Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Negativ lett az ovulációs tesztem ebben a hónapban. Csináljak még egy hónapot végig vagy jobb, ha már most elmegyek a dokihoz? fórum

Negativ lett az ovulációs tesztem ebben a hónapban. Csináljak még egy hónapot végig vagy jobb, ha már most elmegyek a dokihoz? (tudásbázis kérdés)


30. 8565183eb5 (válaszként erre: 29. - Jonasne_Eva)
2008. szept. 25. 16:41
Az jó ha már elkezdtek vizsgálgatni. Ne félj. Az út végén egy csodaszép kisbaba fog várni. :-)
2008. szept. 25. 16:22

Kerestem egy másik orvost, aki sokkal szimpatikusabb és nem utolsó sorban férfi. Valahogy jobban szeretem a férfi orvosokat, mint a nőket.

És mégsem kell a meddőségi centrum.

Tegnap volt a 8. napom, majd a 21. és a 3-4. napon kell mennem vérvételre és csinálnak majd egy petevezeték átjárhatósági vizsgálatot. Ettől mondjuk nagyon félek. Sajnos ez majd csak október végén lehetséges, mert a 21. napon pont megint elutazunk, amit nem lehet elhalasztani.

Közben a férjemet is elküldte egy másik helyre, ahol meg fogják vizsgálni a spermáit, hogy ő se maradjon ki a jóból.

Félek a vizsgálatoktól. Félek, hogy valami nem lesz rendben. Közben nagyon szeretnénk már gyereket. De annak meg örülök, hogy végre elkezdtek velünk foglalkozni és nem csak küldözgetnek jobbra-balra. Fel lehet egyáltalán készülni erre a sok vizsgálatra?

És az is rossz, hogy mindig eltelik közben egy hónap, mert ugye ezeket a teszteket nem lehet akármelyik nap megcsinálni.

2008. szept. 20. 21:00
Az nem jó,de hátha nincs baj.
2008. szept. 17. 14:03

Újjabb fejlemény az ügyemben, hogy meddőségi központba kell mennünk.

Tegnap is voltam orvosnál.

2008. szept. 10. 15:02

Múlt pénteken tudtam elmenni egy dokihoz. Igaz, nem az enyémhez, mert ő nem rendelt aznap.

Megmutattam visszamenőleg egy évre a ciklusaimat és az mondta, hogy valószinű a 16. nap van a pé-em és lehet pé zavar a háttérben. Viszont a ciklus második fele túl rövid, ami lehet sárgatest probléma miatt és a pecsétlés sem túl jó jel. Kell egy 3. cn-i vérvétel, hogy meg tudják állapitani a pontos okot és kezelni tudják gyógyszerrel. Ezek lehetnek pajzsmirigy probléma, de meg kell nézni a tesztoszteron szintet és a prolaktin szintet is.

De már csak a jövő hónapban tudják megcsinálni ezt a vérvételt, mert kicsúsztam az időből.

Hát ennyit tudtam meg.

Csak azt nem értem, hogy, miért nem foglalkoztak ezzel eddig soha az orvosok? Ez a doki a 3. akinél voltam és mindegyik azt mondta, hogy normális minden, azért van egy kis pecsételés, mert abbahagytam a fogigátlót. Ok. De könyörgöm, 3 éve hagytam abba!!!

Remélem, most ez az orvos tényleg rendes és kivizsgál normálisan és megállapitja mi is a bajom valóban.

Most meg megyek vissza nyaralni, merthogy épp a tengerparton süttetjük a hasunkat.

25. Jonasne_Eva (válaszként erre: 24. - 8565183eb5)
2008. szept. 5. 13:26
Sajnos még nem. Vasárnap kellett volna mennem, mert akkora beszéltem meg a dokimmal. Viszont tegnap derült ki, hogy vasárnap nem fogok tudni elmenni, mert elutazunk nyaralni.
24. 8565183eb5 (válaszként erre: 23. - Jonasne_Eva)
2008. szept. 5. 11:17
Voltál dokinál? Mit mondott?
2008. szept. 2. 14:42

Hát én most már nem vagyok biztos semmiben. A hőmérős módszer alapján van peteérésem, a teszt alapján nincs és nekem nincs is a ciklus közben ilyen folyásom sem.

Viszont vasárnap megyek orvoshoz.

Egyébként én sem akarok fogamzásgátlót szedni, mivel babát akarunk. De utánna sem soha többet. véleményem szerint azért vannak most problémáim mert annak idején szedtem.

22. 4020
2008. szept. 1. 21:36

Na ,mostmár jól belebonyolódtunk... :9

Én nem szedek fogamzásgátlót természetesen, hisz babát szeretnénk, de nekem rendesen 28 napra mindig megjön, és kb peteérés környékén ez a nyákszerű dolog.....

21. 8565183eb5 (válaszként erre: 18. - Jonasne_Eva)
2008. szept. 1. 21:29
Olyan nekem is szokott lenni. Nekem gond van a hormonjaimmal mégis van. Szerintem ez nem jelent semmit. Hogy legyen ciklusom fogamzás gátlót írt fel a doki és így is van olyanom. Gyógyszer szedés pedig ha jól tudom nem csinál pete érést.
20. 8565183eb5 (válaszként erre: 15. - Puszmok)
2008. szept. 1. 21:26
Lehet a hőmérő szerint kellene próbálkozni. Vagy minden nap biztos ami biztos alapon. És ne legyen szentírás amit a teszt mutatott vagy mutat. Az idegeskedés nem tesz jót. Ne szomorkodj. Ha meg nyugtat menj el dokihoz most is.
19. 4020 (válaszként erre: 18. - Jonasne_Eva)
2008. szept. 1. 21:18
Köszönöm a választ, de akkor ez azt jelenti, hogy van peteérésem? ( mert sajna már ebben is kételkedek... :( pajzsmirigy alulműködésem van.....)
18. Jonasne_Eva (válaszként erre: 17. - 4020)
2008. szept. 1. 18:53
A petefészket egy nyákdugó zárja el és amikor közeledik a peteérés ez a nyák folyékonyabbá, higabbá válik és igy távozik. Ezért van, hogy peteéréskor sokakanak van folyása. De van olyan is, akinél ez a nyákdugó egyben távozik pl. WC-zéskor.
17. 4020
2008. szept. 1. 15:56

Sajna nekünk sem jött még össze a babuci, de én hamarosan megyek vérvételre és hormon szintet nézetni, viszont lenne egy kérdésem.

Neke kb peteérés környékén szokott lennem, kb 2-3 napig egybefüggő, ruganyos nyákszerűségem. Ennek mi lehet az oka, illetve mit jelenthet?

16. Jonasne_Eva (válaszként erre: 13. - 8565183eb5)
2008. szept. 1. 15:14
Nem. Csak 4 éve nem szedek gyógyszert. Óvszerrel védekeztünk és csak pár hónapja nem védekezünk sehogy.
15. Puszmok (válaszként erre: 13. - 8565183eb5)
2008. szept. 1. 15:11
Pár hónapja csak
14. Puszmok (válaszként erre: 11. - Jonasne_Eva)
2008. szept. 1. 15:09
Még az nem is annyira számottevő de jó ha van tény és való, mert segíti a sperma feljutását mint tudjuk...hmm...akkor menj el dokihoz sztem két vérkép lesz a kezdés....aztán majd írd meg mivolt :) sok sikert!
13. 8565183eb5 (válaszként erre: 12. - Jonasne_Eva)
2008. szept. 1. 15:08
Mióta abbahagytad a fogamzásgátlót nem védekeztetek? 4 éve próbálkoztok?
2008. szept. 1. 15:01
Szeritnem holnap bejelentkezek az orvoshoz. :(
11. Jonasne_Eva (válaszként erre: 8. - Puszmok)
2008. szept. 1. 14:58
Minden hónapban a 17. napon lesz magasabb a hőmérséklet. Ebből gondoltam, hogy a 15.-16. napon kellene lennie a pé-nek, ha van. Ja! És figyelem a méhnyákot is. Még soha nem volt tojásfehérjés, max egy kicsit krémesebb a félidőben.
2008. szept. 1. 14:58
hormon :)
2008. szept. 1. 14:58
Vizsgálatra tippelnék: 3. és 21 napi horonvizsgálat, hüvelyi uh....
8. Puszmok (válaszként erre: 6. - Jonasne_Eva)
2008. szept. 1. 14:54

Akkor a 17 nap körül van peteérésed pedig... :)

Peteéréshez minimum 0,2 tizedes ugrás kell, az mikor volt?

7. Puszmok (válaszként erre: 5. - Jonasne_Eva)
2008. szept. 1. 14:53
Fel a fejjel, nem kell mindig egyből a legrosszabbra gondolni. Az ovu teszt jó dolgo, de hőmérőzés is kellene hozzá hogy tudd mikor kell tesztelni, kérdés mennyire akkarsz az elején belebonyolódni és biztosra szeretnél menni, vagy csak vársz pár hónapot...és meglátod lesz e eredménye. Ami biztos a pecsételés nem jó dolog, és ha nincs peteérés akkor nem tud átalakulni sárgatesté vagyis a nyálkahártya nehezen tud levállni...ezért lehetnek a pecsételések..
6. Jonasne_Eva (válaszként erre: 4. - A998f0467a)
2008. szept. 1. 14:52
Szia! Hőmérőzöm is. A ciklus elején 36,1 - 36,4 között van a végén 36,5 - 36,8 között. A 17. napon emelkedik meg a hőmérsékelt és marad is végig a következő vérzésig. Ezt már február óta figyelem.
2008. szept. 1. 14:49

Az előzmény még annyi, hogy kb. 4 éve hagytam abba a Tri-regolt ill. a Gracialt. Azóta minden menstruáció megjön rendben 27-28 napra, de előtte a 23. naptól barnás pecsételésem van. Eddig azt hittem normális. De pár hónapja a férjemmel elkezdtük a gyerek projektet és mivel nem vagyok még terhes, vettem egy ovulációs tesztet. 10-16. napig teszteltem, de negativ lett. Várjak még egy hónapot, hátha a következőben lesz peteérésem, vagy menjek máris az orvoshoz? Olvastam, hogy a barnázás lehet nem megfelelő sárgatest miatt is.

Mire számitsak az orvosnál? Mit fog megvizsgálni? Úgy értem ilyenek lesznek, hogy pl. hüvelyi ultrahang vagy hormonvizsgálat? Milyen gyógyszert fog adni? Kérem, irja le a tapasztalatát az, akinek hasonló problémái voltak és mégis teherbe esett és egészséges babája lett! Most eléggé el vagyok keseredve, mert azt hittem, hogy ez velünk nem történhet meg és hip-hop terhes leszek. Erre most kierült, hogy valószinű jó kis tortúrának nézünk elébe.

2008. szept. 1. 14:47
szia! minimum 3 ciklust figyelj meg, hőmérőzzél, az sokat mutat a ciklusról, a hormonjaidról. Az ovulációs teszt nem szentírás. Hány napos a ciklusod? Irj privit, nekem két fiam van úgy hogy magától igen ritkán akart lenni ovulációm és gyógyszerek nélkül lettek a fiúk. A doki telenyom szintetikus szarokkal, amitől a szervezeted kikészül egy életre. Persze, lehet idővel lesz igy is babád, csak rámehetsz totál. A természetben bízz!
2008. szept. 1. 14:46

Én mielőtt terhes lettem, és elkezdtünk próbálkozni vettem ovulációs tesztete....folyamatosan negativ volt!

Valószinű rosszkor csináltam...ugye meg van az az időszak amikor elvileg ovulálunk...mensi után X nappal...én akkor szépen minden nap teszteltem! Semmi nem volt!


Következő mensi után azonnal teherbe estem! Nekem az ovulációm azonnal pár nappal mensi után van...volt:)


Nem lehet, hogy nálad is ez van?? Mástól is hallodtam már ezt...

2008. szept. 1. 14:43
Szerintem első hónapban a doki úgysem fog veled foglalkozni, biztos elküld, hogy még egy hónapig figyeljed, vagy menj hozzá ultrahangra.
2008. szept. 1. 14:41
Negativ lett az ovulációs tesztem ebben a hónapban. Csináljak még egy hónapot végig vagy jobb, ha már most elmegyek a dokihoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook