Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Néha a kevesebb több? Futó guruk segítenétek? fórum

Néha a kevesebb több? Futó guruk segítenétek? (tudásbázis kérdés)


12. Kimora
2012. jún. 4. 14:27
Jelentkeztem a klubba is, mert ahogy látom nagy mozgás már nincs a topik részén :(
2012. jún. 4. 14:14
10. Kimora
2012. jún. 4. 14:11
Köszi, beütöttem a keresőbe de nem adja ki a topikot :(
9. inkábbíjász (válaszként erre: 8. - Kimora)
2012. jún. 4. 14:01

Igazán nincsen mit, váljék egészségedre és kedvedre a futás!

De, nézz be a kezdő, nem kezdő futók ide! c. fórumba is, kérdezd meg ezeket ott is, ott sokkal többen vagyunk, több szem többet lát alapon.

8. Kimora (válaszként erre: 7. - Inkábbíjász)
2012. jún. 4. 13:52

Köszi :) A futócipő volt az első amit beszereztem, mégha csak itthon futok akkor is :)

Akkor az időben van a lényeg :))))


Köszönöm!!

AZért minden hasznos tanácsnak örülök, mert utánaolvastam az alapoknak, de amit kérdeztem arról sehol nem olvastam :)

7. inkábbíjász (válaszként erre: 6. - Kimora)
2012. jún. 4. 13:50

Nem.


A lassabb futás zsírt fogyaszt, a gyors, intenzív futás állóképességet fejleszt (végre eszembe jutott a szó!!!!:D).


Az, hogy mennyit futsz... legyen meg a 40 perc minimum. Szerintem ne távot mérj, hanem időt. Esetleg próbáld fejleszteni a tempódat, és ugyan azon az időn belül nagyobb távot lefutni.


Van, akinek a napi 2 km futás untig elég, van aki naponta fut tizen km-eket.


Amennyi jólesik. Szerintem.


a lényeg, hogy élvezd, és ne érezd kényszernek. És igazi jó FUTÓcipő! Nem utcai cipő, nem aerobik cipő, hanem FUTÓcipő. Ami kényelmes, nem nyomja a lábod ujjának a hegyét.


És megfelelő folyadékpótlás, pláne nyáron. Sőt, ha sokat futsz, talán nem árt nyári melegben az izotóniás oldat sem.

6. Kimora (válaszként erre: 5. - Inkábbíjász)
2012. jún. 4. 13:45

Ezek a lehetőségek nem állnak rendelkezésre a lakóhelyemen sem és a közvetlen környezetben. Szerencsém van a bőrömmel, azzal nincs gond, mivel nincs lógó rész se hála égnek :(


Végülis a lényeg...ugyanazt a hatást éri el az ember a kisebb távú futásokkal mintha egyszer letudom a többet?

5. inkábbíjász (válaszként erre: 3. - Kimora)
2012. jún. 4. 12:14

Azért nő a súlyod, mert izmot szedtél fel. Az izom pedig nehezebb (mint a zsír).


Tökéletes a futás a feszesedéshez szerintem, de talán úszás-szaunázás (a bőröd miatt) szintén nem ártama.

4. 093a17e5d8 (válaszként erre: 3. - Kimora)
2012. jún. 4. 11:32
Mert izmosodsz. 5 km teljesen jó.
3. Kimora (válaszként erre: 2. - Inkábbíjász)
2012. jún. 4. 11:22

Szia


Köszönöm, szedem a Bio-Tech Carnitin bogyóját az elejétől :)

Mikor elkezdtem rendszeresen futni, én is 500m-ént emeltem a távot, igy jutottam el ide de most valahogy nem megy :(

Hallottam erről a táblázatról, de még nem leltem meg sehol, a pulzusomat és a caloriát mérem futás közben, de igy táblázat nélkül akkor nem sok értelme van.


A súlyodat megtartottad?

Én elsőkörben nem is a fogyás miatt futok, hanem inkébb feszesednék, de azért ha 5kg lemenne nem bánnám, de azt vettem észre hogy mióta futok emelkedik a súlyom, a nadrágok viszon elállnak kicsit..ezt sem értem...

2. inkábbíjász (válaszként erre: 1. - Kimora)
2012. jún. 4. 11:18

Szia!


Én ugyan nem vagyok guru, de futással fogytam majd 30 kilót. Én még 5 km-t sem tudtam lefutni, sőt, eleinte alig ment a 100 m egyben lefutása is.


Keress rá a pulzustartományokra. Van állítólag egy zsírégető pulzustartomány, és egy "erőnlét javító" (nem jut eszembe helyesen a szó).


A zsírégető pulzus alacsonyabb, az "erőnlét javító" a magasabb. Így tehát azt mondják az okosok, hogy a lassabb futás - kocogás segíti elő a fogyást (mivel itt alacsonyabb a pulzusod, mármint a rohanáshoz képest), a gyorsabb futások pedig az erőnlétet javítják.


Én javasolnám az L karnitin szedését, nagyon megdobja a fogyást.

2012. jún. 4. 11:09

Sziasztok


Köszönöm aki elolvassa a kérdésem és érdemben segít választ kapnom.

Nem olyan régen, de rendszeresen futom, hot ironozom. A kérdésem az lenne hogy ha többször futok keveset, az is olyan hatásos?

Mert sajnos 5km-t tudok lefutni egyhuzamban :( Persze nem 10km/h-val sajnos, hanem 7km/h-val általában, néha 8-ra felteszem.

De utána fél óra, óra attól függ hogy engedi az időm még lenyomok 1-2-3km-t.


Melyik lenne a jobb?

Egyszerre több? Vagy ez is teljesen jó?

Köszönöm

Kim

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook