Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Negyvenen túl, 80 kg fölött - mégis lefogyok fórum

Negyvenen túl, 80 kg fölött - mégis lefogyok (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. szept. 3. 18:20

Sziasztok!


Nálunk csak annak írja fel a doki a fruktózt aki inzulinos beteg.Egy kilót egy hónapra.

A gyógyszertárban drágább mint a Tescoban.

Én nem vagyok beteg,csak a hajlamom van meg.Én a Tecoban veszem, egy kiló 1190Ft.

Ebből sokkal kevesebb kell mint a cukorból és lasabban szívódik fel,de felszívódik.


A Xilit,vagy a nyírfacukor viszont nagyon jó,/mindaddig amíg a tudósok az ellenkezőjét nem mondják,mindenről bebizonyítják előbb,vagy utóbb,hogy egészségtelen,nem???/viszont rettentő drága.

Nálunk egy kiló 3.56o.-FT és ebből annyi kell mint a cukorból.

Bocsi,egy kicsit elkalandoztam.

Szép hétvégét kívánok Mindenkinek.

Fogyni én is szeretnék.Olvasom amit írtok a kezdetektől.Sok sikert a fogyáshoz.Sikerülni fog.

43. zsusze
2010. szept. 3. 18:04

Sziasztok!

A hét elején a kollégám (ő is szeretne fogyni) járt dietetikusnál, azt tanácsolta neki, hogy kezdje el írni egy füzetbe napló szerűen, hogy mikor mit és mennyit eszik, iszik.

Elsejétől én is írom és nagyon jónak találom. Szembesülni azzal, hogy mennyit eszem és, hogy ezt még más is el fogja olvasni...



Night Angel, én úgy tudom, hogy csak diabetes-es betegnek írhatja fel orvos a gyógyszertárban kapható édesítőszert de bárki megveheti teljes áron.

42. Night Angel (válaszként erre: 41. - Kisnejulcsi)
2010. szept. 2. 19:54

Ne haragudj, hogy belekotnyeleskedek, de mi ez amit az orvos is felírhat?

Édesítő szer netán?


Amúgy milyen napotok volt?

Sikerül tartani a diétát mindenkinek?


Pusza

41. kisnejulcsi (válaszként erre: 39. - Manul)
2010. szept. 2. 10:58
Mindeggyiktől ? , - mert az orvos is írhat 1.kg.-ot , az gyógyszertári , olyan mint a porcukor .
2010. szept. 1. 18:32
Helló!Én is szeretnék csatlakozni,ha lehet.
39. manul (válaszként erre: 35. - Kisnejulcsi)
2010. szept. 1. 16:23

Ezt én is kipróbáltam már de sajnos katasztrófa lett a vége!

Kiderült,hogy extrém módon érzékeny vagyok az édesítőszerre és miután jól belakmároztam a finomságból három órán át gubbasztottam a Wc-n!:DDDDD

38. kisnejulcsi (válaszként erre: 37. - Kisnejulcsi)
2010. szept. 1. 13:05

Bocs otthon :)


Zuhog és olyan sötét van , villanyt kell gyújtani , hogy lássam a betűket :)))

37. kisnejulcsi (válaszként erre: 36. - Night Angel)
2010. szept. 1. 13:04
Pont ezt írtam én is előtted , hogy meg lehet olcsóbban csinálni ozzhon :))
36. Night Angel (válaszként erre: 33. - Miamanoka)
2010. szept. 1. 11:55

Bakonyi gyárt zsírszegény túrót.

Amit én mondtam az zsírszegény krémtúró, nem darabos mint a túró hanem krém állagú.

Sajnos a márkáját nem tudom, de délután veszek, estefelé megírom.

Ha boltba jársz érdemes köztük körül nézni, rengeteg féle fajta van.


Sajtok közül a köményes sajt, ami alacsonyabb zsírtartalmú, de baromi drága.

Én inkább trappistát eszem, de 2-3dkg/nap nem többet.

Van light mozarella sajt is viszonylag normális elérhető áron.

Norbi cuccok közül csak az ananászos (Tolle?) ivójoghurtot vagyok hajlandó megvenni, azt is csak akkor ha muszáj.

Nem akarom gazdagítani, van már elég pénze és nekem nagyon lehúzós...(Saját vélemény egy NOrbi rajongót sem akarok megbántani!)

35. kisnejulcsi (válaszként erre: 30. - Miamanoka)
2010. szept. 1. 10:12

Én a cukrot édesítővel pótolom , mert cukorbeteg vagyok. Mindent megfőzök és megsütök vele és nincs kalória-tartalma :) - a család észre sem veszi.


Nem veszek drága diabetikus joghurtot , hanem a natúrba beleteszem a gyümit- ami van és édesítem folyékony Poly-Sweettel és még egészségesebb is és biztos csak gyümi van benne :)))



Sziasztok , eredményes diétát , MINDENKINEK !

Tényleg ne éhezzetek , " csak " kicsit másképp főzzetek meg mindent - én spk-sok évig kínlódtam , mire erre rájöttem .

34. kisnejulcsi (válaszként erre: 33. - Miamanoka)
2010. szept. 1. 10:06

A köményes saj tuti sovány és a fokhagymás is ! De a csomagolásra rá van írva és az eladó is segít :)


Mindenütt a Light -ot keresem és elolvasom a zsír és Ch.tartalmat is.

2010. szept. 1. 05:17
Ez is tök jó, de melyik a zsírszegény túró? Nekem még a sajtok a gyengéim, mostanában a Norbis light sajtot veszem, de van, hogy csak úgy megeszek egy csomaggal. Drágább így ugyan, de így legalább nem eszem egyszerre többet, mint egy csomag, de ha tömbben veszek sajtot, akkor arra rájárok.
32. Night Angel (válaszként erre: 30. - Miamanoka)
2010. aug. 31. 20:10

Nem hülyeség!

Ha pedig édesre vágysz, te magad is tudsz finomságot készíteni, amiktől nem hízol.

Egyik kedvencem a saját szájízem szerint kevert natúr zsírszegény krémtúró (Tacskóban veszem a fél kg-t 281ft-ért).

Rakok bele édeskét, pici vanília aroma és már így is finom.

Lehet fokozni gyümivel is.

Ha reggelire eszem teszek bele egy evőkanálnyi zabkorpát.

31. zsusze (válaszként erre: 30. - Miamanoka)
2010. aug. 31. 18:43
Szia, nem hülyeség, ha nem bírod ki édes nélkül akkor ez jobb mintha cukrot ennél, aztán majd el is tudod hagyni!
2010. aug. 31. 18:29

Sziasztok, én is csatlakoznék, 43 éves vagyok, 162 cm és 84 kiló. Én is sok mindent kipróbáltam, de jó pár éve, max. a 80-ig tudok lemenni, holott jó lenne a 65-ig eljutni. Agy 8 éves lányom van és sokat dolgozom, de én már csak a mozgásban látom a lehetőséget, el is kezdtem futni már a nyáron, a felmutatható eredményem pl. hogy a 10 napos balatoni nyaraláson nem híztam, pedig fagyi mindennap volt, 2x lángos, palacsinta, 2x pizza is, de volt 7 nap futás, ami kb. 6 km-es, 50 percig tartó volt és nagyon jól esett.

Én is megcéloztam a vacsora ilyen drasztikus lecsökkentését, de mit csináltok egy joghurttal mondjuk este 10-ig? Nem éheztek meg? Most egyébként az ilyen éhségek leküzdésére vettem kaktusz spray-t és eddig be is vált. De az édesség sajna a gyengém, ezért tartok itthon mostanában Norbi túró rudit, hogy ha elkap az ilyen éhség, legalább ne cukrosat egyek, hülyeség ugye?

29. zsusze
2010. aug. 31. 17:39

A diétát 1 hónapja csinálom, erdmény -3 kg.

A 16 óra utáni nem evést 1 hete.

28. manul (válaszként erre: 26. - Zsusze)
2010. aug. 31. 16:42
Mióta csinálod és milyen eredményt értél el?
27. zsusze (válaszként erre: 25. - Manul)
2010. aug. 31. 16:33
Én is így vagyok ezzel! :)
26. zsusze
2010. aug. 31. 16:32

Sziasztok!


Az én diétám:

reggeli:turmix: 3 aszalt szilva, 1 őszibarack, 1 marék tk. gabonapehely, 1 dl ananászlé, 1dl víz

tízórai: gyümölcs, a héten dinnye

ebéd: főzelék v.sült-, párolt zöldség v. nyers saláta

vacsora 16 óra elött: sült-, párolt zöldség v. saláta pl. hagymás paradicsom tökmagolajjal.


És ahogy azt már írtam 16 óra után csak szénsavmentes víz, 19 óráig megiszom 1,5 l-t, garantáltan nincs éhségérzet!


Még annyit, hogy fizikai munkát végzek és birom, nem érzem magam gyengének!


Mindenkinek sok-sok kitartást!

25. manul (válaszként erre: 24. - Zsusze)
2010. aug. 31. 16:02

Én is állatbarát vagyok,de csak a négylábúakat és a kétlábúak közül a tollasat szeretem!

A kétlábú simabőrű fajtából valókat nem kedvelem annyira!:DDDDD

24. zsusze (válaszként erre: 20. - Manul)
2010. aug. 31. 15:59
Köszönöm Manul!
23. Night Angel (válaszként erre: 15. - Barbi17)
2010. aug. 31. 13:21

Bízz magadban, mert megtudod csinálni!!!

Megtudod!


----



Szép napot mindenkinek!

Van kis időm sasolni, aztán ezer dolgom van a városban é rohanok, délután vagy este leszek, de visszaolvasok!

Puszi mindenkinek!

22. Szeszipuszi (válaszként erre: 19. - Minto)
2010. aug. 31. 12:12
Sajna, nincs jó ötletem, sőt! Épp ettől félek én is. Most még nagyon jól bírom, de biztosan lesz olyan nap, hogy meghalnék egy kis nasiért este 9 felé...ismerem magam. Az egyetlen, ami hasonló helyzetben egyszer-kétszer már bevált: a fogmosás. Vagy fogmosás és lefekvés. De most, hogy így összejöttünk, van még egy lehetőség: leülni a gép elé és elsírni a bánatunkat itt, a fórumon. Bízom benne, hogy mindig lesz valaki, aki erőt ad a másiknak, ha kell.
2010. aug. 31. 12:07

Sziasztok! Szia Angel! Örömmel látom, hogy gyűlünk-gyűlünk.

Manul, Barbi17, Zsusze, Zoria és Minto Üdvözlet a csapatban!

Egy rövid bemutatkozás:

44 éves vagyok, két nagylányom van (17 és 20 évesek)

165 cm magas vagyok és 86 kg. :((((

Próbáltam már fogyni Atkins-szel, 90 napossal, testkontrollal, kéthetes diétával (tudjátok, a spenótos...) Ideig-óráig jó volt némelyik, de mivel nem folytattam, a kilók visszakúsztak.

Mostanra eljutottam oda, hogy 1-2 kiló kilengéssel, de tartom a súlyom néhány éve. Ha tehát sikerülne lefogynom, talán azt a súlyt is meg tudnám őrizni.

A múlt héten csütörtökön kezdtem én is.

Reggeli: pirítós korpás kenyérből, pici vaj, diétás lekvár vagy kevés sonka, paprika, paradicsom

Tízórai: gyümölcs

Ebéd:

Leginkább, ami van. Saját főzés. Gyakran főzelék vagy párolt zöldség, vagy hús. De néha tészta is.

Délután gyümölcs.

17 óra után semmi, csak zöld tea üresen és mentes víz. Semmi cukor - helyette kevés édesítő.

Semmi fehér kenyér, sütemény.

Mozgás: kutyasétáltatás, bicajozás a munkába és vissza, Etka-jóga (már, ha eljutok az órára).

Az eddigi eredmény: 1,5 kg mínusz, sokkal jobb közérzet.

20. manul (válaszként erre: 17. - Zsusze)
2010. aug. 31. 08:19
Nagyon tetszik a mottód!:DDDD
19. minto
2010. aug. 31. 07:45
Sziasztok! Mindkét paraméter stimmel, hadd álljak közétek! csodálom a kitartásotokat, csak így tovább mindenkinek! Én mindig akkor bukom el, amikor egy nehéz nap után , amikor azt érzem, hogy mindenki engem gyötör,meglepem magam valami finomsággal és azt mondom: Mert megérdemlem! Ti mit csináltok/csinálnátok ilyenkor?
18. Zoria
2010. aug. 31. 07:17

Beszállok! A 120 kilómmal itt a helyem. A múlt héten csütörtökön kezdtem:

- semmi kenyér (abonett reggel két szelet/ parizerrel, sok-sok paradicsommal, kevéske sajttal.

- ebéd hús, hússal.. semmi köret /még főtt zöldség sem/ bármilyen hús, ami nem kövér natúr sütéssel, párolással. Terészetesen paradicsommal, paprikával, uborkával... salátával.


- uzsonnaszerű zöldség, v. gyümölcsösszeállítás

- TORNA még most csak 5-7 perc, mert nem könnyű és már izomlázam is van:-)) De van és ahogy a dokim mondta a rendszer a lényeg.

- vacsora 1 natúr joghurt v. aktívia

Ja és egy kocka keserű csoki /szintén orvosi ajánlás/

Ennyi és remekül érzem magam.

Még valami: nem kilóban, hanem centiben mérem magam. 10-15 cm-t kellene leadni a körfogatomból /a hasamból főként/.

17. zsusze
2010. aug. 31. 06:16
A csatlakozhatok én is után kérdőjelet akartam. Megvan! ?
16. zsusze
2010. aug. 31. 06:14

Sziasztok!

Csatlakozhatok én is!

1 hónapja diétázom, 16 óra után nem eszem csak buborékmentes vizet iszok.

Nem eszem kenyeret, tésztát és húst.

15. Barbi17 (válaszként erre: 14. - Night Angel)
2010. aug. 30. 20:38
Én már most attól vagyok depis, hogy hogy fogom ezt megtartani. Tiszta hülye vagyok!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook