Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem akarok játékot ajándékozni! fórum

Nem akarok játékot ajándékozni! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem akarok játékot ajándékozni!

1 2
31. anya4005 (válaszként erre: 30. - Trapiti)
2014. nov. 26. 21:01

Rákerestem...ehhez még kicsik,de később tuti veszek,ha más nem,majd én játszom vele! :-)

Én sem rajongok a tv-ért,de sajnos a nagymama szokott rájuk vigyázni 1-2 órát,ha pl. dokihoz megyek,és akkor tv van,mert kevesebb energia kell hozzá,mint a játékhoz! Na,azért én is hagyom őket mesét nézni,de inkább lemezről. De ez más téma.

Sajnos időm kevés van,hogy leüljek velük építőzni,mert itt a háztartás,stb,de mikor leülünk együtt,a kicsi gyurmázik,a nagy feladatfüzetekben old meg játékos feladványokat (csak 4 éves,tehát ezen a szinten),de nagyon élvezik. Építeni együtt szoktak,vagy veszekszenek egy kockán...:-)

De ez a jáva tetszik!!!!

30. trapiti (válaszként erre: 29. - Anya4005)
2014. nov. 26. 13:10

Én igyekeztem mindig távoltartani a tv reklámoktól, és ez sikerült is :) Elrettentő példaként ott van az unokatesó, akinek mindig minden kell amit a tv-ben reklámoznak, most 8 évesen pedig már maga nézegeti a legújabb divatjátékokat a webáruházakban.


Nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon sok a jó játék, csak meg kell tanítani a gyerekeket játszani és sokat játszani közösen :)

Az épitőjátékok nálunk is nagy kedvencek, olyanok is mint a Jáva ami szerintem pl. egy szuper játék és nem is olyan drága.

29. anya4005 (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2014. nov. 26. 11:30

Sajnos az én fiaim is minden tv-ben látott játékra megjegyzik,hogy ezt szeretném,azt szeretném... Hát,a nagy dömpingből egyetlen társas,amit megvettem,a többi ajándékot igyekeztem a korukhoz,képességeikhez igazítani,és a fejlődésüket szem elött tartani,de az is fontos szempont volt,hogy olyat válasszak,amivel szívesen fognak játszani. Fiúk,tehát elektromos vonat,autópálya,garázs,lego...Mind építhető,bővíthető,és megfigyeltem,hogy hasonló játékokkal szívesen játszanak játszóházban vagy az oviban.

Hála az égnek nálunk működik a játékok vetésforgóban történő használata,és ha előkerül egy régi-új darab,mindig örülnek neki! :-)

28. trapiti (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2014. nov. 26. 07:37
Az is tény, hogy a játékboltokban is kutatni kell a jó játékok után a sok bóvli között. Én neten szoktam keresgélni, sok klassz dolgot lehet találni :)
2014. nov. 26. 07:36
Szerintem önmagában nincs azzal semmi baj ha játékot (is) kapnak a gyerekek. A baj azzal van ha a tv reklámok határozzák meg a vágyait, a szülő meg minden vackot megvesz gondolkozás nélkül. Rengeteg családnál látni hogy tele van a gyerek semmire se jó vackokkal, értelmes játéka meg nincsen. Ahol a játékok hegyekben állnak és a gyerek nem használja, ott bizony a szülőnek kell magába néznie. Gondolkozott amikor vásárolt? Megtanította a gyerekét játszani? stb... Nálunk is van a családban ilyen, alig kap normális játékot a kislány. Tőlünk kapott múltkor egy társast ami nálunk nagy családi kedvenc, nem játszanak vele, a gyerek kivette a figurákat, azokkal játszott pár napig, mostsnra azt se tudják hol van, a játéknak meg ennyi...
2014. nov. 26. 07:27
Én nem szeretek tárgyakat gyűjtögetni. Amit nem használunk az megy. Így is rengeteg holmi halmozódik fel, mielőtt külföldre költöztünk alig győztem eladni, elajándékozni...
25. Gréti86 (válaszként erre: 19. - Anya4005)
2014. nov. 26. 06:33
Az én gyerekeim most olyan duploval legóznak, ami az enyém volt még. Én biztosan elteszem őket, hogy majd az unokáknak legyen.
2014. nov. 25. 20:15
Nálunk lesznek játékok a fa alatt. Persze nem bóvli, ami a sarokban végzi, hanem jól átgondolva olyan játékok, amikkel még évek múlva is játszhatnak. Nagyjából az első 10 évben lehet igazán játékkal meglepni a gyerekeket, akkor biztos hogy annak örülnek a legjobban. A továbbiakban majd kaphatnak más jellegű ajándékot, bőven. De persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja.
23. Sirga
2014. nov. 25. 19:32
Tetszenek az ötleteid! A naptáron már túl vagyok - igaz, a lánykám már "leadta rendelését" egy 2015-ösre -, a könyv nálunk örök favorit. :) Viszont ez az antikvárium-ötlet jól hangzik, köszi!
2014. nov. 25. 18:45

Örültem a hétvégi kiruccanás doboz ötletének, hiszen mi is úgy döntöttünk, hogy idén egy-egy vágyott apróság (könyv, illatszer)lesz a fa alatt, és egy 3 napos családi kirándulás, 27.-én már indulunk is. Már jár is az agyam, mi legyen a dobozban.

A téli szünetet pedig a színházlátogatással zárjuk. Élményt ajándékozni a legemlékezetesebb.

21. trapiti (válaszként erre: 20. - Hópofi21)
2014. nov. 25. 17:40
Ezért nem mindegy hogy mit hogyan mutatunk meg a gyereknek a világból... nálunk a Logico meg a LÜK a kedvenc játékok közé tartoznak és mindig nagy örömet lehet velük okozni.
2014. nov. 25. 16:28
Én is próbálkoztam már, hogy nem kimondottan játékot ajándékoztam. Lehet, hogy ez az én "pedagógus hülyeségem", de előnyben részesítem a készség és képességfejlesztő "játékokat". Itt olyasmire gondolok, mint pl. a Logico és a LÜK készlet, amikből minden korosztálynak gyártanak, és rengeteg feladatcsomagot lehet kapni hozzájuk. Akkor pipultam be, mikor párom unokaöccsének megvettük a hőn áhított távirányítós pókot majdnem 10ezerért, de mikor meglátta a szüleitől kapott x-boxot, a pók repült a sarokba, azóta se látták...
19. anya4005 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2014. nov. 24. 19:26
Azon,hogy a duplot egyszer eladom majd,én is gondolkoztam,de végül úgy döntöttem,hogy jó lesz az unokáknak,ha egyszer lesznek,mert akkor még drágábban lehet majd megvenni,és gyakorlatilag nem megy tönkre...:-)
18. trapiti (válaszként erre: 13. - Anyagi)
2014. nov. 24. 19:00
Nálunk pl. a Duplóról Legóra való átállás ment így, közös megegyezéssel eladtuk a Duplót és az árából lett Lego :)
17. trapiti (válaszként erre: 15. - Egypt)
2014. nov. 24. 18:57
Nálunk is van mindig játék is. Ezeket részben én választom, részben olyan amire vágyik. Az igényekkel, vágyakkal viszont azt tapasztalom, hogy sokkal több dologra vágynak a népszerű játékok közül azok a gyerekek akik rendszeresen tévéznek és látják a reklàmokat. Nálunk ez gyakorlatilag nincsen így a vágyait sokkal inkább mi és ő maga formáljuk mint a reklámok. Ráadásul itt ahol élünk a gyerekcsatornán egyáltalán nincs reklám, közel nem divat annyira elárasztani a gyerekeket ezzel mint Mo-on. De nálunk is úgy van hogy mindig van olyan ajándék is ami "semmire nem jó" csak örül neki :) nyilván ésszerű határok között.
16. anya4005 (válaszként erre: 15. - Egypt)
2014. nov. 24. 18:41

Nálunk is mindent megkapnak,amire vágynak,hiszen erről szól az ajándékozás. Még kicsik,de állatkertbe,játszóházba,múzeumba,kiállításokra alkalom nélkül is járunk,hiszen érdekli őket.

Könyvet is akkor veszek,mikor meglátom,nem akkor,mikor szülinapjuk van.

Persze,ha keretek közé lenne szorítva a költekezés,biztos beiktatnék egy-egy "alkalmi" állatkertezést,de hála az égnek,az együtt töltött értékes idő nincs alkalomhoz kötve.

15. egypt
2014. nov. 24. 18:34

Önmagában a játékajándékozásban semmi problémát nem látok, más kérdés, hogy milyen játékot veszünk. Játékból is van sok, ami hasznos, kreatív és jó, és nem csak valami kacat. Ebben is lehet igényesnek lenni.

Nekem mondjuk az elsődleges szempont az örömszerzés, nem a nevelő szándék vagy kreativitás, ha ajándékozásról van szó. Pl. a lányomnak volt vagy tíz trackmaster mozdonya, de neki minden vágya a tizenegyedik volt, Percy, a kis, zöld mozdony. Anyósomtól megkapta szülinapjára, páros lábon ugrált örömében. Egyfolytában ezekkel játszik, eljátssza a meséket és újakat talál ki.

Szóval ha nagyon vágynak valami játékra, én megveszem nekik, és mellette mindig szoktam még másféléket is ajándékozni. A könyv pedig nálunk alap, azt minden alkalomra kapnak.

14. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2014. nov. 24. 18:33

Jó a cikk és igaz! Az utóbbi pár évben többször is volt olyan, hogy bowlingjegyet vagy mozijegyet adtunk ajándékba és nagy atlaszt is mint komoly ajándék és nagyon örült mind a gyerek mind a szülők, sőt, én már kértem is ugyanezeket mert barátaink, rokonaink között szokás az is, hogy felhívjuk egymást és megkérdezzük, mit szeretne a gyereke, mit írt a levélbe Jézuskának, Télapónak? Így ők is megkérdezik és én előrukkolok a "nem játék" listámmal:)))


Fontos a lomtalanítás is, muszáj ránézni rendszeresen a játékokra és amiket nem használnak, oda lehet adni oviknak, gyermekotthonoknak, stb. Ami törött, megjavíthatatlan, azokat szèpen kidobálom, amikor nincsenek itthon, de a nagyobb gyerekek már önállóan is szelekcionálnak, ha megkérjük őket:)))

13. Anyagi
2014. nov. 24. 17:49

Van a dologban igazság, de azt is meg lehet fontolni, hogy nem kell minden játéknak egyszerre elől lennie!!! Elpakoljuk a kétharmadát, majd vetésforgóban újra előkerülhetnek az "régi-új" játékok a polcra.


Az is jó ötlet lehet, ha a rokonságot, a barátokat is bevonjuk a csereberébe! (Persze nem azokat a játékokat kell kölcsönadni ami nagyon drága és a szívünkhöz kapnánk ha tönkremenne!

Általános tapasztalat, hogy egy játék legyen nagyon jó minőségű, sok évig használható (mint pl. a legó) -ez persze drága,

vagy pár forintos vacak, ami az újdonságával köti le a gyereket néhány óráig (hál'istennek!!!) - no ezeket kell csereberélni!


Ha kicsit nagyobb már a gyerkőc, ki lehet menni vele különböző börzékre, bolhapiacokra, ahol a megunt dolgait eladhatja és a bevételből újakat vehet. Ilyenkor megmagyarázhatjuk neki, hogy az a dolog, amint valaki már megunt, az a másiknak érték lehet!


Hát ennyi - momentán....

2014. nov. 24. 17:23
Köszi a tippeket! :)
2014. nov. 24. 14:22

Nagyon örülök a cikkednek!! Sok hasznos, és tényleg értelmes tipp van benne, szerintem mindenki számára!

Nálunk is mindig van könyv a fa alatt, és valami kreatív dolog, az annyira vágyott játék mellé. És a dobjuk össze a pénzt az ajándékra nagyon hasznos dolog. Mi tavaly így döntöttük, és nem bántuk meg. Odatettük itthon a fa alá, és odaírtam kiktől kapta. Szépen meg is köszönte mindenkinek, és mindenkinek be is számolt az élményről. Videót is készítettem. Nagyon nagy élmény volt. Örültek a nagyszülők és a keresztanyu is, akik beleadtak. :)

De minden ötleted tetszett, sőt, vannak, amiket már én is terveztem korábban, adtál egy kis lökést hozzá. :)

10. gkreka
2014. nov. 24. 12:52
Végre egy jó megírt/értelmes/hasznos cikk!
2014. nov. 24. 12:37

Nálunk játék is kerül a fa alá, de mindig van az egész család számára örömet okozó társasjáték, könyv, színház-koncert jegy is. Sokkal fontosabbnak tartom, hogy közös élményeket, együtt töltött időt ajándékozzunk mint tárgyakat.

A nagyszükőknek pedig én szoktam súgni, hogy mi legyen az ajándék, nálunk a könyvek nagy becsben vanak, de játékból is azt hiszem nagyon jól sikerült az elmúlt 7 évben válogatnunk, mert nem nagyon vannak használaton kívüli kacatok, inkább kreatív, fantáziadús, klassz játékok amiket használunk is (a lányom egyedül is, de nagyon sokszor közösen).

8. Miss Poppy (válaszként erre: 5. - 3d787b167a)
2014. nov. 24. 12:26
Jöhet:)
2014. nov. 24. 12:25
Ennyi
6. Érdekes73 (válaszként erre: 5. - 3d787b167a)
2014. nov. 24. 12:20
Annak én is örülnék, tuti ajándék :)
5. 3d787b167a (válaszként erre: 4. - Érdekes73)
2014. nov. 24. 12:18
150.000.000,- Ft ♥
2014. nov. 24. 12:16

:)

Szerintem mindenkinek kicsinek/ nagynak olyan ajándékot kell adni aminek tényleg örül...

2014. nov. 24. 12:13
Úgy legyen!
2014. nov. 24. 12:11
Ámen ♥
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook