Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nekik szabad? fórum

Nekik szabad? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
43. Re87 (válaszként erre: 42. - BayBanya)
2010. aug. 21. 18:34

Jajj má',dehogy orroltam meg!:)

Csak annyira nem látunk bele mások munkájába,életébe.3hónapja a dokim köhögésre felírt nekem savlekötőt.Úgy voltam vele,hogy csak tudja,hogy mit csinál:).Ez kb hasonló.Ja,és elmúlt a köhögés:).

42. BayBanya (válaszként erre: 40. - Re87)
2010. aug. 21. 18:24

Jól van, most ezen sem kell "megorrolnod" ...

Nem mozgunk folyamatosan a rendőrség köreiben ...

Igazán elnézhető, hogy "csak" erre a kettőre emlékszünk ...

(nekem meg pláne, hisz alig nézek tévét ... - hétfőtől vasárnapig 10-12 órázom ...)

41. 1eb84e4bad (válaszként erre: 39. - BayBanya)
2010. aug. 21. 18:15

Viszont bicskanyitogató a topik tmája bizonyos körökben. ez biztos.

Ha betelefonálsz, nyilván megkapja méltó büntetését.

Ha nem, akkor úgy jár, mit a többi tizenötezer ember naponta, aki mobilozik vezetés közben, de nem büntetik meg őket.

40. Re87 (válaszként erre: 39. - BayBanya)
2010. aug. 21. 18:03
Látod ez a baj.Ti csak erre a kettőre emlékeztek.Mi nem!
39. BayBanya (válaszként erre: 33. - 1eb84e4bad)
2010. aug. 21. 18:01

Nem értek egyet.

Tény, több "felesleges" jó rendőr halálát kellett végighallgatnunk - hála fantasztikus médiánknak, de ez szerintem nem ok arra, hogy egy hivatalos szerv hibája felett ezért átlépjek.

Szerettem volna megbeszélni. És szerintem így jártam jobban, mint ha első dühömben telefont ragadtam volna.

Tény, a családnak, és a hozzátartozóknak nem eshet jól a rendőrség ilyetén "kibeszélése", de nem ócsároljuk az elhunytat, ha jól emlékszem.

Nem hülyézzük a rendőröket, és nem állítjuk , hogy felesleges a munkájuk.

Egyszerűen arról volt/van szó, hogy mennyire léphetnek-vagy nem léphetnek- át a törvényeken, és ez milyen következménnyel jár/járhatna.

Szóval hagyjuk ki a két(vagy több, én csak kettőre emlékszem) gyászoló családot a dologból.

Semmi közük az egészhez.

38. 1eb84e4bad (válaszként erre: 37. - Re87)
2010. aug. 21. 17:55
vagy csak szarik rá, mert f@szagyerek, és esze ágában sincs félreállni.
37. Re87 (válaszként erre: 36. - Sajert)
2010. aug. 21. 17:55
Nekem is el kellett magyarázni,hogy miért nem kapcsolják be a szirénát,mert magamtól rá nem jöttem volna:).Hát csak azért,mert ha folyamatban lévő betöréshez mennek,akkor elriasztják a betörőket:).Egyébként az emberek nagyrésze besokkol a szirénától(a mentőtől és a tűzoltótól is).Egyszerűen nem tudják mit kell csinálni.
36. sajert
2010. aug. 21. 17:51

Engem múltkor a fiammal egy rendőrautó akart elütni a ZEBRÁN, villogó, hang nélkül. Nem úgy nézett ki, mint aki siet. A végén azért csak ránkdudált, pedig iszkoltunk :-)).


Én mondjuk rácsodálkozom, hogy felénk milyen kevés rendőr ellenőriz/járőröz. Én minimum megtripláznám. Nem tartok a rendőröktől, nincs félni valóm :-)). Mondjuk én őket dettó ugyanúgy megbüntetném, ha "vétkeznek", mint a földi halandót. A bicajosokat, gyalogosokat is lehetne ellenőrízni, mert a kreszt nem csak az autósokra lehet értelmezni.

35. 1eb84e4bad (válaszként erre: 34. - Re87)
2010. aug. 21. 17:51
ja, csak a hozzátartozókat és barátokat.
34. Re87 (válaszként erre: 33. - 1eb84e4bad)
2010. aug. 21. 17:50
Hát tudod,az meg a kutyát sem érdekli...
2010. aug. 21. 17:49
Még annyit, hogy nem biztos, hogy a sok értelmetlen rendőrhalál után most jó ötlet volt egy ilyen fórumot nyitnod...
32. Re87
2010. aug. 21. 17:49
A rendőr legyen mindég szabályos:Ismerek egyet,aki a saját feleségét megbüntette,mert nem volt villogó a biciklijén(!!!!).Ez a szabályos,mégis szerintem mindenki azt mondaná rá,hogy xarházi:).
31. 1eb84e4bad (válaszként erre: 26. - BayBanya)
2010. aug. 21. 17:45

szerintem felesleges ilyenen agyalni! Mert a rendőr is csak ember, attól hoy rendőr, még hibázik. Na, és akkor mi van? Hülye volt, és kész.

Nyilván, ha civilben elkapják, talán őt is megbüntetik.

30. Re87
2010. aug. 21. 17:45
A másik:A rendőr szolgálatban nem poénból telefonálgat vezetés közben.Ugyan is van külön olyan szervezet,akik a rendőröket figyelik és alig várják,hogy ilyennel elkapják őket és már szerelik is le,mint a sicc...Szóval ő az állásával játszik...
29. emagdi (válaszként erre: 26. - BayBanya)
2010. aug. 21. 17:43

egyébként a rendőr is "lebukhat", egyrészt hogyha mint állampolgár bejelented amit láttál, vagy ha a rendőröket ellenőrző akárkik észreveszik (bár azért szerintem azokat kiszúrják már messziről, kb ugyanúgy mint mi autósok a rendőrautót:D)


szerintem ne bosszankodj ezen, te tegyél meg mindent, hogy minél biztonságosabban közlekedj, és akkor neked tiszta a lelkiismereted. (és ha mindenki így tesz akkor baromi sokat fog javulni a közlekedési morál. függetlenül attól, hogy most láttál-e egy rendőrt telefonálni vagy sem)

28. Re87 (válaszként erre: 25. - BayBanya)
2010. aug. 21. 17:43

Nem ez miatt vagyok ideges:).

7éve élek egy rendőrrel.S bár nagyobb problémáim vannak vele,mit hogy vezetés közben mobilozik, én tudom,hogy sokan köszönhetik neki az életüket.Az én szememben Ő egy hős!Persze vannak neki is dolgai.

De kívánom Nektek,hogy inkább büntessen egy rendőr,minthogy ti szoruljatok a segítségükre!

Engem ezek után nem érdekel,hogy hány embert büntet meg olyan dolog miatt,amit ő is elkövet.Mert Őt nem biztos,hogy bárki kihozná az égő házból,viszont Ő volt már ilyen helyzetben és nem tétovázott...

27. emagdi
2010. aug. 21. 17:40

nyilván a rendőröknek sem szabad, de azért náluk jóval kisebb a lebukás veszélye, mint egy normál autósnál :D

persze elvileg a rendőrnek példát kellene mutatnia, dehát azért ez nem egy álomvilág amiben élünk...


egyébként nem értem ezt az egész vezetés közben mobilozunk dolgot, aki tud venni egy autót, az miért nem tud bele harmincezerért (kb) venni egy bluetooth-os kihangosítót, és akkor azzal akkor telefonál amikor akar, rá tud akár több telefont is "kapcsolni", és nincs semmi gond, nem foglalja le a kezét a sofőrnek.

tényleg nem egy nagy beruházás, még annyiba sem kerül az egész, mint egy jobb telefonkészülék.

26. BayBanya (válaszként erre: 24. - Pmjudit)
2010. aug. 21. 17:36

Nem. Ha jól érezném magam tőle nem itt dobtam volna fel témának, hanem eleve emelem a telefont.

De nem tettem. És valószínűleg nem is fogom.

Csak bosszantó a dolog. És nagyon igazságtalan - szerintem :(

25. BayBanya (válaszként erre: 23. - Re87)
2010. aug. 21. 17:35

Nem akarod megérteni az alapvető problémámat, ugye?

De, tudom, hogyan dolgoznak ... nem egy ismerősöm van.(Ők is telefonáltak már vezetés közben, és az is felbosszantott!!!)

De ha az egyszeri halandókat megbüntetik, akkor ők is sorra kerülnek?? vagy hogy működik ez??


(és nem mellékesen, nem kell lenézően válaszolni, mert azt hiszem, én sem voltam lekezelő, szóval ... légyszíves disztingválni :D )

(és nem kell idegeskedni ... én hajlandó vagyok-voltam elnézést kérni!)

24. pmjudit (válaszként erre: 22. - BayBanya)
2010. aug. 21. 17:34

Éppen Te írtad, hogy Veled is előfordult már és úgy értettem, hogy megúsztad.

Ha megállított volna, nagy valószínűséggel megpróbáltad volna megmagyarázni.

Azt írtam az elején, hogy neki sem szabad.

Jól éreznéd magad attól, ha bejelentenéd és megfenyítenék?

23. Re87
2010. aug. 21. 17:31

Fúú,de szeretem az ilyen topicocat!

Annyira nem láttok bele a munkájukba,de azért persze,hogy .....Á,mindegy!Túl ideges vagyok most sz ilyenhez!

22. BayBanya (válaszként erre: 21. - Pmjudit)
2010. aug. 21. 17:30

Várj!

Ha valamit TILOS, és a rend bátor őrei kötelesek büntetni érte - ahogy azt oly gyakran meg is teszik, függetlenül attól, hogy mennyire volt fontos a beszélgetés, amit el kellett intéznie szegény "elkövetőnek", akkor itt valami visszásság van ...

Értem én ha fontos.

De ez visszafelé is működik?

21. pmjudit (válaszként erre: 15. - BayBanya)
2010. aug. 21. 17:27

Na látod.

Ő is ember, éppen szolgálatban van - nem tudhatod, miért kellett telefonálnia - mint ahogy Te is telefonálsz vezetés közben, mert úgy ítéled meg, hogy ezt most el kell intéznem.

Engem inkább az háborít fel, mikor a buszsofőrök telefonálnak, mögöttük sok-sok utassal.

20. BayBanya (válaszként erre: 18. - Re87)
2010. aug. 21. 17:27
Teljesen mindegy, kivel beszél - amúgy szerintem arra van a rádiója :) - a törvény, az törvény :D
19. BayBanya (válaszként erre: 17. - 1eb84e4bad)
2010. aug. 21. 17:26
lehet, hogy épp azt teszem ?? :DD
18. Re87 (válaszként erre: 3. - BayBanya)
2010. aug. 21. 17:26
Képzeld,sokszor a rendőr mobilon kommunikál az ügyeletessel...wow!
17. 1eb84e4bad (válaszként erre: 16. - BayBanya)
2010. aug. 21. 17:25
akkor mérgelődd ki magad itt:-)
16. BayBanya (válaszként erre: 13. - 1eb84e4bad)
2010. aug. 21. 17:25
igen, igazad van, és elnézést kérek az általánosításért, de sajnos - tapasztalataim szerint - a többségük úgy gondolja, hogy "a törvény felett áll" ... :((
15. BayBanya (válaszként erre: 12. - Pmjudit)
2010. aug. 21. 17:23

De ... persze hogy volt

talán épp ezért vagyok bizonytalan - a bejelentést illetően :S

14. 1eb84e4bad (válaszként erre: 11. - BayBanya)
2010. aug. 21. 17:21
nem amiatt. Csak, hogy mindenki hibázik.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook