Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Negyvenen túl, 80 kg fölött - mégis lefogyok fórum

Negyvenen túl, 80 kg fölött - mégis lefogyok (beszélgetős fórum)


1 2 3
74. Zoria
2011. júl. 31. 07:32

Sziasztok! Kit érdekel egy "hagyományos" akadályverseny? Ennek a korosztálynek csinálok aug. 26-án Csillebércen akadályversenyt /esti bulival, délelőtti szabadtéri főzéssel/.


Gyertek! Ha másért nem, hát azért, hogy kimozduljatok!!!


Csetről jönnek emberek, úgyhogy nem igazán ismerik egymást. Nincs mitől tartani. Hívd a férjed, feleséged, barátodat, barátnődet! Gyertek akár társasággal is:)) Keressetek és megírom a részleteket.


Üdv.


Zoria

73. Zoria
2011. máj. 24. 07:44
én már 12 kg-ot fogytam:))))))))))))
2010. nov. 21. 11:26
-6.kilónál tartok és egyre jobban érzem magam a bőrömben. Lassan haladok előre, de legalább nem ingadozik a súlyom.Az álomsúlytól ugyan még messze vagyok, de örülök a jelenlegi sikeremnek is.
2010. nov. 6. 18:34

Hahó!


Merre vagytok?


Vagy talán már elértétek az álom súlyotokat?!


Holnap jövök! Gyertek Ti is!


Addig is szép estét Nektek!

2010. okt. 25. 18:39

Amúgy ez a nagy elhatározás azért született meg bennem, mert hallottam dr. Ládi Szabolcs kutatóorvos előadásait a táplálkozásról és annak következményeiről és ugyan még nem vagyok beteg, de rendesen megijedtem a számomra új infóktól.Mivel a korom és a súlyom miatt már így is nagy a rizikófaktor, nem szeretném elherdálni az egészségemet. Hát, itt vagyok és elkezdtem tenni magamért.

Mindenkinek ajánlom a doki előadásait, mert sok hasznos dolgot mond el. Nekem tátva maradt a szám és azóta direkt keresem a netre felrakott hanganyagokat tőle.

69. andober (válaszként erre: 68. - Argosz1967)
2010. okt. 25. 18:28

A gyomorszűkítés azt jelenti, hogy nem ettem keveset és most nehéz lenne rögtön azzal kezdenem, hogy csak csipegetek. Szóval én is gyakrabban eszem, csak jóval kisebb adagokat. A legnagyobb súlyom 150kg volt, és most 140 vagyok az 180 magasságomhoz. Nem egy kis darab csaj :)

Ez a nagy súly az elmúlt 10 év hozadéka, amióta csak itthon dolgozom és azt is ülve teszem. Régebben sokat sportoltam, úsztam, bicikliztem, nagy túrázó voltam. Akkor még csak 76-78 kilóval azt meg is tudtam tenni. Hát, ez lenne ismét a cél!

2010. okt. 25. 16:15

Szia andober!


Bocsánat elírtam, a gyomrgyűrű helyett, a gyomorszűkítést akartam írni.

67. argosz1967 (válaszként erre: 65. - Andober)
2010. okt. 25. 16:13

Szia andober!


Köszönöm szépen a gratulációdat.


Biztos vagyok abban, hogy Neked is sikerül, ha komolyan elhatározod magad. Én is ezt tettem, mert már pocsékul éreztem magam.

Nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy akkor abban a pillanatban úgy döntöttem, hogy elkezdem a diétát.

Nagyon komolyan vettem az egészet. Mert ha mellé eszek az étrendnek, akkor csak magam csapom be. Akkor meg mi értelme?

Mindennap hozzák az egész napos menűt, nekem csak az a dolgom, hogy megegyem és fogyjak. Ilyen egyszerű.

Nem azt mondom, hogy az elején nem volt furcsa. Sőt nagyon is. Két óránként eszek és iszok. Szó szerint leeszem a kilókat magamról. Ha nem én csinálnám ezt a diétát, akkor lehet, hogy el se hinném, hogy ilyen létezik.

A bőrömön megse látszik annak a -36.5 kg-mak a nyoma. Olyan, mintha soha ott se lett volna.


Nekeked, mennyi a súlyfelesleged?

Mennyit szeretnél fogyni?

Muszály a gyomor gyűrű?

További szép napot Neked.

66. andober (válaszként erre: 64. - Szeszipuszi)
2010. okt. 25. 12:36
Nekem is mostanában indult el az új életem, mert tudatosan kezdtem enni és most figyelek arra is, hogy mit és mennyit.Nekem a levesek segítenek a legjobban, mert elég jól eltelít, de mégsem a sok kenyér és tészta, amit eddig nagyon szívesen faltam be. Szóval, én szívesen csatlakozom, de egyenlőre a gyomorszűkítés folyamatánál tartok még csak. :)))
65. andober (válaszként erre: 59. - Argosz1967)
2010. okt. 25. 12:31

Szia! Megnéztem a fotóidat az oldaladon és nem is ugyan az a nő vagy, mint a régi képeken. :)))

Nagy-nagy gratula és ez engem is lelkesít, hogy csak rajta csinálni kell és én is tudok majd ilyen fotókat feltölteni. :)

2010. okt. 14. 09:06

Harmadik napja eszem a gastroyal-féle ABC egésznapos étrendet és naogyon meg vagyok vele elégedve. Ízletes és nem vagyok éhes mellette. Először kicsit megijedtem az adagok láttán, de mivel napi ötszöri étkezésről van szó, igazából egyiktől a másikig megéhezni sincs időm. Így a kimért mennyiség bőven elegendő. Remélem hatékony is lesz! Jó lenne, ha volna még valaki, aki szintén ezzel az étrenddel szeretne fogyni. Sajnos-szerencsére nekem úgy 10-15 kilót kellene fogynom, így a most induló zsírégető programba való jelentkezéshez nem vagyok elég "nagy". De jó lenne, ha nem egyedül kellene csinálnom.

Nincs még itt Valaki, aki csatlakozna???

Argosz! Te is eltűntél, pedig volnának kérdéseim... :(

63. Szeszipuszi (válaszként erre: 62. - Szeszipuszi)
2010. okt. 11. 10:43

Mire leírtam az érveimet, hogy miért is nem rendelek, elszállt a határozottságom. Végül is miért ne próbálhatnám ki. 1-2 hét alatt elválik, hogy hatásos-e.

Jelentem: megrendeltem holnaptól a "FULL MAX egésznapos étrend Nőknek" (ABC12) menüt a hétre.

Kiderült, egy kolléganőm jó ideje rendel kaját és italokat, így a futár is tutira tudja, hogy hová kell jönnie.

Kérlek Titeket, szurkoljatok, hogy hasson!

Ígérem, beszámolok, hogy jó-e, hatékony-e.

Jó fogyást mindenkinek!

62. Szeszipuszi (válaszként erre: 60. - Argosz1967)
2010. okt. 11. 08:47

Nem a próbán múlik...én elhiszem, hogy hatásos. Már csak azért is, mert ha ennyit pénz belefeccöl az ember lánya, biztosan kisebb a kísértés, hogy melléegyen. De azért valljuk be, hogy min. 1900 Ft elég sok egynapi kajának. Legalábbis nekem. És nem vagyok minimálbéres. 2 mérnöki fizuból élünk négyen, igaz, az egyik gyerekem már egyetemista Pesten. De a kisebbikem egyhavi ebédje 5000 Ft. A párom általában legfeljebb 5-700 forintért ebédel a menzán. Én abból a napi kb. 2 ezerből az uzsit és a vacsit is megoldom - mindannyiunknak. Futná rá, ha ez lenne a legfontosabb - de egyelőre nem az. Elhiszem, hogy pl. Falusi Mariannak nem borsos a fogyimenü ára. Szerintem ő ezelőtt is legalább ennyit költött napi kajára, biztosan nem főzöcskézett. Az étkezdék meg nem olcsók - hát még az éttermek.

Akinek meg már az egészsége múlik rajta, annak megint csak azt mondom: hajrá! Olcsóbb, mint a sok gyógyszer, orvos, stb.

De az én reggeli 3 szelet tk. pirítósom, a tízórai 1-2 almám, a "hazai" főzelék vagy saláta ebédem és a közös vacsi rám eső része biztosan nem kerül, legfeljebb a felébe. Igaz, nem is zsírégető menü. Ezért is nem fogyok sajnos. De ez van. Többször gondolkodtam már rajta, regisztráltam is az oldalon, de ha kiszámolom, hogy a legolcsóbb fogyis menüm is havi 60 ezerbe van...hát. Meggondolandó. Sajnos - szerencsére - nem cigizek, hogy pl. azt mondanám, hogy az is sokba kerül, és lemondok róla. Most írok mindent, ami naponta megeszem. Egy hét után összeszámolom, mennyiben van és majd utána döntök.

Nem mondom, hogy nem kell, de még vacillálok.

61. bobe2 (válaszként erre: 59. - Argosz1967)
2010. okt. 10. 20:23

Szia.sajnos van sujfeleslegem ,nem kevés és nagyon ragaszkodo.legalább 15 kilot kellene fogynom,de már 10 kilonak is örülnék,de sajna bármit probálok,egy idö után vagy nem használ ,vagy feledom ,vagy közbejön valami,igy jojozik a sujom.

Mien ételröl van szo?


Kellemes hetet.

60. argosz1967 (válaszként erre: 58. - Szeszipuszi)
2010. okt. 10. 11:16

Szia Szeszipuszi!


Köszönöm Neked is a gratulációt.

A fogyás csak részben az én érdemem. Nekem csak az akarat erőt kell adnom a diétához. Persze meg megenni azt a sok finom ételt, amit kihoznak.

Én is plussz munkát vállalok, hogy pótoljam az árát.

De ha elérem az ideális súlyomat, már sokkal olcsóbb a súlytartó étrend. Én azt fogom enni, hogy nehogy visszahízzam ezt a hatalmas súlyt amit leadtam február óta. -35kg az nem kis mennyiségű zsírtömeg.

Már csak 13 kg van hátra.Az meg már biztos sikerül. Utána jöhet a sokkal olcsóbb és változatos súlytartó egésznapos étrend.

Egyébként minden az agyban dől el!

Te is elfogod érni az ideális és kitőzött súlyodat, ha kellő képpen elhatároztad magad!

Sok sikert a diétádhoz.

Miért nem próbálsz ki legalább csak két hetet?!

Egy próbát megérne nem?

További szép napot Neked és aki ezt olvassa!

59. argosz1967 (válaszként erre: 57. - Bobe2)
2010. okt. 10. 11:06

Szia!


Köszönöm szépen az elismerésed!

Nagyon jól esik a lelkemnek. Ezek a szép szavak mindig ezsembe jutnak, hogyha bűnözni szeretnék. Mindjárt elis felejtem amint felidézem a biztatásokat és a sok elismerést amit kapok.

De ez a fogyás nem csak az én éredemem, csak részben. Az ételt mindennap frissen kapom. Nekem csak az a dolgom, hogy megegyem, megigyam és fogyjak. Ilyen látványos és nem koplalós fogyókúrában még nem volt részem. Ha nem velem történne, lehet, hogy else hinném, hogy ilyen van, hogy leeszem magamról a kilókat.


Neked is van súlyfelesleged?

Ha igen, akkor mennyi?


További szép napot Neked!

2010. okt. 8. 13:03

Hali mindenkinek!

Örülök, hogy feléledt a fórum!

Nagy eredményeim nincsenek, de fejben már gyúrok a fogyira. :)

Argosz! Gratulálok a fogyáshoz. Irigyellek is, mert biztosan nekem is segítene az ABC étrend. De bevallom, nekem az igen drága. Napi 1900 Ft, vagy még több, ha itallal rendeled...

Így marad a házi, de egészséges koszt. Nálam az meg is van, csak a mozgás hiánya - napi 8 óra ülőmunka - és az időszakos nasizás miatt nem sikerül lefogynom. Úgy vagyok, mint Bobe. Ami nyárig lement, a nyaraláskor visszakúszott. Aztán leküzdöttem megint, de az esős, hűvös napok alatt visszajött. Bár lehet, hogy ennek egy része víz. De már egy ideje erőt vettem magamon, két kutyussal sétálok naponta - külön-külön. Ez kb. másfél óra + mozgás. Most 85 kg vagyok és elsőre 80 alá szeretnék lemenni. Azután 75 alá. A végső cél 70 kg alatt maradni

57. bobe2 (válaszként erre: 56. - Argosz1967)
2010. okt. 6. 06:05
Szia.Minden elismerésem ,ügyess vagy,van kitartásod.GRATULÁLOK.
56. argosz1967 (válaszként erre: 2. - Night Angel)
2010. okt. 6. 05:55

Szia!


Teljesen eggyet értek Veled. Szerintem is legelőször az agyban kell eldönteni, hogy lefogyunk, és úgy, hogy életmódot váltunk. Tudom ez nagyon nehéz, de egyébként nem megy. De ha egyszer eldönti valaki, hogy csinos akar lenni, akkor az, az is lessz.

Én még februárban 106 kg voltam éhgyomorral. Ha jól tele ettem magam, akkor lehet hogy 108kg.

De ez már a múltam, amit el akararok felejteni. Sajnos nem tudtam magam elfogadni túlsúlyosan. De nem tettem érte semmit. Ételfüggővé váltam. Ami abból ált, hogy egész nap csak csipegettem és fő étkezéskor degeszre ettem magam. Semmi mozgásom nem volt. Ha jól tele ettem magam , utána aludtam egy jóízűt. Már ez is hatalmas hiba volt. A nagyobb hiba az volt, hogy ahogy felkeltem, megint éhes voltam és ettem.Így utólag már örülök, hogy rászántam magam egy életmód és étrend váltásra. Kaptam egy új életet. Nem fulladok, nem totyogok, nem vagyok fáradékony, a cukrom, koleszterinem,vérnyomásom stabilizálódott.

-35kg-ot fogytam éhezés és koplalás nélkül. Naponta 5ször, 6szor eszem és 4 liter folyadék. Az étrend és a sok folyadék tól a bőrömön meg se látszik annak a -35kg hálynak a nyoma. Karácsonyig még 13 kg-ot szeretnék fogyni az álom súlyomig. Fantasztikus változásokon megy keresztül, ha valaki életmódot vált határozottan és visszavonhatatlanul. Én úgy gondolom, hogy valamit valamiért és megéri!

Én nem hiszek a gyógyszerekben és a csoda szerekben, meg a sok hókusz-pókuszban. Én eggyiktől se fogytam. De ezt mindenki saját maga dönti el, hogy lefogy és boldog lessz, vagy túlsúlyosan elfogadja magát, és úgy lessz boldog.

Én a lefogyásos boldogságot választottam, és nem bántam meg. Sőt azt sajnálom a legjobban, hogy miért nem hamarabb váltottam életmódot. Valószínű, hogy most jött el az ideje.

De ezután jön a neheze, mégpedig a súlymegtartás! Ami sokkal, de sokkal nagyobb kihívás mindenki életében. Az enyémben is az lessz.

Miért ne sikerülne?! Hisz az volt a célom, hogy csinos, nőies, és boldog legyek.

Mindenkinek sok sikert kívánok a kitűzött célja eléréséhez!

További szép napot Nektek.

55. bobe2 (válaszként erre: 54. - Zsusze)
2010. okt. 6. 04:49

Szia.Igen ezzel eggyet értek,de sajnos akkor semmit sem ehetnénk mert mindenben van szénhidrát.De én ugy gondolom hogyha áttérek a rostosabb élelmiszerekre akkor ,az emésztésem is jobb és ezáltal az a kismenyiség szénhidrát már nem okozhat problémát.

Sajna UPDATE cuccokra nem futja igy amit lehet ithon készitek meg,de megmondom öszintén nem is biznék meg az ilyen bolti fogyis dolgokban ,mert nam 100%hogy az van benne amit mondanak és az ára...?


Látom a nagy lelkesedés elmaradt ,senki nem akar már irni,remélem csak keményen diétázik mindenki és azért nem irnak:O))

54. zsusze
2010. okt. 5. 11:03

Szia Böbe!

Az én tapasztalatom az, hogy hiába hajdin, köles, saját készítésű kenyér a szénhidrát az szénhidrát és az nem barátja a fogyókúrának, sajnos ezekről teljesen le kell mondanunk ha eredményt szeretnénk.

53. bobe2
2010. okt. 5. 08:07

Sziasztok ,csatlakoznék én is.REmélem nem halt meg ez a forum ,csak mindenki nagy levegöt vesz,hogy tudja folytatni amit elkezdett.

Én már január ota probálok fogyni,sajnos szeretek enni,kissebb nagyobb sikerrel nyárra lement 5 kilo,aztán nyaralás ide oda,2 visszakuszott ,és itt vége a tudománynak.Peddig.-saját kenyeret sütök,rengeteg zöldség van az étlapomon,rizst,tésztát,krumplit hejettesitem,hajdinával ,kölessel.csalánteát iszom,stb.


Remélem majd jönttök még vissza.

52. zsusze (válaszként erre: 51. - Introibo)
2010. okt. 5. 06:56

Szia!

Zsír lehet, hogy nincs benne, cukor viszont igen! :)

51. introibo (válaszként erre: 50. - Kisnejulcsi)
2010. okt. 3. 17:50

Bármelyik gyógynövényboltban lehet kapni,de nagyon drága...Kb.1200 Ft

Szeretnék bekapcsolódni,a beszélgetésetekbe..

Mit szóltoj a Lidl--ben kapható 1%-os zsírtartalmú gyümölcs joghurtokhoz?Most 76 Ft!!

50. kisnejulcsi (válaszként erre: 48. - Juliannahocza)
2010. szept. 12. 07:52
Hol lehet kapni ? - kipróbálnám :)
49. Night Angel (válaszként erre: 48. - Juliannahocza)
2010. szept. 9. 20:02

Nyírfacukor?

Nem ismerem.

Merre lehet kapni, milyen árban van?

48. juliannahocza (válaszként erre: 47. - Night Angel)
2010. szept. 9. 14:20
Én is sokat édesítőztem, de váltottam nyírfacukorra, és nagyon bevált. nincs mellékíze, az elején óvatosan kell adagolni, ha hozzászoktál, utána bármibe, bármennyit.
2010. szept. 3. 18:49

Köszönöm szépen mindenkinek az információt.

Tudtommal nem vagyok cukorbeteg (februárban voltam utoljára vérvételen, akkor minden OK volt), így kilőve.

Én is a bolti édeskét használom már több, mint egy éve.

Van itthon folyékony és tablettás, a folyékonyt főzésre használom, a tabit kávéba, teába.


Nagyon jó ötlet írni, hogy mit eszünk, iszunk.

Én is ezt csinálom már egy éve és számolom a kalóriát és a szénhidrátot.

Rengeteg dietetikus könyvet, weboldalt átböngésztem már, sok ötletet találtam, receptet és úgy néz ki nekem ezt vált be a fogyás terén.

Kinek a pap, kinek a papné. .-)

46. kisnejulcsi (válaszként erre: 42. - Night Angel)
2010. szept. 3. 18:42

Igen !

Van többféle összetevőjű, kinek melyik a jobb,- mire nem érzékeny ! Szerencsére én a boltit is bírom.

2010. szept. 3. 18:21

Bocsi a hibákért.

Lassabban akart lenni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook