Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nektek milyen jelekkel kezdődött a terhesség és mikor? fórum

Nektek milyen jelekkel kezdődött a terhesség és mikor? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jún. 1. 17:36

Sziasztok.

Szerintetek lehetnek terhességi tünetek? Párommal 2 hónapja ráálltunk a gyerek témára.

2 hete furi dolgok vannak velem. Pl: Alhasi fájdalom, folyás, furi szagokat érzek, a combomon beütés nélkül foltok vannak,sokszor olyan mintha fájna a hajam illetve a fejbőröm, fáradt vagyok , sokkal hígabb a székletem mint amilyen szokott lenni, állandóan fázok hiába vagyok jól felöltözve vagy betakarózva, sokkal többször kell mennem pisilni. Hétfőre nem várom. Kíváncsi vagyok mi lesz. Szerintetek? Nektek voltak hasonló tüneteitek?

2012. nov. 9. 13:55

Nekem csak annyi volt hogy kimaradt a mensim!

Most már 6 hetes vagyok,de még most sem nagyon vannak tüneteim!

Rosszul,meg még nem is voltam!:)

41. nana21 (válaszként erre: 36. - Mászi27)
2012. nov. 6. 14:37
Csináltál tesztet?
40. nana21 (válaszként erre: 38. - Czinine)
2012. nov. 6. 14:30
Szia!Csatlakoznék az előttem szólóhoz! :) Teljesen igaza van!Nekem sem nagyon voltak "tüneteim" az elején én is csak a kimaradt mensiből vettem észre a dolgot :) És később sem nagyon voltak szerencsére,így a reggeli rosszullét és társai csak éppenhogy ismerőseim :) Mivel én extra soványan vágtam neki a "nagy kalandnak" rajtam hamar meglátszottak a plusz kilók :) Szóval ne aggódj!A szívhangot pedig majd később nst-n fogod eleget hallani :) A legelején nekem sem láttak semmit csak a petezsákot,kis "cukorborsót" 0,66cm volt az egész csöppség!
39. d71ef05a8e (válaszként erre: 38. - Czinine)
2012. nov. 2. 16:45

Szia! Én most vagyok a 19. hétben, és semmi, de szó szerint semmi klasszikus tünetem nem volt. Az UH géptől is függ, hogy hányadik héten látják először dobogni a kis szívet. Én anno biztosra akartam menni, ezért majdnem betöltöttem a 8. hetet, amikor az első UH-n látható volt a szívhang hallani a mai napig egyszer sem hallottam, soha nem úgy volt beállítva a gép.)


Nem mondom, hogy az első 12-14 hetet nem aggódtam végig. AZóta sem nőtt egy centit sem a mellem se, a hasamat max. meztelenül látni, de mivel eleve nem vagyok sovány, és teherbeesésem előtt már voltam ducibb is, és volt már bőven ekkora derékátmérőm, aki nem tudja, a mai napig nem mondaná meg, hogy babát várok. Szerecsére már elkezdett mocorogni finoman, ha ez nem lenne, akkor a mai napig semmi visszajelzésem nem lenne felőle.


Szóval próbálj megnyugodni. Minden terhesség hétről-hétre jellegű cikk azzal van elfoglalva, hgy az adott héten milyen tüneteket kellene észlelni pánikba sodorva ezzel azokat az anyukákat, akiknek nincs tünetük.


Két hét múlva menj el újra orvoshoz, külső tapintással és UH-gal is meg fogja tudni állapítani, hogy él a kisbabád. És már mehetsz is után a védőnőhöz.)

2012. nov. 2. 12:26

sziasztok!


segítséget szeretnék kérni.Nekem nincs seemi jelem a fáradtságon kívül ami arra utaéna terhes vagyok. Persze a mensim kimaradt- most már 3. hete- két teszt pozitív, UH szakvélemény: petezsák kissé nagyobb uterusban kb.a 6. héten hasi UH val. Szívhangot nem tudtak nézni.

Ugye minden rendeben van? Mert embryoról senki nem beszélt, bár a nődoki és az UH orvos is gratulált, de nem merem elhinni...

2012. nov. 1. 14:32
Mindkét terhességgel ugyanazt éreztem,semmit,csak mindkettővel elájultam XD .A másodiknál mikor elájultam a férjem felnevetett,te terhes vagy:)
2012. nov. 1. 14:25

Sziasztok!!szeretnék egy kis segítséget kérni!

tavaly áprilisban injekcióra cseréltem a gyógyszert,aminek eredménye képen nem jött meg a menseszem,de híztam 10-15 kg-t,ezért visszatértem a gyógyszerre idén márciusban!azóta minden hónapban megjött rendesen(kicsi késéssel de nem volt gond)a múlt hónapig amikor is egyáltalán semmi sem történt!érzés volt de ennyi,ráfogtam mindenfélére!(éppen nyaralni voltunk nagyon meleg volt ilyenekre)beszedtem a következő havi gyógyszert,tegnap előtt kellett volna megint megjönnie szintén semmi!érzés van de egyenlőre semmi!!nem voltam még soha terhes tesztet hétfőn csinálok,mert vasárnap kellene elkezdenem a gyógyszert,(amit már nem teszek ha addig nem jön meg)csak és kizárólag többször járok pisilni,ennyi ami változott!sajnos azt sem tudom mire kellene figyelnem amiből rájövök hogy terhes lehetek-e!van valakinek okos tanácsa????köszönöm a segítséget

2012. okt. 14. 04:59

Moziban voltunk és észrevettem, hogy mintha fölfele jönne a kóla, aztán egy rövid ideig elkeudett izzadni a tenyerem, de erre nagyon fölfigyeltem, hisz soha életemben sem előtte, sem azóta nem volt izzadós a tenyerem (ráadásul moziban meleg sincs).

Másnap pedig egy filmen úgy zokogtam, hogy saját magamat is megijesztettem.

Ez a két nap lehetett a beágyazódás, vagy annak kezdete, napra pontosan is kijön. ezek nem bebeszélt jelek voltak.

Ja és gyenge voltam, vagy olyan fura volt, el is kezdtem c vitamint zedni, mert azt hittem kezdek beteg lenni.

2012. szept. 10. 13:18

Fáradékonysággal és valamiféle furcsa érzéssel kezdődött ilyet nem éreztem még soha.Mintha bizseregtem volna .Kb 3 hetes terhes lehettem amikor először éreztem a furcsa érzést de még egy hetet kellett várni a pozitív tesztre.Tervezett baba volt tehát számítottunk rá, csak nem ilyen hamar az első hónapban .

Nem volt vérzésem a 9 hónap alatt, még pecsételő sem .Viszont volt menszes előtti érzésem többször.Hányás és hányinger sem volt.Dolgozni is tudtam járni 8 hónapig.Szuper volt az egész................a szülésig :D

33. Husibaba* (válaszként erre: 16. - Ronda Béka)
2012. szept. 5. 07:37
Anyukám 12 évvel ezelőtt,rendesen menstruált 5 hónapig,majd egyszercsak megmozdult az öcskös :D aztán már nem jött meg következő hónapban :)
32. d71ef05a8e (válaszként erre: 31. - 4bd4c70f56)
2012. aug. 30. 14:18
Jaj!úgy van, ahogy írod. Kell a vizsgálat mindenképpen.
2012. aug. 30. 14:12
Nah voltam nődokinál. Azt mondta , hogy valószinű hogy elvetéltem. Nem csinált ultrahangot meg semmit csak megnyomkodott meg bekukkantott. Én ugy tudom hogy ha el is vetél a nő akkor kell uh hogy megnézze nem e maradt szövetmaradvány a méhben ami fertőzést okozhat. Komolyan mondom elegem van az orvosokból. Mi az hogy valószínű? Hát vizsgáljon meg rendesen! És maszek tehát fizettem neki.
2012. aug. 23. 13:38

Tájékoztatásképpen: csináltam tesztet, negatív. Gondolom akkor megnyugodhatok, hogy csak az ideg rángatózik a hasamban.

Köszi a válaszokat és elnézést az off-ért!

29. 0a84e34983 (válaszként erre: 28. - Nana21)
2012. aug. 23. 08:56
Ha a menzije időre megjött,és akkor negatív lett a teszt az negatív.
28. nana21
2012. aug. 22. 23:23
Nem biztos ám,hogy a negatív tutira az.Előfordulhat,hogy korán tesztelt.Lehet az is,hogy a barnázás az a megtapadáskor jelentkező enyhe vérzéske volt..
27. 0a84e34983 (válaszként erre: 1. - 4bd4c70f56)
2012. aug. 22. 23:10
Ha negatív volt a teszt akkor negatív!!!Ha kettő is az lett akkor főleg.Nem vagy terhes,de azért nézesd meg magad mitől van ez a rosszullét.
26. nana21
2012. aug. 22. 23:07

Szia!Nekem egyszerűen nem jött meg :) /Nem mondhatnám,hogy mindig pontos volt mert 2-3 nap csúszás előfordult,de sosem "derült égből villámcsapásként érkezett" a menstruációm./Akkor voltam 3 hetes :) Kb az 5.hét körül éreztem mellfeszülést és azóta nem alszom hason mert az nagyon fájt :( Szinte minimális émelygésem volt néha-néha,nem voltak zabálási rohamaim stb..szinte "tűnetmentes" volt az első trimeszter.

Szóval vegyél tesztet és a reggeli első vizelettel tesztelj,az még viszonylag korai terhességben is adhat pozitív eredményt :) /szerintem kb 3.héttől/Aztán irány a nőgyógyász ;-)

25. Ronda Béka (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2012. aug. 22. 16:33

Köszi! Jó hosszú, most nem esek neki, de meg fogom nézni. Azért, amennyire beleolvastam, itt rendszertelen, ki-kimaradozó vérzések voltak. Nekem rendszeres, pontos, hosszú ideig tartó. Ezért nem feltételezem továbbra sem a terhességet, csak hát ez az érzés...

Nem vagyok egyébként hülye, sem felelőtlen (na jó, a 3 hét alatt vehettem volna egy nyomorult tesztet, de annyira képtelenségnek tűnik!), csak hihetetlen az egész.

24. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Ronda Béka)
2012. aug. 22. 16:27
most már időszerű lenne...
23. Ronda Béka (válaszként erre: 17. - 3f5c7e70e6)
2012. aug. 22. 16:27
Igen, pont olyan, mint az elején a magzatmozgás. Tehát nem az, amikor már kidugja kezét-lábát. :D Hanem az a kis mocorgás. A férjem is simán fi.g-nak nevezte :D, de nem olyan.
22. zebracsikó (válaszként erre: 20. - 4bd4c70f56)
2012. aug. 22. 16:26
oké, így már érthető. Csak annyira fel voltál háborodva...minden doki oda küldene, ha folyamatos szédülést kellene kivizsgálni.
21. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Ronda Béka)
2012. aug. 22. 16:26

[link]


olvasd végig ezt

20. 4bd4c70f56 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2012. aug. 22. 16:25
Szédülés és hányinger miatt küldött oda nem a menzesz miatt.
19. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 15. - 4bd4c70f56)
2012. aug. 22. 16:25

Én is orvost váltottam volna.

menj el nőgyógyászhoz. vérből már a kis terhességet is meg tudják állapítani. ha nem vagy az, akkor nézzetek utána, hogy mitől van ez a gond.

18. Ronda Béka (válaszként erre: 13. - Monyó58)
2012. aug. 22. 16:25
Rendes, napokig tartó? Lehet, hogy veszek egy tesztet...
17. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 8. - Ronda Béka)
2012. aug. 22. 16:24

Én is hallottam már olyanról, hogy terhesség alatt menstruál valaki.

Én orvoshoz mennék és nem tesztet csinálnék, mert ha már mozgást érzel, akkor az nem kis terhesség. És akkor kellenek már bizonyos vizsgálatok is.


De biztos, hogy olyan? De ha van már gyerkőcöd, akkor csak tudod. :)

Csak azért kérdezem, mert én is voltam már terhes, most nem vagyok, de van olyan, amikor érzek olyan kis bélmozgást, idegességtől kis rángást, ami olyan, mint amikor a babám mozgott.

16. Ronda Béka (válaszként erre: 12. - Gubóka)
2012. aug. 22. 16:23
De 2 hónap után korai lenne a magzatmozgás. Ha ez az (remélem nem!), akkor már 4-5 hónaposnak kéne lennem. Olyat meg neten sehol nem találtam, hogy ilyen hosszan fennálljon a rendes menstruáció. Vérezgetés, 2-3 napig, olyanról írnak, de ilyet még nem találtam. Amúgy nem is híztam, tényleg a szédülésen kívül semmi tünetem.
15. 4bd4c70f56 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2012. aug. 22. 16:22
nem volt dolgom még ideggyógyászaton illetve nem is nagyon járok dokihoz mert nem vagyok beteges típus.
2012. aug. 22. 16:19
Okádtam napokig, plusz szagérzékenység. Ja és cicifájdalom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook