Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neki igen, nekem nem fórum

Neki igen, nekem nem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Neki igen, nekem nem

1 2 3 4 5
33. unom (válaszként erre: 26. - Bekacomb)
2016. aug. 8. 14:40

Igen, megvan a véleményem az ilyen szülőkről.

Meg arról is, hogy aki ilyen rosszindulatú, az vajon jó szülő lesz-e. Én erősen kételkedem.

32. massalhangzo (válaszként erre: 29. - PöttyösPanka)
2016. aug. 8. 14:40

mar bocsi, de miert lenne termeszetes, ha az embernek a sajat bajarol rogton masra frocsoges, irigykedes, rosszindulat a reakcio? en ezerszer nehezebb helyzetben voltam, megsem jutott eszembe nemcsak az, hogy masnak miert konnyu, de az plane nem, hogy mast ocsaroljak. magamra koncentraltam,a megoldas keresesre. foleg egy terhessegnel, ha nem jon ossze, az az adott parosnal jelent fizikai, esetleg lelki problemat, nem egy ok nelkuli igazsagtalansag


persze az emberi termeszet ilyen, elofordulhatnak negativ, sot gonoszkodo gondolatok, nem a vilagvege, gyengeseg, duh, ennyi. de ha valaki errol mar cikket ir es nyilvanossag ele tarja, ha igy all hozza, el sem gondolkodik arrol, hogy nem kene, nem befolyasolja a sajat helyzetet, az kapja is meg a lecseszeseket. hatha nem mergezi tovabb magat ilyen gondolatokkal, hanem sajat magara, a parjara, az eljovendo babara koncentral es pozitivan all hozza a tovabbiakban

31. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 6. - Lapbarna)
2016. aug. 8. 14:31

Gondolom, nem a magzatot bünteti, csupán keserűséget érez, miért van az, hogy aki annyira szeretne gyermeket, annak nem sikerül, másra meg ha rádobnak egy gatyát, már teherbe esik, és még csak nem is boldog miatta, mert nem akarja a gyereket.

Az egyik ellen lehet tenni valamit (gumi, fogamzásgátló, akármi...), de aki kétségbeesetten próbál teherbe esni, és már minden szirszart megvett, hogy na majd ez fog segíteni, az érthető módon keserű.

30. Bekacomb (válaszként erre: 28. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 8. 14:30
Hát nem sajnos. Nehéz ilyen nehéz helyzetben biztatót írni, nem is nagyon lehet. Maximum támogatni az illetőt a nehéz helyzetében. Azért az is valami, ha nem harapják át rögtön a torkát.
29. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - Bekacomb)
2016. aug. 8. 14:27
Megint megjelentek a 0 empátiával rendelkező, csak ítélkezni tudó kommentelők. Pedig szegény cikkíró csak nagyon elkeseredett. Mindenki kerül néha ilyen tehetetlen helyzetbe, csak vannak, akik nem vallják be, hogy dühükben ők is kívántak már rosszat másnak.
28. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 26. - Bekacomb)
2016. aug. 8. 14:26
Amúgy ez igaz. Csak a fórumindítón sajnos nem segít.
2016. aug. 8. 14:25

Húú... mi sokkal többet vártunk a gyermekünkre, mint 1 év. Már-már lemondtam róla, hogy valaha lehet.

Megértelek. Én a nagy pocakkal dohányzó kismamáktól tudtam volna felrobbanni, amikor rendre úgy jöttem el a nőgyógyásztól, hogy megint nem sikerült. De nem szabad. Ilyenkor nagyon fontos a pozitív gondolkodás. Ne másokkal törődj, hidd el, azzal nem jutsz előrébb, csak jól felbosszantod magad, ami nem kedvez az állapotodnak.

Sok sikert kívánok, és mielőbbi gyermekáldást!

26. Bekacomb (válaszként erre: 25. - Coreyhaim)
2016. aug. 8. 14:12
Vajon mit lehet arra reagálni, mikor habzó szájjal esnek az embernek? Kezdjen el védekezni? Az a fura, hogy még őt ítélik el, mikor ne legyünk álszentek, tudjuk nagyon jól, hány gyerek nő fel gyereknevelésre alkalmatlan szülők kezei alatt, akik legjobb esetben le se sz...ják. Rosszabb eseteket is bizonyára ismer mindenki maga körül. Más kérdés, hogy neki ettől még nem lesz könnyebb. De érthető, ha ez rossz érzés neki. A neten mindenki egy szent, de én azt gondolom, hogy az életben mindenkinek megvan a maga véleménye az ilyen szülőkről, és biztos hogy van olyan élethelyzet, amikor maga is ítélkezik. Erre nem mindig büszke az ember, de valahol ez egy természetes dolog. Jobb hamar elhessegetni a rossz gondolatokat, az igaz.
2016. aug. 8. 13:48
vajon a cikk író miért nem reagál semmit egy kommentre sem ? ............
2016. aug. 8. 13:47
2016. aug. 8. 13:36
Szerintem ezzel csak azt akarta kifejezni hogy milyen dűhös. Nem is igazából a nőre haragszik, hanem a sorsra. Én is 5 évet vártam rá hogy megszülessen a kislányom. Én is gondoltam azt hogy neki mért sikerült nekem meg mért nem, de soha nem akartam hogy elmenjen valaki babája (és a "cikk" írójából sem ezt látom). Bánatos hogy elment a babája, ahogy én is az voltam. 4 terhességből 1 babám születhetett meg. Én megértem őt, de el kell tudnia engedni a múltat. Én már lemondtam arra az évre a babáról, és kezdtem agyban felkészülni a lombikra ami januártól indult volna mikor kopogtatott a gólya.
2016. aug. 8. 13:10
Amíg ennyire megkeseredetten éled meg, addig nem is lesz baba. Sógornőm is évekig várt a babára, lombikoztak végül, abból az első nem maradt meg. A második végül sikeres lett, és most már lassan egyéves lesz a pici. Amúgy egy év nem nagy idő..... Addig örülj mások boldogságának, nyilván nehéz, de ha vannak a környezetedben babák, addig velük is babázhatsz.
2016. aug. 8. 12:56

Amúgy biztos sokan gondolják úgy, hogy milyen az élet, aki szeretné a gyereket, annak nem jön össze, aki meg nem törődik vele annak igen. Nem mintha ilyen fekete-fehér lenne a dolog, mert ugye sokaknak van és hamar összejött és szeretik is, stb.


De oké, ezek a cikkíró gondolatai, ennyi. Nekem csak az nem megy le, hogy ha egy pasi tudja, hogy a felesége nem szed semmit (mert esetleg nem szedhet!), akkor ha védekezés nélkül szexelnek (ergo a pasi is benne van, hogy így legyen), tudja, hogy terhes lehet a nő, miért reagál úgy, hogy "felcsináltatta" magát a nő? Pláne miért hibáztatják a nőt, hogy későn szól? Még ő rohanjon a kaparás elébe?

Ennek ellenére én tisztelem a nők döntési jogát erről is, tehát aki abortuszt akar, tegye, ha már így történt, de jobb lett volna előre gondolkodni, akkor nem kell ezzel a teherrel élni, testileg sem könnyű és lelkileg sem az egy ilyen élmény. De legalább a nő dönthet arról, hogy mit szeretne, nem a férfiak döntik el helyette (igaz, a gyakorlatban nem tudhatjuk).


Ami még visszás a cikkben, az az, hogy akinek nem jön össze a baba, sokszor abortuszellenes, vagyis azzal jön, hogy "bezzeg, akinek lehet, az megöli" és hasonló hibáztatások, de a cikkből az jön le, hogy "miért nem sietett, hogy abortuszra mehessen". Komoly??? Most akkor szeressük azt a kis életet, vagy ha a másé, akkor nem érdekes?

20. Györgyi73 (válaszként erre: 1. - E1bbcdb00e)
2016. aug. 8. 12:53

Ezeket a gondolatokat hessegesd el, és csak magaddal foglalkozz.

Sajnos a teherbeesés nem úgy megy, hogy ki érdemli meg és ki nem.

Nekem január 20.-a körül született volna meg a babám. 15 hetes volt amikor, meg kellet szakítani a terhességet.

És nem szégyellem, de utáltam az egész világot, és igazságtalannak tartottam, ha megláttam egy nőt aki szerintem nem érdemelte meg, mert lógott a bagó a szájából, vagy szemmel láthatóan drogos, és retkes volt, vagy már az ötödiket tolta a babakocsiban. Igen nem szégyellem, hogy nekem is voltak ilyen gondolataim, de próbáltam túllépni ezeken, és már csak magammal foglalkozom, és előre nézek.

Pedig hidd el rohadt nehéz ez 43 évesen.

Neked is azt ajánlom lépj túl ezeken a gondolatokon, könnyebb lesz, és nem keseredsz meg!

2016. aug. 8. 12:31

Hogy te milyen rosszindulatú vagy!


Örülök, hogy nem ismerlek.

18. kisj
2016. aug. 8. 12:30
Ezt a"cikket"nem kellett volna megírnod,mert cseppet se lettél szimpatikus.
2016. aug. 8. 11:58

Csak elképzelni tudom ezt a tehetetlenséget és dühöt,mert nem voltam ilyen helyzetben,mikor akartuk akkor jött is.

Okosat írni nem tudok,talán csak annyit,hogy ne hagyd hogy az elkeseredettség rosszindulatba és irigységbe váltson át.Próbálj meg akármennyire is nehéz pozitív maradni,így teherbe is könnyebb esni.

Minden jót!

16. logodi (válaszként erre: 1. - E1bbcdb00e)
2016. aug. 8. 11:54

Amíg így gondolkozol a várandós nőkről, addig nem lesz gyereked.

A történeted nem egyedi, ajánlom itt a Hoxán a Lombik életre halálra fórumot, illetve ezen kívül is van még rengeteg. Olvasgasd ezeket, van olyan történet ahol 4-5 vetélés és 2 halvaszületés után érkezett meg a vágyott gyermek, de egyszer sem irigykedett az illető más várandós nőkre/anyákra.

Jómagam 5,5 év küzdelem után ki kellett mondjam, nincs tovább, nem lesz saját gyerekünk.

Most örökbefogadást tervezünk.

Szedd össze magad, mert ez lelkileg nagyon megterhelő, és Te már most ki vagy bukva, pedig még el sem kezdted.

Minden jót kívánok!

15. 41b7982b83 (válaszként erre: 2. - Gribedli***)
2016. aug. 8. 11:43
Na ott a pont, szívemből szóltál.
14. 41b7982b83 (válaszként erre: 1. - E1bbcdb00e)
2016. aug. 8. 11:43

Sajnálom azt, hogy hiába vársz babára nem jön össze, de attól még másokat nem kell bántani.

Még akkor se a korábbi gyerekeit elhagyta, honnan tudod azt az élethelyzetet amibe akkor volt, lehet ez volt neki az egyetlen megoldás.

Sosem tudhatod akkor ott neki mi volt a megoldandó helyzet.

A másik lehet okkal titkolta a terhességét, pont ezért szokták, mert ő akarja, de a környezete tuti megvetné, vagy el akarná vetetni, meg minősíteni az anyai mivoltát, minőségét.

Majd ha te is anya leszel, kapsz minősítést bőven eleget, a többsége nem a pozitív tartományban lesz, mert nem csak az a nő lehet jó anya aki saját maga neveli a gyerekeit.

A másik az, hogy egy gyerek csinálás nem csak a nő felelőssége, nem csak a nő lehet hibás, vagy beteg, amiért nem fogan meg esetleg, vagy amiért épp meg is szüli, aztán a gyerek nem kell senkinek, vagy épp az egyik félnek.

A férfiak felelősségét is vedd figyelembe, és egy férfi betegsége miatt se lehet baba, szóval azért tegyél oda egy tükröt, hogy ha már ennyire mások életével foglalkozol, akkor húzhatsz párhuzamokat is, utána egyből meggondolod kétszer is, hogy mennyire hasonlítgatod magad másokhoz.

Inkább szedd az elevitet, és menjetek kivizsgálásokra, mert akkor egyszer csak becsúszik egy baba nálatok is, akkor majd azzal fogsz bajlódni évekig, és nem lesz időd mások múltját meg életét elemezgetni. Babák születnek, emberek meghalnak, mindenfelé ez megy, akkor még további millió egy nőt utálhatsz, de ne másokkal foglalkozz, hanem a saját bajaid megoldásával, akkor lehet boldogabb leszel idővel.

2016. aug. 8. 11:18

Ne irigykedj és ne nézz másokat. Hogy másoknak miért lehet. Az ő gyerekük őket választotta. Pont.


Engedd el a dolgot, ne görcsölj. Közhely. Én is utáltam, mikor mondták, és mégis akkor lettem kismama mikor már nem érdekelt a dolog.

12. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - E1bbcdb00e)
2016. aug. 8. 11:10
Ne irigykedj ne ítélkezz. Nagyon negatív ember vagy.R lesz olvasni mekkora görcs van benned! Amíg ennyire rafeszulsz nem is jön össze....
2016. aug. 8. 10:53

Ne masokkal foglalkozz!

Sok benned a negativum.

10. massalhangzo (válaszként erre: 1. - E1bbcdb00e)
2016. aug. 8. 10:48

nem lathatsz bele mas eletebe annyira, hogy tudd, mit miert tettek


most mindenkit utalni fogsz, akinek gyereke van, teherbe esik? lehet, hogy neked nehezen jon ossze, mas meg akar vedekezes mellett is teherbe esik


nekem nem szimpatikus egy gyulolkodo iras egy olyan notol, aki anya akar lenni

2016. aug. 8. 10:47
Meg ez, hogy 4 hónapon keresztül hazudott, titkolózott... Mégis ki előtt? A férje előtt, akivel kapcsolatban tudta, hogy azt akarja, hogy vetesse el a babát? Azért titkolta a terhességét, mert akarta ezt a terhességet, ezt a babát. Az, hogy az első két gyermekét elhagyta az igen sajnálatos dolog, de nem ismerjük sem őt, sem a háttértörténetet, így véleményt sem tudunk kifejteni róla. Nem is lenne helyes, ebben a tekintetben.
8. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - E1bbcdb00e)
2016. aug. 8. 10:42

Sajnos sokan várnak babára hosszú ideig. Van, aki pár hónap után kétségbe esik, holott azt szajkózza minden doki, hogy 1 év után kell elkezdeni vizsgálni a dolgot, de még akkor sem kell elkeseredni.


De szerintem nem szép dolog arról írni egy cikket, hogy mást szidsz, mert neki összejön és rossz anya, neked meg nem adatik meg. Sajnos rengeteg pl van erre, de neked attól nem fog előbb sikerülni, hogy szidod őket.


Persze, megértelek és drukkolok, de amikor elolvastam a kezdést, azt hittem csak említést teszel egy dologról és magadról írsz, nem más életét/döntését bírálod.

7. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - E1bbcdb00e)
2016. aug. 8. 10:41

Panaszt megér, amit írtál, cikket viszont nem, nem is tudom, hogy jelenhetett ez meg cikként. Ez?? Cikként? Jézus Krisztus a kereszten. :O :O


Nem egyedi a problémád, nehogy azt hidd már. Minél jobban rágörcsölsz, annál kevésbé van kilátása annak, hogy teherbe esel. Nyugodjál már le.

6. lapbarna (válaszként erre: 1. - E1bbcdb00e)
2016. aug. 8. 10:08

A hozzáállásod úgy gáz, ahogy van.

Jobban éreznéd magad, ha ő elvetette volna?

Nem a levegőbe beszélek, úgyhogy nekem ne is gyere azzal, hogy akinek nehezen jön össze vagy nem is jön össze a baba, az mind így gondolkodik, mint te, ugyanis nekem is nehezen jött össze az első. Voltak vetéléseim, de soha az életben nem tudtam volna ilyen rosszindulatú lenni egy éppen terhes nővel, mint te. Az, hogy elhagyta a 2 nagyobb gyerekét valóban gáz (bár nem ismerem a részleteket), de egy tehetetlen magzatot büntetni csak azért, mert neked nem jön össze... Ez szegénységi bizonyítvány.

2016. aug. 8. 10:04
Engedd el a mérget... Próbálj nem befeszülni! Számtalan példa van arra vonatkozólag, hogy ha nem görcsölnek rá, akkor sikerül!
4. re11
2016. aug. 8. 09:43
Én is úgy érzem, hogy sajnos igazságtalan az élet... Mi is már ötödik hónapja várjuk a babát, eddig eredménytelenül. Nem tudom miért azok a nők esnek könnyebben teherbe, akik nem is szeretnék, másoknak meg hónapokat, éveket kell várni a babára. Valószínűleg az agyunk műveli ezt velünk, minél jobban szeretnénk, annál kevésbé sikerül :(
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook