Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neki igen, nekem nem fórum

Neki igen, nekem nem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Neki igen, nekem nem

1 2 3 4 5
63. barátnő. (válaszként erre: 1. - E1bbcdb00e)
2016. aug. 8. 18:38

szia. javaslatom soha ne mással,mindig csak magaddal foglalkozz,ne érdekeljen ki miért mikor és mit,sokkal könnyebb lesz neked is az életed. :)

másrészt van ismerősöm aki 20 év után kapott lombik ikreket,pár hónapja szült 42 évesen,az az 1 év még nem sok,viszonyítás kérdése.

pozitív életszemlélet és a negatív elengedése,sok sikert!

62. barátnő. (válaszként erre: 60. - Enigma.)
2016. aug. 8. 18:36
az előzőt neked írtam :)
2016. aug. 8. 18:36
lájkoltalak így van :)
60. enigma. (válaszként erre: 1. - E1bbcdb00e)
2016. aug. 8. 18:21
Egyik terhes nő sem a te gyerekedet szüli el előled! Ezt a gondolatot tedd magadban helyre, és rögtön jobban fogod magad érezni.
59. 4975ebdc2f (válaszként erre: 58. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 8. 18:18
Remélem sikerül! Kívánom hogy a kisbaba is sikerüljön! Ne mergezze a lelkét a düh a keserűség!
58. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 52. - 4975ebdc2f)
2016. aug. 8. 16:50
Én is ezt javasoltam, hogy próbáljon megbékélni.
57. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 51. - Massalhangzo)
2016. aug. 8. 16:48
Igen, valaki irigy alapból, de én arra utaltam, amikor valakit tragédia, trauma ér.
56. Györgyi73 (válaszként erre: 55. - Massalhangzo)
2016. aug. 8. 16:41
Egyetlen választ sem írt. Lehet, hogy csak kiírta magából, és már sajnálja is, hogy így tett.
55. massalhangzo (válaszként erre: 53. - Györgyi73)
2016. aug. 8. 16:35

en is megertem, ha atfut valaki agyan, ketsegbeesett, masokat is hibaztat, de hogy valaki errol komolyan fortyog, cikket ir, es kiteszi, hogy bezzeg neki, milyen igazsagtalan, azert arrol felmerul, hogy buta is. mert biztos vagy kiderult, hogy neki miert nem jon konnyen ossze es elmondta az orvos, vagy elvileg nincs akadalya, es probalkozhatnak tovabb, ha pedig nem jon ossze, ott a lombik es meg mas megoldasok, ha annyira vagyik ra. szamit, hogy annak a nonek, akit szid, lesz-e meg ot gyereke vagy sem abban, hogy neki sikerul-e?

lehet utalni azert, mert rosszban vannak, kellemetlen no, unszimpi, szive joga, hogy utalja. de a teherbeeses nem mindenkinel konnyu es termeszetes, mint ahogy az egeszseg sem mindenkinel alap, vagy akar a partalalas, munka

54. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Coreyhaim)
2016. aug. 8. 16:24

Ha ez vigasztal, én is kb 15 éve nem ettem lángost:D


Ja, és nem dohányzom.

2016. aug. 8. 16:20
Én nem ítélem el, ha valakinek ilyen gondolatai vannak, hirtelen. Ez a gyász ilyenforma megnyilvánulása. De ez akkor normális, ha rövid időn belül elmúlik. Én bevallottam, hogy ezen én is átestem, de tudtam, hogy nem helyes, és ráadásul, a helyzeten nem is segít.
52. 4975ebdc2f (válaszként erre: 41. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 8. 16:19
Igazad van! De tényleg attól talál megnyugvást hogy cikket ír. Mindig szomorú olvasni ha valaki nagyon vágyik babara, de ilyet hogy attól remél beket hogy másról ítélkezik...Mig ennyire gorcsben van nem jön a baba. Magának csinálja a bajt.Jarjonjogara, beszélgessen olyanokkal akiknek nehezen jött össze a pici! Itt a Hoxa talál sorstarsakat. Tényleg hiszem hogy amíg a lelke méreggel van teli nem jut eredményre.
51. massalhangzo (válaszként erre: 50. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 8. 16:17

ez egyaltalan nem racionalitas kerdese. csak embereknek kulonbozokeppen jar az agyuk a termeszetukhoz merten. masnak nem azert nem jut eszebe a bezzeg neki sikerult, pedig nem erdemli meg, mert egy szent ember lenne, hanem mert nem arra jar az agya. a legtobb emberben alap irigyseg van, ha a masik szebb, jobb, tobbet eler, sikeres vagy hasonlo, a nagy dolgoktol egeszen a piti aprosagokig.


valaki azt gondolja, ha lat egy jo alaku not, hogy na a ribi, biztos semmi dolga, csak ez, es nincs olyan fontos dolgokkal elfoglalva, mint en, meg hulye is tutira. valaki meg azt gondolja, de jo segge van, muszaj nekem is elkezdenem edzeni, mert ilyet akarok


valaki azt gondolja, bezzeg a szemet, 'anyanak' nevezett akarki mar megint terhes, en meg nem, pedig en megerdemelnem, az az 'anyanak' nevezett akarki meg nem. mas meg azt gondolja, vajon nekem mikor sikerul, mit tehetek meg, kihez fordulhatok, min kellene meg valtoztatnom, hogy minel elobb nekem is lehessen gyerekem


tudom, hogy ez sokak szamara hihetetlen, de az, akinek az elobbire jar az agya, az nem fogja soha elhinni, hogy van, akinek meg nem. es nem azert, mert soha nem lennenek rossz gondolatai vagy tettei, csak nem masokon keresztul meri

50. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 49. - Massalhangzo)
2016. aug. 8. 16:03
Ilyen helyzetekben nem gondolkozunk racionálisan.
49. massalhangzo (válaszként erre: 45. - Györgyi73)
2016. aug. 8. 15:56

dehogy hazudik mindenki, aki azt mondja, nincsenek ilyen gondolatai. nem egyformak az emberek. de a tobbseg ilyen, igazad van ebben


csak a tobbseg pont az alap masra irigy reakcio miatt nem is tudja elkepzelni, hogy mas embereknek maskent jar az agyuk


olyan ez, mint peldaul a sulyos betegeknel. van az a 'miert en' hozzaallas, hogy miert en, mit csinalhattam rosszul, mit tehetnek meg ellene, es van a miert en, miert nem o? gondolatu. ez az utobbi a tobbseg. es azok nem hiszik el, hogy az elobbinek nem jut ez eszebe


en el is fogadom, hogy a tobbseg ilyen, es nem tartom megbocsathatatlan bunnek, ha ilyen gondolatok ebrednek. de attol meg ez nem helyes, nem igazsagos, raadasul teljesen ertelmetlen. arra jo, ha valaki vilagga kurtoli a sajat irigyseget, rosszindulatat, hogy esetleg rajojjon, mennyire hozzaallast kellene valtoztatnia. szoktak mondani a legtobb ilyen embereknek, hogy ha igazan belelatnal masok gondjaiba, boven megelegednel a sajatjaiddal. es ebben van igazsag.


itt is a forumindito nehez elethelyzetben van, de cserelne valoban azzal, akit szid? elne az o eletet? ha belegondolna, szerintem rogton azt mondana, hogy inkabb nem, es orulne annak, ami van es ami meg elotte all

48. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 41. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 8. 15:51
Az itt fórumozók között ilyen nincs,ők tökéletesek nem vetted észre?? nagyon gáz...meg utálkozásról írnak??Ki utálkozott itt??A hozzászólók igen de a fórumindító szerintem nem,és nem is gyűlölködő némelyik embernek komoly szövegértelmezési problémája van.
47. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 46. - 4975ebdc2f)
2016. aug. 8. 15:41

Szerintem csak szerencséd volt, hogy nem veled történt.

Igen, megértelek, hogy mondhatott ilyet, hogy neked miért, és neki miért nem. Idiótaság. De akkor, abban a szituációban érthető a kiborulása. Nehogy félreértsd! Szerintem az emberek, amikor tragédia éri őket, viszonyítási pontokat keresnek és akinek jobb a helyzete, azt nem tudják elfogadni.

Mi nemrég vesztettünk el egy családtagot, és az édesanyja, aki egyébként senkinek a halálát nem szokta kívánni, akkor igen... Akkor azért is üvöltött, mert terhesen látta az egyik távoli rokont. Ez a fájdalom hangja, valamiféle hülye hárítás, hogy "miért pont velem történik??", és olyankor képtelen az ember arra, hogy mások lelkivilágával foglalkozzon, mert annyira erős a düh és a fájdalom benne. Amikor lecseng az egész, akkor csodálkozik, hogy hogy tudott úgy viselkedni, ahogy...

46. 4975ebdc2f (válaszként erre: 41. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 8. 15:32
Ennek semmi köze az igazsághoz. Nagyobbik fiamat vártam , a sógornom húga terhes volt talán két hónappal fiatalabb mint az én babám.Kiderult hogy valami fertőzést kapott a macskajuktol a babája nagyon beteg volt. 7 hónapos terhesen szülést indítottak nála. A babája meghalt. Kb egy évig hallgattam a siramait! Hogy neki miért nem és nekem miért. Minden családi összejövetelt tönkre vágott a hisztvel a beszolasaival. Mikor a fiam egy éves lett akkor elegeltem meg, és odavagtam hogy talán azért mert én nem olelgettem macskát, szóval koszonje még magának!Még azt is megmondtam hogy a martiromkodas helyett készüljön a következő gyerekére mert mindent tönkre vág maga körül.Elsapadt de elgondolkodott...Nincs joga senkinek a saját keserű szörnyű lelki világát másra onteni!Amugy ma három fia van! Évekkel később megköszönte hogy helyre raktam!
2016. aug. 8. 15:31

Mindenki hazudik aki azt mondja, hogy nincsenek hasonló gondolatai!!!

A különbség, hogy ez pillanatnyi és túllépünk, vagy belesüppedünk és csak tehetetlenül sajnáljuk magunkat.

2016. aug. 8. 15:30

Megértem az indulatod és haragod. De próbálj megbékélni. Azok ők, te meg te vagy. Mindennek meg van az oka és a miértje.


Kívánok neked mihamarabb egy (kettő) kisbabát.

43. coreyhaim (válaszként erre: 41. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 8. 15:28
jogos...igazad van, nekem mondjuk nem ilyen bajom van , de pl pár hónapja tudtam meg h sulyos laktóz érz lettem, valszeg glutén is , és még lehet más is, folyamtban van a vizsgálat.. tudom ez NEM ugyanaz ,mint aki babát vár, de pl amikor megvan a szerződésed egy hajós melóra, amikor állandoan külföldön dolgoztál, és nem mehetsz.. HÁÁT, hidd el, én is kiakadtam. miért pont én stb. persze ezzel együtt lehet élni, és CSAK más dolgokat kell egyek, de sajnos ez sokszor nagyon macerás, fájdalmas, rádjön hasmenés napi x szer BÁRMIKOR,szóval igy sajnos elkellett fogadjam hogy ugrik a külföldi állás, legalábbis amig be nem áll ez az egész, és maradok itt, közalkalmazottként 70 ezerért.. tudom ez senkit nem érdekel, de én is nagyon haragudtam mindenkire,és irigyelem azt akiknek meg semmi bajuk,miközbe nekem az egész életem arról szólt hogy mitöl fáj a hasam , mit ehetek , mit nem ehetek, mitöl vagyok rosszul, mitöl nem...nem cigizek, nem iszok, semmi ilyesmit,lángost 20 éve nem ettem, stb stb.. Hát EZ van... beletörödöm. szóval, igen érezheti magát igenis szarul,én nem itélem el.
42. gribedli*** (válaszként erre: 35. - PöttyösPanka)
2016. aug. 8. 15:12

Én pl nem lecsesztem, csak nem szeretem a kettős mércét. Nem a családtagjára mondja, hogy önző, egoista férfi. Hanem a nőre, hogy "elrejtette" a terhességet. Ez milyen már? A pali nem volt ott, amikor dugtak? Most akkor vagy mind a ketten felelőtlenek, vagy senki, de nem bírom az ilyet, hogy most a nő a "luvnya" úgymond, mert nem vette észre, hogy terhes, vagy észrevette, de nem szólt. Nem ritka amúgy, hogy valakinek van havivérzése is terhesség alatt és ezért nem veszi észre az első időben, hiszen a terhesség kezdeti tünetei is hasonlók a pms-hez, mellfeszülés, hasfájás. Ha még ehhez havivérzés is társul, a nő meg van nyugodva, hogy nem terhes, közben meg mégis. Ettől most ő lenne a gonosz? Nem értem.


Lehet amiatt gonosz, hogy elhagyta az előző gyerekeit, de az, hogy terhes maradt, inkább a felelőtlrn kategória, mégpedig a palival együtt. Aki úgysem kockáztat semmit, mert az abortuszt a nőnek kell végigcsinálnia. De teszem azt, ha koràbban veszi észre, a gyógyszer vagy injekció szintén elég strapás, azt is neki kell végigcsinálnia. A pasi meg elintézi annyival, hogy miért nem szólt időben, hogy elvetethesse? Basszus, csodálkozom, hogy őt, aki elhintette magját, senki sem hibáztatja!


És ha ettől rosszindulatú a kommentem, ám legyen!

41. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 36. - 4975ebdc2f)
2016. aug. 8. 15:08

Lehet, hogy nem szimpatikus, csak érthető a reakciója az ő helyzetében. Teljesen normális dolog, hogy igazságtalannak érzi, ami történik vele.

Van ám olyan is, hogy elgurul a gyógyszer, és nem úgy viselkedünk, ahogy egyébként szeretnénk, vagy ahogy a társadalom elvárja tőlünk, mert keserűek vagyunk, fáradtak, ingerültek... Gondolom, nem véletlen, hogy e miatt a fórum miatt regisztrált valaki (még ha már egyébként tag is itt már), hogy kiírja magából, ami bántja.

Ez változni fog, mihelyt a saját gyermekét tartja a kezében.

40. massalhangzo (válaszként erre: 38. - Bekacomb)
2016. aug. 8. 14:56
neked normalis. szerencsere nekem nem
39. massalhangzo (válaszként erre: 35. - PöttyösPanka)
2016. aug. 8. 14:55

erdekes, pillanatnyi ketsegbeesesnek, melypontkent azt tudnam megerteni, ha arrol szuletett volna cikk, hogy lehet, neki nem is fog sikerulni. valoszinuleg sokkal egyutterzobb, batoritobb hozzaszolasok jottek volna


de igazad van, az emberek nagyobb resze az a tipus, ha neki nem jon ossze valami konnyen, akkor dogoljon meg mindenki, akinek igen, mert nem igazsagos. legyen szo gyerekrol, munkarol, penzrol, barmirol. masok meg egyaltalan nem merik a szomszedhoz a kertjuk zoldjet


egy ev probalkozas nem olyan hosszu es meg biztos rengeteg lehetoseg all elotte. cseppnyi aggyal rajohetne arra is, hogy valoszinuleg meg igy is boldogabb az elete es tobb lehetoseg all elotte, mint egy olyan no elott, akit szapul, aki mogott egy rossz hazassag van, es a jelenlegi is borzaszto lehet, ha a ferje igy reagalt egy terhessegre. ja, hogy ez eszebe se jutna? sokaknak nem

38. Bekacomb (válaszként erre: 32. - Massalhangzo)
2016. aug. 8. 14:53
Természetes, normális reakció. Teljesen érthető. Ez a véleményem, és nem fogok vitába szállni valakivel, akinek lételeme a kötekedés, és nem volt még olyan fórum, ahol ne sértegetett volna fölényesen valakit.
2016. aug. 8. 14:49
Uramisten mennyi álszent tökéletes ember van itt!!!
36. 4975ebdc2f (válaszként erre: 32. - Massalhangzo)
2016. aug. 8. 14:48
És miért dobaloznak nagy szavakkal ha valaki nem érti miért kell keserusegbol másra frocsogni gyűlölködve? Egyáltalán nem szimpatikus! Sőt míg a leendő anya nem teszi helyre magában ezeket az érzéseket nem lesz babája.
35. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Massalhangzo)
2016. aug. 8. 14:47

Szerintem itt egyáltalán nem "rögtön másra fröcsögés" történt. Biztos vagyok benne, hogy ez az érzés hosszú folyamat eredménye, és csak pillanatnyi kétségbeesés, egy mélypont.

A lecseszésektől meg csak cseszegetve érzi magát, és nem ettől fog észhez térni. Építő kritikát is meg lehet fogalmazni, nem csak odavetni, hogy milyen rosszindulatú és irigy.

2016. aug. 8. 14:41
Mi 9 éve vártunk rá mar nem...annyi ilyen történetet tudnék mesélni a 9 év alatt hajajj...pl. kolleganőm ekivel együtt dolgoztunk 42 éves volt 3 gyerek alkoholista bunkó férj..egy napon kellett volna megjönnie mindkettőnkenek csak nekem megjött neki meg nem,.,csak nekem mondta el a munkahelyen senki nem tudhatta nem mondtam el senkinek tudtam minden vizsgálatáról,hogy mikor ment abortuszra és még fel is hívtam utána,hogy van és ezt átéltem,ennél nagyobb igazságtalanság nem nagyon érheti az embert.Ők nem akarták ,jött.mi akartunk nekünk nem lett,ő elvetette...nehéz ügy ez! most még nagyobb pofont kaptam de azt már le se írom és már le is tettem arról h gyerekünk legyen jelenleg a méhemért küzdök akkora miomáim vannak,
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook