Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Negyedik baba a családban fórum

Negyedik baba a családban (beszélgetős fórum)


2021. máj. 19. 09:52

Sziasztok!

Sikerült a baba,majd kb 2-3 hét múlva megyek orvoshoz is.

Remélem minden rendben lesz.

Vikianyu azt hiszem gratulálhatok a kisbabához :)

Kisfiú vagy kislány?

És milyen az élet így 4 gyerkőccel?

11. Vikianyu (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 26. 22:57
2021. március 22-re vagyok kiírva.
10. libikóka (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 17. 13:38
Legjobbakat akárhogy is lesz:))))))
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Vikianyu)
2020. dec. 17. 13:36

Igazad van :)

Mikorra várjátok a picit ?

2020. dec. 17. 13:35

Köszönöm szépen a válaszokat!

Erre mi is gondoltuk hogy ne legyen egyedül a kislányom,csak jó lenne neki is egy korban közelebbi tesócska is :)

2020. dec. 15. 03:19
Mi is még csak leszünk 4 gyerekes család, szóval tapasztalatokról még nem tudok írni. Nálunk az a felállás, hogy mire márciusban megszületik a 4., addigra kb. 6-8-10 év lesz a korkülönbség közte és a nagyok közt. Nagyon várják, örülnek. Szerintem nálatok se lenne gond, így olyan mintha egyke lenne a legkisebbed, legalább lenne neki is játszótársa, meg akivel együtt felnő. Sok sikert!
2020. dec. 14. 19:45
Egy ismerősöm most várja a negyediket a második házasságból, ott is a két nagyobb gyermek tinédzser, az új párjától van egy pici, 2 év körüli és pár hónap múlva születik a legkisebb. Ami náluk adott: jó anyagi körülmények és olyan férj, aki maximálisan kiveszi a részét a háztartási és gyerekek körüli teendőkből. Szerintem a negyedik gyerek már "lazán" belecsöppen ebbe a klassz kis családba, a nagyobbak is tudnak segíteni körülötte, hasonkorú tesója is lesz akivel másabb a kötelék mint a nagytesókkal (akik akárhogy is szeretik a kisebbeket, lassan kirepülnek, vagy legalábbis kevesebbet vannak szűk családi körben, alakul a saját életük), szülők is lazábbak hiszen már óriási tapasztalatuk van babázásban, gyereknevelésben.
5. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 14. 19:34
A két fiú már nagy. A kicsi lányod meg nem lesz "egyke" ha testvére születik.
2020. dec. 14. 17:21

Családban született 10-6,5-3 éves gyerekek után egy ikerpár, tehát 5 gyermekes család lettek.


Nagyon nagy szeretettel várta őket mindenki. A 3 éves mondta 2 nap után, most már vissza is vihetnék őket a kórházba, nem kellenek. Aztán túllépett rajta, szerette nagyon az öccseit és szereti a mai napig. Nagyon összezárnak, védik egymást. A nagy 19 éves egyetemista már, és lássatok csodát szeretne még testvért. :)


A házasságuk nem ingott meg cseppet sem. De igaz, nem voltak az ikrek még egy évesek sem, de már többezer km repültek. Hétvégeken kirándultak nagyokat. A nagyobbakkal volt külön anya, vagy apa nap, hogy a lelkük ápolva legyen. Tehát anyagilag és érzelmileg mindenkinek megadatott annyi, amennyi előtte volt. Érzelmileg egy nagyon szoros kötelék alakult ki a családban.

Ha nálatok is mindenki szeretné, sok boldogságot hozzá!

2020. dec. 14. 16:37
Gratula a szép családhoz:) Csak annyit tennék hozzá (nekem 2) hogy ne "csak" a gyerekekre gondolj amikor tervezel,magadra /magatokra is:))marad e elég időtök egymásra ,vagy akár csak neked magadra. Bár azt írtad hogy szeretnétek még egy kicsit,így nyilván a válasz igen:)) Elismerésem:))
2. Ági0830 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 14. 16:21

Nekem nincs 4 gyerekem, csak kettő, de azért leírom, amit gondolok.

Ha együtt tervezitek, nagyon szeretnétek, anyagilag is belefér, akkor biztos jó lesz! A nagyobb gyerekeknek már teljesen másféle figyelemre van szükségük, mint a kicsiknek. Gondolj bele, mire megszületne, már 16-17 éves lenne a Nagy, 14 körül a Második, őket már nem kell kísérgetni, logisztikázni velük. Persze kell a lelküket ápolni, kellhet a tanulásban segíteni nekik, jól szeretni őket, közös programokra is lehet igényük, de ez teljesen más tevékenység, mint a két kicsivel. Szerintem, ahogy a két nagy mellett megoldjátok a kicsivel, úgy két kicsivel is meg fogjátok oldani. Hajrá!

2020. dec. 14. 14:29

Sziasztok!

Egy anyuka vagyok 3 gyermekkel.

Volt egy kapcsolatom ami tönkrement abból a kapcsolatból született két fiam. Ők már 15 és 12 évesek.

10 évig egyedül voltam velük, míg egymásra nem találtunk a jelenlegi párommal. Született egy kislányunk,1 éves múlt.

Tervezünk még egy babát,nagyon szeretném,viszont van hogy megfordul a fejemben,biztos jó lesz e ?Milyen lesz négy gyerkőccel?Lesz e elég időm a másik háromra?


Szóval érdekelnének más négy gyermekes szülők tapasztalatai,nektek is voltak e ilyen ,, félelmeitek",milyen négy gyermekkel az élet? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook