Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Neked mi a legnehezebb dolog a fogyókúrában/életmódváltásban? fórum

Neked mi a legnehezebb dolog a fogyókúrában/életmódváltásban? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. szept. 3. 09:45
A legnehezebb kitartani. Mindig elhatározom, hogy mostantól így lesz, aztán meg úgy, mert a múltkor nem sikerült, aztán meg amúgy. Aztán belesz@rok, mert megint nem sikerült. Aztán megint, megint, megint. Miért nem tudunk normálisak lenni? Azt tenni, amit jónak látunk? Minek kell bezabálni?
2013. szept. 1. 13:09

a legnehezebb az volt, amikor a mérleg meg sem mozdult napkoig pedig szétedzettem az agyam és a kajára is odafigyeltem,de az elmúlt hónapok során rájöttem h a türelem rózsát terem és a kitartó munka mindig meghozza várva várt sikert. most már nem görcsölök úgy, mert többet is fogytam, mint amit szerettem volna, de ettõl függetlenül mindent ua csinálok tovább. beálltam erre az életformára.

kitartás mimdenkinek!

34. mosolyka1111 (válaszként erre: 33. - 1a05563e94)
2013. szept. 1. 13:01

Igen, tudod, erről olyan nehezen is mondanék le.

(Max. a vacsorához majd odaülök egy gyógyteával, de akkor is ott leszünk az asztalnál mind a hárman.)

Mert nekem nem jó a hét-negyed nyolcas vacsi, ez tény.

33. 1a05563e94 (válaszként erre: 32. - Mosolyka1111)
2013. szept. 1. 12:59
Bonyolult,viszont olyan jó dolog,hogy együtt esztek.Sok családban ez közel sincs így.Sajnos.
2013. szept. 1. 12:58

Nálam az, hogy a lányom IR-es, tehát ő cukorbeteg diétát tart, 3 óránként eszik napi ötször.

Így az utolsó étkezés (mivel családilag szeretünk egyszerre ebédelni és vacsizni), szóval a vacsi hét-negyed nyolc körül van.

Jómagamnak is fogynom kellene, de nekem más módszer jön be, rólam akkor olvadtak a kilók, amikor fél 6 után már nem ettem. Így a közös családi vacsinak lőttek:(( Viszont ha meg egy-fél kettő között ebédelünk, utána azért fél hatig kellene nekem is ennem valamit, az meg olyan fura nekem, hogy bekapok egy szendvicset "soron kívül", család nélkül.

(Aztán van, ahol ki mikor megéhezik, akkor eszik, ott ez az időbeli egyeztetés nem gond, de nálunk a három főétkezéskor mindig a kis család együtt van, szóval bonyolult.)

2013. szept. 1. 12:44
Nem tudom végigcsinálni,nagy a fellángolás de hamar feladom,mindig éhes vagyok.
2013. aug. 20. 21:23
Nekem az, hogy agyban átálljak és ráhangolódjak.
2013. aug. 20. 18:42
minden
28. bd55e3f068 (válaszként erre: 26. - Newfeel)
2012. ápr. 9. 23:17

Nem egészen értem a két fele főzést, de azt hiszem, ez világnézeti probléma, mintsem táplálkozási. Szerencsére én konyhai téren elég szabad szellemű és kísérletező családban nőttem fel, bármit megkóstoltak, amit főztem, és el is szokott fogyni. Vagy nem, de ez ritka volt. Ha valaki éhes maradt esetleg, akkor ment, és kinyitotta a hűtőt.

Mióta a férjemmel élünk, azóta az a rendszer van, hogy kb. ugyanazon a koszton vagyunk itthon, csak ő megeszik mellé egy-két szelet kenyeret. Néha főzök olyasmit, amit nem szeret, mert úgy megkívánom, de abból nem csinálok ügyet, hogy a kényes ízlésének nem felel meg. Van két keze, én is ledlgozom a magamét, ha neki nem jó, akkor szabad a pálya.

Azt leszámítva, ha a zember naphosszat robotol, és a neje otthon várja, én nem látom indokoltnak a kétfele főzést. A gyerek meg akármilyen diktatórikus módszer, egye, ami van. Én sem akartam főzelétek enni, meg zöldség levest, meg ki tudja mit. Utólag már tudom miért kellet. Nem haltam bele, nem letem lelki beteg, és pár dolog, amit a szervezetem nem bírt, az úgyis kiderült.

27. booorika (válaszként erre: 23. - Gálos Ildikó)
2012. ápr. 9. 20:03
Ugyanez a velemenyem!
2012. ápr. 7. 08:10
Az anyagi kérdés néha jogos. De érdemes körülnézni. Természetesen nem lehet mindent lecserélni azonnal, főleg, ha a család másik fele nem partner. Anno én is próbáltam, szója, köles, gomba, de egy idő után az időhiány, munka miatt abbahagytam, nem volt energiám 2-féle kaját csinálni. Mostmár csak magamra és a gyerkőcre főzök, én húsmentesen eszem, így egy könnyű saláta össszedobása nem megterhelő a gyerkőc ebédje mellett. De ha az ember pl fasirtot csinál, bedobhat a serpenyőben magábanak zöldséges vagy burgonyafasírtot, vagy kölesfasírtot, vagy sorolhatnám. Szívesen adok tippeket, ha valakit érdekel. ;)
25. bd55e3f068 (válaszként erre: 24. - NORIT85)
2012. ápr. 4. 19:04
Számodra mi megfizethetetlen benne?
2012. ápr. 4. 18:12
Anyagilag nem lehet bírni az éetmódváltást. " emernek külön főzni.
2012. ápr. 4. 13:08
Az, hogy imádok enni!:)
2012. ápr. 4. 12:56
En ma is belebuktam :SS
2012. ápr. 4. 12:39
Hoszú távon is tarani (mert ugye nem egy hónap alatt fogy le az ember lánya):)
2012. ápr. 4. 12:34
Az a nehéz, h a családnak rendesen kell főzni, és nehéz néha kibírni h ne egyek belőle vagy csak keveset. Meg a vacsora mellőzése a legnehezebb.
19. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Pucca)
2012. ápr. 4. 12:09
Nehéz otthon rávennem magam a tornára, ha van bármi, ami nincs a helyén. Egyáltalán ha leszokok a rendszeres edzésről, nehéz visszaállni.
2012. ápr. 3. 20:53
Nekem az, hogy megtartsam az elért súlyt azaz ne térjek le a helyes ösvényről.
17. 6b006fc769 (válaszként erre: 2. - 342402de6d)
2012. ápr. 3. 15:55
nekem pont azzal van a bajom:D
2012. ápr. 3. 15:36

Szia Mindenki!

Nekem az a legnehezebb,hogy csak akkor egyek,ha valóban éhes vagyok.

2012. ápr. 3. 15:25
korteforma jól megmondta, kiszedte a számból a szavakat:)
2012. ápr. 3. 14:52

Kitartás, ellenállás, türelem... :)


Kitartani, ha stagnálok, és az elhatározás mellett + tornát nem abba hagyni


Ellenállni a bűnbe vívő dolgoknak


Türelem, mert nem egy hét alatt fogyok le :D

2012. ápr. 3. 14:10
Az evés nem hiányzik,mert semmi jót nem vonok meg magamtól,a kenyeret imádom,reggel azt eszem,de csak akkor,és keveset,édességet szintén délelőtt és nem sokat.A szervezetem egy idő után átáll,így nem érzem,hogy hiányozna a több étel.Nekem a sport és az edzés a legnehezebb,mert nem, szeretek edzeni sajnos,de muszáj :(
2012. ápr. 3. 13:58

én rendszeresen eszem csokit és sütit, elég hízékony vagyok, azonnal meglátszik , ha nem figyelek oda, mit eszem. mostmár hónapok óta 50 kg alatt vagyok, csak az egyéb szénhidrátokat korlátozom (tészta, péksütemény, kenyér)

nyilván sütemnyből sem egy tálcával eszem.

2012. ápr. 3. 13:55

Nekem legnehezebb a mertekletesseg tartasa.

Vagy minden vagy semmi, leginkabb igy mukodom :(

2012. ápr. 3. 13:53
Én világ életemben nem mondtam le az édességről, minden nap ettem, mert imádtam. Aztán rájöttem, hogy ez így nem mehet tovább, mert soha nem értem még el az álom súlyt semilyen diétával, mozgással sem. Így 3 hónapja nem eszem édességet! Az első 2 hét maga volt a pokol, de most már ha bevásárlás van, akkor sem érzem magam rosszul ha az édességek előtt megyek el. Szoktam magamnak sütni teljes kiőrlésű lisztből sütit,édesítővel, ami nem olyan káros, mint a táblás csokoládé, és heti 1X azt majszolgatok. Szerintem mindenről le lehet mondani, ha igazán akarod. Nekem nem vált be, hogy mindenből egyek egy kicsit. Ilyen a szervezetem. Mindenkinek meg kell tapasztalnia, hogy neki mi válik be. Vannak szerencsések, akik mindent ehetnek és vannak akiknek nagyon oda kell figyelniük, mint nekem =) Én azt amit kihagyok az éttrendemből helyettesítem valamivel. Régen imádtam a habos sütiket,most helyettük inkább gyümölcsöt,diót,mandulát nasizok...stb... =)
2012. ápr. 3. 13:49
Vacsoráról le mondani meg az édességről.
2012. ápr. 3. 13:48
Nálam is életmódváltás történt, decemberben mondta először a háziorvosom, hogy nem kellene húst ennem, elég sokáig nehéz volt betartani, főleg, hogy időközben el is utaztunk, és ha nem húst eszel, meg tésztát, akkor marad a grillezett zöldség egy hétig :) de mostmár febr. közepe óta tartom a húsmentes diétát, mellette jógázom, szétnéztem a bioboltban, milyen alternatívák vannak, és szerencsére széles a paletta. kenyér helyett teljes kiörlésű (amit az osztrákoknál is kapni lehet), vajkrémek, sajtok, saláták, levesek. A süti viszont kell, néha olyan édesség utáni vágy kap el, hogy fel tudnék falni egy fél cukrászdát ;) de persze, nem teszem.
2012. ápr. 3. 13:47
Lemondani a dugigevésről
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook