Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehéz lehet dönteni - sziámi ikrek fórum

Nehéz lehet dönteni - sziámi ikrek (beszélgetős fórum)


2007. okt. 28. 13:02

Megszuletett a VEGLEGES dontes!


Az orvosok nem valaszjak szet a babakat,akik ma egy evesek.

Az okot nem kozoltek, es a mama tudomasul vette a dontest.


Case closed!


Lasd meg a 15.hozzaszolas utolso ket mondatat!


Hat ez van,valoban szomoru eset!..(((

2007. aug. 17. 15:03

Meggondolta magat az ikrek mamaja, megis akarja, hogy szetvalasszak a babakat.

A jovo heten kezdodnek a tesztek, kb. 100 kulonbozo,es az orvosok csapata is osszeallt, (18 orvos, ot az USA-bol),es, ha minden igaz, oktoberben kerul sor a mutetre, ami,elorelathatolag 12-15 oras lesz.

Az orvosok kijelentettek, hogy mindent el fognak kovetni,a lehetoseg hatarai belul, hogy mindket babat megmentsek.


Ha valamit meg megtudok, itt megirom.

2007. ápr. 30. 14:27

Az anya dontott: nem akarja, hogy szetvalasszak a gyerekeket.

A babak kb. 6 honaposak,es sajnalatos modon a fejuknel vannak osszenove, olyan pozicioban, hogy az egesz eletuket agyban fogjak eltolteni,fekve,mert felallni nem lesznek kepesek,es allando felugyelet alatt kell, hogy legyenek eletuk soran, (etetes,pelenkazas, mosdatas,stb..).

Hat nem tudom, mit mondjak erre...szomoru.:((((

14. KIRA7
2007. márc. 30. 14:58

Úristen!Összeszorulz a szívem mikor olvastam a cikket.Hogy nekem kelljen döntenem arról,hogy melyik gyerekem ...

Le se tudom írni.Ebbe ma beleőrülök.

Én is várom a fejleményeket.

Itt már eleve nem lehet jó döntést hozni,hisz mindkét bébi élni akar.egyenlő esélyekkel jöttek a világra,mégis az eggyiknek...

Komolyan most potyognak a könnyeim.Na sziasztok

13. tibike
2007. márc. 17. 18:54
És az ultrahangnál ez nem derül ki, amikor néhány hetesek a magzatok? Mert talán más súlya lenne a kérdésnek még abban az időben, bár az is igaz, hogy egy spontán vetélés is eléggé tragikus élmény az anya és az apa számára,nemhogy az, amikor neki kell rámondani az igent. De ha ezt kezdettől fogva tudta az anyuka, és így hordta ki az ikreket, akkor biztosan átgondolta és úgy döntött, felvállalja a következményeket. Persze, ilyen esetben nem tudja senki előre, hogy mibe is vágott bele. Tehát megoldhatatlan az ügy. Bizony a természetnek vannak ilyen borzasztó húzásai.
12. fcf0c655e6 (válaszként erre: 11. - Bigiboy)
2006. okt. 27. 00:32

Igen, az anyanak van mar egy negy vagy oteves fia. Attol fuggetlenul sem lehet konnyu ilyen dontest hozni, en beledoglenek...

Emlekszem, (halvanyan) az amerikai ikrekre, meghalt mindketto, ott az volt a baj, hogy egy szivuk volt, ill. ketto, de csak az egyhez vezetett a fo utoer, ami mindketto szivet taplalta; 22 oras mutetet vegeztek az orvosok, es nem tudtak megmenteni oket.

De, talan jobb is volt igy; milyen borzaszto lett volna oket azutan elveszteni, mikor megszerettuk oket...

Talan gonoszul hangzik, de inkabb az elso napon hagynam oket elveszteni, mint akkor, amikor mar a karomban voltak, es tudatositottam magamban vegleg, hogy ok a gyermekeim...

Mert, amit a karunkban tartunk egyszer, nem akarjuk elvesziteni soha.

Mindenkeppen es minden szemszogbol nezve rohadt dolog, es "piszkos" trukkje a Joistennek, miert teszi ki az anyat ilyen valasztasi lehetosegnek? Miert nem szuletett mindketto egeszsegesen?

Igy egy egesz csalad elete van elb...va!

Miert???

2006. okt. 26. 21:36
Nagyon remélem hogy az anyának van már gyereke.És teljes szivemből bizom hogy a másik baba is nagyobb esélyt kaphasson.Halványan emlékszem talán egy éve Amerikában szétválasztottak egy sziámi ikreket.Nem emlékszem hogy voltak összenőlve.Napokig nemtudtam rendesen aludni.A riporter úgy fogalmazott egymást átkarolva haltak meg.Nagyon szivenütött ez a hír.Kicsivel előtte nálunk is kettős tragédia történt,a már meglévő két gyerek segitett egy kicsit átvészelni ezt a szörnyüséget,de nem bírtam túltenni rajta magam. Most meg...kimegyek egy kicsit az erkélyre
10. fcf0c655e6 (válaszként erre: 9. - Daroki)
2006. okt. 26. 19:45
Hat a mutetre kb. harom honapon belul kerul sor, de ahogy megtudok valamit, azonnal megirom!
2006. okt. 26. 19:36

Hát szörnyű dolgok ezek,és én most azt gondolom,hogy képtelen lennék dönteni ha oda kerülne a sor:(Elsem tudom képzelni,hogy mit tennék,azt hiszem nagyon nehezen viselném.

A Grace Klinkát általában már nem szoktam nézni,mert addigra kiütöm magam,de a tegnapi rész nagyon izgi volt és végignéztem.Én is megkönnyeztem,ahogyan a mai Mónika Showt is amikor a vak kisfiúval beszélt a Mónika:((

Nagyon szorítok a babáknak,szeretném tudni majd a műtét eredményét is!

8. fcf0c655e6 (válaszként erre: 7. - Magdala)
2006. okt. 26. 19:16

Egyetertek Veled; de az orvosok nem nagyon akarjak vallalni a felelosseget, marcsak azert sem, mert 16 kivalo orvos lesz itt az operacio napjan, a vilag minden tajarol, hat most melyik vallalja a dontest?


Ha barmi tortenik, mint ahogy fog is, akkor nem lesz semmi problema; elvegre a mama dontott!!!

A hirnevuk meg nagyobb lesz. Ennyi az egesz.

A jelenlegi vizsgalatok alapjan, mindket baba eletkepes,amig egyutt vannak. De a kesobbiek folyaman, ahogy irtam, el kell venni az egyiktol, hogy a masik eletben maradjon.


De melyik???

2006. okt. 26. 19:01

Borzasztó egy ilyen döntés elé állítani egy anyát!

Szerintem itt egyértelmüen az orvos "feladata", a vizsgálatok alapján eldönteni, melyik baba az életképesebb.

6. fcf0c655e6 (válaszként erre: 2. - 93a74b44ea)
2006. okt. 26. 18:35

Semmi cikit nem talalok abban, hogy bogunk a TV elott, teljesen termeszetes dolog, es aki az ellenkezojet allitja, az (velemenyem szerint) vagy keptelen az erzesekre, vagy hazudik...


Ismetlem; velemenyem szerint!

2006. okt. 26. 18:32
Betettem a kepet a galeriaba, ha zavaro, szoljatok es eltorlom...koszi.
2006. okt. 26. 18:31

Hat ez bizony szomoru; bar nekem soha nem volt gyerekem, de azt hiszem belehulyulnek ebbe a valasztasba.

Egesz delelott ezen jart az agyam, mar most hulye vagyok a gondolattol, hogy mi volna, ha nekem kene donteni???

Az orvosok nem vallaljak a felelosseget, azert kerik az anyat, hogy o dontson!


a ket baba egyforman eletkepes most, de a kesobbiek folyaman az egyiktol el kell venni, a masik eletbenmaradasa erdekeben...

Jaj, de borzaszto!

2006. okt. 26. 18:02
Ha en lennek ilyen döntes elött,biztos belebolondulnek!Hogyan is lehet egy emberelet felöl dönteni?Az orvosnak igen,ha ö megallapitana hogy melyik az eletkepesebb baba akkor az ember belenyugszik,hogy nincs mas valasztas,de igy...?Szerintem akarhogy is fog dönteni az anya,egesz eleteben ott lesz a ketseg,hogy vajon jol döntött-e.Borzasztoan szomoru eset!:(((((
2. 93a74b44ea (válaszként erre: 1. - Fcf0c655e6)
2006. okt. 26. 17:59

Ilyesmiről (csak nem gyerekekről) szólt kedden a Grace Kilinika.

Leht, h ciki, de én bőgtem atévé előtt...

2006. okt. 26. 17:52

Tegnap este, itt, Vancouverben, fejuknel osszenott ikrek szulettek. Az agyuk, bizonyos pontig onalloan funkcional, de a problema az, hogy a nagy(fo) utoer, es bizonyos mennyisegu agkeregallomany viszont kozos. Az orvosok szerint szet lehet oket a kesobbiek folytan valasztani, kb.3 honap mulva, de 80% a valoszinusege annak, hogy az egyk baba meghal. Es ez az anyatol fugg, neki kell dontenie, hogy melyik legyen az!

Meg belegondolni is szornyu szamomra...:((((((

Nektek mi errol a velemenyetek???


2006. oktober 26.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook