Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nehezen gyógyuló sebre tengeri hagyma - ki hallott már róla? fórum

Nehezen gyógyuló sebre tengeri hagyma - ki hallott már róla? (tudásbázis kérdés)


23. Guruljka (válaszként erre: 21. - Papája)
2020. jan. 27. 17:31
Használjon! :D
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Papája)
2020. jan. 25. 18:31
Nagyon köszönöm. Remélem nekem is segít.
21. papája (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2020. jan. 25. 16:33
Égésre kaptam, de az nyílt seb. Gondolom más nyílt sebre is jó, mert felfekvésre is használják.
20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Papája)
2020. jan. 25. 15:32
Égésre.
19. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 25. 15:17

Nemrég jókora II. fokú égési sérülés miatt sebészhez kerültem. Nyílt sebemre kék kenőcsöt írt. A sebet először Betadinnal kellet fertőtleníteni, majd a kenőccsel vastagon bekenni. Rendkívül gyorsan, 12 nap alatt meggyógyult, jelenleg halvány rózsaszín a bőröm.

Ajánlom mindenkinek, mert nagyon jó.

[link]

2020. jan. 25. 09:27
OK. Köszönöm.
17. globus (válaszként erre: 15. - Kristo_f)
2020. jan. 24. 18:59

Innen is lehet választani :)

[link]

16. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 24. 18:55

Én nehezen gyógyuló sebre a patikában vettem Octenisept fertőtlenítőt, jó minőségű kötszert pedig a közgyógyos férjem részére kaptunk ingyen, de te is vehetsz a patikában, Atrauman kötszer.


Tisztességesen fertőtleníteni és kötözni kell akár többször is napjában. A röntgen valóban felesleges.

2020. jan. 24. 18:50

Már Hipokrates is...

Tengeri hagyma szinte mindenre jó, kivéve a sebgyógyitást


Ezek a marhaságok hogy terjedtek el 1990 után a "nép" körében?

[link]

14. globus (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 24. 17:22
Honnan vetted a tengeri hagymát, harmadik sebész ajánlotta, vagy Mariska néni?
2020. jan. 24. 17:20
Én nem.
12. Amaunet (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 24. 16:06

Akkor itt most a tengeri hagyma "jótékony hatásait" vagy a sebed kezelését akarod megbeszélni?


Ha valami csodaszernek tartod kezeld csak magad vele! Mindenkinek saját felelőssége ez.

11. flamina (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 24. 16:01
A v@terán kapható... cserepes növényként, de mag is vásárolható...
2020. jan. 24. 14:43
De a lényeg, a tengeri hagyma lenne, de a mai gyógynövényesek nem ismerik, pedig igazi csoda növény.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Asgardi)
2020. jan. 24. 14:42
Egyik sebész: naponta 4x kamillával áztatni 20 percet. Ennyi. Mások sebész. Adott antibiotikum kenőcsöt és szerinte tilos vizzel érintkeznie. Csak betadin és a krém. Ennyit két sebésztől egy rendelőben.
8. Amaunet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 24. 14:13

Bekenném betadinnal (barna, fertőtlenítő folyadék) és szárazon sebkötözném fürdés után.

Gyógyul az magától.

2020. jan. 24. 11:07
Még egy fontos dolog: nincs valami "társ"betegséged? Diabétesznél pl. jellemző a lassú sebgyógyulás. Rendszeresen szedsz valamilyen gyógyszert? Kórtörténeted kérdezték?
6. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 24. 11:06
Nem lehet, hogy allergiás vagy valamire, amit teszel rá? Akár kamillára?
2020. jan. 24. 11:04

Én nem vagyok emberdoktor, de szerintem sem jó ötlet áztatni. Max az első napon mosogatni, hogy tuti ne maradjon benn kosz.


A másik sebész nem mondta, hogy mivel kezeld?

Ezek szerint még gyulladt a bőr körülötte, vagy legalábbis erősen irritált (pirosság). Ha már száraz a seb, talán mehet rá hámosító kenőcs.

Szellőzött rendesen? Nincs eü-s ismerős, aki rá tudna nézni?

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Asgardi)
2020. jan. 24. 10:50
A baleset Jan.9-én történt, (belecsaptam a karomat egy beton virágtartóba az utcán)és jan.13-án mentem sebészetre. A sebész ajánlotta a kamillás áztatást naponta 4x. 15-én visszamentem a sebészetre egy másik sebész volt, aki mondta, hogy tilos viznek érnie. A seb körül piros és kb. 2,fél cm vastagú sávban körülöleli a sebet a piros folt. Eddig nedvedzett, mintha az megszűnt volna. Viszont láthatóan húzódik a seb körül a bőr.
2020. jan. 24. 09:07

Hámosító krém?

Nedvedzik egyébként?

Mennyire piros a pereme, mekkora a pirosság kiterjedése?

Mikor történt a baleset?

2020. jan. 24. 09:03
Szerintem pont nem szokás a sebeket áztatgatni semmivel. Nálunk a balesetin azt írják, hogy "sebét víz ne érje", mert szárazon jobb a hámosodási folyamat.
2020. jan. 24. 08:46
Sajnos egy kisebb baleset után egy nagyobb tojás alakú seb keletkezett a karomon. Sebészet nem akar csinálni röntgent. Viszont a seb körbe piros és nehezen gyógyul. Naponta 4x kamillateás borogatást javasolt az orvos. Viszont van egy növény amivel sokkal jobb gyógyulás érhető el. Ez a "tengeri hagyma" Ki hallott már róla? Szerintetek lehet Budapesten valahol kapni? Ki tud ebben segíteni? Köszönöm ha válaszoltok. Ti használtok és milyen gyógynövényeket, ha szükséges?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook