Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nektek milyen babaházatok van? Ötletek otthoni elkészítéshez? fórum

Nektek milyen babaházatok van? Ötletek otthoni elkészítéshez? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 20. 22:11

Anno nekem is egy szekrény polca volt berendezve babaháznak.

Ennek már 20éve, de mai napig megvannak a kiságyneműk, a babaruhák, amiket varrtunk.

Sőt, a kis tükördarab, amit a polc szélére ragasztottam máig ott van :)

18. Tina87 (válaszként erre: 16. - Szasz23X)
2010. nov. 11. 10:07

Oké, majd írok konkrét kéréseket, csak most megyek melóba.

Az erős kartonnak is utánna nézek melyik jobb.

2010. nov. 10. 22:21
Amiben a műszaki cikkeket szállítják azok masszívak,hiszen kartonból /hullám papír/ még polcrendszerek egyéb bútorok is készülnek.
2010. nov. 10. 22:00

Segítek szívesen, az unokahugimét én csináltam:)))

Prak...ker :D Van egyrészt náluk 2-3 mm-es (de vastagabb is) egészen vékony fa lap táblában, amit sniccerrel is lehet szabni. Ahol meg kell erősíteni, ott duplán kell ragasztani. Sima Pattex faragasztót használtam, és az ablakok helyére a két réteg közé beragasztottam műanyag iratbugyi darabokat.

Ha kész a váz (a tetőre simán lehet sniccerrel kivágni "cserepeket", teljesen élethű lesz)

akkor szabadjára a fantáziával, egy doboz tempera, és lehet pingálni. A bútorok szivacs-falemez-és néhány műanyag darabka kombók...

Mondjuk ez kimondott barbiház lett, tehát picik a bútorok :) A textileket meg maradék anyagból megvarrtam. Szerintem nem került többe 4-5 ezernél, és egyedi lett... Imádja :)

15. Tina87 (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2010. nov. 10. 21:53
jelenleg is ezt csinálom :)
2010. nov. 10. 21:21

írd be a gugliba, hogy babaház/dollhouse!

a képtalálatok között van olyan, ami polcos szekrénybe van berendezve, van, ami sima lapokból van összerakva, dobozból készült.


csak türelmesen végig kel lapozgatni. vannak nagyon jó ötletek.

13. youlcsi (válaszként erre: 12. - Tina87)
2010. nov. 10. 21:14
ami még eszembe jutott a szekrényről: otthon (a bőrönd a mamáéknál volt) simán a szekrényünk egyik polca volt berendezve. nappali, konyha, fürdő... minden megvolt benne. javarészt úgyis szétpakoltuk, ki a földre...
12. Tina87 (válaszként erre: 11. - Martin3)
2010. nov. 10. 21:10

A márkát beazonosítás végett kérdeztem...nincs nekem rá annyi pénzem, valami egyszerű megoldás érdekelne :P

Bőröndünk sajna nincs.


Igazából én se műanyagot vennék mert ondolom fából tartósabb, de még csinálnék is.


Arra gondoltam veszek egy polcos szekrényt ami mondjuk akkora mjit Kira, és azt csinálom meg valahogy...nem is tudom.semmi szerszámom és férfi se nagyon körülöttem aki segítene, hát ezért érdekel egyszerű megoldás :)

11. martin3 (válaszként erre: 7. - Tina87)
2010. nov. 10. 21:00

szerintem nem a márka a lényeg...láttam már márkásat 40-50ezerért és 20ezerért is, illetve 6-7ezerért is jót, csak ki kell fogni!

én is épp valami hasonlót kerestem a kislányomnak most karira, nem pont babaházat kerestem, hanem barbie házat, vagy kastélyt stb, aztán rábukkantam a teszveszen egy fából készült kis kastélyra, jó nagy, 2 emeletes és tele bútorokkal, teljesen újszerű(egy karcolás sincs rajat) 7ezerért vettem. szerintem kislányom sokkal jobban fog ennek örülni, mint egy műanyag kis barbieháznak...jó masszív fa. (és szét is szedhető, ha épp nem akarja használni)

10. tücsimücsi (válaszként erre: 8. - Tücsimücsi)
2010. nov. 10. 21:00

ez a jó link:

[link]

9. youlcsi (válaszként erre: 2. - Tina87)
2010. nov. 10. 20:59

amikor kicsik voltunk, egy kiszuperált bőrönd volt a babaház. játék végén legalább mindent össze lehetett gyorsan pakolni, becsukni és csak a szekrény aljába betenni.


(a bútorokat is a mama és a papa csinálta bele. az ágy pl egy teljesen sima, natúr szivacs volt, maradék bársonnyal bevonva, illetve egy ovális kosárba volt még szivacs belevágva, a szekrény pedig műanyag doboz polcokkal... az asztalok, székek fadarabokból voltak simán összeszögelve... nem volt hiperszuper... de nekünk a legjobb volt :))

8. tücsimücsi (válaszként erre: 7. - Tina87)
2010. nov. 10. 20:58

[link]


ugyanez van a tescoban.

Rákerestem, mert láttam a vaterán is árulnak ilyet.

7. Tina87 (válaszként erre: 6. - 388b941089)
2010. nov. 10. 20:54

Hát, hátha vannak jó ötletek :D


Amúgy kartonból nem túl puha úgy, hogy hamar tönkre megy?


Tescoba milyen márkájú került annyiba?

6. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Tina87)
2010. nov. 10. 20:10
vhogy éreztem, h ez a te fórumod lesz:D
2010. nov. 10. 19:10
mármint amibe babákat lehet tenni vagy a gyereknek??
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Tina87)
2010. nov. 10. 19:02

Ém készítettem a lányomnak kartonpapírból, amiben a hűtőt szállították.


Leszabtam, kitapétáztam. Kétszintes lett és a tető. 6 évig használta és utána elajándékoztuk, nagy sikere lett.

3. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - Tina87)
2010. nov. 10. 19:01
Mi tegnap vettünk a tescoba, 5990 ft. volt, ez már a karácsonyi ajándék....
2010. nov. 10. 18:54

Kicsi lányomnak vennék karácsonyra vagy csinálnék nem is tudom melyik jobb.


Ötletek esetleg akinek van vagy már csinált babaházat?

2010. nov. 10. 18:54
Babaház...Nektek milyen van? Ötletek otthoni elkészítéshez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook