Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehéz iskolakezdés fórum

Nehéz iskolakezdés (beszélgetős fórum)


22. Csicsi25 (válaszként erre: 21. - Sicike)
2010. szept. 16. 12:56

Mesélj! Ha elmondod, megrágjuk, talán könnyebb lesz dönteni.

Nekem is sokat segített ez a fórum a döntésben.

21. Sicike
2010. szept. 16. 10:13

Hát,a héten nálunk is felvetődött eddig még csak az osztály váltás.

Nagyon nehéz dolog ez.

A gyerek érdekeit szem előtt tekinteni.

A mi esetünk is most zűrös,de nagyon át kell rágni.

Nem tom mi lesz'....

20. Csicsi25 (válaszként erre: 19. - 388b941089)
2010. szept. 15. 14:46

Akkor neked jó tapasztalataid vannak az oviról.

Ha ilyen lett volna az ovink, simán otthagyom a gyereket.

A miénkben nem lehetett a gyerekeknek sem mesekönyvet nézegetni, sem játszani. Csendben kellett feküdni.

19. 388b941089 (válaszként erre: 18. - Csicsi25)
2010. szept. 15. 13:42
sok gyerek nem alszik már akár középső csoporttól kezdve sem! és igenis egy ekkora gyereknek kell az, h másfél két órát legalább az ágyban fekve pihenjen, még ha nem alszik akkor is!Ált. meg szokták engedni a mesekönyvnézegetést, és a halk játszást az ágyban, annak aki nem tud aludni :)
18. Csicsi25 (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2010. szept. 15. 11:16

Köszönöm a bíztató szavakat!


Nem hoztam volna el az oviból, ha nem erőltették volna a délutáni alvást. Fél 1-től 3-ig mindenképpen az ágyban kellett volna lennie, ha tetszik, ha nem. Emlékszem, kiscsoportban ott aludt egyszer-kétszer, este pedig képtelen volt elaludni. Minek hánykolódjon-kínlódjon az elalvással napközben, ha nem megy. Ha játszhatott volna, ott hagytam volna.


Az oviban - ha volt egyáltalán - délelőttönként volt az előkészítő foglalkozás - bár szerintem nem volt ilyen. Külön az iskolába hordtuk kedden délutánonként, kifejezetten iskola-előkészítőre. A mostani tanítónénije tartotta, akkor nagyon élvezte.


Az oviban délutánonként már nem voltak foglalkozások. Uzsiztak és szép lassan szállingóztak haza.

2010. szept. 15. 10:59

Kár volt elhozni az oviból délutánra. Megszokta volna az egész napos távollétet, ráadásul nagy csoportban már iskola-előkészítő foglalkozásokat is tartanak.

Ezen ugyan már késő keseregni, legfeljebb a következő gyereknél okosabb leszel. :-)


Szerintem nem vidd másik suliba. Most ugyan több törődést, türelmet igényel, de meg fogja szokni. Nem egyszerű dolog ez nekik, akármilyen suliba is járnak. Kitartás, sok siket!

2010. szept. 15. 09:39

Nálunk tesómnál volt anno ilyen gond, félévkor már majdnem átvitte Anyu egy másik suliba, de a tanító néni kérte, hogy legalább az első osztály végét várja meg. Év végén tesóm közölte, hogy maradni akar.

(végül kiderült hogy az volt a baja, hogy egy barátja se volt, de ez egy év alatt rendeződött. másik gondja az volt, hogy nem akkor csinált azt, amit akart, de ezt is megszokta)

15. 388b941089 (válaszként erre: 14. - Csicsi25)
2010. szept. 15. 09:26

meg fogja szokni! :))) gyorsan alkalmazkodik majd az új helyzethez, az enyém is 4-ig suliban van, hiszen dolgozunk, ma pl 5-re kell menni érte, mert táncórája van :)

egyébként pedig a gyerekek eléggé tudják manipulálni a szülőket érzelmileg, tudom az én gyerekem is ilyen, hiszen ők a kis ördögök :))))))))))

2010. szept. 15. 09:18
Köszi a hozzászólásokat! Szívem szerint én sem iratnám át, de azt sem bírom nézni, hogy félrehúzott szájjal megy iskolába. Végülis semmi más bajom nincs a sulival, csak az hogy hosszú, minden más rendben van.
2010. szept. 15. 09:09
hm... szerintem adj még neki időt! biztos vagyok benne, hogy meg fogja szokni, ill. meg fogja szeretni. Szerintem se írasd át, teljesen összezavarnád, sztem a másik iskolában is vannak szokások, elvárások amiknek meg kellene felelnie. Lehet h neki nem megy annyira könnyen a váltás, de biztos vagyok benne, h pár hét múlva már könnyebb lesz neki! :))
12. Csicsi25 (válaszként erre: 9. - Puritan)
2010. szept. 15. 08:26

Valószínűleg igazad van.


De tudod, arra gondolok, hogy amikor én suliba jártam, én is otthon voltam már fél 1-kor. Alig vártam, hogy hazaérjek anyuhoz, pedig én aztán nem voltam elkényeztetett gyerek. Egyszerűen jobban éreztem magam otthon, mint a többi gyerekkel. A kisfiam sajnos, ugyanilyen.

2010. szept. 15. 08:25

ne írasd át

más suli-más gond

meg fogja szokni

nálunk mindkettőnél azt mondták,hogy dec.31-ig csak beszoktatósak,januártól kisiskolások

10. Csicsi25 (válaszként erre: 8. - Anyu70)
2010. szept. 15. 08:23

Ők is rengeteget játszanak, rohangálnak, kint vannak az udvaron, úgy hogy még jó is lehetne.


Ő viszont olyan, hogy szeret itthon ülni, eljátszogatni, legózgatni... nagyon jól el tudja magát foglalni. Őt nem érdekli az, hogy naphosszat kint legyen a többiekkel és rohangáljon. Persze, szereti az osztálytársait, de csak mértékkel :)

9. puritan (válaszként erre: 7. - Csicsi25)
2010. szept. 15. 08:21
Majd megszokja. Sokkal fárasztóbb volna neki új gyerekekkel, aztán hazamenni és otthon tanulni. Így nem lesz otthonra tanulnivaló, de hiszen tudod ezeket, ha nagyobb fiad odajárt. Azonkívül nem szerencsés szerintem, ha a gyerek azt szokja meg, ha valami kezdeti gondja van, akkor anyu azonnal intézkedik. Az élet ilyen, meg kell szokni dolgokat, beilleszkedni az iskolába és az életbe, elvégezni a feladatokat. Még csak két hete van iskola.
2010. szept. 15. 08:19
Ne aggódj, majd megszokja. Hiába nem csak egész nap tanulnak, nagyon fárasztó nekik. A mi iskolánkban a tanár nénik megengedték elsőben, hogy aki akar szundítson egyet ebéd után. Volt a sarokban egy nagy szivacs, be lehetett vinni kispárnát nekik. Naná, hogy egyik sem akart. Belejön majd, ha nem is 2 nap alatt, nyugi.
7. Csicsi25 (válaszként erre: 4. - Tücsimücsi)
2010. szept. 15. 08:14

Nálunk az oviban örültek, ha elhoztuk délben a gyereket. Azért nem akartam otthagyni, mert fél 1-től 3-ig kellett volna az ágyban feküdni akkor is, ha nem alszik. Ő pedig már kiscsoportban sem aludt. Nem akartam, hogy ott szenvedjen.


Tudtam,hogy egész napos, de a nagyfiamnál sem volt gond, bár ő más természetet. Természetes volt, hogy oda iratom, ha a bátyja is odajár. Ismerős iskola, ismerős tanárok.

6. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
2010. szept. 15. 08:13
Csak nem mondja...
2010. szept. 15. 08:12

Nem hiszem, hogy az ovi hiányzik neki. Sosem hiányolja, ráadásul 3-4 kis ovistársa is vele van az osztályban.

Már múlt éjjel is, a nagy láz közepette azt kérdezte, hogy kell-e iskolába menni holnap. Kérdeztem, hogy szeretne menni, ha egészséges lenne? Erre azt válaszolta, hogy "ha nagyon muszály..."

Mire megkérdeztem mi a baj, azt mondta, hogy túl hosszú.

4. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Csicsi25)
2010. szept. 15. 08:10

Én azt nem értem, hogy nagycsoportban, ami már iskola előkészítő is, hogy engedhették meg, hogy elhozd mindig délben?

Látod, itt az eredménye...:-((


Van egy barátnőm, ő is így fog járni jövőre...


Szerintem ne írasd át, mert az még jobban megtöri a kisfiút.

Egyébként amikor sulit választottatok nem tudtad, hogy ez iskolaotthonos? Mármint hogy egész nap tanulnak? Mert a lányom is ilyen suliba jár.

3. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 1. - Csicsi25)
2010. szept. 15. 08:09
Légy türelmes vele, óriási váltás még nekik..
2. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 1. - Csicsi25)
2010. szept. 15. 08:09

Nem a sulival van gond, hanem avval, hogy visszavágyik az oviba, a megszokott közegbe, a csoport társaihoz(: Tudom, ugyan ebben vagyunk mi is.. Tetszik is neki, de azonnal visszamenne az oviba-ha lehetne..

Nagyon bujós lett..

2010. szept. 15. 08:07

Sziasztok!


A véleményetekre lennék kíváncsi.


A kisfiam most 1. osztályos. Egész napos suliba jár, ami azt jelenti, hogy 8-4-ig bent vannak minden nap.


Ez úgy néz ki,hogy egy kicsit tanulnak, egy kicsit játszanak. Van, hogy a két tanóra között akár 1 óra is eltelik játszással. A baj ott van, hogy a kisfiam nincs hozzászokva az ilyen hosszú távolléthez. Oviból mindig elhoztam ebéd után (itthon vagyok, vele tudok lenni).


Már múlt héten kedden kérdezte, hogy "mostmár mindig ilyen hosszú lesz az iskola?". Hétvégére pedig meg is betegedett, úgy hogy most itthon van. Többször is sírt a múlt héten.


Azért irattam ide, mert körzetileg ide tartozunk, ráadásul a nagyfiam is idejár. A suli szinte egy "köpésre" van.


Szerintetek mit tegyek? Irassam át másik suliba, ami messzebb van, nincs egyetlen egy ismerőse sem, de 1 óra körül hazajöhetne, vagy próbáljam megszoktatni vele a mostanit.


Ő elég visszahúzódó, ráadásul a kis barátja is idejár vele, egy osztályba. Bár ahogy az anyukájával beszéltem, talán ő is átiratná a másik suliba a gyereket.


Tanácstalan vagyok. Ti mit tennétek a helyemben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook