Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nektek mi a napi rutinotok a csecsemőknél? fórum

Nektek mi a napi rutinotok a csecsemőknél? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Bun Csilla (válaszként erre: 34. - Agnes89)
2011. nov. 17. 10:17
Hát én se ezt vártam hogy így nekem támadnak.
2011. nov. 16. 13:38
Ez nem vitakérdés akart lenni, nyugi csajok! Csak érdeklődés, kinél mi a szokás... Valaki ebben hisz, valaki ebben, valakinek ez vált e, valakinek az, ezen felesleges összekapni!
33. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 31. - Bun Csilla)
2011. nov. 10. 21:34
Napirend az,hogy van kötelező iskola??? A véleményed meg hidd el,nem is érdekel!!!!
32. Dolores007 (válaszként erre: 31. - Bun Csilla)
2011. nov. 10. 18:24

Nem értem. Miért kéne mindig együtt enni? A kissrác edzésre jár, csúszik az uzsi, miért kéne addig az anyujának éhezni?

Gondolom biztos van, amikor együtt esznek, hétvége, esetleg néhány vacsi.

Biztos ezer dolog van ezen kívül, amit együtt csinálnak.

31. Bun Csilla (válaszként erre: 30. - 6ee0ffb012)
2011. nov. 10. 17:55

haha( ugye hogy napirend szerint működik nálatok is!)

Ezek szerint nálatok nem alakult ki hogy a család együtt étkezik, akkor eszik a gyerek mikor akar.

Na inkább megtartom a véleményem!

30. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 25. - Bun Csilla)
2011. nov. 10. 15:09
Napirend: felkel reggel,elmegy suliba,mindegy mikor,lényeg,hogy 8 előtt beérjen.Ha vége a tanításnak,megy edzésre,utána itthon tanul.Eszik mikor éhes,iszik mikor szomjas.Fekszik mikor álmos.
2011. nov. 10. 09:26
Azért úgy látom megoszlanak a vélemények! Szerintem is jó a napirend, és valamennyire mindenki tart egyet, de nehéz kialakítani, legalább is nálunk igen. Pl attól függ, hogyan alszik éjszaka, mert akkor lehet többet alszik napközben, vagy pont kevesebbet...
28. Ezti
2011. nov. 9. 16:17

...FOLYT.


Kiegyensúlyozott, kedves, intelligens és szófogadó gyerek. Mindig tudta Ő is és én is, hogy mi következik, mi mi után jön.


Nem borul a napirend ha utazol, sőt, akkor igazán jó a napirend, hiszen egy idegen helyen új helyzetben fontos, hogy legyen biztos pont a baba életében és ez pont a napirend.


Kislányom 6 hetes és már van napirendünk, nem erőltetem, de igyekszem tartani a fürdés időpontját, meg a rutinokat, hogy mikor ül be a pihiszékbe nézelődni, mikor megyünk sétálni stb. természetesen hogy most 2,5-vagy 3 óránkén kér tejcsit, Ő jelzi.


Boldog, egészséges és főként ÉLETRE TERMETT gyermek neveléséhez elengedhetetlen a napirend.

27. Ezti (válaszként erre: 25. - Bun Csilla)
2011. nov. 9. 16:13

Csillának igaza van!


Nekem is 4 éves a kisfiam, most 6 hetes a kislányom.

Kisfiammal is napirend szerint éltünk, NEM PERCRE PONTOSAN!

26. Bun Csilla (válaszként erre: 22. - Agnes89)
2011. nov. 9. 14:56
A környezetemben sokan panaszkodnak milyen nehéz egy gyerekkel és kiakadnak hogy én hogy boldogulok a kettővel. Még a védőnő is kiakadt hisz mindig ha jött sütöttem vagy főztem valamit,sok anyuka rendeli a kaját, vagy a nagyszülő besegít szülés után. Nekem nem volt szükségem segítségre. Ráadásul gyerekek mellett jártam és most is járok főiskolára . Nemcsak mint anya de óvónőként is fontosnak tartom a napirendet. Úgylátom ezzel sokan nem értenek egyet.
2011. nov. 9. 14:42

demoon25-nak és bmkriszta-nak üzenem undorítóak vagytok! Teljesen kicsavarjátok az ember szavait! Miért bűn az ha napirend van? Én csak a fórumindító kérdésére válaszoltam ami az evésről és az alvásról szólt. És igenis jól működik hisz már 4 éve csinálom. A tej és kakaóivás nem azért történik mert kötelező meginni hanem mert ők kérik.

Érdekelne azért Krisztáéknál hogy működik a napjuk, hisz látom a fia úszni jár, neki nincs napirendje vagy akkor megy edzésre mikor kedve tartja???

Gondolom suliba jár, edzésre, otthon tanul, és játszik. Ez szerintetek nem napirend? Vagy talán nincs is fogalmatok róla mit jelent a napirend?

2011. nov. 9. 13:02

Sziasztok!

Én az elején, mikor született a lányom, ölni tudtam volna egy napirendért! De nem lehet belekényszeríteni a gyerekeket, pláne a csecsemőket, egy olyan rendszerbe, ami teljesen a természetük ellen szól!

Szép lassan úgyis beáll a saját ritmusára!

Nálunk csak annyi a fix (8,5 hónaposan), hogy:

ébredés 7-kor (erre magától állt be!)

reggeli-játék-alvás

tízórai-játék-ebéd-alvás/esetleg séta közben

uzsi-játék/séta

fürdés 7-kor, vacsi, alvás!

Szóval szerintem nem az időbeosztás a fontos, hanem az, hogy minden nap egyforma sorrendben történjen!

És ha el kell menni valahová, akkor sem borul a napunk, mert akkor is van tízórai, ebéd, uzsi!

2011. nov. 9. 04:51
tény hogy nálunk a kicsit meg viseli ha bármi közbejön borul a megszokott alvási ritmusa a nagynál sosem volt gond.
2011. nov. 8. 22:05
Amúgy Bun Csilla napirendjén gondolkozva, lehet hogy kicsit feszesnek tűnik, de ikrekkel talán tanácsosabb is feszesebb napirend, hiszen valahogy úrrá kell lenni a káoszon. Biztosan meg tudna cáfolni Csilla, de még egy bébivel is nehéz mindent összeegyeztetni, de ikrekkel, hát nekem káosznak és szinte teljesíthetetlennek tűnik :)...
21. agnes89 (válaszként erre: 20. - Dolores007)
2011. nov. 8. 22:03

Igen, ettől tartok én is. Mert igazából nálunk a védőnők szorgalmazzák a minél biztosabb napirendet, tehát hogy nagy részben tartsuk meg a rutint minden napra. Na mármost, nem kel még utazás sem, hogy kibillenjen az egész. Hiszen tanácsadás egy időpontban van, oda muszáj menni, és muszáj a napirenden alakítani, hogy a babának is jó legyen, de a tanácsadásra időben eljussunk, meg ilyen apróságok vannak. Szóval akkor jól gondolom, hogy csak kb kell egy ritmus... De az sem jó ha túl feszes.


Köszönöm az eddigi válaszokat, de továbbra is várom a tapasztalatokat és véleményeket!

2011. nov. 8. 21:48
Szerintem fontos a rugalmas napirend. Tehát hogy reggel vmikor reggelizik a baba, vmikor a délelőtt folyamán uzsonnázik vagy szopizik, az ebéd kb. ugyanakkor van 1-1,5 óra difi és így tovább. Így igazából kondicionálod a babát, vacsinál már valszeg ásítozik, és tudja, hogy nemsokára alvás. A percre pontos napirendnek megvan az a hátránya, hogyha esemény van (utazás, vagy bármi váratlan), és csúszik a napirend, akkor a baba kétségbeesik.
2011. nov. 8. 21:44

De hat itt egy szoval nincs irva hogy ezt percre pontosan szigoruan betartjak..Csak egy atlagos napot irt le szerintem ugy kb-re..Szerintem kiforgatjatok egy kicsit:-((

Ez nem egy rettentoen szigoru percre pontos napirendes mint irod hanem csak egy par mondatos leiras naluk kb hogyan zajlik a nap..

18. 1d97508455 (válaszként erre: 17. - D78af6978e)
2011. nov. 8. 21:38
Egyet értek a többiekkel. De! természetesen nem az ilyen "alap" dolgokban kell engedni, de ha a gyerek éhes fél 12kor, akkor egyen, és ha ő nem kakaót, vagy tejet szeretne inni reggel, vagy este akkor ne igyon azt, s esetleg ha este nem 8-kor akar fürödni, hanem még játszana egy kicsit, hát játsszon.... persze ezeknek a gyerekeknek már biztos ez a normális, mert nem kicsit. De ez a rettentően szigorú, percre pontos napirend nem kicsit dúrva. Ezt azért mindenki beláthatja!!!!
2011. nov. 8. 21:28

Nem szep dolog hogy igy gunyolodtok...Bar az en baban meg nagyon pici,par napos csak,es szinte masfel orakent eszik,azert a kesobbiekben en is szeretnek egy napirendet betartani,mert ez ad a babanak egy biztos hatteret..En nem szeretnek az az anyuka lenni,akinek a gyereke nem tudja mi a reggeli ebed vacsora..Sajnos ismerek ilyen gyerekeket..Akiknel 'majd furdesz reggel nem kell most ha faradt vagy' mindennapos es a 4 eves kicsi pancsi es esti mese nelkul megy az agyba koszosan..

Inkabb legyen napirend mint az hogy a gyerek szabja meg mikor mit csinaljon..

16. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 15. - 04e95f637a)
2011. nov. 8. 21:08
Az bezavar a szoros napirendbe,szóval... :)))) Vagy talán a vacsi és a fürdés közé befér.Szegény gyerekek...
15. 04e95f637a (válaszként erre: 13. - 6ee0ffb012)
2011. nov. 8. 21:07

bocs...:)

Remélem a kakilás is be van iktatva náluk. brr...

14. 1d97508455 (válaszként erre: 13. - 6ee0ffb012)
2011. nov. 8. 21:03
:D
13. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 12. - 04e95f637a)
2011. nov. 8. 21:02
Dehogy túlzás :DD A fogmosásnál például nincs megszabva,hogy hány percig tartson :P :)))
12. 04e95f637a (válaszként erre: 11. - 6ee0ffb012)
2011. nov. 8. 21:00
Túlzás Csillának a napirendje. Nem lennék a gyereke. :((
11. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 9. - Bun Csilla)
2011. nov. 8. 20:59
Soha nem volt semmilyen kőbe vésett napirendünk a gyerekkel.Mégsem volt vele gond sem az oviban,sem az iskolában.
10. 04e95f637a (válaszként erre: 9. - Bun Csilla)
2011. nov. 8. 20:53
Szerinted ezt meddig tudod velük csinálni?
9. Bun Csilla (válaszként erre: 8. - 6b006fc769)
2011. nov. 8. 20:51

Na hát ez tiszta hülyeség! A szülőnek kell kialakítani a napirendet, nem a gyereknek.

Épp ezért vannak gondok az oviba az olyan gyerekkel akinél nincs betartva a napirend, nincs déli alvás, nem akar enni mikor kellene és evés közben játszani akar.

8. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - Agnes89)
2011. nov. 8. 20:20
Nehogy ragaszkodj! Alakuljon úgy, ahogy neki jó:)
2011. nov. 8. 19:17
szia , nekem a nagy fiamnál nem volt napirend csak úgy kb mikor aludt evett de mindig csúszott a dolog.1 évesen 1szer aludt délben onnan beállt előtte ebéd . Nálunk a fürdés időpontja volt egy és onnan nyugi volt ha nem is rögtön alvás.most 2,5éves és most is az fix hogy délben alszik de van hogy 11kor lerakom mert álmos. A kicsi most 7 hónapos ő magától beállt bár ez pont az a kor hogy változik az alvásigény is meg próbálkozik mindennel. Nála most az evést igyekszem fixen betartani és estea fürdést és utána rögtön alvás. Ennyi idősen hallgass a kicsire vagy esetleg írd pár napig mikor mi van és ez alapján próbálj vmit betartani de csak rugalmasan és csak ha akarsz napirendet.
2011. nov. 8. 19:06
Én azt javaslom, ne te találd ki a napirendet, és ne ragaszkodj hozzá. Semmi értelme. A gyermek nem hiába teszi amit, és amikor tesz!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook