Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Nehogy már pont engem!" fórum

"Nehogy már pont engem!" (beszélgetős fórum)


20. vénboszi (válaszként erre: 19. - Mion)
2009. febr. 25. 20:34
Oksa!Remélem létezni fogunk még 3 év múlva ;DDD
19. Mion (válaszként erre: 18. - Vénboszi)
2009. febr. 25. 19:42

Na, ezt a hóhéros dolgot még nem hallottam :D

Hogy miért választottam ezt? Jó kérdés... talán mert ebben nőttem fel. Egyébként sosem tudtam erre olyan egetrengető választ adni, mint amit vártak :o)

Térjünk vissza erre a kérdésre kb 3 év múlva ;o)

2009. febr. 25. 19:30

Hááát ha elhivatottságnak érzed,szived joga! :D

Csak még nagyon fiatal vagy.Nem tudhatod,ha tényleg olyan szituba keverednél,mit éreznél és mit tennél?!Remélhetδleg nem a filmekbδl veszed a példát /LINDA& ANGELINA J/:)

Sok sikert kívánok hozzá.

Nem is merem megkérdezni,milyen megfontolásból választottad ezt a pályát,pedig kíváncsi vagyok :D

Abban is igazad van hogy azért olyanok is akadnak,akik lelkiismeretesen végzik a dolgukat.De én még mindíg azon az elven vagyok,hogy a hóhér is csak egy gyilkos,még akkor is ha hivatásból végzi.A külδnbség csak annyi hogy δ tδrvényesen csinálja,számonkérés nélkül.

Vagyis hát azt hallottam hogy minden kivégzés után halálra ítélik,aztán felmentik.Na most hogy ebbδl mennyi az igaz,nem tudom....:DDD

17. Mion
2009. febr. 25. 19:02

Ugyan, nem sértettél meg egyáltalán :o)

Szerencsére az én apukám nem olyan, mint a hozzászólásodban említett.

Hidd el, engem az egész környezetem kézzel-lábbal próbált lebeszélni erről a hivatásról :-D Néha már csúnya vitákba torkollot ez az egész.... azonban miután látta édesapám - aki a legjobban ellenezte! - hogy mennyire eltántoríthatatlan vagyok, átgondolta a dolgot, és azóta támogat. Így sokkal jobb, már elfogadták. Hiszen kit támogassanak, ha nem a saját lányukat?

Sajnos rengetegen visszaélnek az egyenruha "hatalmával", nap, mint nap hallani ilyesmiről... de van az éremnek másik oldala is! Nemrégiben részt vettem egy edzőtáborban, ahol rendőrökkel voltam körülvéve. Nagyon jól éreztem magam, mert mindenki hasonlóan vélekedett mint én. Hivatásként és nem csak melóként tekintettek a rendőrségre. Felnyitották a szemem, hogy a "cégnél" sajnos ők vannak kisebbségben, ők akik komolyan veszik és szívvel-lélekkel csinálják, amit kell. Azzal is szembesítettek minket, hogy ez az a meló, amiben bizony meg lehet halni... és amiben előfordulhat, hogy olyan helyzet áll elő, amiben el kell venned egy másik ember életét.

Engem ezekkel sem tudtak elijeszteni, sőt! Lehet, hogy nem vagyok normális, de úgy érzem megtaláltam a hivatást, amiben dolgozni szeretnék éveken át :o)

16. vénboszi (válaszként erre: 15. - Mion)
2009. febr. 25. 17:20

Igen...és gondolj bele hogy azok után milyen bizalma lett a rendδrök iránt,és milyen véleménnyel volt róluk?!Sajna de az az igazság,a rendδrök is emberbδl vannak.Sokan közülük eljátsszák a karhatalom becsületét.Sδt sokan a karhatalom szárnyai alatt megbújva mocskosabbnál mocskosabb dolgokat mívelnek,tudván hogy δket nem érheti semmilyen atrocitás.Hadd ne soroljam most,amit saját két szememmel láttam.A legjobb barinδm apukája is rendδr volt,de ne tudd meg hogy otthon milyen terrorista állatként viselkedett,arról nem is beszélve hogy mikor nem volt szoliba,állandóan tök részeg volt.Na és az ilyenekrδl vegyen példát valaki?!! Jahh!Most megnéztelek /adatlap/:D

Látom te is erre a pályára készülsz.Ne haragudj amit most mondok,nem tudom te hogy állsz lelkileg______szóval ha az én lányom lennél,minden erδmmel megpróbálnálak lebeszélni,hogy ezt a durva,agressziv,nem nδnek való hivatást válasszad.Egy részt azért,mert az a véleményem hogy erδszakot nem lehet erδszakkal megoldani,másrészt,mert én annak a szitunak még a lehetδségét is kerülöm,hogy valakinek az életét okkal avagy ok nélkül elvegyem,még egy csirke nyakát is képtelen vagyok elvágni,nem hogy keressem annak lehetδségét hogy valakire fegyvert emelhessek!De hát ez én vagyok.Remélem nem sértettelek meg. :D

15. Mion (válaszként erre: 14. - Vénboszi)
2009. febr. 25. 16:06

Igen, sajnos arra is van példa, hogy a rend egyes őrei ajánlják fel, hogy ki lehet kerülni a dolgot...

Jól tette a barátnőd, hogy nem hódolt be :D

2009. febr. 25. 15:00
A barátnδmet meg annakidején,ez a rendszerváltás elδtt volt,éjszaka hazafelé menet elkapták és nem volt nála a flekni.2 rendδr,és behívták az egyik kapualjba.Azt mondták neki,meguszhatja hogy bevigyék a yardra,ha hajlandó velük eljátszogatni" egy kicsit.Nem hódolt be,inkább másnap reggelig ott dekkolt a yardon. :D
13. Mion
2009. febr. 25. 14:47

Ilyenkor mindig eszembe jut nagybátyám, aki - nyugodjon békében - egyszer eltévedt kocsival és nem vett észre egy behajtani tilos táblát. Hát, miért is ne... a rendőrök épp ott voltak. Csörgött is a telefon délután, hogy ilyenkor ez hogy, s mint megy.... Apám kérdzte, h: Ugye nem akarod, h elintézztem?

Nagybátyus: Nem-nem! Hibáztam, kifizetem...

Miért nem tud mindenki így hozzáállni? :o)

12. sivilla (válaszként erre: 10. - Mion)
2009. febr. 25. 14:35
Teljesen :)
11. sivilla (válaszként erre: 9. - Mion)
2009. febr. 25. 14:35

Sajnos a rendőröknek szinte nincsenek jogaik.

Igen is használja a fegyverét ha veszély fenyegeti az életét. Sokkal nagyobb hatalmat kéne kapniuk.

Engem bármikor igazoltathat egy rendőr az utcán még gyalog is. Nem fogok felháborodni.

Sógoromnak is lejárt a zöldkátyája és megfogták vele. Megbüntették.........nem háborgott...elfeletkezett róla.....picit mérges volt de inkább magára

10. Mion (válaszként erre: 8. - Sivilla)
2009. febr. 25. 14:34
Látom, megegyezik a véleményünk :o)
9. Mion
2009. febr. 25. 14:31

Egyszer azt hallni, hogy "ezek a szemét rendőrök nem csinálnak semmit!!"

Máskor meg, mikor reklamáló emberkénket eléri a "vég": "ezek a köcsög rendőrök mindig csak az ártatlanokat cseszegetik"

Pedig csak az parázik, akinek vaj van a füle mögött...

Volt szerencsém megismerni pár rendőrt, akik szolgálatról szolgálatra vásárra viszik a bőrüket, csak ezek nem olyan munkák, amit nagy plénum előtt visznek véghez...

Az emberek hozzállásával van a baj... na,de nem csak a rendőrséghez való hozzáállásukkal....

8. sivilla (válaszként erre: 7. - Mion)
2009. febr. 25. 14:29

Tanárnak nem nevelnie kell hanem épitenie a gyerek jellemét. A kettő meg ugye nem ugyan az.

Gyerek a szülőtől tanul és sok helyen semmi jót :((

Szivességet én sem szeretek kérni.

7. Mion
2009. febr. 25. 14:23

Se tenni, se kérni nem szeretek szívességet... mert ha kérek, utána hónapokig azt hallgathatom, h "Bezzeg én segítettem!"

Nevelés.... ez az... elsődlegeseb a család játszaná ebben a legnagyobb szerepet, de úgy vettem észre - édesanyám tanárnőként dolgozott sok-sok évig - hogy a szülők egyre inkább a tanároktól várják el a nevelét is. Ő csak beadják a gyereket a suliba és mennek pénzt hajszolni... Nem is beszélve az elvált családokról...

De hát a médiából is ez folyik... mit is várunk? Ezt látják sokan, ezen nőnek fel: kiskapuk, csalás, sikkasztás, gyilkosság stb...

2009. febr. 25. 14:17

Teljesen igazatok van.

Szívességet se szeretek tenni mert sokan már utána már túlzásba viszik. Vannak akiknek ez természetes hogy mindig más old meg helyettük mindent.

Hiányzik a felelősség érzés .

Szerintem ezek a dolgok nevelési kérdések

5. Mion (válaszként erre: 4. - Kijózanító)
2009. febr. 25. 14:15
Bizony ám.
4. Kijózanító (válaszként erre: 3. - Kijózanító)
2009. febr. 25. 14:12

Elvégre az ördög is a részletekben bújik meg!


Ha nem figyelünk rá!

2009. febr. 25. 14:10

Ha valaki nem figyel oda a részletekre, akkor vállalja a következményét!


Legyen szó sebesség túllépésről, biztonsági övről...stb.

2009. febr. 25. 14:07
Teljesen igazad van!
1. Mion
2009. febr. 25. 14:03

Most nemrégiben történt, de még most is foglalkoztat a dolog.

Pár napja a helyi rendőrség akciót szervezett - mindenkire kiterjedő közúti ellenőrzés. Nem kell mondanom, sokan fennakadtak a rostán. Ezt onnan tudom, hogy édesapám - aki hangsúlyozom, már több, mint egy éve nyugállományban lévő rendőrtiszt - mobilja megcsörrent hajnali hatkor. Nagyon örült neki a család, pláne, mert nekem sem volt iskola és itthon pihentem - volna.

Rögtön valami rosszra gondoltam, mi másért hívnának minket hajnalok hajnalán? (szünetben nekem a de 11 óra is hajnal ;o)

Az a gázszerelő pasas volt, aki legutóbb megszeretle a tűzhelyünket. Rimánkodott apámnak, hogy "jajj, lejárt a forgalmi és a rendőrök megbüntették! nem tudná neki valahogy elintézni, hogy nel egyen bírság?" - nálam már ennél a résznél felment a pumpa. És sajnos nem ő volt az egyetlen, aki ilyesmivel felkereste édesapámat.

Persze mondanom sem kell, hogyha apám akart volna, sem tudott volna segíteni neki. Nyilván, hogy nem akart, mert a mi családunk nem olyan, aki ilyesmit megenged magának.

Jó, 10 perc várakozás, majd apám visszahívta az ipsét, hogy sajnos nem tud segíteni, mert blablabla. Irigyeltem a higgadtságát - van még mit tanulnom tőle :o) Én már az első mondat után elküldtem volna a búsba, hogy ha hibázott, vállalja! Erre mondta apukám, hogy nem szabad magunkra haragítani az embereket.... had higgyék, hogy mi mindent megtettünk...

Mi, magyarok miért nem vagyunk képesek vállalni tetteink következményét? (tisztelet a kivételnek) Miért kell mindig kiskaput keresni? És még csodálkozunk, hogy ott tart az ország, ahol...

Ti mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook