Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nektek sem szokott röntgenezni a fogorvos, ha nem tudjátok melyik fogatok fáj? fórum

Nektek sem szokott röntgenezni a fogorvos, ha nem tudjátok melyik fogatok fáj? (beszélgetős fórum)


19. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Simple)
2012. aug. 3. 21:09

Nekem is jó fogorvosom volt/van. Csak néha röntgeneznek, amikor nagyon fontos. Nekem már elég sok gyökérkezelésem volt, mindig meg tudta állapítani kocogtatással, ill. utoljára valami folyadékba belemártotta, és az tette a fogamra, ha hát attól egyértelművé vált, majdnem kiugrottam a székből.

...szóval nem mindig szükséges a röngten, de azért csak úgy ránézésre elég furcsa gyökérkezelni egy fogat.

Nekem egyébként a gyökérkezelés után már nem v. alig fájt a fogam.

18. mézgapaula (válaszként erre: 17. - Simple)
2012. aug. 3. 14:31
Ez most komoly? Mielőtt bármit is csinál? Felnőttnél-gyereknél egyaránt? A fogszuvasodás gondolom a leggyakoribb bántalom, amivel mennek, azt kell, hogy lássa az orvos röntgen nélkül is! Rólam eddig egyszer csináltak fogröntgent, már nem tudom, miért, pedig rengeteget jártam / járok különböző fogorvosokhoz, nem lőttek soha mellé. Nálunk egyébként 25 km-t kell utazni a röntgenhez. Máshol van ilyen a körzeti fogászati rendelőben?
17. simple (válaszként erre: 1. - Arer)
2012. aug. 3. 13:49
Egy jó fogorvos röntgenez, mielőtt bármit is csinál. Ez alap dolog.
16. mobidick (válaszként erre: 12. - Habospite)
2012. aug. 3. 13:34

Szívemből írtál! Mivel édesanyám imád sütni, mi szeretjük a sütikéit. Azt nem vettük figyelembe, hogy a "mutyis" piacon vásárol magának szemüveget. A dió héja is bekerült! S fogdoki közölte, "hogy nincs elrepedve, egy fantom fájdalmat érzek". Egész úton hazafelé azon gondolkodám, miért válik ketté a méretes fogam? Kezemmel is ellenőriztem és láss csodát, ketté vált, érezhetően. visszatértem a Sintér Úrhoz, az volt a kérdése, hogy mit keresek újra ott. Mondtam, hogy a fogam hosszában repedt, szétválik. Kértem, hogy hagy mutathassam meg, önkezűleg széthúzva a fogat. Rögrön szájsebészetre akart küldeni. Közöltem Vele, hogy amig ki nem bányássza, nem szállok ki a székből. Nem mintha ezren taposták volna a küszöbét az utánam következő fogász-éhes emberek. Nagy nehezen kibányászta (mellesleg kb. 2 méter magas, 95-105 kg között a súlya, az asszisztensével nagyon jókat nevetgélnek a betegeiken). Kikerült a fogam, természetesen mind a két fele. Másnaptól NEM Ő A FOGORVOSOM. Jelenleg egy olyan tündér fogszakorvoshoz kerültem, akitől még a gyerekek sem félnek. Én amúgy is rinyálós vagyok, hála a többszöri műtétemnek, a'la édesanya diós süteményei.

Amúgy egyszer elküldött röntgenre, de nem működött a röntgen. Kértem a fájdalomcsillapítót. Válasz: röntgen nélkül nem lehet, mivel nincs alátámasztva a kórtörténet.

Puszi, anyyád Habakuk!

2012. aug. 3. 13:29

egyszerűen el kellett volna küldenie a körzeti szakrendelő intézetbe egy egyszerű panoráma röntgenre, ami beutalóval ingyenes!

Utána a leletekkel visszamenni. Nem értem, hogy hogy lehetett ilyen.

2012. aug. 3. 13:00

Ez szerintem orvostól/felszereltségtől/ártól is függ. A régi fogorvosom kocogtatott, de neki nem is volt röntgenje, viszont ha nagyon kérdéses volt akkor elküldött egy másik rendelőbe röntgenre.

Aztán fogproblémáim lettek, váltottam egy méregdrága magánra, ott rögtön megnézték 3 irányból is gyökérkezelés előtt, majd közben, sőt még utána is :-)

2012. aug. 3. 12:55
Meg szokta kocogtatni.
2012. aug. 3. 12:47
Először vitalitás vizsgálattal kéne kezdeni (kocogtatás, hideg spray stb.), aztán a röntgen. Panoráma. Nem szabadna egyből neki esnie, mert lehet nem is fog eredetű a baj, hanem az arcüreggel van gond. Szóval elég gáz:S
2012. aug. 3. 12:38
Egy normális fogorvos röntgennel kezd. A nem normális meg közli, hogy döntse már el melyik fáj, mert ki kéne húzni! Így járt a héten az öcsém, ezért fogta magát és otthagyta az orvost. Element egy másikhoz aki kezelte az ínyét gyulladás miatt, és leszedte a fogköveit. Egy fogát sem kellett se kihúzni, se gyökérkezelni.
10. Arer
2012. aug. 3. 12:35
Egyébként, ha visszamennék hozzá TB-s rendelésre kérhet pénzt a röntgenért, ha én kérném, hogy nézze meg melyik a rossz?
9. Arer
2012. aug. 3. 12:33

Nagyon nem fáj, csak ha nyomkodom, vagy fogat mosok, meg picit feszít beszéd közben. Előtte is ennyire fájt, talán kicsit gyengébben. A hétvége miatt félek, nehogy jobban fájjon, vagy bedagadjon az arcom.

Egyébként TB alapon voltam és ez a doktornő nem röntgenezett 2 éve sem, mikor a jó fogamat gyökérkezelte, de utána a többi fogamat, vagy 4-et betömött és meg voltam vele elégedve. De zek szerint ha gyulladt a fog akkor nem áll a helyzet magaslatán. :(

2012. aug. 3. 12:26
Sziasztok!A mi fogorvosunk ezzel kezdi,ahogy leültem a székbe!
7. m-erika (válaszként erre: 1. - Arer)
2012. aug. 3. 12:12
Én eddig már vagy 5 fogorvosnál voltam, az első négy soha nem röntgenezett, még ha gyökérkezelt akkor sem. Most végre találtam egy olyan (magán)dokit, aki azzal kezdte, hogy megröntgenezte, aztán betömte. Igaz, 10 ezret fizettem, de megérte...
6. Karyka (válaszként erre: 1. - Arer)
2012. aug. 3. 12:10

Szia!


Sok esetben a doki látja melyik fog a bibis még ha te nem is tudod megmondani. De sztk-ban ingyen csinálnak röntgent azonnal szinte, magánnál 4ezer körül, ha nem tudja melyik a bajos. De ha ugyanez a doki kezelt félre a múltkor is akkor biztos nem mennék hozzá mégegyszer.

Egyébként ha gyökérkezelni kell egy fogat még utána 4-5 nap mire elmúlik a fájdalom. Legalábbis nálam így szokott:)

2012. aug. 3. 12:06

Gyökér kezelni, röntgen nélkül nem is szokás...nekem volt olyan gyökér kezelésem, hogy közben röntgeneztek...a röntgen az elengedhetetlen a jó eredmény eléréséhez.

Hosszú ideig jártam fogdokihoz, úgyhogy ebben van tapasztalatom:)

2012. aug. 3. 12:04

Röntgen nélkül, honan tudja megállapítani, hogy mi a bibi?

Ez szerintem alap...

Mert, a röntgen kimutatja a gyulladást, és egyéb problémákat.

2012. aug. 3. 12:01
Fogröntgennel indított a fogorvos. Igaz, hogy 4.200,-Ft volt 2 évvel ezelőtt, de látta, mi a gond, ami kívülről nem látszik.
2012. aug. 3. 12:01
De megröntgenez 4ezer Ft-ért, az az orvos akihez tartozok TB alapon! Ingyen nem csinál röngent...
1. Arer
2012. aug. 3. 11:57

Fáj a fogínyem és az orrom mellett az arcom. Elmentem dokihoz rögtön, ahogy észleltem a fájdalmat. Minden röntgen és kocogtatás nélkül nekiállt gyökérkezelni az egyik fogamat. Mondtam neki, hogy nem tudom melyik fáj. Ez 2 napja volt. Azóta ugyanúgy fáj. Írt fel doxycyclin-t és egy hét múlva menjek vissza.


Félek megint úgy jártam, mint 2 éve. Akkor sem röntgenezett és nekiállt egy jó fogamnak. 2 nap múlva mint egy lufi olyan volt a fejem. Visszamentem, megröntgenezett és kiderült a mellette lévő a gyulladt.


Ti is jártatok így, vagy csak nekem van ilyen szerencsém?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook