettem az órát, akkor és annyit evett amennyit akart. És hát éjszaka egyre többször ébredt, egyre többször akart cicizni, így már lassan eljutottunk odáig, hogy éjszaka 20-szor kelt, és én 20-szor szoptattam. Természetesen nem bírtam, oda vettem magunk mellé. És ahogy az lenni szokott ott is maradt. De sajnos a mai napig nem javult a helyzet, van, hogy éjszaka negyvenszer is megébred, és csak cicivel tud vissza aludni. És gondolhatjátok, hgy én milyen fáradt vagyok. A nappali alvással is gondok lettek, ahogy beszokott a nagy ágyba. Már napközben is ott akart aludni velem. Így most már napközben is velem alszik el, és alig tudok elmozdulni mellőle. Ahogy észre veszi, hogy nem vagyok mellette ...ordít...

Szóval a fejünkre nőtt...már most.

Már ez is óriási gond, de van még nagyobb is.

Kanalasat enni elkezdünk 5 hónaposan. Azóta az is egyre rosszabb. Alig akar lemenni egy-egy kanál. Néha megeszik egy, vagy fél üvegnyi bébiételt, de nem jellemző. Csak állandóan a szopizás...és ráadásul csak az egyik ciciből.

Pedig főzök neki, de az sem. Csak mikor olyan kedve van. A baj az,hogy alig fejlődik. Pedig az elején nagyon szépen nőtt, most négy hónap alatt nem hízott 700 grammot. Egyébként 72 cm.

Szerintem már kéne több kanalas, hogy hízzon, de az Istenért sem...

1 hónapja kezdtek jönni a fogacskák, mandulagyulladással egybekötve. Akkor ledobott pár dekát, azóta is olyan kis vékonyak a karjai.

És ha még ez mindig nem lenne elég, a mandulagyuszi óta időnként hány. Most 3 hét alatt hatszor. Egyszercsak ömlik belőle.Semmilyen már egyéb tünete nincs, nem lázas, nincs megfázva, nincs vírusa. Kihányja magát és köszöni szépen jól van. De engem nagyon aggaszt. Elvittük orvoshoz, aki refluxra írt fel neki valami szert, de csak tippel ő is. Nem volt egyébként bukós kisebb korában sem. Én a fogzásra gondolok.

Nem volt esetleg valakinél szintén ilyen tünet fogzáskor

Most megyek mert fent van... már másodszorra fél óra alatt

Ha van megoldása a helyzetnek, írjatok. Köszönöm.

29. savanyuaszölö (válaszként erre: 28. - Carpediem*)
2012. dec. 18. 20:53

Köszönöm soraid, s hogy megosztottad a saját tapasztalataidat.

Ám én ezt nem tudnám tenni... mármint hogy ilyen keményen külön szobába tegyem a gyermekem és így szoktassam. Én hiszek a babusgatás, szeretgetés erejében, pozitív hatásában, s abban, hogy ez a jövőre nézve hozza meg a gyümölcsét.

Bár iszonyat fáradt vagyok, mégis úgy gondolom, az a helyes ha én az anyja állok a szolgálatába, hiszen Ő egy alig több mint négy hónapja érkezett, tehetetlen kis ember. Segítségre van szüksége mindenhez, és legjobban talán arra, hogy érintsék, hogy érezze a testközelséggel is a szeretetet. Náluk még igen nagy szerepe van a bőrkontaktusnak, a testiségnek.

Nyilván, most sokan azt gondoljátok, hogy akkor tűrjem az éjszakázást...

Ne haragudjatok! Én így érzem jónak, ha mellette vagyok. :)

28. Carpediem* (válaszként erre: 27. - Savanyuaszölö)
2012. dec. 18. 11:07

Ha estére nem kíván többet, akkor úgy van, akkor elég neki.

Mi az első oltása óta átalusszuk az éjjeleket.

Nagyritkán, nyösztög egyet olyankor cumi be és alvás tovább.

Átlagosan 9- fél tíz fele alszik el, és reggel negyed nyolc-fél nyolc között kel fel.

Egy nap már csak egyszer vagy kétszer eszik tápot.

A többi kanalazás, vagy esetenként tejbegríz, ami cumisüvegből megy.

De tudod, mi most leszünk nyolc hónaposak.

Azért ezt ne felejtsük el.

A mi még lényeg, mi külön szobában vagyunk tőle.

Nincs este babusgatás, ringatás.

Ez csupán az első egy hónapban volt.

Ölembe este megetetem, van, hogy már ott kiüti magát, ha nem, akkor utánna be az ágyába, már megszokta, hogy hisztivel nem ér el semmit, úgy hogy még gögyög kicsit, de aztán elalszik.

Eleinte nagyon nehéz volt, ugyanis díjazta volna ha álomba ringatjuk, igen és az elején naívan így is tettnük, aztán beletelt vagy 2 hétbe mire leszokott erről.

Én ezért is nem hiszek semmiféle könyvnek, meg szeretethiány, meg mit tudom én.

Áááá, ezt mindenkinek éreznie kell.

Védőnő is azt mondta még annak idején, hogy vegyük magunkközé mert szeretethiányos.

Nem vettük.

És azt hiszem így tettünk jól.

Ugyan úgy megvan napközben a közös együttlét, szeretgetés, meg ilyesmi, de ha alvás jön az bizony önálló.

27. savanyuaszölö (válaszként erre: 26. - Carpediem*)
2012. dec. 18. 10:58

Az orvos szerint a refluxnak súlyosabb tünetei vannak. Annyit tettünk, h megemeltük a kiságy fejrészét. Érdekes, h ezt követően pár napig jobban aludt. Mi is elkezdtük a hozzátáplálást 3 és fél hónaposan. Sinlac pépet javasolt a doki, szereti is a lányom. Most azt gazdagítom gyümölccsel.

Hogy az esti adagja kevés volna? Nem fogad el többet, szóval nem hiszem. Napi négyszer eszik, és még tîzóraira a pépeset.


És nálatok a hozzátáplálas megoldotta az éjjeli alvást is?

26. Carpediem* (válaszként erre: 25. - Savanyuaszölö)
2012. dec. 16. 12:51

Én a refluxre gyanakszom, igazság szerint, doki mit mondott ezekre a problémákra?

Nem kezdted még el hozzátáplálni, ?

Mi annak idején( most lassan betölti a nyolcadik hónapját), már 3 hónaposan elkezdtük, és nagyon jól megy.

Esti etetésre nem kíván esetleg többet szerinted?

Arra is gondolok, hogy nem igazán elég neki az esti.

Az, hogy nappal keveseket alszik az nálunk is meg volt annak idején.

Hányszor eszik egy nap?

25. savanyuaszölö (válaszként erre: 19. - Carpediem*)
2012. dec. 16. 11:08

Most már kevesebbet bukik, de még jelen van a dolog az életünkben...

Éjjel egyszer eszik még, sajna tápot, mert nincs már tejem.

Este megeszi a szokott adagját (kb 150 ml-t).

Büfi van, hogy még evés után két órával is jelentkezik, puki szerintem nem zavaró mennyiség, de szerencsére megy tőle a szél.

2012. dec. 16. 11:06

Nekem semmi bajom nincs Ranschburg Tanár Úr írásaival. Sőt! Három gyermek édesapja volt, majdnem mindennel szavával egyet tudok érteni,valóban nagy tisztelője vagyok. Annak idején, a főiskolás évek alatt személyesen is hallottam pár előadását.


Szóval leányzómnál - azt gondolom - fő problémák forrása az emésztőrendszer. Van, hogy még két órával evést követően is büfizik. A bukások száma szerencsére egyre ritkul, de még most is tapasztalható. Pukik is vannak, bár már közel nem olyan gyakorisággal, mint születését követően. Használtunk már mindent, Infacol és társai, de semmi könnyebbséget nem hoztak. Most reménykedem ismét, hogy ha elkezdjük enni a sűrűbb állagú ételeket (gyümölcsök, főzelékek), talán majd változik valami.

A másik oka a nyugtalan alvásnak - szerintem - hogy alapból egy kis izgága természet. Ha lehet ilyen kifejezést használni "túl" kíváncsi. Hihetetlen, hogy tiltakozik a nappali alvás ellen, minden erejével azon van,had nézelődhessen még a lakás különböző pontjain. Azt hiszem ez sem hagyja kellően ellazulni, ami pedig az alváshoz elengedhetetlen. Persze ez nem csak a nappali alvást nehezíti meg.

23. Cippora (válaszként erre: 22. - Carpediem*)
2012. dec. 15. 17:04

Hm...na igen,ezért is van annyi frusztrált anyuka,mert olyan elvárások vannak mostanában,hogy ihaj,miközben azt hiszem mindenki érzi és tudja ösztönből,hogy mi a legjobb.

Meg valahol picit szkeptikus is vagyok azzal szemben mikor egy férfi mondja meg,hogy hogyan kell jó anyának lenni...

22. Carpediem* (válaszként erre: 20. - Cippora)
2012. dec. 15. 16:31

nyugi, a könyvnek nincs gyereke, én amit a kedves veréb leírt, mind butaságnak találom,

idézni könnyű.......

21. Cippora (válaszként erre: 17. - Savanyuaszölö)
2012. dec. 15. 16:31
Nem lehet hogy valamilyen emésztési gond????Nem próbáltál neki infacolt,espumisant?
20. Cippora (válaszként erre: 15. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 15. 16:30
Ez mind szép és jó,de igenis törekedni kell a nyugodt éjszakákra.Ez nem jelenti azt,hogy rá csukom a gyerekre az ajtót aztán sírjál,szó nincs róla,én sem hagytam soha sírni,de azért ne essünk már túlzásokba.Ha a gyerek egész éjszaka fent akar lenni,akkor nyeljem le,mert másképp elveszti az ősbizalmat?Ugyan már...
2012. dec. 15. 16:29

Sokat bukik??

Éjjel szokott még enni??

Este rendesen ki eszi az adagját, és az mennyi??

Büfik, pukik, hogy állnak?

18. savanyuaszölö (válaszként erre: 15. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 15. 16:20
Ranschburg Tanár Úr nagy tisztelője voltam mindig, Isten nyugosztalja szegényt. Nem is az a célom, hogy a kislányom egyedül, hang nélkül aludjon el s mindezt 4 hónaposan. A cél az, hogy mindketten tudjunk pihenni. Mellette vagyok egész éjjel, nem hagyom magára este sem, míg el nem alszik. Bízom benne, hogy sukerül rájönnöm mivel tudom Őt biztosítani arról, hogy nyugodtan aludhat, hisz ott vagyok mellette. Bár azt hiszem ezt Ő érzi. Én inkább gondolnék valami belső, a testébôl jövő tényezőre, ami zavarja és ébreszti.
17. savanyuaszölö (válaszként erre: 14. - Cippora)
2012. dec. 15. 16:13
Nem, nagyon ritka, hogy sír. Nyögdécsel szegényem.
16. savanyuaszölö (válaszként erre: 14. - Cippora)
2012. dec. 15. 16:12
Kap cumit, de sajna ez nem mindig hoz eredményt... Tápszert kap, két hónapig volt csak tejem, de mindig pótlásra szorultunk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook