Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem ad számlát a tulaj fórum

Nem ad számlát a tulaj (beszélgetős fórum)

1 2
36. andi6020 (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2015. aug. 20. 17:26
Halvány fogalmam sincs.
35. Nikice (válaszként erre: 31. - Jozsi.38)
2015. aug. 20. 17:00
Egy bizonyos összeghatárig (1m Ft/év) nem kell ehot fizetni. A bevételből meg kell állapítani a jövedelmet, és azt 16%-os szja terheli.
2015. aug. 19. 20:11
33. michelle.r (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2015. aug. 19. 19:54
Hogy történhetett? :o)))
32. andi6020 (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2015. aug. 19. 18:55
Mondtam én, hogy bunkók vagyunk :P
2015. aug. 19. 16:34
a lakáskiadás adómentes egy összeghatárig, de hogy mennyi az éves keret, azt nem tudom, nem vagyok benne járatos
30. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2015. aug. 19. 14:18
Ez így van, de ne adjunk ötletet ;))))
29. Nikice (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2015. aug. 19. 12:38

Én a tényekre szorítkoztam, hogy ki hogy titkolja el, az már nem a mi kompetenciánk szerencsére.. :) Addig jár a korsó...

Én biztosan nem mernék bérbeadni szerződés nélkül, és nem csak az adó miatt.

28. michelle.r (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2015. aug. 19. 12:35

Egyre kevesebben. Sőt, ma már inkább közjegyzői szerződéssel, másképpen kívülről nézheted a lakásod ajtaját még akkor is, ha a kedves bérlő nem fizet.


A számlaadásnak semmi köze az adózáshoz ebben az esetben.

27. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2015. aug. 19. 12:14
:DDD
26. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2015. aug. 19. 12:13
Ha engem kérdezel, én számlaszámra utaltam volna, de az elejétôl kezdve. Náluk ez már nem lehetséges, mert nincs olyan viszony, ezért írtam a postás dolgot. Egyébként itt nálunk gyakori dolog, és inkább bemennek érte a postára, ha nincsenek otthon kézbesítéskor. Sok nyugdíjasnak nincs folyószámlája mert nyugdíjból képtelenek fenntartani vagy pedig egyáltalán, ôk nem bíznaka bankokban, csak postai betétkönyvet használnak, ahogy régen:)
25. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Nikice)
2015. aug. 19. 12:08

Ha nem ad számlát, valószínű, hogy nem adózik, rendes szerződés sincs.

90% így ad bérbe, amíg rá nem fáznak.

Csak most valamiért megint "eléjük kerültek " mások, akiket hamarabb ellenőriznek.:(

2015. aug. 19. 10:52
Érzékenylelkű fórumindító a törlését kérte. Konfliktuskezelésből csillagos ötös :o)))
23. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - 742f19d97b)
2015. aug. 19. 08:23

A lakásában laksz? Igen.

Ezért jár neki összeg? Igen.

Fizetsz neki rendesen? Nem.

Akkor meg??

Fizetési fegyelem!!

Minden más mellékes.

2015. aug. 19. 08:20
Amikor lakást adtam ki és nem fizetett rendesen mindenféle kifogásokkal hónapról-hónapra, megkapta a felmondást.
21. michelle.r (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2015. aug. 18. 23:36
Nincs rendben a postai utalás, mert a leglehetetlenebb időpontokban viszi a postás. Vagy otthon ülsz és várod, vagy mehetsz a postahivatalba és várhatsz a sorodra.
20. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Nikice)
2015. aug. 18. 23:27
Persze, a számla is jó, de ahhoz el kell kérni a tulajtól a számlaszámot és ha nem akarja megadni, azért a postai utalás is rendben van.
19. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 742f19d97b)
2015. aug. 18. 23:24
Nem köteles számlát adni, de van egy módja, hogy legyen bizonyítékod, hogy kifizetted: postán kell feladnod neki az összeget. A lakcímére, a nevére. Így te a postán megkapod azt a kis fecnit, hogy feladtad a pénzt. De ehhez az is kell, hogy pontosan fizesd, mert a nyugtán a feladás dátuma is rajta lesz és ennek egyeznie kell a szerződésben írt határidővel! Máskülönben számára is egy bizonyíték ellenetek, hogy márpedig nem fizettetek időben. Ha nekem 2 hónapja nem fizetne egy albérlő, én is ideges lennék.
18. kbogi
2015. aug. 18. 22:04
Én rákérdeznék, de mindenkép óvatosan, nehogy kitoljon veletek :\
17. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 742f19d97b)
2015. aug. 18. 21:38
Manapság elég sokan keresnek albérletet, úgyhogy simán kirakhat, ha nem fizetsz!
16. marlenka70 (válaszként erre: 15. - Boyocka)
2015. aug. 18. 20:25
Mindenki életében lehet olyan periódus, hogy megcsúszik két számlával akár a saját akár albérleti lakásban. Akkor fülem farkam behúzva kujtorgok részletfizetést kérni, vagy egyéb kompromisszumot keresek és nem a fenyegetőzésen gondolkozok. Albérlet estében csoda, hogy nem rakott még ki.
15. Boyocka (válaszként erre: 11. - Marlenka70)
2015. aug. 18. 20:13

Igen, én is ezt írtam. Jogos az, hogy szól az albérlő, csak, sajnos az emberek szeretnek megsértődni, amikor szóváteszik ezt nekik... Mint a jelen eset is mutatja... Úgy látszik a fórum indító szerint az teljesen rendben van, hogy két számlával el van csúszva (ami azt mutatja, hogy az elsőnél valószínűleg csak figyelmeztetést kaptak, más helyen, már repültek volna), de mit képzel a főbérlő, hogy ezt szóváteszi??? Gyorsan kitalálta/ták, hogy vissza kéne vágni...


És írta, hogy ellopja a pénzt?? Hiszen nem habira adja... Fizet egy szolgáltatásért, jelen esetben egy lakásért/házért... Miért gondolják egyesek, hogy nekik minden jár, ha hibáznak, akkor azt el kell fogadni, de ha ezt szóvá teszik, akkor rögtön keresnek valami visszavágási lehetőséget?

14. Nikice
2015. aug. 18. 20:13

Ha magánszemély magánszemélynek ad bérbe, nem kötelező számlát adni, elég a szerződés (amiben a díj és a fizetési feltételek egyértelműen benne foglaltatnak), de ettől természetesen a adót meg kell fizetni/be kell vallani. Ezen felül, ha nem banki átutalással történik a díj rendezése, célszerű azért valami bizonylatot kitalálni a későbbi vitás esetek elkerülésére.

Azaz nem gondolnám, hogy bűnrészes, ha nem követeli a számlát (mivel ilyen esetben nem mindig kötelező), kivéve persze, ha eddig volt számla, most meg nincs.

Én a békés megoldások híve vagyok egyébként, "bosszúállósdiból" sok jó nem szokott származni egyik félnek sem.


Emberek vagyunk, mind kerülhetünk nehéz helyzetbe, de az is bizonyos, hogy pl a NAV-ot nem nagyon érdekli, hogy az albérlő mondjuk nem fizet, ugyan ez a helyzet, ha megveszed a lakást és kiszabják az illetéket, vagy a helyi ingatlanadó esetében. Vannak költségek, amiket igen nehéz előre megfinanszírozni, ha a szolgáltatás igénybe vevője csúszik a díjjal.

Bármelyik oldalon is állunk, célszerű végiggondolni a másik helyzetét, mi is eredményezte az adott helyzetet. A maga szemszögéből gondolom mindenkinek igaza van, de ettől még nem születik megoldás.

2015. aug. 18. 20:11

Assezm megint bunkók voltunk...

:DDDDDDDDDDDDD

12. michelle.r (válaszként erre: 1. - 742f19d97b)
2015. aug. 18. 20:00

Nem kell számlát adnia. Nem okoskodik, nem fenyeget, feltételezem felhívja a figyelmedet a szerződésszegésre.

De ha szívesen fizetnél 27%-kal magasabb bérleti díjat, szólj a bérbeadónak.

2015. aug. 18. 20:00
Jogos a tulaj ahogy írod "pampogása" hiszen megegyeztetek egy összegben és azt mindenképp időben kell teljesíteni különben kirakhat a lakásból.
2015. aug. 18. 20:00
Nagy patkány ez a főbérlő, elteszi a bérleti díjat a zsebébe, és még van pofája szóvá tenni, ha egyéb számlák nincsenek befizetve.
2015. aug. 18. 19:59

Nekem is úgy tűnik, el vagy maradva a számlákkal, ő szólt, te ezen besértődtél, és vissza szeretnél neki vágni.

Ha meg is büntetik, a bírság nem túl nagy, téged pedig valószínűleg ki fog rakni.

Az is lehet, hogy albérletes csoportokba még ki is írja, hogy ki dobta fel, utána pedig majd leshetsz, hogy ki adja ki neked a lakását.

8. Boyocka (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2015. aug. 18. 19:57
Igen szerintem is azért akarja jelenteni, mert két számlával is el van csúszva, és mivel "pampog" -jogosan a főbérlő, vissza akar vágni... Mert ahelyett, hogy belátnánk, hogy hibáztunk, és a lehetőségeinkhez képest megpróbálnánk javítani a helyzeten, inkább visszavágunk, és keresünk másik bűnbakot...
7. Boyocka (válaszként erre: 2. - C40efa00cc)
2015. aug. 18. 19:55
Elvannak maradva két számlával, és gondolom vissza akar vágni neki... Csak, hát ha nagyon visszavág, azzal annyit ér el, hogy 1. kirúgják az albérletből és lássuk be, manapság 100e alatt albérletet találni ritka kincs...Legalábbis olyat ami lakható is, és nem viszik el az orrunk elöl, mielőtt odaérünk... 2. Szerintem a NAV ugyan ezt a kérdést tőle is megfogják kérdezni, amikor kimennek a helyszínre:) "Mégis, miért fél évvel később jutott eszébe? Csak nem érdeke volt eddig nem szólni erről?" Hiszen a BTK 330 § szerint, az is bűncselekményt követ el, aki elhallgatja azt, hogy tudomása van a csalásról... És ez jelen esetben egy ideje fennáll...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook