Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Neked kificamodott már valaha a bokád?Mennyi ideig feküdtél? fórum

Neked kificamodott már valaha a bokád?Mennyi ideig feküdtél? (tudásbázis kérdés)


19. Ritkó
2009. máj. 9. 18:52

Sziasztok!


Ma délben kificamodott a bokám :( nagyon fájt, alig tudtam lábra állni :(

Semmi ilyen kenőcsöm nincs itthon, mert sose történt még velem ilyen.

Hétvége van, ilyenkor nincs röntgen.

Mit tegyek addig is? Vizes ruhás borogatás van rajta dél óta.

Van egy 2 éves fiam, nem tudok egész nap feküdni, és nem is jobb vele, ha fekszek, mert ha csak egy negyed óráig is ülök és utána fel kell állnom, nagyon rossz. Mi lesz velem reggel ha fel kell kelni? :( Elgémberedik egész éjszaka a bokám.

18. winny
2008. okt. 11. 14:31

Nekem olyan a járásom,ha a hangya a járdán fekszik abban is megbotlok.Csetlik-botlik..

Ecetes vizes ruhával szoktam borogatni.Csak addig fekszem amig a sokkos állapot ami a fájdalommal jár nem múlik el.

Hetek kellenek mire rendbe jön.

17. dorry
2008. ápr. 12. 22:35
Egyszer nem jól léptem a lépcsön és alámfordult a bokám! Recsegett, ropogott! Borzalmasan fájt! eyg perc alatt 3-szorosára dagadt, bekékült az egész lábfejem! Főiskolás voltam még, másnap menni kellett, bicegtem kb. 3 hétig! Doki nem látott! Borogattam csak!Egyébként a mai napig instabilabb az a bokám!
2008. ápr. 12. 21:32
Igen, egyszer előfordult, 10 napig gipsz, de én nem feküdtem egy napot sem:))))inkább egy lábon szökdécseltem:))))
2008. ápr. 12. 17:24
Sziasztok! Nekem is megsérült szerdán a bokám, kenegettem, de azóta nem javul. Hétfőn mindenképp elmegyek dokihoz, csak azt nem tudom, hova kell ilyenkor fordulni? Gondolom megröntgenezik meg ilyesmi, akkor csak nem a háziorvoshoz...
2008. ápr. 10. 15:08

Húsvétkor rosszul léptem le a lépcsőről, aláfordult a bokám. A diagnózis: részleges bokaszalag-szakadás.

1 hét fekvőgipsz, most légpárnás bokarögzítő.

Szóval kb. 3 hete történt, de még nem tudok ráállni.

2008. ápr. 8. 10:49

Igen, kificamodott és a szalagok, izületek megnyúltak. Nem bírtam ráállni, így röntgen aztán gipsz. 1 hétig fekvőgipsz, azt 3x törtem el, szóval nem bírtam feküdni, aztán 3 hét járógipsz, na azzal nem volt semmi gond. Még utána kb 1 hónapig volt dagadt, de mentem dolgozni. Állómunka. Talán ezért nem ment le.

Lassan 2 éve volt. Mai napig érzem frontkor vagy ha ugrom, rosszul lépek.

2008. ápr. 8. 08:00
Nem volt,viszont van egy nagyon jó gél,ami gyógynövényekből van,kipróbáltuk (törés után)inhüvely gyulladás után.Eszméletlenül jó zúzodás, ficam, törés,inhüvely gyulladás,kezelésére.Nekem mindig van itthon,AMINOERG GÉL a neve,mindenkinek tudom ajánlani.Borogatásra is nagyon jó.Van egy folyékony változata is,de nekem ez jobban bejött.Az inhüvely gyulladást is 2-3 nap alatt rendbe hozza.
11. VIKI01
2008. ápr. 7. 21:55
nem de már majdnem megvolt
10. 7934d1ac97 (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 7. 21:28
15 éves voltam és nyári szünet volt, szval ráértem pihizni vele :P
2008. ápr. 7. 21:27
kb 2 hét, de utánna is gáz volt a menés :S
2008. ápr. 7. 20:47

Az alsó 3 lépcsőfokot néztem egynek,így kicsit magam alá ment a bokám:(

Megröntgenezték,kaptam egy rögzítőt rá,fűzőset,egy-két napig pihentem vele,de nemcsak a bokám miatt hanem mert 9hós babváró voltam.Kifejezett emiatti fekvés nem volt,pedig csúnyán kidagadt a rögzítőböl sok napon át és csak járókerettel vagy segítséggel tudtam nemis járni hanem ugrálni fél lábon szinte...

2008. ápr. 7. 19:56
Igen, 1 honap
6. Yudy
2008. ápr. 4. 20:40
Vizes ruha + fásli. Ha van még, akkor duzzanat elleni kenőcs a ruha alá. Ha nagyon csúnya, akkor orvos.
5. szanád (válaszként erre: 3. - Szanád)
2008. ápr. 4. 20:37
hanem ecetes ronggyal borogattam ,és dolgoztam ...
2008. ápr. 4. 20:36
Nekem is volt már kificamodva a bokám, aznap rá sem bírtam állni. Nem feküdtem vele, mert csak pár hónapos volt a kisfiam és el kellett látni, de kb. 4-5 nap uán kezdett lemenni róla a duzzanat és csökkent a fájdalom.
2008. ápr. 4. 20:26
Volt már nekem is ilyen , futás közben kificamodott és elestem ,de nem feküdtem vele.....
2008. ápr. 4. 20:25
Ma megrándult csak ! De este is még nagyon fájt."FÁJ "
2008. ápr. 4. 20:24
Neked kificamodott már valaha a bokád?Mennyi ideig feküdtél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook