Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nekem csak csak csoda jár?! fórum

Nekem csak csak csoda jár?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nekem csak csak csoda jár?!

1 2 3
44. igazság hol vagy? (válaszként erre: 9. - E4cce736f7)
2013. febr. 13. 19:08
Egy-két apró megjegyzés:Kár lenne visszamenni torkon rugdosni a nővért.Gerincbe csak orvos adhat injekciót.Más,honnan gondoltad,hogy nem vitték volna hozzád ujszülött csecsemődet? Gondolod valaki majd "a gonosz csecsemős megszoptatja,vagy hogy több dolga legyen és tápszert ad neki?Miért nem kérted meg azt,akinek a 80ezret adtad,hogy ugyan már hozza oda neked a babádat? Egyébként ez a szüléstörténet elég sok ferdítést tartalmaz.Ennyi rosszindulat után csodálkoztok azon,hogy a nővér,orvos nem mosolyog 24órán kersztül rátok?
43. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 26. - Berniee)
2013. febr. 13. 13:36

császár után két órával sétálnom kellett,nem kellet kötelező volt pedig majd besz@rtam a fájdalomtól...

Érzéstelenitést ülve adták be a gerincembe.

a császárt kengyelbe rakott lábakkal végezték el...fotón látszik:)

szóval ilyen is van...

42. Peggy73 (válaszként erre: 18. - Maya80)
2013. febr. 13. 12:43

Ezt a mesekönyvet tudnám ajánlani, bár ez igazából az örökbefogadásról szól, de segíthet a kislányodnak elmesélni, hogy a férjed nem a vér szerinti apja:


Marie-Claude Monchaux: Nekem két születésnapom van

"Andrisnak hívnak. Júniusban múltam négyéves. Nekem minden évben kétszer van születésnapom: egyszer, amikor világra jöttem, másodszor, amikor hazajöttem - amikor örökbe fogadtak. Sokszor kérem anyut vagy aput, mondja el az én mesémet. A mesét, amelyet oly kedvesen írt és rajzolt meg A sehány éves kislány francia szerzője."

2013. febr. 13. 12:43

Szörnyű ami veled történt!

Sok sikert az újabb babához! :)


Egyébként én is ültem mikor megpróbáltak (2 oxitocinnal erősített fájás közt) gerinccen döfni. Sajnos nem sikerült nekik, mert túl vizes voltam, ezért altattak.

2013. febr. 13. 11:26
Le a kalappal előtted...nem tudom melyik kórház volt az, de szégyenteljes munka amit veled műveltek. Nekem két császárom volt az első csont nélkül ment, a másodiknál kétszer böktek, de feljebb adták mind kellett volna, ezért kapkodtak ezerrel, hogy megdöntsék a műtőasztalt...lefelé terjedjen az anyag. Kitartást és sok sikert a tesóhoz!
2013. febr. 13. 09:23
Sziasztok! Én január 22.-én szültem császárral. Az érzéstelenítőt ülve, kicsit előredölve adták be. Aneszteziológus orvos adta be, és harmadszorra sikerült. Az őrzőben négyen voltunk, abból az egyik csajnak szintén harmadszorra sikerült beadni, a másiknak negyedszerre. De amikor mondták az injekció után, hogy gyorsan helyezkedjek előrébb, és rakjam fel a lábam, már hatott is az érzéstelenítő. Azt nem tudom, hogy mindenkinél ugyanaz az anesztes doki volt-e.
38. eva215
2013. febr. 13. 08:53
Jesszus, ilyenről még nem is hallottam, szegény, nem csoda, hogy elájultál. Felháborító, hogy ezek után így bántak veled, minimum hason csúszva bocsánatkérések zömét kellett volna rád zúdítaniuk. :( Örülök, hogy a kisfiaddal minden rendben van, és szorítok a kistesó projekthez. Szerintem jó, hogy kiírtad magadból ezt a történetet, lehet, hogy a rossz emlékek miatt a tested valahol tiltakozik a következő baba ellen tudatalatt. Remélem, nem szülsz megint abban a kórházban! Irány egy másik majd :) A fejfájást ismerem, nekem is volt vagy egy hétig a sürgősségi császárom után, a falat kapartam már, nagyon rossz volt, viszont így alig éreztem a sebem :D.
37. Nomi79 (válaszként erre: 35. - Szabokisandi)
2013. febr. 13. 08:03
:)
2013. febr. 12. 23:33
Sok sikert a kistestvérhez! <3
2013. febr. 12. 23:31

Jesszus! Erre szoktam mondani, ha csak a fele igaz, is felháborító (ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy nem igaz, amit leírtál).

Én tutira nem hagytam voln annyiban a rossz érzéstelenítést, sem a fájdalom, sem az arcbénulás miatt. Én hármat szültem így, két kórházban. A fejfájás sajnos kétszer nálam is jelentkezett, szerintem csak a szerencsén múlik. Mert a harmadik alkalommal aki nekem szúrt, szúrt másnak is, nekem nem volt bajom, a másik kismama meg nagyon szenvedett. Gratulálok a kisfiadhoz és az erődhöz. Azért ne adjátok fel, hátha sikerül még az a kistesó!

34. frischfisch86 (válaszként erre: 33. - Berniee)
2013. febr. 12. 22:47

mütét elején nekem is fájt a második babámnál, de csak az elsö pár pillanat, majd utána múlt el az éles fájdalom. nem tudom, én sokat hallok ilyenekröl, akik érzik a császárukat... és szekszárdon mindenkit ülve szúrják. ez van.

mivel kalocsa nincs túl messze innen, biztosíthatom, hogy nagyon rossz hírneve van és sok sok rémes sztorit hallottam már onnan. rengetegen lebeszéltek róla, hogy odamenjek szülni.

33. Berniee (válaszként erre: 29. - Frischfisch86)
2013. febr. 12. 22:39

Meglehet, nekem a főorvos úr azt mondta, oldalt fekve a legpontosabb és legérezhetetlenebb a szúrás! Mert elvileg nem szabad mozogni!

Kb 1 órás beszélgettem vele a műtét előtt, mindennek az ellenkezője történt mint amit a cikkíró leírt, számomra felfoghatatlan az, hogy ha az első szike mozzanatnál a páciens SZÓL hogy mindent érez, a doki rávágja hogy "Maga hazudik" és tovább vág...

Ezt én nem tudom elképzelni!

32. Berniee (válaszként erre: 30. - Nomi79)
2013. febr. 12. 22:33
Én nem vonom kétségbe, csupán azt gondolom, bőven ki van színezve!
31. Berniee (válaszként erre: 28. - Tilbog)
2013. febr. 12. 22:31
Itt arról volt szó, hogy gerinctáji érzéstelenítés mellett épp vágás közben kengyelbe volt a láb! Ilyen az életbe nincs!
30. Nomi79 (válaszként erre: 26. - Berniee)
2013. febr. 12. 22:09

Kedves Berniee!

Engem nem zavar, hogy számodra ez a történet, (mert nekem nem sztori volt)több sebből vérzik! Velem történt meg, átéltem 7 éve!

S nem, nem teszteltek! Ülve adták a gerinctáji érzéstelenítést. NEM OLDALT FEKVE!!! S igen a doki nem hagyta abba a műtétet, stb.

A történet a Kalocsai kórházban történt.

Igazán nem bánom ha nem hiszed, ez az én szülésem volt, ami pontosan úgy zajlott ahogy olvashattad!

Talán épp azért írtam le, mert brutális volt, ez nem jutott eszedbe?? Épp azért, mert ilyen nem lehetne, és VAN!

Nem akarok neked sem és senkinek sem "beadni" semmit sem.(Ugyan mi hasznom lehetne belőle??Mielőtt még figyelemfelkeltésre, meg nagyzolásra, meg ilyesmire gondolnál, ez az első és egyben az utolsó cikk amit írtam. :)) Elolvastad, ha hiszed ok, ha nem, nekem az is tök mindegy!

Akik hasonlót éltek át, tudják miről beszélek, akik meg nem, azok szerencsések!

:)

29. frischfisch86 (válaszként erre: 26. - Berniee)
2013. febr. 12. 22:00
nekem ülve adták be, mind a két babánál. úgy tünik, léteznek még olyan császáros tények, amikröl nem hallottál.
28. tilbog
2013. febr. 12. 21:05
Altatásos császárom volt, előtte mindkét lábam a kengyelbe kellett tennem. A doki azt mondta, még megnézik a méhszájat.
27. tilbog
2013. febr. 12. 20:58
Hú, ez borzasztó volt... De túl vagy rajta és ennél csak jobb jöhet! Ilyen többet nem ér téged már. Jöhet a tesó ;-)
2013. febr. 12. 20:53

Ez a sztori számomra több sebből vérzik...

->Magas vérnyomással KIZÁRT hogy még két hetet ráhúztak volna, főleg ha a vizsgálatok alapján már 38-39 hét körül érett volt a magzatod.

->Magyarországon csak és kizárólag ORVOS adhat be gerincérzéstelenítést, nővérke a közelébe nem kerülhet!

->Mindent éreztél??? Minden ilyen műtét előtt LETESZTELIK az eredményességet (nálam pl a combom közepét és a talpamat is megcsikizték) ilyen a világon nincs hogy egyből neked esnek a szikével!

Jelezted és a doki tovább vágott nem törődve???? Na ezt ne add be!!

->8 órakor szültél, és 10 órakor felállítottak?Ezt daru segítségével vagy Uri Gellerrel tették? :)

Legesleghamarabb 6-8 óra múltán álhatsz fel, azelőtt tilos és képtelenség, a fejedet mégcsak megemelned sem szabad!

->Azt elmondod még nekem, hogy gerinctáji érzéstelenítés után, hogy került terpeszbe méghozzá kengyelbe a lábad??(azt írtad ebből kaptad ki)

Még valami:

"Amikor végre kész volt, lefeküdhettem, s kezdődött a rémálom."

A spinális érzéstelenítést OLDALT FEKVE adják be!Te álltál? :)

Ezek után gondolom ne kérdezzem meg, hogy hol szültél ugye?És hogy kinél?

25. 117b1693d0 (válaszként erre: 24. - Nomi79)
2013. febr. 12. 19:38
Szerintem később mindenképpen úgy érezné, hogy őt becsapták, ráadásul a szülei vagy akiket annak hitt. Nagyon kemény.
24. Nomi79 (válaszként erre: 22. - 117b1693d0)
2013. febr. 12. 19:19
Teljesen egyet értek. Szerintem amíg viszonylag kicsi a gyerkőc, könnyebben elfogadja a tényeket. S valóban a rosszmájú pletykát komoly sebet ejthetnek. De egy jól felépített, korához illő magyarázattal, sok fájdalomtól megkímélheted őt, és magatokat is. :)
23. 117b1693d0 (válaszként erre: 21. - Freddy36)
2013. febr. 12. 18:16
Jaaa, akinek minden szülinapja hatalmas tüzijátékkal ér véget ... :D
22. 117b1693d0 (válaszként erre: 18. - Maya80)
2013. febr. 12. 18:13

A legkönnyebb, ha már az elején tudja a kisgyerek, hogy mi a helyzet, mert később ez nagy traumát okozhat az egész családnak (főleg, ha valami jóakaró pletykájából értesül vagy maga jön rá valamiből).


Valahogy meg kell mondanotok neki, hogy a párod a szívszerinti apukája, a vérszerinti pedig valahol máshol lakik.

2013. febr. 12. 15:59

Gratulálok a kisfiadhoz,és le a kalappal az előtt,amiken átmentél!!!De az a lényeg,hogy túl vagytok rajta és egészségesek vagytok!!!Kívánom,hogy minél előbb meglátogasson titeket a gólya,és átéld a szülés örömét,szépségét!!!


Én is császárral szültem a fiamat 1991-ben...kitágultam 4 ujjnyira,de a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór.Kaptam a gerincembe 1 szurit ,persze előtte beöntés,borotválás és toltak is a műtőbe.A fogadott dokim szabadságon volt,de mondta,hogy csak szóljunk nyugodtan,a városban lesz....augusztus 20.-án született az én drágaságom,és a dokim is ott volt,nem volt semmi gond.Már 22 éves lesz augusztusban :).

20. mtt80
2013. febr. 12. 15:22

Gratulálok a kisfiadhoz!

Én is 2005-ben szültem a kisfiamat császárral, érzéstelenítéssel, de nekem 24 óráig nem szabadott felkelnem. Az őrzőből is ágyon toltak át, és úgy tettek át a kórtermi ágyra.

Nem semmi amit veled műveltek! Kívánom, hogy mihamarabb összejöjjön a kistesó, és hogy sokkal szebb szülésed legyen másodjára!

19. Nomi79
2013. febr. 12. 14:18

Sziasztok megint :)

Bocsi, hogy nővért írtam, valószínű anesztes nőci szurkált, de nő volt és a tartásommal volt elfoglalva. Még le is cseszett, hogy hú de rossz. Két fájás közt null erővel milyen is lehetne. :)

A 42 hét nem elírás. Valóban dec. 28-ra voltam kiírva, csak a 42 hét alatt kb. 3 szor írták át, hogy hány hetes terhes vagyok. :) Nem tudták, mert az ultrahangos doki nem értett egyet a nőgyógyásszal. Vicces volt, mikor megkérdezte a doki a bent fekvés alatt, hogy akkor mégis mikor kellene szülnöm...

Szóval megjártam velük, pedig minden tökéletes volt az egész terhesség alatt. De nem vették el a kedvem sem a bátorságom, majd másodszorra nem csak a terhesség lesz tökéletes hanem a szülés is :) (remélem)

18. maya80
2013. febr. 12. 14:11

Gratulálok a fiadhoz valamint a kitartásodhoz, erődhöz!

Egyidősek vagyunk, azt hiszem, és 24 éves koromban nekem is azt mondta az orvosom, hogy nem lehet gyermekem természetes módon, ugyanis nekem is nagyon rendszertelen volt a ciklusom.

És most, 33 évesen háromgyermekes boldog édesanya vagyok!

A lányomat nem terveztük, meg is lepődtem, mikor terhes lettem, hisz úgy tdtam, erre gyakorlatilag nincs esély. Az apja szintén nem örült neki, így hamar tönkre is ment a kapcsolat, és egyéves volt a kislányom, amikor megismerkedtem a jelenlegi férjemmel, akinek nagyon hálás vagyok azóta is!

Született két kisfiúnk, és boldogan éljük a nagycsaládosok életét.

Csak egy dolog aggaszt, hogy a kislányom hogyan és mikor tudja meg, hogy nem az édesapja a vérszerinti apja. Utóbbi ugyanis azóta sem keresi, nem is érdeklődik róla.

Sok sikert kívánok nektek az újabb babához, és legyetek nagyon-nagyon boldogok!!!!

2013. febr. 12. 13:25

Nagyon gratula a fiadhoz. A szüléssel kapcsolatban pedig egy dolog számít igazán: mind a ketten egészségesek vagytok.


A magyar eü hozzád-állását nem kommentalnam Inkább...


Egyeb iránt én is hasonló cipőben vagyok, nagyon szeretnénk kistesót 2 éve de nem akar jönni :( lehet csoda csak 1 van..

16. 117b1693d0 (válaszként erre: 1. - Nomi79)
2013. febr. 12. 13:25

Nekem az ugrott be, hogy tudat alatt lehet, hogy félsz az első szülés közben ért trauma miatt. Lehet, hogy el kellene menned valami jó szakemberhez, aki fel tudja oldani ezt a feszültséget, mert ez lehet oka annak, hogy nem esel teherbe (így véd meg az agyad egy másik traumától).


Amit átéltél nem csodálom, ha félnél, csak nem tudsz róla.

2013. febr. 12. 13:22

Atyaúristen! Hol volt ez?

Nem semmi nő lehetsz, 8 gerincszúrás, érzéstelenítés nélküli császár, 2 óra múlva felkelés. Le a kalappal.

Remélem összejön az álmotok és lesz kistestvére a nagy fiadnak!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook