Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem akar az exem kifizetni, mit tehetek? fórum

Nem akar az exem kifizetni, mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


15. michelle.r (válaszként erre: 7. - Loretta16)
2022. nov. 16. 11:09
Persze, hogy jár a részed. De hogy mi módon, az csak kettőtök megállapodásán múlik. Megegyeztek, vagy évekig szívathatjátok egymást.
14. Amaunet (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2022. nov. 13. 19:45
Ezért is írtam, hogy forduljon ügyvédhez. A leírásából nem tudni, hogy a vagyoni viszonyok rendezése milyen státuszban van.
13. birebora (válaszként erre: 12. - Aszparagusz)
2022. nov. 13. 15:18

Persze rizikó, elismerem de ha annyira kell a lakás és mindenképp szétválnak valamit lépni kell. Ha a pasi ott marad akkor neki ez igy kényelmes, talán nem is érdeke a ház eladás, a FI meg fő a levében mert nem tud lépni.

Nem tudom jogilag, hogy van, meghirdetheti-e a FI a házat egyedül és jöjjenek a vevők, aztán csak történik valami.

Ügyvéd mindenképpen kell az talán megtudja gyorsitani az egészet, ellenkező esetben valóba évekig elhúzódhat minden.

12. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Birebora)
2022. nov. 13. 14:48

Szerintem nem.

Mert, ha nincs megegyezés, akkor évekig húzódik, ameddig pénzt kap az ingatlanból.

Aminek jelenleg még az összegét sem tudja.

2022. nov. 13. 14:47
Ha annyira jó vétel a lakás akkor az nem játszik, hogy leelőlegezed a lakást, kérsz kölcsön vagy veszel fel hitelt és ahogy kifizet vagy eladjátok a házat visszafizeted?
10. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Loretta16)
2022. nov. 13. 14:42

Akkor kérd a közös tulajdon megszüntetését bírósági úton.

A tulajdoni hányad alapján jár mindenki része.

De ez nem megy egyik napról a másikra.

Először meg kell állapítani az ingatlan értékét és annak függvényében lehet kérni az arra jutó összeget.

9. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2022. nov. 13. 14:39

Bánatpénzt, vagy bármit is csak akkor kérhet, ha van érvényes megállapodásuk, bírósági ítéletük és azt a másik fél nem teljesíti.

F.i leírásából úgy tűnik, hogy van egy közös házuk, amiből ő szeretne lépni és kéri a részét.

2022. nov. 13. 14:20
Fordulj ügyvédhez, barátnőm hasonlóan van, határidőt kapott az expasija h neddig kell kifizetnie mindent.
7. Loretta16 (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2022. nov. 13. 14:16
Ő akar bent maradni. Úgy gondolom, jár a részem.
6. michelle.r (válaszként erre: 1. - Loretta16)
2022. nov. 13. 13:50

Nyilatkozott, hogy szeretne ott maradni? Mert ha nem, kifizetésről szó sincs. Kérheti azt is, hogy adjátok el az ingatlant és osztozzatok a pénzen.


Nem kötelezhető arra, hogy fizesse ki neked az ingatlan felét, és maradjon benne.

5. Amaunet (válaszként erre: 4. - Loretta16)
2022. nov. 13. 10:20

Kérhetsz utána bánatpénz vagy nem tudom hogyan nevezik. Hiszen azzal, hogy nem fizet ki időben kárt okoz neked.


Fordulj ügyvédhez!

Talán belekerül egy kis pénzbe, de fel tudja pörgetni a dolgokat.

4. Loretta16 (válaszként erre: 3. - Aszparagusz)
2022. nov. 13. 10:02
Pont ettől félek. Úgy akkor nem tudom megvenni a lakást, pedig áron alul meglenne. :(
3. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Loretta16)
2022. nov. 13. 08:50

Ha nem tudtok megegyezni, bíróságon kérheted a közös tulajdon megszüntetését.

Ez évekig is eltarthat.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Loretta16)
2022. nov. 12. 22:13

Egy jó ügyvéddel beszéld át, itt kaphatsz tippeket, lehet valós is majd, amit írnak, de mindig adott esete válogatja, azért egy ügyvédi felszólítás hatásosabb, mint az itteni ötletelések.

Sok sikert!

2022. nov. 12. 21:38
Évek óta elhidegültünk, a közös házban lakunk. Most lett egy lehetőségem, hogy saját lakást vegyek, de ahhoz kell a részem a közös házból. Húzza az időt, holott van pénze, ki tud fizetni. Ha így haladunk, lecsúszok a lakásról. Mit tegyek? Kötelezhető jogilag?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook