Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Nehezen viseli a kudarcot, nem tud veszíteni. Ezen kell változtatni!" fórum

"Nehezen viseli a kudarcot, nem tud veszíteni. Ezen kell változtatni!" (beszélgetős fórum)


25. e438349773 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2011. jan. 31. 22:20
pl azt elmagyarazni neki, valahogyan megertetni vele h o is csak egy ember, ne legyenek sajat magaval szemben annyira oriasi elvarasai (szerintem errol lehet szo). vagy ugy erzi masoknak kell bizonyitania, meg akar felelni a csaladnak vagy hasonlo. en is ilyen vagyok egyebkent. nagyon nehezen dolgozom fel ha valami nem jon ossze. mindig ugy erzem h nem vagyok eleg jo. :)
24. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Veledjooo)
2011. jan. 26. 14:46
Tényleg! :)
23. msaca (válaszként erre: 22. - 0d717b184a)
2011. jan. 26. 14:45
örülök
22. 0d717b184a (válaszként erre: 21. - Msaca)
2011. jan. 26. 14:44
akkor megnyugodtam
21. msaca (válaszként erre: 20. - 0d717b184a)
2011. jan. 26. 14:44
Nem várom el.
20. 0d717b184a (válaszként erre: 17. - Msaca)
2011. jan. 26. 14:42
akkor, hogy várod el az emberektől, hogy tiszteljenek?
19. msaca (válaszként erre: 11. - Dina2)
2011. jan. 26. 14:37
Talán fura, de igen. Közben persze "terelek": új játékot kezdek, vagy felajánlok neki egy másikat, amiben talán nagyobb szerencséje lesz. És mielőtt belekezdünk ismét tisztázzuk, hogy csak akkor játszhatunk, ha tisztában van azzal,hogy nyerhet is, de veszíthet is. A fiam egyébként 5 éves és még most is van,hogy kiakad, de már hamar megnyugszik és lapozunk.
18. veledjooo (válaszként erre: 16. - Dina2)
2011. jan. 26. 14:34

... a kárörvendés nekem azt mutatja, hogy valamit elnyom magában... és ilyenkor tör elő, hogy akkor is ÉÉÉÉÉÉÉNNNNN, és Te NEEEEEEEEM.... valamivel nincs megelégedve saját magában, és ezzel kompenzálja.... Ha nyer nagyon dicsérd meg, nagyon kedvesen, hogy nagyon büszke vagy, hogy ilyen kis ügyes.... azt gondolom, hogy a kedvesség gátat szab a kárörvendésnek, a nagy vagányságnak....


... és ha veszít, és el akar vonulni, akkor határozottan hívd vissza... neeem, nem kell tovább játszania, de meg kell beszélni, hogy ha veszítünk, azt is emelt fővel kell, mert ez egy pillanatnyi veszteség volt, amit később ki tudunk küszöbölni.. de a jólneveltségünket akkor is meg kell őrizni. Tehát mondja szépen, hogy köszönöm a játékot, nem szeretnék tovább játszani, ehhez joga van bármikor, de nem hagyjuk ott a játékost sértődötten.

Ezek végülis ilyen beszélgetések adott helyzetben...

17. msaca (válaszként erre: 10. - 0d717b184a)
2011. jan. 26. 14:34
Nekem szabad! Én is pedagógus vagyok.(a lehülyézel egy szó)
16. Dina2
2011. jan. 26. 14:27
tudom, hogy nem egy egetverő probléma ez, csak elé akarok menni annak, hogy esetleg fokozódjon és elfajuljon odáig a dolog, hogy a cél, illetve a siker érdekében másokon átgázoló felnőtt legyen.
15. Dina2 (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2011. jan. 26. 14:18

Na ez az, ami nehezen megy neki. viszont igazán kárörvendő tud lenni, ha ő nyer.

szoktunk társasozni, és igen-van hogy ő veszít. olyankor a reakciója annyi, hog morcin elvonul, és kijelenti hogy nem is játszik többet.

2011. jan. 26. 14:16
És tanítsd meg más sikerének is örülni! :)
2011. jan. 26. 14:14

Sokat társasozz vele szerintem, js ne hagyd, hogy nyerjen, igazságosan játszatok. Ha ő az ügyesebb, szerencsésebb, nyerjen ő, de te se hagyd magad nagyon.

Én a 3évesemmel szoktam dominózni, és bár segítek neki, meg ha úgy adódik, olyat rakok, hogy ő is tudja majd folytatni, bizony volt, hogy 5 köve maradt, amit nem tudott lerakni.

És volt, hogy memóriában is én nyertem, pedig nem is szeretem, nincs hozzá agyam. :D

Ilyenkor el kell neki magyarázni, hogy egyrészt sok múlik a szerencsén, másrészt oda kell figyelni (ezt nem árt közben is sokszor mondani). És minden esetben ajánlj fel neki egy visszavágót, hogy legyen esélye korrigálni a "hibát".

Többet szerintem nem nagyon tehetsz.

12. veledjooo (válaszként erre: 9. - Dina2)
2011. jan. 26. 14:11
....játsszatok versenyjátékokat és példamutatóan veszíts. Beszélgessetek arról, hogy ha verseny van, egy valaki győz, a többi nem győz... ott és akkor, de a következőben majd talán igen. ... és ami a legfontosabb, hogy magunkat kell legyőzni... magunkhoz képest kell a legjobbat mutatni, magunkból kell a legtöbbet kihozni, és akkor már győztesek vagyunk. Mindig vannak olyanok, akik szebbek, jobbak, jobban tudják a matekot, szebben olvasnak, mint mi... nem lehet mindenkit legyőzni, de ha most 4-es vagyok matekból, akkor lehetek ötös... (2-es, 3-as)... és máris legyőztem saját magam. :))
11. Dina2 (válaszként erre: 8. - Msaca)
2011. jan. 26. 14:09
ha te a gyerekednek azt mondod: ne hisztizz, akkor abbahagyja?
10. 0d717b184a (válaszként erre: 3. - Msaca)
2011. jan. 26. 14:08

ne haragudj, de ez így nem korrekt, hogy valakit látatlanban le hülyézel



A fórum indítójának pedig válaszolok priviben mindjárt

9. Dina2 (válaszként erre: 6. - Veledjooo)
2011. jan. 26. 14:08
igen, erre gondolok: a kudarchelyzet kezelését kell megtanítani.
2011. jan. 26. 14:07
szerintem mást úgysem tehet az ember, mint elmondja neki, hogy gyerekem, most ez van, viseld el, ne hisztizz, legközelebb majd te nyersz. Aztán kész!
7. Dina2 (válaszként erre: 3. - Msaca)
2011. jan. 26. 14:06

abszolút elégedett vagyok a pedagógussal. véleményt írt a gyerekről, pozitívat is, negatívat is.

és nem mindenki egyformán viseli a kudarcot. a fiam valóban nehezen.

6. veledjooo (válaszként erre: 1. - Dina2)
2011. jan. 26. 14:06

... nem lehet, hogy belelovallja magát és kicsit agresszívvá válik?

Persze senki nem szeret veszíteni, de ha mégis a helyzetet meg kell tanulnunk kezelni. Mindig lesznek helyzetek, amik nem úgy sikerülnek, ahogy kell, de arra kellene elmenni, hogy ez inkább motiváljon az újrakezdéshez, a máshogyan nekiindulásnak... gondolom...


Tanító nénivel beszéld meg, hogy hogyan gondolja.

5. Dina2 (válaszként erre: 2. - Piglet001)
2011. jan. 26. 14:05

persze, nem lehet csupa dícséret a bizonyítványban, kell a kritika is.

emellett mi eddig is tisztában voltunk ezzel a negatívummal.

csak érdekelne, hogy van-e valakinek valami bevált módszere ennek a tulajdonságnak a korlátozására?

2011. jan. 26. 14:04
meg kell vele beszélni :) bár az én fiam még csak 4éves lesz, gyakran hisztizett egy időben, ha valami nem sikerült neki korából adódóan. egy párszor veszekedtem vele mire megérttettem vele hogy kérjen segítséget ha valami nem sikerül, ne hisztizzen, az nem megoldás
2011. jan. 26. 14:03

Szerintem az lenne a baj, ha nem így lenne! Melyikünk szeret, vagy szeretett veszíteni?

Ahhh, még egy hülye pedagógus!

2011. jan. 26. 14:02
Én is nehezen viselem a kudarcot. Szerintem mindenki, aki jobbat várt annál, ami történt. Szerintem csak kellett valamit írnia az óvónőnek...
2011. jan. 26. 14:00

-a fiam iskolai értékelésének végén ez volt az egyetlen kritika.

változtatni, de hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook