Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neked h tetszik a védőnőd? fórum

Neked h tetszik a védőnőd? (beszélgetős fórum)


1 2
2007. nov. 12. 10:36
A védőnő lement a térképről, már telefonon sem lehet elérni...
2007. nov. 9. 17:44
Nekem szerencsém van! Fantasztikus védőnőm van. Mindent elmond, segít ha kell és sok hasznos dolgot mondott már eddig is. Mindenkinek ilyen védőnőt kívánok!
27. ALLICS
2007. nov. 9. 17:43
Hát én nem nagyon vagyok oda érte.
26. RLindi
2007. nov. 7. 14:48

A miénk tökéletes.Terhesség alatt is az volt,meg amig pici volt a babi akkor is.Most már ritkábban látjuk egymást,de semmi panaszom nem lehet rá.

Figyelmes,készséges,segitőkész.

Anno kérés nélül kiiratta a tápszer-receptet,fel is hozta ha kelleett.Naponta jött segiteni amikor gondunk volt a szopival stb.

Mindenkinek ilyet kivánnék..

2007. nov. 7. 14:45

Sziasztok!


A mi védőnőnkkel az a baj, hogy a minta gyerekeket szereti. Tudjátok, aki 6 hóig csak szopik, soha semmi baja, a tankönyv szerint súly gyarapodást hozza, anyuka mindent tud, és soha nem kérdez. Ha meg nem így van, pl mi, akkor anyuka túlaggódós.

Amúgy 2-szer volt itt majd 9 hó alatt, tanácsadáson meg utcán szoktam látni.

2007. nov. 7. 14:01
Én nem szeretm a védőnőnket. Túl okoskodó. Nincs gyereke? Az mondja amit a tankönyvből bemagolt. Ha kérdeztem tőle valamit,akkor mondta,hgy utána néz a neten,hát ott én is utána tudok nézni.
2007. okt. 30. 07:19
Eddig láttam a gyerekorvosi rendelőben, amikor tolta be vagy ki a bicaját... Nálunk még nem volt soha.
2007. okt. 30. 07:13
Nem ismerem.
21. ec63a7fc29 (válaszként erre: 20. - 09ca1d3343)
2007. okt. 30. 07:12
Gondolom odaáll, hogy őt üssék...
2007. okt. 30. 07:10
A mi védőnénink akkor volt itt utóljára,amikor a fiam 6 hónapos volt. Most 15 hónapos. A védőnéni felénk se néz. Szerintem akkor jött zavarba,amikor kezdtem a hozzátáplálást,mert nem tudott értelmes tanácsot adni. 36 éves és nincs gyereke... A könyvekből viszont sok okosságot mondott. Azt nem értem,hogy az ilyen védőnő mondjuk hogy segít egy családon belüli erőszaknál?
2007. okt. 11. 14:12
Nagyon féltem tőle hogy biztos olyan ember lesz aki mindenbe beleköt de kellemesen csalódtam. nagyon szeretem és mindenben a segítségemre van. Sokszor még olyan dolgokról is ellehet vele beszélgetni amik tulajdon képp nem rá tartoznak de ő segítőkész és lehet hogy épp tanácsot is tud adni.
18. LoLiNa
2007. szept. 11. 13:03
micsoda meglepetés ért ma.. kijött a védőnőnk.. tök normális volt.. kérdezte, hogy csak szopizik még? mondtam, hogy sajnos nem.. este pótolni kell.. megkérdezte mivel pótlom.. mondtam neki, hogy ha én azt elárulom, lehet lemegy hídba.. azt mondta legyek őszinte, az voltam.. 2/3-os tejbegríz. elmondta, hogy mért nem ajánlja, és , hogy mit ajánlana helyette, mintha kicserélték volna, normális volt.. :o és mindenesetre megfogadom a tanácsát. beszélgettünk másféle dolgokról is, persze babóval kapcsolatban, és normális volt szintén.. lehet kapott éjjel vmit? :DDDDD meglátjuk a továbbiakban.. :) hátha a nátha..
2007. szept. 10. 14:02
Én nagyon szeretem. Bármi problémám van mindig nyugodtan hívhatom. Sőt a hü..e kérdéseimre is tök nyugisan válaszol. Soha semmit nem akart nekem megmagyarázni ha úgy látta fölösleges. Azt hiszem szerencsém van vele immár 2 és fél éve!!
16. LoLiNa (válaszként erre: 1. - Lindus1017)
2007. szept. 10. 12:50
úgy hrtelenjében elküldeném melegebb éghajlatra azt a védőnőt.. am mienk se piskóta.. lassan el is lesz hajtva.. 2 védőnő van nálunk, a másik a mi régi védőnőnk, költözés miatt kerültünk ehez az elmebeteghez.. de jó vol olvasni, hogy vmilyen lemondó papírral léphetek valamit. meglehet azt tenni, hogy átmegyünk a másik védőnőhöz?! vele 100% -ig meg voltam elégedve, türelmes, rendes. és már a védelmemre kelt nem egyszer a másik védőnővel szemben..
15. Roni24 (válaszként erre: 14. - Vadmalna)
2007. aug. 25. 17:07
Nálunk is volt ilyen váratlan látogatása a védőnőnek, hát mondanom sem kell, hogy nem vettem jó néven! Még a saját anyám se toppan be hozzánk "bejelentkezés" nélkül! :)
2007. aug. 25. 16:38

Sziasztok!


A mi védőnőnk kb. 1 hónapja költözött a községbe..Még csak kétszer találkoztunk, de hál' Istennek úgy vettem észre, hogy nem magyaráz és kérdezősködik feleslegesen. Mondjuk az egyáltalán nem tetszik, hogy előzetes megbeszélés nélkül jelent meg nálunk, reggel fél 9-kor..Még szerencse, hogy már felöltöztem..máskor előfordul, hogy reggel 9-10-ig alszom, mivel késő estig, éjszakába nyúlóan dolgozom, ráadásul terhes vagyok...de amikor pl. a mosatlan edények miatt szabadkoztam megnyugtatott, hogy őt csak az érdekli, mi van velem és a pocaklakóval, a lakással nem foglalkozik...

Kíváncsi vagyok, milyen tapasztalataim lesznek még vele kapcsolatban.

2007. aug. 25. 15:22

Sziasztok!


Nekünk nagyon rendes a védőnőnk, kedves, segítőkész (nem rámenős és erőszakos) és ő tényleg baromi okos (azt hiszem 3 diplomája van)..Szóval én bizalommal voltam iránta, úgyhogy jó a kapcsolatunk..

Amikor megszültem, hozott bonbont és személyesen gratulált, ami nagyon jól esett.

Az elmúlt 2 év alatt bármikor számíthattam rá..:)

2007. aug. 25. 14:33

Sziasztok!


Èn teljesen meg vagyok elégedve a védönömmel,nagyon lelkiismeretes.Sokat segít,sok hasznos információt ad nekem.Nálunk ö együtt van a dokival egy parxisban,így jól eloszlik a munka,gördülékenyen megy minden,hisz mindenki a maga feladatát végzi.Nem biztos,hogy a nögyógyász jó szoptatási tanácsokat adna,de a védönöm minden nem orvosi ellátást igénylö feladatot ellát(valljuk be arra nem lenne ideje a dokiknak):pl..súlytanácsadás,étkezés,szülésfelkészülés,alternatív módok,jogok,lehetöségek,súlymérés,vérnyomásmérés,szívhang,lelki tanácsadás,szülés után kijön hozzám és segít ha kérem majd pl:bab börének ápolása,fürdetés,pelenkázás,szoptatás..vagy legyen bármilyen olyan dolog,ami nem igényel orvost,viszont jó egy tapasztalt szakembertöl információkat kapni.

Nekem ö annyiban jobb,mint pl:egy anyós ,hogy ö nem 30 évvel ezelötti tudást ad nekem,hanem a mai korszerü elveket,de persze úgy ,hogy teret hagy az alternatíváknak is.Nem dönt helyettem,hanem ötletet ad,vagy segít bizonyos dolgaim érvényesítésében,még akkor is,ha mondjuk ö nem ért vele egyet,de felvilágosít a lehetöségekröl.pl:az én védönöm a fájdalomcsillapítás ellen van szüléskor(persze nem extrém esetekröl beszélek(ezer évig elhúzódó vajúdás,vagy komplikáció)..hanem normál szülésröl),de megérti,hogy én szeretnék tudni minden lehetöségemröl,mert bizony én ha nem bírom,akkor élni fogok a csillapítási módokkal.Otthon van a homeopátiás szerek,gátvédelem,a vízbenszülés és egyéb módszerekben is.Javasolja,hogy ne ágyon szüljek,hanem szülöszéken...a gravitáció miatt.Szóval nekem csak jók a tapasztalataim vele.

Sajnálom,hogy nektek nem,mert egy jól felkészült védönö sok hasznos dolgot tud mondani.

11. Roni24 (válaszként erre: 1. - Lindus1017)
2007. aug. 25. 14:15

Egyátalán nem kedvelem a védőnőket! Biztos vannak köztük normálisak is, de nekem valahogy csak úgy útban van!

Még terhes voltam, amikor még a nőgyógyászom is azt mondta, hogy sürgősen felejtsem el a védőnőket, mert teljesen feleslegesek, nincs rájuk szükség, és csak hülyeségeket beszélnek (kerek-perec megmondta, hogy hülyék, én is tapasztaltam, de a hoszódat olvasva, úgy látom tényleg igaza volt! :P).

Én akkor már jártam egy ideje a védőnőhöz, de a kisfiam születése után már csak akkor mentünk, ha éppen ő mondta, hogy szeretné már végre látni a gyereket! Elmentünk, meghallgattam, amiket mondott, és próbált tanácsolni, de csak azt vettem észre, hogy mindig egy lépéssel már előtte járok, anyukám jóvoltából! :) Ezekután fölöslegesnek éreztem járkálni, mert végülis mindig úgy csináltam midnent, ahogy én jónak láttam, ahogy a gyerekemnek jó volt, és ahogy édesanyámtól tanultam! Rá sem minden esetben hallgattam, de biztos, hogy előbb mint a védőnőre!

Szóval én sem vagyok kibékülve velük, de elismerem, hogy néha szükség van rájuk, pláne, ha valaki egyedül van a babával, főleg az elsővel, és nincs segítsége, se anyós, se anya!

Egyébként én inkább a kórházakban alkalmaznám a védőnőket, főleg, azoknál akik először szülnek, ott kellene, hogy segítsenek, ha kéri a kismama, ha nem!

2007. aug. 24. 21:48
Én a védőnőnket kb:2xláttam egyszer az elejét aztán a hátát.
2007. aug. 24. 21:47

Na nekünk nincs védőnőnk.Lassan 12 éves a nagyfiam,de most már eljutottam oda,hogy a két kezemen nem tudom összeszámolni,hogy hány védőnőnk volt eddig?Mindegyikkel meg voltam elégedve,de félévente újat kaptunk.Most jeleenleg nincs védőnőnk,ha vmi bajunk van akkor lemegyünk a rendelőbe és aki épp ott van az fogad minket.Márha szerencsénk van.

De végülis nekünk már nincs szükségünk védőnőre,mert a kiscsajom nemsokára 4 éves lesz,meg 3.gyereknél már sokszor jobb vagyok mint egy védőnő:))

2007. aug. 24. 21:42

Sziasztok!!!

Az én védőnőm csapnivaló a háziorvossal egyetemben!!!

Ha nem figyelek oda már többször is félrekezelték volna a gyerekem!!! Komolyan!!!

Pl az agyhártyagyulladás elleni injekciót szigorúan csak izomba adhatják, erre ő simán a fenekébe akarta szúrni, ha nem ordítok rá!!!

És csak annyit mondott az egészre, h ritkán adja be ezt a "flancos" védőoltást!!!

Már az orvosokban sem lehet bízni!! szörnyű, és nagyon elkeserítő:-(((

7. benvik (válaszként erre: 1. - Lindus1017)
2007. aug. 24. 21:37

Szia!

Szerintem a védőnőd egy kicsit szerepzavarban van. Biztos lakberendező akart lenni. Elvileg a feladata, hogy ellenőrizze, hogy hova kerül a gyerek, nem egy putriba, alkoholista szülőkhöz, vagy koszba és mocsokba. Ahhoz, hogy hány négyzetméter, meg mennyi bútor, semmi köze.

Az én védőnőm nagyon aranyos, csak semmihez sem ért. Eddig semmire nem tudott válaszolni, amit kérdeztem tőle, így eljön, megnézi, hogy megvan a gyerek, és távozik. Megkérdezi, hogy van-e kérdésem, ami persze nincs, és kész.

2007. aug. 24. 20:34

IGEN !!!! Ő a lánykám... :))

(vagyis tanulja)

2007. aug. 14. 10:27
Sziasztok! Nagyon nem szimpatizáltam a Védőnővel már terhességem alatt sem, a férjem meg még ránézni is utált, annyira ellenszenves volt - ezért megbeszéltük a dolgot a gyerekorvossal aki azt mondta, h semmi akadálya nincs a Védőnő lemondásának, őt és a hozzá tartozó védőnőt bármikor hívhatjuk, ha kérdésünk van. Egyszerűen írtunk egy lemondó nyilatkozatot, h köszönjük, nem kérjük a Védőnő 'szolgálatait' és amikor megjelent az ajtóban, a kezébe nyomtunk a papírt és elköszöntünk.
4. 0ba41fe00d (válaszként erre: 1. - Lindus1017)
2007. aug. 14. 09:48

Kedves Lindus!

Hat fogalmam sincs, hogy miert nem jo ekkora hely a gyereknek..szerintem nagyon is megfelel, meg a garzon lakast is lehet ugy alakitani, hogy jo legyen..Termeszetesen az elektromos dugokat mi atalakitottuk, hogy nehogy baj legyen, de szerencsere a kisfiamat nem nagyon erdekelte, minden gyereket le lehet kotni valamivel, csak tudni kell, hogy mi foglalkoztatja! En is es a parom is, e szerint a fiam is kertes nagy csaladi hazban not/no fel. A vedonorol meg annyit, hogy nem volt ra szuksegunk, megtudtam oldani anyukam segitsegevel a gyerek problemakat! Nagyon nem szerettem, hogy beleszol mindenbe! olyan dolgokat mondott, amitol szinte elajultam, hat nem sokaig fuggottunk tole! voltak egyebek is, es en "szepen" az en stilusomban elzavartam, de ha erdekel, inkabb ezt privibe...:)))

Sose hallgattunk senki masra, anyukamtol tanacsokat kaptam, es ennyi...

Ha tanacsolhatom, masnak is ezt ajanlom..jobban szerettuk akkor belevagni a gyereknevelesbe mi csak ketten! A szulok!

Vedono miatt ne borulj ki, nincs ertelme, te tudod, hogy mi a jo a gyerekednek nem pedig mas!

Udv

Kriszta

2007. aug. 11. 09:17
Igazából most kell elpakolnunk mindent hogy Bence mászik, előszerettel piszkálja a virágokat :(((
2007. aug. 11. 09:16
ÉN a védőnőnket utoljára akkor láttam mikor Bence született. Nálunk kutya is van és virágok is.. mégis megoldható ja és 73 m2en vagyunk 4en a kutyussal együtt.
2007. aug. 11. 09:06
Sziasztok!Mi 2 szintes családi házban élünk,4 szobára vagyunk egyenlőre 4-en.Erre azt mondja a védőnő h egy csomó holmit kikell dobni mert a gyereknek hely kell.No azt már nem.A nappali meg a 2 szoba ezek szerint a mi szintünkön kicsinek bizonyult 80m2-en.Hát szerencsétlen akkor még kitalálja h virágok sem jók a lakásban mert virágföldszagra allergiás a gyerek.Szerinte én hol nőttem fel?pont ugyan itt ugyan ekkora helyen és ugyanigy virágok mellett!és mit csinál az a család aki garzonban 30m2-en él?ezt valaki magyarázza el.MERT a gyereknek hely kell!Szóvalez még csak tömören amivel tegnap igazán kiboritott.Remélem nektek jobbak a tapasztalataitok!Irjatok!köszi Lindus
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook