Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nektek is büdös a rizsvíz? fórum

Nektek is büdös a rizsvíz? (beszélgetős fórum)


2020. júl. 9. 16:12
Még nem szagoltam, igaz nem is erjesztettem.
2020. júl. 9. 14:17
Nem
2020. júl. 9. 14:13
Ez ám a nagy gond! Türelem, türelem, türelem...
11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 7. 22:11
Kávé (akár zacc) vagy zöld tea!
2020. júl. 7. 21:59

[link]

Ez maradt le az előbb.


Itt pedig a Csmopolitan.de német oldal:

[link]

Azt írják, a rizs főzése után visszamaradt vizet kell két napig állni hagyni, majd ezzel hajat öblíteni.

Meg hogy, ha kellemetlen a savanyú szaga, akkor vagy azonnal használjuk fel, vagy folpackkal takarjuk le az edényt.

Már csak azt kellene tudni, hogy főzik a rizst a dél-kínai Miao (Yao) törzs asszonyai, hogy marad náluk rizslé a főzés után.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2020. júl. 7. 21:31
Én külföldi oldalról néztem
2020. júl. 7. 21:25
Mondjuk itt máshogyan írják az elkészítését.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 44c70b996d)
2020. júl. 7. 21:15
Igen hagyom állni a vízben, 1-3 napig egy zárható dobozban.
2020. júl. 7. 21:04

Életemben sem szagoltam még rizsvizet, így nem tudom.

(De az erjesztést biztosan kihagytam volna.)

5. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 7. 20:46
Inkább mást kenjél rá szerintem.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 7. 20:39
Rakjál az orrodra orrcsipeszt.
2020. júl. 7. 20:14

A rizs 76 százaléka keményítő - amilóz és amilopektin - formájában jelenlévő szénhidrátot, 7-8 százalék fehérjét és 1,3 százalék zsírt tartalmaz, továbbá 0,6 százaléka ásványi anyagokból és nyomelemekből áll. Főként foszfort, vasat, magnéziumot tartalmaz. Kevés benne a nátrium, kalcium és kálium. Csekély nátrium-tartalmánál fogva magas vérnyomás, túlsúly, szívelégtelenség, ödémás láb, vizenyőképződés esetén különösen hasznos fogyasztása.


A fehér főtt rizs 100 grammja összesen 100 kalóriát tartalmaz, - mivel szénhidrátjainak jelentős részét, az emberi szervezet nem képes feldolgozni, - s benne mindössze 0,5 gramm zsír található. Fele olyan sovány, mint azonos mennyiségű főtt tészta. Szénhidrátjai alacsony glikémiás indexűek, ezért fogyasztása a vércukor-háztartás szempontjából kedvező.


Növényi rostjai serkentik a bélműködést. Mivel gluténmentes, lisztérzékenyek is fogyaszthatják, akárcsak a belőle készült rizsliszttel készült ételeket. Kifejezetten sok a bőr karbantartásához szükséges vitamin található benne. Különösen a barnarizs korpája gazdag B1- és B2-vitaminban. A B1-vitamin hiányában fellépő beri beri nevű avitaminózis felfedezése a rizshez kötődik. Teljesen hiányzik viszont belőle az A-, B12-, C- és D-vitamin.

[link]


Ezek közül melyik növeszti a hajat?

2020. júl. 7. 19:56
Ezt az erjedést, hogy kell elképzelni? Hagyod állni a vízben??
2020. júl. 7. 19:52
Hajamra akarom tenni, hogy gyorsabban nőjön, de nagyon büdös így képtelen vagyok. Egyébként 2-3 napig hagytam erjedni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook