Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neked besegít a nagymama? fórum

Neked besegít a nagymama? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. febr. 15. 21:35
Yoda után máig a legnagyobb tanítómesterem.
2016. febr. 15. 21:33
Csak azért, mert Piroska vagyok.
2016. febr. 15. 21:32
Nem segít semmit.
2015. jún. 28. 12:04
sajnos meghalt mar
2015. jún. 27. 13:49
Nem, nem segített soha.
2015. jún. 27. 13:19
Nem segít egyiksem :/
2010. aug. 14. 16:47
Sajnos, nem élnek már a szüleim, de régen sem tudtak segíteni, csak nagyon keveset, mert 50 km-re laktak és betegesek voltak, főleg Anyuka.
2009. máj. 23. 21:37
Sajnos már nem él.
2009. máj. 23. 16:46

Igen az én szüleim, erkölcsileg és anyagilag is!!

A másik oldal nem, bár megtehetné....

2009. márc. 2. 12:55
Igen! Szerencsére mind a kettő!!
2009. márc. 2. 02:34
Igen
2009. márc. 1. 23:35

Az én szüleim segítenek - vagy Apukám egyedül, vagy ketten együtt, de Anyukám nem bír el egyedül a lányommal :)

Anyósom szeretné, ha időnként vigyázhatna a lányomra, de a másik unokát, akivel együtt laknak elég gyakran megveri/ha hisztizik leönti hodeg vízzel stb. Ezért nem engedem, hogy ő vigyázzon Lucára, így is 1-2 hetente látja, de csak ha én is ott vagyok. Általában nem bízzuk másra.

Anyagilag senki nem segít, de nem is várjuk ill. fogadjuk el, inkább igyekszünk mi segíteni.

Anyósom és Apukám szokott főzni, Anyósom néha vasal, ezek jól esnek :)

2009. márc. 1. 22:12
Az Én Anyukám sajnos már nem él, a másik nagymama meg mikuláskor látta utoljára az unokáját és akkor is Nekünk kellett elvinni megmutatni. Sajnos Ő csak egy unokáját szereti a négyből és az a mi gyerekünk. :(((
2009. márc. 1. 21:51
Igen,de csak az én anyukám,a másik nagymama,nem!!!
18. Nőci1
2009. márc. 1. 19:33
SOHA!!!!!!!
2009. márc. 1. 19:33
Nekem, sajna nem igazán segít sem anyagilag sem máshogy, bár most kívételesen besegít, mert miután most elég nehéz helyzetbe kerültem és más választása nem volt....hozzáteszem , hogy majd 10 hónapig nem látta az unokáit...a fiam 16 éves a pici lányom 19 hónapos.
2009. jan. 25. 17:05
Igen,besegít,vigyázz a gyerkőcre,a gyerkőc meg imád is ott lenni náluk:)
2009. jan. 24. 23:02

igen be segít,de már nem sok mindenben!

(pontosan anyukám, 11éves a fiam csak a reggelijét csinálja meg :) szereti csinálni)

cserébe most már néha teát főz a Lacám mamának,meg mindenkinek ! ♥

14. Zsu77
2008. aug. 8. 11:10

A lányom 9 hónapos volt amikor visszajöttem dolgozni. A lakhelyünktől 200 km-re kellett jönnöm, a cégem itt bérel lakást. Anyukám vállalta, hogy minden hétfőn lejön velünk itt van, vigyáz a kicsire, főz, vasal egész héten és pénteken megyünk haza. Minden tiszteletem az övé ill. apukámé. Ők így tudnak nekem segíteni.

Az exanyós ebben az évben egyszer akarta látni az unokáját, mivel nem akartam a kénye kedve szerint ugrani, felnyomott a gyámügynél. Megnézte és azóta se híre se hamva.

2008. aug. 8. 06:32
ha ugy van mindkét nagymama besegit nekem!
2008. aug. 7. 23:04
Egyik sem segített.
11. Akymo
2008. aug. 7. 22:52
Anyum érdekes eset, vak ergo rá nem bízhatom a gyerekeket, és ráadásul a bátyámmal él, így például a legkisebb lányomat (már 4 éves múlt) csak 1x "látta" 10 hónaposan.A két nagyobbat sem túl sűrűn. Az ex férjem anyja csak a válásunknál tudta meg állítólagm hogy van két unokája, de hála az égnek én is csak 1x láttam a közel 10 év alatt.A mostani anyósom sajnos paranoid skrizofén, ergo mint nagyi ő is kilőve :-(
10. 7a41911d90 (válaszként erre: 9. - Bea0824)
2008. aug. 7. 09:17

nekem sok olyan ismerősöm van, akinek tényleg igazi nagymama az édesanyja. Nem is segítségre lenne szükségem, hanem, valahogy hiányzik, az, ami az én gyermekkoromban megvolt, a nagymama. Aki finomat süt, aki megenged olyat, amit anyu nem, aki úgy játszott velem, mint egy gyerek...

Nem értem, hogy nem kiváncsi a saját unokáira, a legkisebb még alig pár hónapos, napról napra változik...

A párom édesanyja az, akit megkérhetek, ha segítségre van szükségem. Viszont ilyenkor olyan rossz érzés önt el, hogy az én anyám miért nem néz ránk, m,iért nem érdeklődik?!


Egyszer felhoztam neki a témát és annyi volt a válasz, fiam, te akartál 3 gyereket, a te életed, oldd meg. Ezek után...

2008. aug. 7. 08:59
Az én anyám is csak akkor van az unokáival ha elviszem őket hozzájuk. 70 km-re laknak. Ezen a nyáron 2!!! napig vigyázott rájuk. És azt mondja h ö egy jó nagymama és imádja az unokáit. Milyen lehet ha tényleg szereti egy nagymama az unokáit?
2008. aug. 7. 08:57

Nekem besegített anyukám a lányomra nagyon sokat vigyázott, a fiammal pedig 4 hónap után visszamentem dolgozni (6 órába) és egész 1 éves koráig ő vigyázott rá. Most az öcsém kisfiára vigyáz, nehogy kiessen a gyakorlatból:)

A másik nagyi nem, ő más unokákat pesztrált:D

2008. aug. 7. 08:56
Nem tudom, én elképzelni sem tudom, hogy ennyire érdektelen legyek majd a leendő unokáim felé.
2008. aug. 7. 08:50
Mi Nemetorszagba elunk, ugyhogy nincs segitsegem. De amikor otthon vagyunk par hetig, csak akkor kerul a kezembe a gyerekem ha mar nagyon hisztis. Pelenkat se kell cserelnem, mindent szivbol tesznek. A masik Nagyi meg messzebb lakik, de o is ilyen. Talan majd egyszer ha hazamegyunk...
5. 7a41911d90 (válaszként erre: 4. - 7a41911d90)
2008. aug. 7. 08:49

A legszebb az egészben, hogy én gyermekkoromban mindig a nagyinál voltam.

Érdekes.

2008. aug. 7. 08:48

Csak irigyelni tudom azokat, akiknek az édesanyja igazi nagymamaként van jelen a gyermekek életében. Mindig arra vágytam, hogy édesanyám eljön hozzánk, játszik a gyerekekkel, elviszi őket az állatkertbe, igazi közös nagymama-unokás programokat szervez... csak 1 hónapban egyszer is elég lenne... Addig én nyugodtan kivasalnék, bevásárolnék, vagy akár elmennénk a férjemmel moziba.

álom-álom...

Ehhez képest anyám ránk sem néz, ha mi beesünk hozzájuk akkor látja az unokáit. Pedig 2 sarokra laknak. azt mondja sokat dolgozik, neki felelősségteljes munkája van. Este 8ig legalább. Akkor meg már az én gyerekeim alszanak, így ha akarna se tudna jönni.

Hát ez van.

2008. aug. 7. 08:47
Nekem anyukám abban segít, hogy vigyáz a gyerekre, meg hétvégente náluk eszünk, a párom anyukája meg pénzel minket!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook