Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehéz a döntés... Segítsetek! fórum

Nehéz a döntés... Segítsetek! (beszélgetős fórum)


2019. febr. 3. 19:47
Szerintem is vágj bele!!
16. Guruljka (válaszként erre: 14. - Epervirág)
2019. jan. 19. 22:17
Nem vitattam az anyai érzéseit, sem a felelősségét.
15. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Lulu4)
2019. jan. 19. 21:16

Nem igazán értem a problémádat. Most is kollégista a lányod, hazajár hétvégeken.


Ez mennyiben változna, ha elköltöznétek? Ugyaúgy koleszos lenne, és hazajárna időnként. Max. nem minden hétvégén. Bár pá órás utazást ki lehet bírni, pláne ilyen fiatalon.


Szóval mi a gond?

14. epervirág (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2019. jan. 19. 18:33
Nem akarok azèrt beleszolni abban igazad van,hogy nem magunknak szültük a gyerekeinket,de amig èlünk a gyerekeink maradnak.Persze nem mindig foghatjuk a kezüket az èn lányom súlyosan megègett a nagynènjènèl 6 èvesen ennek 8 ève,de ha olyan kedve van akkor főz persze mèg csak alap dolgokat tud.Azèrt a kèrdező lanya csak tizenhèt èves,mèg egy èvig mig nem lesz nagykorú felelősèggel tartozik iránta.
13. Lulu4 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2019. jan. 19. 18:20

Tudom,igazad van..

Úr Isten, borzasztó lehetett!! 😦

12. Guruljka (válaszként erre: 10. - Lulu4)
2019. jan. 19. 17:42

Féltheted - de nem tarthatod meg. Nem magadnak szülted!

És meg ne haragudj a szóért, nem óvhatod meg mindentől még akkor sem, ha a kezét fogod.

Én nagy leckét kaptam egyszer ebből. Mert nem rajtam múlott, hogy az a több kilós jeges hótömb a négyemeletes ház tetejéről nem a fiam fejére esett, csak a kabátujját súrolta... pedig fogtam a gyerek kezét ám!

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Lulu4)
2019. jan. 19. 17:40
Most lehetne az elengedést fokozatossá tenni. Mert lehet, hogy ha sokallja az utazást, egyszer-egyszer nem tölti otthon a hétvégét.
10. Lulu4 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. jan. 19. 17:36

De igen :)

Minden pénteken jön. Alig várjuk.. Ez nekem nagyon nehéz lesz elengedni.. De ennek eljön az ideje.. Tudom.

És nagyon féltem is őt. Az apukája mindig mondja, hogy ennyire nem kell. Lányom agyára is szerintem sokszor megyek, de aggódom érte,értük.

9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Lulu4)
2019. jan. 19. 17:19

Minden rendben fog menni.

A lányod, ha minden hétvégén hazamegy a koliból, majd utazik kicsit.

De 17 évesen esetleg nem is megy mindig haza - vagy igen?

8. Lulu4 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. jan. 19. 17:11
Annyira szeretném, ha minden rendben menne 😞
2019. jan. 19. 17:09

Ha annyira szereti egymást a két fiatal, megoldják.

Álmaid házát ne engedd el! Pláne, ha a létbiztonságotok is könnyebben biztosítva lenne ott.

6. Lulu4 (válaszként erre: 2. - Epervirág)
2019. jan. 19. 17:08

Igen,igazad van. :) én is így gondoltam, hogy megvárjuk amíg végez.Viszont a férjem egy picit másképp áll a dologhoz :)

Ő azon az elven van,hogy csak kibírja az utazást.Meg hogy most várjunk? Meg vesszük a házat,és két évig még nem költözünk bele???

Szóval nagyon két tűz között vagyok.. Rendesen.

5. Lulu4 (válaszként erre: 3. - Kisj)
2019. jan. 19. 17:03

Kollégista a lányom :)

Viszont inkább egy éven belül mint két éven belül költöznénk :/

A lakás azért is jó,mert álmaink háza :) másrészt pedig, a férjem szülei a közelben vannak.A mezőgazdasági teendőket tudná csinálni.

Vannak tervek.és elég kedvezőek :) Lehet én parázom túl a lányom kapcsolatát, de olyan bűntudat van már most bennem..

Tudom, hogy szenvedne mindkettő..

4. kisj (válaszként erre: 3. - Kisj)
2019. jan. 19. 16:29

bocsi

lány gyermeked van

már miért is ennyire fontos, hogy nem szabad a barátjától elszakítani?

először is nem szakítod el, másodszor meg az ilyen fiatalkori szerelmek a legritkábban állják ki az idő próbáját

3. kisj (válaszként erre: 1. - Lulu4)
2019. jan. 19. 16:19

Szia

Én először is elgondolkodnék azon, hogy miért is ragaszkodom ahhoz a házhoz, ami messze van? (valószínűleg találnátok közelebb hasonlót)

Ha végképp nem találnék jobbat közelebb, akkor ám legyen.

A 17 éves srácok sokat kibírnak, legfeljebb tanul utazás közben. (vagy kollégiumba megy)

2. epervirág (válaszként erre: 1. - Lulu4)
2019. jan. 19. 16:17
Szia!Nem könnyű a döntès,ee irtad,hogy egy- kèt èv múlva lenne a költözès.Szerintem meg kène várni azt a 2 èvet amig a nagylanyod elvègzi a sulit utana költözni.A barát kèrdès meg ha mèg kèt èv múlva is együtt lesznek akkor talán szóba jöhet naluk az ősszeköltözès is.Akár nálatok akár anyosèknál vagy ha van lehetősèg ők ketten.
2019. jan. 19. 16:09

Sziasztok! Azért fordulok hozzátok, mert kíváncsi lennék a véleményetekre.

Úgy néz ki, hogy egy-két éven belül elköltözünk.. Amiben most lakunk, ez egy szolgálati lakás.

Eljött az az idő, hogy vegyünk egy házat ami a sajátunk. Viszont amit kinéztünk, az egy másik megyében van.Vannak gyerekeink, akiket nem szívesen szakítunk ki a suliból, de ha minden össze jön, akkor muszáj lesz. A nagyobbik gyerekünk 17 éves.középiskolás.Még két éve van hátra.Viszont Ő nem igazán örül ennek az egésznek. Mondván, hogy még vissza van két éve, és semmi kedve nem lenne utazgatni három és fél órákat az iskolájáig. Az még hab a tortán, hogy van barátja,akit nagyon szeret és nem akarjuk elszakítani egymástól. Én mint Anya,őrlődöm..nem tudom mit tegyek. A suliból nem akarom őt kiíratni erre a két évre.a kicsikkel nem lenne gond..csak..a naggyal.

Viszont ez a ház amit kinéztünk a férjemmel, minden szempontból megfelelő. Ti mit tennétek a helyembe? Hogy oldjam meg,hogy mindenkinek jó legyen..

Kérlek titeket, a negatív hozzászólásokat mellőzzétek.

Köszönöm, ha tanácsot adsz..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook