Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Néha nehéz lelki teher a leszbikusságom! Ha itthon elmondanám, könnyebb lenne? fórum

Néha nehéz lelki teher a leszbikusságom! Ha itthon elmondanám, könnyebb lenne? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 14. 16:40

Sziasztok! Már egy ideje olvasgatom az oldalt, azaz konkrétabban ezeket a témájú részeket. Marketnek csak gratulálni tudok, és szívből a legjobbakat kívánni!

Az én esetem ... bonyolult. Érdeklődnék, hogy van-e olyan valaki itt a regisztráltak között, aki mondjuk a házasságát adta fel, illetve egy gyermek sorsa is kérdéses...???!!!

19. 00a194caf9 (válaszként erre: 18. - Allegra22)
2011. júl. 15. 09:36

Sajnálom, hogy ilyenek veled. :(

De semmiképpen ne add fel önmagadat. Aki szeret, miért is várná el, hogy Te más legyél, mint amilyen vagy? Ezt sosem fogom megérteni az emberekben.

2011. júl. 14. 16:52
Valóban nagyon jól meg kell gondolni, hogy elmondd-e a dolgot. Nekem nem tervezett coming out-om volt(több mint fél éve), az események úgy hozták, hogy akaratom ellenére kiderült. Tudtam, hogy nem fogják jól fogadni, de a valóság felülmúlta elképzeléseimet. Ennél rosszabbul már nem nagyon reagálhattak volna. Évek óta nem élek együtt a szüleimmel, de bizonyos szempontokból még nem vagyok független. Nem szeretnék eltávolodni a családomtól, de önmagamat sem szeretném feladni.Pedig sajnos úgy tűnik, hogy a kettő együtt nem fog menni. Szóval minden szempontból gondold át döntésed, szívből remélem, hogy neked könnyebb lesz!
17. 00a194caf9 (válaszként erre: 9. - Picilany22)
2011. jún. 6. 15:08

Együtt is élsz a szüleiddel? Nehéz dolog megnyílni. De ha belegondolsz, már most elvagy tőlük távolodva... Hiszen nem tudnak semmit az életedről.


Az első döbbenet után elfogják valahogyan fogadni. Nekem apukám keményebb dió volt, de mára már úgy látszik, hogy a lánya fontosabb számára, mint az előítéletei.

16. joezai (válaszként erre: 13. - 116212323c)
2011. máj. 15. 08:18

Na igen, csakhogy abban az esetben, amikor tudod magadról, hogy a sárgaborsó a kedvenced, akkor könnyen lehet, hogy tényleg nem érdekel a tökfőzelék, mert boldog vagy, hogy ott van neked a sárgaborsó...

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha egy lány úgy érzi, szerelmes és boldog egy másik lánnyal, akkor az nem divat és nem egy kitalált hóbort. Főleg, ha már azon is elgondolkodott, hogy a szülei, a szerettei előtt is felvállalná.


Picilány, azt gondolom, hogy bármilyen nehéz is, előbb-utóbb tudatnod kell majd a szülőkkel, hogy valóban teljes és boldog életet élhess. Talán addig lehet, urambocsá érdemes ezt húzni, amíg úgy nem érzed, megtaláltad az igazit. Akkor meg lesz a kellő magabiztosságod hozzá.

15. e417245f24 (válaszként erre: 14. - Adf2044ea4)
2011. máj. 10. 12:55
Igazad van,szülőként nem tudok elképzelni olyan dolgot,ami miatt eltávolodnék a gyerekeimtől :).
2011. máj. 10. 11:42
Ha ennyire zavar a szüleid véleménye akkor tartsd magadban,de ha a lelked jobban nyomja akkor oszd meg velük és majd megbékélnek(márha egyáltalán ezért eltávolodnának).
2011. máj. 10. 11:37

hát nem tudom, honnan tudod egy csók után ha esetleg egy megfelelő férfival tennéd aki azért bejön...ha van ilyen...szóval azt akarom mondani hogy mondhatod a "tökfőzelékre" hogy nem finom amikor csak az illatát szagoltad meg????

ez persze egy hülye hasonlat, de ezt akarom kérdezni...

2011. máj. 9. 09:48
Hát egyszer úgy is muszáj lesz.Egyébként szerintem sokkal könnyebb lenne!! Egyetértek bedina37-tel eleinte nehéz lehet(bár ez attól függ hogy milyenek a szüleid) de utána viszont még segíteni is tudnának.
2011. máj. 9. 09:32
Szerintem mindenképp könnyebb lesz, ha elmondod. Lehet, hogy eleinte nehéz, de hosszú távon biztos jobban jársz.
10. e417245f24 (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2011. máj. 7. 12:49
Manapság sokan divatból is leszbikusnak vagy biszexnek kiáltják ki magukat,mert tudják,hogy ez izgatja a férfiakat!Akinek nem inge,ne vegye magára és aki valóban az,szerintem megkönnyíti a további életét,ha felfedi magát,mert a titok súly agyon nyomja és nem tud boldog,teljes életet élni!
2011. máj. 6. 15:45

már hat éve tudom magamról hogy csakis a lányokat szeretem! volt pasi az életembe de csak csók volt és még azt sem élveztem!

22 éves vagyok amugy,de sokszor ugy érzem annyira jó lenne mesélni az aktuális párkapcsolatomról a szüleimnek,de nem merem mert félek hogy nem fogadnák el és eltávolodnánk!

sőt tuti ez lenne..:S

2011. máj. 6. 13:57
Nemrég indult ez a fórum: Leszbikusságom története (úgy látszik, ragadós, mint a nátha).
2011. máj. 6. 13:33
Egyetértek az előttem szólókkal, csak egy gondolatot fűznék hozzá: attól is függ, hogy milyen a kapcsolatod a szüleiddel. Nagyon gondold meg a dolgot! :)
2011. máj. 6. 13:31
Nem lenne könnyebb. Elmondhatod bárhol, könnyű és természetes akkor lesz, ha saját magad előtt elfogadod, és akkor már nem is lesz teher, amiről beszélni kellene ...
5. de6dcdc43c (válaszként erre: 1. - Picilany22)
2011. máj. 6. 13:29

bocs, összekevertem a leszbi-t a bisex-el...


stornó az előző..

4. de6dcdc43c (válaszként erre: 1. - Picilany22)
2011. máj. 6. 13:28
Hogy tudsz úgy egy kapcsolatot kezdeni bárkivel is, hogy ezt nem mondod el a társadnak?Itt kezdődik a dolog.
2011. máj. 6. 13:25

ez nehéz és kényes kérdés/téma....

tudnod kell a szüleid és rokonaid mennyire nyitottak ilyen dolgok elfogadására!?

és nem tudom hány éves vagy, de a 22 a neved mellett a korodat jelenti akkor egyezek az előttem szólóval hogy tudnod kell tényleg a saját nemedhez vonzódsz, annyira hogy férfi nem is érdekel...sem most sem máskor...

2011. máj. 6. 13:15
Ezt neked kell érezni,hogy hogy fogadnák és mennyire komoly ez a dolog a részedről...
2011. máj. 6. 13:12
Néha nehéz lelki teher a leszbikuságom! ha itthon elmondanám könnyebb lenne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook