Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nektek mit jelent a barátság? fórum

Nektek mit jelent a barátság? (beszélgetős fórum)


1 2
2007. okt. 19. 15:49
barátságot őszintét
21. coline
2007. okt. 19. 15:47
Barátság=aki megérti a múltad,hisz a jövődben ma pedig elfogad olyannak amilyen vagy.Ez mellett önzetlenség,tolerancia, bizalom,sorolhatnám... .De nem teszem, mert ha sokat írok tuti nem fogjátok elolvasni!:)))
2007. okt. 19. 14:47
Bizalom, segítség, megértés, támogatás, jókedv, szeretet
19. Donyta
2007. okt. 9. 05:26
Akivel kölcsonosen megosztahatjátok azt amit tesztek, amit átéltek, azaz ami történik veletek. Nem bánt, de megmondja a valót, s meg is hallgat. Segít a bajban, s rád is számíthat. Akivel mindig mindenhol jól érzed magad.
2007. okt. 8. 23:24
Nagyon sok ember van, akivel jóban vagyok, de csak ketten vannak, akik megértik a múltamat, hisznek a jövőmben és elfogadnak annak, aki vagyok :)
2007. szept. 20. 18:27

"Azt kérded ki az igazi, ki a valódi barát?

Az, akinek megérted

minden kimondott és hang nélküli szavát.

Kinek szemébe nézve meglátod minden apró baját,

kit csendesen megvigasztalsz, ha

könny borítja arcát, ha ok nélkül bezárkózik,

te átmászod hallgatása falát.

Kinek nem hagyod, hogy egyedül vívja

kilátástalan harcát.

Kinek villanásnyi mosolya, apró kis öröme eluzi

minden bánatod, s

köztetek nincs olyan, hogy alul múlod ot,

vagy túlszárnyalod.

Kinek látványa szívedet és lelkedet melengeti,

kivel jó a csend szavát hallgatni, s együtt merengeni.

Kinek nem számít, mit vétesz,

kis-e vagy nagy hibát,

kivel ha beszélhetsz könnyebbé válik ez a nehéz világ.

Az az igazi barát, kit szeretsz, tisztelsz, csodálsz, s ha választásra kerül sor, te szó nélkül mellé állsz.

Az a barát, kinek egy kedves szava többet ér,

a világ összes, minden kincsénél.

Az a barát, kinek öröme az örömöd, bánata a bánatod,

kinek barátságát minden körülmény közt vállalod."


Nem tudom hol olvastam már ezt az idézetet..de nagyon szép...szerintetek?

16. évi75
2007. szept. 15. 13:49
a 4,5,8-as hozzászólásokkal értek egyet-nekem is vannak barátai, de csak 2-t mondhatok igaznak, feltétel nélkülinek.bármikor bármiben oda vissza.a többi csak színjáték.haver.és talán most van egy nagyon jó barátság kialakulóban, csak nagy a távolság.
2007. szept. 15. 12:46
Azt, hogy nem csak saját magával van vki elfoglalva, hanem gondol másra is, meghallgatja a másikat!
2007. aug. 29. 18:26
Nincs barátom , nem is volt . Csak haverok .
2007. aug. 29. 18:21
Nekem mindössze 3 igazi barátom van:Lilla, Szilárd és Mohammad...aki Jordániába lakik sajan, peddig egy igazi barát.
12. Shally
2007. aug. 21. 20:42
Én egy embert mondok igaz barátnőmnek, akiben maximálisan megbízok...csak sajnos messze vagyunk egymástól, így keveset találkozunk! Tehát még mindig keresem az igaz barátokat, mert azt nem helyettesítheti semmi, és az ember nagyon sza...-ul tudja érezni magát ha nincs kinek kiönteni a lelkét!
11. huenya (válaszként erre: 5. - 573a840463)
2007. aug. 21. 19:18

olvastad a Szeretetkönyvet?

fantasztikus, ugye?

csodálom Müller Pétert, hogy ilyen gyönyörűen tud írni erről a témáról, és enyi igazat!

10. huenya (válaszként erre: 6. - 6357a3c762)
2007. aug. 21. 19:17

én is

(lásd hozzászólásomat a Barátság c. cikkre)

nagyon rossz érzés... :(

9. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - 236fe2f68e)
2007. aug. 16. 15:50
Én is, nem vagy egyedül.
2007. aug. 16. 15:47
Bajban ismerszik meg a barát - mondja a közmondás. És milyen igaz! Mert lehetnek veled sokan a jóban, amég azt hiszik hasznuk származhat belőle. De nézd meg, ki van melletted,amikor Te vagy bajban? Akkor már nincsenek is olyan sokan, ugye? Mert ki akarna osztozni a bánatodban, vagy a fájdalmadban, ha nem az IGAZ BARÁT? Aki, akkor is ott van mellettted, amikor mindenki más elhagyott?!
2007. aug. 15. 18:48
A mindent.Megbihatoság,feltételnélküli szeretetet.
6. 6357a3c762 (válaszként erre: 1. - 236fe2f68e)
2007. aug. 15. 12:10
én is így vagyok,mindenki megaláz és kihasznál.
2007. aug. 10. 20:47

„A barátság az egyetlen olyan kapcsolat, amely kölcsönös, szabad választással jön létre. Nem velünk születik, mi teremtjük. Nem fertőzi meg semmilyen testi kapcsolat, vagy érdek. Nem akarunk egymástól semmit - egyszerűen csak jó együtt lenni. A barátság születése mindig együtt jár azzal az érzéssel, hogy találkoztunk már valahol. Hogy ismerem őt! Ez persze sejtelem, nem biztos hogy így van. Sosem tudhatjuk, mitől vagyunk otthon egymásban. De ha a barátomhoz megyek: hazamegyek.”

Kár, hogy ezt Müller Péter ilyen szépen már megfogalmazta előttem..., de a számból vette ki a szót. :))

2007. aug. 3. 18:27

"Az ember csak azt ismeri meg igazán, amit megszelídít - mondta a róka. - Az emberek nem érnek rá, hogy bármit is megismerjenek. Csupa kész holmit vásárolnak a kereskedőknél. De mivel barátkereskedők nem léteznek, az embereknek nincsenek is barátaik. Ha azt akarod, hogy barátod legyen, szelídíts meg engem."A barátság igazi dicsősége nem az egymás felé

kinyújtott kéz, nem a kedves mosoly, nem is a társaság

öröme, hanem a lelki-szellemi megvilágosodás,

amelyben részed lehet, amikor rádöbbensz, hogy

egy embertársad hisz és bízik benned!”

2007. aug. 3. 18:19
Nekem is inkább haverjaim vannak(fiúk-lányok vegyesen)de egy nagyon jó bnőm van akivel nagyon megvagyok elégedve:)Bármiről tudok vele beszélgetni,még sosem kellett csalódnom benne,mindig segít ha szükségem van rá,persze ez visszafele is így van az én részemről!
2007. aug. 3. 18:17

nekem egy embert :)

H.R.-t :)

2007. aug. 3. 18:16
Sokat csalodtam mostanába a barátok terén....rákellet jönnöm hogy csak haverok voltak....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook